PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγχρονιστηκε στα 11944 και μετα τελος Zisto!!



Redbill
07-11-07, 10:55
Καλημερα παιδια!Προχθες το βραδυ στις 20:00 συγχρονιστηκε ο router στα 11994.το τεσταρα για καμια ωρα και κατεβαζα με 100 το πολυ..Το θεμα ειναι ομως οτι κατα τις 22:00 μας τελειωσε το ιντερνετ μεχρι και τωρα που γραφω αυτο το μυνημα.Πηρα χθες την Τελλας και μου ειπαν θα το δηλωσουν βλαβη και να περιμενω.(Αφου με ρωτησαν οπως παντα μηπως φταιει ο router μου).Μενω περισσο και ανηκω στο dslam νεας ιωνιας.Εχει καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα με το δικο μου?Το router ειναι το Zyxel 660h

Σημειωση:O Router ειναι ακομα συγχρονισμενος στα 11944 απλα δεν εχω ιντερνετ..:(

Redbill
08-11-07, 12:59
Καλημερα παιδια!Προχθες το βραδυ στις 20:00 συγχρονιστηκε ο router στα 11994.το τεσταρα για καμια ωρα και κατεβαζα με 100 το πολυ..Το θεμα ειναι ομως οτι κατα τις 22:00 μας τελειωσε το ιντερνετ μεχρι και τωρα που γραφω αυτο το μυνημα.Πηρα χθες την Τελλας και μου ειπαν θα το δηλωσουν βλαβη και να περιμενω.(Αφου με ρωτησαν οπως παντα μηπως φταιει ο router μου).Μενω περισσο και ανηκω στο dslam νεας ιωνιας.Εχει καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα με το δικο μου?Το router ειναι το Zyxel 660h

Σημειωση:O Router ειναι ακομα συγχρονισμενος στα 11944 απλα δεν εχω ιντερνετ..:(

Μαλλον ειμαι ο μοναδικος που ειμαι τοσο <τυχερος>..Απο τελλας μου ειπαν πως ειναι δικο τους το προβλημα και περιμενω.Τριτη μερα χωρις ιντερνετ.Σημερα στο τηλεφωνο μαλλον δεν θα ειμαι τοσο ευγενικος:twisted:

apkor
08-11-07, 13:43
Το ίδιο συμβαίνει και σε ένα φιλικό σπίτι στο Γαλάτσι. Δεν ξέρω σε ποιό DSLAM ανήκουν. (τηλ 2102026ΧΧΧ).
Απο την αρχή των αναβαθμίσεων χωρίς Internet. Έχουν ένα WiFi router της Crypto, νομίζω το WE100 (αν θυμάμαι καλά).
Φυσικά δηλώθηκε βλάβη...

kinggreece
08-11-07, 13:50
ακριβος στις ιδιες ταχιτιτες συνχρονισα και εγω,αλλα εχω αποσυνδεσεις,ξυπνησαν οι μνημες απο 3/01/07 εως 5/05/07 οπου η τελλας περνουσε παιδικες αρρωστιες. αντε ξανα τα ιδια.καλλιο 4 και στο χερι παρα 12 και καρτερι τελικα.

vaggos_fromhell
08-11-07, 14:00
ακριβος στις ιδιες ταχιτιτες συνχρονισα και εγω,αλλα εχω αποσυνδεσεις,ξυπνησαν οι μνημες απο 3/01/07 εως 5/05/07 οπου η τελλας περνουσε παιδικες αρρωστιες. αντε ξανα τα ιδια.καλλιο 4 και στο χερι παρα 12 και καρτερι τελικα.
:oneup:

NtinosCorfu
09-11-07, 10:44
Καλημέρα και από μένα! Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από εχθές. Ενώ την Δευτέρα ήμουν ένας ευτυχισμένος κάτοχος 12mbps γραμμής η οποία δούλευε μια χαρά και κατέβαζε σαν τρελή από εχθές δεν μπορώ να δω ούτε σελίδα. Μήπως έχει να κάνει με το πρόβλημα του ΟΤΕ?

Ξέχασα να πω ότι ανήκω στο DSLAM του Ιλίου 210262****.

psolord
09-11-07, 11:13
Καλημέρα και από μένα! Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από εχθές. Ενώ την Δευτέρα ήμουν ένας ευτυχισμένος κάτοχος 12mbps γραμμής η οποία δούλευε μια χαρά και κατέβαζε σαν τρελή από εχθές δεν μπορώ να δω ούτε σελίδα. Μήπως έχει να κάνει με το πρόβλημα του ΟΤΕ?

Ξέχασα να πω ότι ανήκω στο DSLAM του Ιλίου 210262****.

Δεν έχει να κάνει με το πρόβλημα του ΟΤΕ. Με το πρόβλημα τις Τελλάς έχει να κάνει. Το δίκτυο πλέον σέρνεται. Και αν όχι για όλους τα κρούσματα έχουν ανέβει επικίνδυνα.

Redbill
10-11-07, 15:21
Και συνεχιζουμε αισιως εκτη μερα χωρις ιντερνετ.Γυρισαμε στο dialup παλι.Απο το τεχνικο τμημα μου λενε οτι δεν παιρνει ΙΡ ο ρουτερ μου και οτι θα λυθει δεν ειναι κατι σοβαρο..Ειναι τοσο δυσκολο να παρει ΙΡ που ακομα 6 μερες μετα προσπαθουν?Δεν μπορω να καταλαβω.:twisted:

tazio nuvolari
11-11-07, 10:26
Και απο Γαλάτσι τα ίδια
μόλις αναβαθμίστηκα υποτίθεται, κατεβάζω με 850-900 στην καλύτερη περίπτωση και πέραν των συχνότατων αποσυνδέσεων έχω γνωρίσει και τους αποσυγχρονισμούς του router (σβήνει λαμπάκι ADSL)

Redbill
11-11-07, 14:57
Σημερα λυθηκε το προβλημα.Ειχε αλλαξει ο κωδικος στο username χωρις ομως να το αλλαξω εγω!!!!Και σημερα με πηραν τηλεφωνο μου ειπαν τον νεο κωδικο μου :p και εχω παλι ιντερνετ.
6 μερες δεν ειχα ιντερνετ γι αυτον το λογο.Δεν σχολιαζω παραπερα γιατι θα κλειδωθει σιγουρα το θεμα...Μετα απο 6 μερες καταλαβαν γιατι δεν παιρνει ip o Router..

@ ADSLgr.com All rights reserved.