PDA

Επιστροφή στο Forum : ενα χρόνο μετά τις πρώτες ενεργοποιήσεις full llu



gosper
09-11-07, 11:39
θελω απλα να κανω καποιες ερωτησεις γιατι εχω την απορια..γιαυτο να με συγχωρεσετε οσοι τις θεωρειτε βαρετες απλα ενα χρονο μετα την εκκινηση του FLLU που εφερε τα πανω κατω σε αυτον τον τοσο ηρεμο ελληνικο χωρο(που ο καθενας εκλεβε απο το δικο του πιατο τωρα εχουν πεσει ολοι στο ιδιο και παλευουν να φανε οσο μπορουν μεγαλυτερο:whistle:)

θελω να ρωτησω :hmm: οσους μπηκαν στην διαδικασια να φυγουν απο τον οτε και να ερθουν στην τελλας η γενικα σε 2ο παροχο για να εχουν το πακετακι τους και το κεφαλακι τους ησυχο τελικα τι εχουν να πουν μετα απο τοσο καιρο..εκτος και απο το adsl και την μεγαλομανια των mbit
εκτος απο τα τηλ τα απεριοριστα και τις IP-TV στο λογαριασμο σας φανηκε η διαφορα ???
πληρωνετε τελικα λιγοτερα απο τον οτε??:rtfm::closed:ειναι πιστευω ενας καλος οδηγος για ενα νεο χρηστη που δεν ξερει τελικα τι να βαλει και αν θελει να βαλει και επειδη οσον αφορα τον παροχο δεν μπορουμε να του προτεινουμε κατι ειναι φυσικα καθαρα επιλογη του καθενος μπορουμε να του δειξουμε το ποσο ικανοποιημενοι "ειστε"(και γω ακομη στον οτε ειμαι γιατι ομολογω κατι δεν μου καθεται καλα να φυγω ακομα)απο την υπηρεσια που εχετε και απο την κινηση που κανατε για την πληρη αποδεσμευση...
Αξιζει τελικα η κινηση αυτη??υστερα και εστω απο λιγη εως πολυ ταλαιπωρια η και καθολου..και αν μπορειτε πειτε μου λιγο τα αρνητικα που αντιμετωπιζετε αλλα οχι επειδη ειστε στην 4thnet tellas on klp klp klp αλλα επειδη φυγατε απο τον οτε και ακολουθησατε τον δρομο του fllu(πατερ ημων):worthy:


υγ:οποιος admin θεωρει οτι δεν ανηκει εδω το θεμα παρακαλω πολυ ας μετακινηθει..
οποιαδηποτε σχολια δεκτα...:oneup:

namygd
09-11-07, 11:52
τέλεια όλα!!! πλεον 40 ευρω το μήνα και μιλάω 5 ώρες τη μέρα σε όλη την ελλάδα τηλεφωνώ στους πάντες (απλα κινητά μόνο απο κινητό) και μη σου πω πόσους σκληρούς έχω γεμίσει!! Τώρα μην ακούς που γκρινίζουμε , ε καμια φορά υπάρχουν μικροπροβλήματα,αλλά είναι ασύμαντα (δε μιλαω για βλάβες που υπάρχουν σε παιδιά εδώ ,αλλά για τα προβλήματα των... υγιών γραμμών),καμιά πτώση ταχύτητας , κανά disconnect δηλαδή αστεια πράγματα.
το μόνο να είσαι γκαντεμης και να σου κάτσει κακή γραμμή η βλάβη

lepes
09-11-07, 12:46
παρα 2 μηνες ενας χρονος για μενα και ειμαι ικανοποιημενος απο τη κινηση που εκανα :)
ο Οτε με τη πολιτική που εχει διώχνει πελάτες(τρελες τιμες και χωρις τιποτα σουπερ υπηρεσίες)
Τελλας με κλειστα τα ματια :)

Xouzouris
09-11-07, 13:04
Οικονομικα αξιζει, καθως σιγουρα πληρωνουμε λιγοτερα. Πανω-κατω, το dsl μας ερχεται δωρεαν και κατι παραπανω, καθως οι λογαριασμοι ΟΤΕ προ Τελλας χωρις DSL ηταν υψηλοτεροι απο τον λογαριασμο Τελλας με DSL.

Οσο για την ταλαιπωρια, σιγουρα υπηρξε αλλα εκτος απο ενα επεισοδιο (κομμενο τηλεφωνο για περιπου 15 μερες, τουλαχιστον δεν μας τις χρεωσαν :p) δεν ηταν κατι το συνταρακτικο (τουλαχιστον σε σχεση με καποια που διαβαζω εδω).

Davout
09-11-07, 13:07
Βάλε και μια επιλογή στη δημοσκόπηση "ναι, μετά από κάποια ταλαιπωρία" και εκεί θα με βρεις.

Το μόνο πρόβλημα ήταν οι 5 μήνες που περίμενα για να ενεργοποιηθεί η γραμμή. Από κει και πέρα είμαι πολύ ευχαριστημένος, διότι όμως έχω τη γραμμή για προσωπική μου χρήση, συν άλλες 2 για backup (άλλη μια με Zisto Tel και μια ΟΤΕ). Όχι πως υπήρχαν ιδιαίτερα προβλήματα μετά την ενεργοποίηση, αλλά μια οικογένεια πχ δεν έχει πάντα τόση υπομονή για να βασιστεί σε μια γραμμή Zisto με τα σπάνια έστω disconnects της κλπ κλπ. Όσον αφορά τον αν πληρώνω λιγότερα, θα ξανασκεφτόμουν το Zisto Tel+DSL σε σχέση με το Zisto DSL, διότι αυτά τα προπληρωμένα τηλεφωνήματα δεν ξέρω αν τα κάνω τελικά. Με τη νέα τιμή βέβαια στα 40 ευρώ δε με νοιάζει και τόσο, ε 10 ευρώ το μήνα τα κάνω μάλλον. Καλύτερα αν μιλάς από ελάχιστο εως καθόλου πάντως να βάλεις το Zisto DSL σκέτο και άντε μια-δυο φορές να ξεπεράσεις τα 40.

Gap
09-11-07, 13:15
Μετά από πάρα πολύ ταλαιπωρία που πέρασα για να συνδεθώ στο Ζίστο ναι αξίζει τελικά....αλλά αυτό έχει να κάνει και με το πόσο υπομονετικός ειναι ο καθένας μας κι αν πράγματι μπορεί να θυσιάσει χρόνο στο περίμενε...τους τελευταίους 6 μήνες δεν ξέρω τι είναι αποσύνδεση και μέχρι τις αναβαθμίσεις η γραμμή έδινε αυτά που έπρεπε..... βέβαια θα πρέπει επειγόντως να γίνει και κάτι με το μπούκωμα που έχουμε μετά τις αναβαθμίσεις γιατί ώρες ώρες δεν παλεύεται η κατάσταση...... αν στρώσει κι αυτό θα είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλιώς 8α αρχίσουν να μου μπαίνουν περίεργες ιδέες :what:

gosper
09-11-07, 14:07
κυριως τεχνικα προβληματα διαπιστωνονται...αλλα σε γενικα πλαισια ειναι καλυτερα στους 2ους παροχους??και αν ο οτε κοψει το παγιο και βγαλει μια ιδια προσφορα??απλες σκεψεις ειναι...εγω απλά δεν ειμαι στην θεση να κοψω τον οτε ακομα λογω ελλειψης εμπιστοστοσυνης..

psolord
09-11-07, 15:04
κυριως τεχνικα προβληματα διαπιστωνονται...αλλα σε γενικα πλαισια ειναι καλυτερα στους 2ους παροχους??και αν ο οτε κοψει το παγιο και βγαλει μια ιδια προσφορα??απλες σκεψεις ειναι...εγω απλά δεν ειμαι στην θεση να κοψω τον οτε ακομα λογω ελλειψης εμπιστοστοσυνης..

O OTE τόσα χρόνια ήξερε μόνο να μας κόβει τα αυτιά. Και το παγιο να κοψει έχασε. Η αναμονή άξιζε με τα χίλια. Οι άνθρωποι λόγω του μεγέθους της εταιρείας είναι πολύ δυσκίνητοι. Δεν μπορούν να ακολουθησουν τις εξελίξεις τις τεχνολογίας. Λόγω ΙΝΤΡΑΚΟΜ μας φέρανε ISDN όταν οι άλλες χώρες βάζανε ADSL. Για αυτό έχουμε μείνει τόσο πίσω και ψαχνόμαστε ακόμα με το dsl. Αν δεν ήταν οι εναλλακτικοί να είσαι σίγουρος φίλε μου ότι θα κατεβάζαμε ακόμα με 7,2ΚΒ με χρονοχρέωση.

Τον ΟΤΕ τον παραδέχομαι μόνο σε θέματα επίλυσης προβλημάτων ώπου κινήται ταχύτατα σε σχέση με τους άλλους καθώς επίσης δεν παραδέχομαι καθόλου τους άλλους που βασίζονται στον ΟΤΕ για να τους λύσει θέματα χαλκού. Για αυτό και τους μποϋκοτάρει αφάνταστα. Επίσης έχει αναίβει το δίκτυο του πολύ αλλά παραμένει ακόμα πάναργο σε σχέση με τους άλλους. Κάνουν και χαζές επιλογές. Πανε και μου δίνουν 8mbit με 384kbit upload. Που πα ρε καραμήτρο?

Στον ΟΤΕ θα πήγαινα ξανά
1) Αν έβαζε δευτερη γραμμή με τηλ και dsl 1up/4down με 15 ευρώ. Χωρίς δωρεάν τηλέφωνα κλπ. Έτσι στεγνά. Και πάλι όπως είπα σαν δευτερη γραμμή έτσι για τη καβάτζα
2) Αν έβγαινε πρώτος και έλεγε σας βάζω vdsl 25/50 με 60ευρω και δωρεάν τηλ.
Εν ολίγοις όνερα θερινής νυκτος. ΠΟΤΕ ξανά πΟΤΕ.:down:

Cupra20VT
09-11-07, 15:46
Για μενα προσωπικα αξιζε η κινηση και με το παραπανω. παντα ελεγα απο την αρχη οτι ειμαι ικανοποιημενος και μονο μια φορα ειπα οτι ειχα προβλημα που κρατησε για πεντε μερες αλλα οφειλοταν σε κομμενο καλωδιο.Ταλαιπωρια καθολου ουτε στην ενεργοποιηση ουτε πουθενα αλλου. Και πριν πει κανεις τπτ παπαγαλακι δεν ειμαι απλα ειμαι ενας ικανοποιημενος πελατης, θα πω τι γνωμη μου αλλα δε με νοιαζει αν καπιος θελει να μεινει η να φυγει.. Εχω προτεινει σε αλλους δυο φιλους την τελλας ο ενας ειναι ικανοποιημενος ο αλλος δυστυχως εχει προβλημα καλωδιωσης και δεν μπορει να κανει προς το παρων κατι ιδιαιτερο.
Εν ολιγεις η τελλας μεχρι και τωρα μου παρεχει μια τρομερα αξιοπιστη και σταθερη υπηρεσια.

Mouse Potato
09-11-07, 15:54
Μια χαρά αξίζει! Έσπασε το κατεστημένο! +1 :p

liberostelios
09-11-07, 16:37
κυριως τεχνικα προβληματα διαπιστωνονται...αλλα σε γενικα πλαισια ειναι καλυτερα στους 2ους παροχους??και αν ο οτε κοψει το παγιο και βγαλει μια ιδια προσφορα??απλες σκεψεις ειναι...εγω απλά δεν ειμαι στην θεση να κοψω τον οτε ακομα λογω ελλειψης εμπιστοστοσυνης..
Προσωπικά, πέρασα μεγάλη ταλαιπωρία στην αρχή, διότι έκανα 4 μήνες να ενεργοποιηθώ και όταν αυτό έγινε, έπεσα πάνω σε μία άσχημη περίοδο γεμάτη disconnects καθημερινά σε τηλ. και dsl και πολλά τεχνικά προβλήματα (απρίλιος-μάιος). Ευτυχώς, φαίνεται ότι η Tellas εδώ και 5-6 μήνες έχει ξεπεράσει πλήρως τα προβλήματα και, πιστεύω ότι, έχει μάθει και από τα λάθη. Το αποτέλεσμα είναι ότι μιλάμε για πλήρη σταθερότητα σε όλα στις υπηρεσίες της, ίδια με του ΟΤΕ. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και, όσο έχω καλό internet (είτε πιάνω τα 12, είτε όχι) με τηλέφωνο τέτοιας ποιότητας και σταθερότητας... δεν το κουνάω από δω! :p

Δυστυχώς, το πρόβλημα είναι οι μεμονωμένες περιπτώσεις. Όπως και να το κάνουμε, είναι και θέμα τύχης να μην μπλέξεις στην όλη διαδικασία με καθυστερήσεις και προβλήματα. Εγώ, όμως, θα σου πρότεινα να αφήσεις τον ΟΤΕ για να νιώσεις, λίγο, πως είναι να έχεις πραγματικά γρήγορο internet και να πληρώνεις και λίγοτερα...

Τελικά, λέω ότι αξίζει...:oneup:

turboirc
09-11-07, 20:08
Και μόνο που φύγαμε από αυτούς που μας έκλεβαν τόσα χρόνια, καθυστερώντας σκόπιμα την ανάπτυξη των τηλεπικοινωνιών, αξίζει.

villasg
10-11-07, 01:31
ΝΑΙ μετα απο πολυ ταλαιπωρια και κοπο

apostol70
10-11-07, 01:39
Αξίζει τον κόπο, ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα πολύ στην μεταφορά, μόνο 3 μήνες από την αίτηση και χωρίς net από pro-zisto σε zisto μόνο δυο μέρες. Χωρίς προβλήματα και ποιότητα ήχου στο τηλέφωνο πολύ καλή (και το φαινόμενο της ηχούς που υπήρχε σε μεγάλης διάρκειας τηλ από ένα σημείο και μετά, δεν υπάρχει πλέον) που αυτό είναι που ενδιαφέρει και ένα σπίτι. όχι μόνο τα Mbit αλλά και το να μιλάς στο τηλέφωνο χωρίς προβλήματα. Δυστυχώς πολλοί εναλλακτικοί δεν δίνουν μεγάλη σημασία στην ποιότητα του ήχου του τηλεφώνου.

Γενικά δεν με βλέπω να γυρνάω εύκολα στον ΟΤΕ. Θα πρέπει να δώσει μια ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλή προσφορά σε τιμή και υπηρεσίες για να επιστρέψω, αλλά δεν πιατεύω να το κάνει, όχι όσο βασίζεται στην επαρχία

lampros
11-11-07, 23:44
Άξιζε τον κόπο χωρίς την παραμικρή ταλαιπωρία αν εξαιρέσεις μόνο το χρόνο αναμονής 5 μήνες + η μήνας ίντερνετ. Άξιζε μόνο και μόνο που έφυγα εγώ και τα λεφτάκια μου από τον ΟΤΕ που το είχε δει μονοπώλιο και είχε ξεχάσει τι σημαίνει προσφορα και μείωση στις τιμές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.