PDA

Επιστροφή στο Forum : Broadband Mountain



Trader
08-11-07, 23:51
Καλησπέρα, είδε κανένας το καινούργιο διαφημιστικό της Tellas για το DSL ? Απίστευτα καλό, λέτε να είναι ελληνικό ?

Davout
09-11-07, 00:53
Είδα σήμερα την καινούρια διαφήμιση στην τηλεόραση, πάντα μου άρεσαν οι διαφημίσεις με τα μυρμήγκια, cowboys ξε-cowboys, γέλιο έχουν. Το κλασσικό "ψέμα" πάντα παρόν βέβαια:



απεριόριστη τηλεφωνία και ADSL
από 29,50 το μήνα.



Γιατί δε βάζουν ίδιο font size σε όλες τις λέξεις; :p

NeKoS
09-11-07, 01:23
η διαφημηση ειναι το λιγοτερο τραγικη....Απορω ποιος το σκεφτηκε αυτο και πληρωθηκε κιολας για αυτο...:twisted: ΕΛΕΟΣ!!!

flamelab
09-11-07, 01:31
Είδα σήμερα την καινούρια διαφήμιση στην τηλεόραση, πάντα μου άρεσαν οι διαφημίσεις με τα μυρμήγκια, cowboys ξε-cowboys, γέλιο έχουν. Το κλασσικό "ψέμα" πάντα παρόν βέβαια:



απεριόριστη τηλεφωνία και ADSL
από 29,50 το μήνα.
Γιατί δε βάζουν ίδιο font size σε όλες τις λέξεις; :p

Το από είναι χαμένο στο βάθος ...
Καλά , για να προκαλέσει ο διαφημιστής έβαλαν σαν concept τους ....cowboys ... :lol:

NeKoS
09-11-07, 01:36
Καλά , για να προκαλέσει ο διαφημιστής έβαλαν σαν concept τους ....cowboys ... :lol:

Οσο psycho μυαλο και αν εχω δεν μπορω να διασταυρωσω το fetish του (cowboys+εταιρεια τηλεπικοινωνιων ),με τιποτα ομως....:hmm:

flamelab
09-11-07, 01:39
Mα δεν χρειάζεται , είναι απλά αρτιστίκ :lol:
Αντε , στην επόμενη , να βάλουν την Εμμανουέλα που είναι πιο ... softcore :lol:

liberostelios
09-11-07, 03:41
Νομίζω ότι οι καουμπόηδες τους ξέμειναν από την παλιά διαφήμιση (πριν 1 χρόνο) που χρησιμοποιήθηκαν, και καλά, για να συμβολίσουν την απελευθέρωση από τον ΟΤΕ! Ασφαλώς, η Tellas δεν καταλαβαίνει ότι άλλο πέρυσι και άλλο φέτος... Θα προτιμούσα μια πιο σύγχρονη και ποιοτική διαφήμιση!

Και, επιτέλους, ας βγάλουν αυτό το μυρμήγκι! Δεν πουλάνε μολύβια για παιδιά του δημοτικού... :down:

NeKoS
09-11-07, 09:35
το μυρμηγκι συμβολιζει και καλα οτι τρυπωνει παντου....:cool:

iliask
09-11-07, 09:37
Νομίζω ότι οι καουμπόηδες τους ξέμειναν από την παλιά διαφήμιση (πριν 1 χρόνο) που χρησιμοποιήθηκαν, και καλά, για να συμβολίσουν την απελευθέρωση από τον ΟΤΕ! Ασφαλώς, η Tellas δεν καταλαβαίνει ότι άλλο πέρυσι και άλλο φέτος... Θα προτιμούσα μια πιο σύγχρονη και ποιοτική διαφήμιση!

Και, επιτέλους, ας βγάλουν αυτό το μυρμήγκι! Δεν πουλάνε μολύβια για παιδιά του δημοτικού... :down:

Aς βάζαν Τσολιάδες, Ινδιάνους, Ινκας ,Ασε που παραπέμπει στη γνωστή ταινία ( θα βγάλουν και κανα διαφημιστικό με ενα router καβάλα σε ενα άλλο????)

lepes
09-11-07, 09:43
πρεπει να δειτε τα κοριτσια στην εκθεση 4χ4 στο ΣΕΦ με τα καουμποικα καπελα !!! !! αυριο θα σηκωσω καμοια φωτο :):) αυτη ειναι διαφημηση με Live καουμποισες!!!!

NeKoS
09-11-07, 10:11
Aς βάζαν Τσολιάδες, Ινδιάνους, Ινκας ,Ασε που παραπέμπει στη γνωστή ταινία ( θα βγάλουν και κανα διαφημιστικό με ενα router καβάλα σε ενα άλλο????)

το fetish με τους τσολιαδες παντως το καταλαβαινω...:rofl:

Theo X
09-11-07, 10:48
Εμένα πάντως η Τελλάς μου θυμίζει φαρ ουέστ!

NeKoS
09-11-07, 11:02
οι cowboys περνανε ασχημα μηνυματα στα παιδακια!!!!:p

Mouse Potato
09-11-07, 15:33
Δεν την έχω δει :mad::mad::mad:

flamelab
09-11-07, 15:35
Θα την πετύχεις που θα παει ...

Υ.Γ. Εχεμ , μαζί με τον router , θα δίνουν και εισιτήριο για το Full MOnty :lol::lol::lol:

Περα από την πλακα , είχε νοημα να συνδέσουν την συγκεκριμένη ταινία - καλά , Brokeback και Broadband , τι να σου πω , ξεσκίστηκαν στην έμπνευση , στην τουαλέτα ενώ ξυρίζονταν την σκέφτηκαν ;- με την Tellas ? Τόσες καουμπόικες υπάρχουν και με πολύ λιγότερο υπονοούμενο .

Mouse Potato
09-11-07, 15:49
Θα την πετύχεις που θα παει ...

Υ.Γ. Εχεμ , μαζί με τον router , θα δίνουν και εισιτήριο για το Full MOnty :lol::lol::lol:

Περα από την πλακα , είχε νοημα να συνδέσουν την συγκεκριμένη ταινία - καλά , Brokeback και Broadband , τι να σου πω , ξεσκίστηκαν στην έμπνευση , στην τουαλέτα ενώ ξυρίζονταν την σκέφτηκαν ;- με την Tellas ? Τόσες καουμπόικες υπάρχουν και με πολύ λιγότερο υπονοούμενο .

Όντως είναι πανέξυπνο! :cool:

Οβελίξ
09-11-07, 16:33
«Με την Τελλάς, θα...ξεσκιστείτε στο download» :p

flamelab
09-11-07, 16:35
«Με την Τελλάς, θα...ξεσκιστείτε στο download» :p

Με την κακή έννοια :rolleyes:

Spanos
09-11-07, 16:54
Aυτή εδώ τη διαφήμιση λέτε;

http://www.tellas.gr/fun_page/tv/tellas_broadband.wmv

Καλή είναι αν και το broadband (brockeback) mountain με τους δύο ερωτευμένους καουμπούδες που έχουν ξαπλώσει στο χορταράκι δημιουργεί κάποια υπονοούμενα :lol:

vaggos_fromhell
09-11-07, 18:13
Aυτή εδώ τη διαφήμιση λέτε;

http://www.tellas.gr/fun_page/tv/tellas_broadband.wmv

Καλή είναι αν και το broadband (brockeback) mountain με τους δύο ερωτευμένους καουμπούδες που έχουν ξαπλώσει στο χορταράκι δημιουργεί κάποια υπονοούμενα :lol:
:lol::lol:

Trader
09-11-07, 18:25
Το από είναι χαμένο στο βάθος ...
Καλά , για να προκαλέσει ο διαφημιστής έβαλαν σαν concept τους ....cowboys ... :lol:

Όχι ρε φίλε Flamelab κάνεις, Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα που λες. Στη διαφήμιση δεν υπάρχει «από». Να είμαστε δίκαιοι…Γράφει : 29,95Ε τηλεφωνία & απεριόριστο DSL

Να είμαστε και λογικοί να μην είμαστε πλεονέκτες.....(Ζίκος):rofl:

Spanos
09-11-07, 18:29
Όχι ρε φίλε Flamelab κάνεις, Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα που λες. Στη διαφήμιση δεν υπάρχει «από». Να είμαστε δίκαιοι…Γράφει : 29,95Ε τηλεφωνία & απεριόριστο DSL

Να είμαστε και λογικοί να μην είμαστε πλεονέκτες.....(Ζίκος):rofl:

Λέει 29,95€ τηλεφωνία & απεριόριστο DSL, που είναι το πρόβλημα; Δε γράφει για απεριόριστη τηλεφωνία ;)

Mouse Potato
09-11-07, 19:39
Λέει 29,95€ τηλεφωνία & απεριόριστο DSL, που είναι το πρόβλημα; Δε γράφει για απεριόριστη τηλεφωνία ;)

Σωστοοοος!! :)

psolord
09-11-07, 23:40
Έλεος! :rofl: thanks for the ad link ;)

Davout
10-11-07, 03:07
Έλα ουυυυυυυυυυυυυυυυυ (γιουχάρισμα), κι αυτό κόλπο είναι, κανείς δε διαφημίζει "απεριόριστο DSL", τι χαζομάρα είναι αυτό; Απλά επειδή στις απεριόριστες κλήσεις σε τιμή είναι σαν/πιο πάνω από τους άλλους, είπαν για να φανεί το 29.95 να βάλουν "απεριόριστο" internet. Ποιος θα το προσέξει; Είδες, εγώ ξεγελάστηκα! :p

pan.nl
10-11-07, 03:39
το μυρμηγκι συμβολιζει και καλα οτι τρυπωνει παντου....:cool:

Το μυρμήγκι συμβολίζει την εργατικότητα/προκοπή/υπευθυνότητα/προσπάθεια (βλ. ο τζίτζικας κι ο μέρμηγκας).

Mouse Potato
10-11-07, 04:32
Ποτέ δεν θα μάθουμε... Αλλά πιο πολύ για εργατικουπευθυνότητα το κόβω...

pan.nl
10-11-07, 17:58
Ποτέ δεν θα μάθουμε... Αλλά πιο πολύ για εργατικουπευθυνότητα το κόβω...

Διασταυρωμένο αυτό μέσω φίλης που εργάζεται στην Tellas. Την έβαλα να ρωτήσει τον εκπαιδευτή της. :p

Mouse Potato
11-11-07, 03:18
Διασταυρωμένο αυτό μέσω φίλης που εργάζεται στην Tellas. Την έβαλα να ρωτήσει τον εκπαιδευτή της. :p

Α οκ τότε. Αφού έχουμε conne και μάθαμε, congrats :p:p

lepes
12-11-07, 17:57
εμενα παντως μου αρεσε η διαφημηση γιατι μου αρεσουν τα βουνα και η φυση!! τωρα οσο αφορα τα παλικαρια πανω στα αλογα..... ειναι φανερο οτι υπαρχει σχεση με το εργο χιχιχιχι για αυτο και ο ινδιανος του κοβει τον δρομο!!!
Συμπερασμα οι ινδιανοι ειναι ρατσιστες και δεν γουσταραν τους gay!!!!:rofl::rofl::rofl:

zorz_skg
14-11-07, 03:39
Έλα ουυυυυυυυυυυυυυυυυ (γιουχάρισμα), κι αυτό κόλπο είναι, κανείς δε διαφημίζει "απεριόριστο DSL", τι χαζομάρα είναι αυτό; Απλά επειδή στις απεριόριστες κλήσεις σε τιμή είναι σαν/πιο πάνω από τους άλλους, είπαν για να φανεί το 29.95 να βάλουν "απεριόριστο" internet. Ποιος θα το προσέξει; Είδες, εγώ ξεγελάστηκα! :p

Aυτό σας μάρανε;

Το ότι λέει "Το μόνο με τηλεφωνία και απεριόριστο DSL χωρίς πάγιο ΟΤΕ ή άλλες χρεώσεις" δεν τραβηξε κανενός την προσοχή; Λες και δεν έχουν άλλοι full LLU...

Davout
14-11-07, 18:32
Αυτό το συνδιάζει με την τιμή και καλά...

Spanos
14-11-07, 19:10
Aυτό σας μάρανε;

Το ότι λέει "Το μόνο με τηλεφωνία και απεριόριστο DSL χωρίς πάγιο ΟΤΕ ή άλλες χρεώσεις" δεν τραβηξε κανενός την προσοχή; Λες και δεν έχουν άλλοι full LLU...


Δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο όντως. Όλοι προσφέρουν ADSL με απεριόριστα τηλέφωνα, τιμή γύρω στα 40€ και ας κάνεις εσύ ένα τηλεφώνημα τη βδομάδα. Μονο το Fothnet Soho είναι παρόμοιο. Επίσης κανείς δε προσφέρει σκέτο απεριόριστο τηλέφωνο με 27€;)

A_gamer
16-11-07, 16:43
Δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο όντως. Όλοι προσφέρουν ADSL με απεριόριστα τηλέφωνα, τιμή γύρω στα 40€ και ας κάνεις εσύ ένα τηλεφώνημα τη βδομάδα. Μονο το Fothnet Soho είναι παρόμοιο. Επίσης κανείς δε προσφέρει σκέτο απεριόριστο τηλέφωνο με 27€;)

Υπάρχει ένα, αυτό που αναφέρεις, άρα είναι ανακριβές αυτό που λένε.

Επίσης, η Forthnet έχει βγάλει αν θυμάμαι καλά ένα πρόγραμμα με σκέτη απεριόριστη τηλεφωνία, απλώς 5-10 λεπτά φθηνότερο.

susbky
16-11-07, 23:51
Η διαφήμιση είναι τραγική και απαράδεκτη! Ντροπή τους!!Για γέλια είναι μόνο!!! :lol:θέλουν να τους πάρουμε και στα σοβαρά?έλεος:down:

XARAYGH
17-11-07, 02:11
η gay διαφημιση τελικα εχει απηχηση ειναι πολυ αστεια...ΔΥΟ παλικαρια....χαχαχαχα

Mouse Potato
19-11-07, 02:10
Το άθλιο της υπόθεσης είναι που λέει: "Τηλεφωνία και απερίοριστο DSL" για να το συνδιάσει με την τιμή του 29.95€ (και όχι τα 39€ που έχει η απεριόριστη τηλεφωνία και DSL). ΕΛΕΟΣ, ακόμα στο DSL της ογκοχρέωσης είμαστε που πρέπει να αναφέρουν και το "απερίοριστο"; Έξυπνη πάντως γιατί αυτό που είχε στόχο ο διαφημιστής να περάσει το πέρασε....

vpafi
23-11-07, 00:35
Είδα σήμερα την καινούρια διαφήμιση στην τηλεόραση, πάντα μου άρεσαν οι διαφημίσεις με τα μυρμήγκια, cowboys ξε-cowboys, γέλιο έχουν. Το κλασσικό "ψέμα" πάντα παρόν βέβαια:



απεριόριστη τηλεφωνία και ADSL
από 29,50 το μήνα.



Γιατί δε βάζουν ίδιο font size σε όλες τις λέξεις; :p

Το spot φίλε μου λέει τηλεφωνία και απεριόριστο internet.:rtfm::rtfm:Κάτι δεν μας λες καλά:down::down::down::down::down::down::down::down::down::down::down:

Davout
23-11-07, 00:54
Άμα έκανες τον κόπο να διαβάσεις όλο το topic θα έβλεπες πως έχει συζητηθεί προ πολλού αυτό. Και ναι στο πρώτο post είχα κάνει λάθος, τα 20 emoticons που έβαλες με 'πεισαν να το παραδεχτώ.

hadderakk
27-11-07, 11:54
Eνεργοπαθητικος μακρυμαλλης καμποης ζητει προικισμενο bear Ινδιανο για τριο με παθητικο redneck chubby που φυλαει τα συνορα της ΟΤΕ-χωρας. Καλεσε με ΤΩΡΑ στο 13800.

Phaethon
27-11-07, 12:08
Εμένα πάντως από την εμπειρία μου με την ΤΕΛΛΑΣ θα προτιμούσα να έλεγε Γολγοθάς mountain είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Όσο για τους gay απλά σου υπενθυμίζει τι σε περιμένει όταν νομίζεις ότι τελείωσες και ανέβηκες επιτέλους το βουνό :p :p

Smith
27-11-07, 12:29
Aντε και σ ανώτερα...
Στην επόμενη διαφήμιση να μας βάλουν δύο gay μυρμήγκια :p

nnn
27-11-07, 15:39
Το παρών θέμα ολοκλήρωσε το σκοπό του.
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.