PDA

Επιστροφή στο Forum : Επανήλθε κανείς μετά την ανακοίνωση;



sv2evs
09-11-07, 12:36
Ανακοίνωση διακοπών ADSL πρόσβασης μέσω δικτύου ΟΤΕ στις περιοχές Βορείου, Κεντρικής Ελλάδος και Πελοποννήσου
08/11/2007


Η Forthnet, επιθυμεί να πληροφορήσει τους συνδρομητές της, ότι σύμφωνα με ενημέρωση από τον ΟΤΕ, έχει σημειωθεί δυσλειτουργία στα κυκλώματά του, με αποτέλεσμα να παρατηρείται διακοπή της ADSL πρόσβασης που παρέχεται μέσω του δικτύου του. Η δυσλειτουργία επηρεάζει τους συνδρομητές των περιοχών της Πελοποννήσου, της Κεντρικής και της Βόρειας Ελλάδας.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

============

Έχει επανέλθει κανείς στον Εύοσμο Θεσ/νίκης ; Το Led/dsl του modem δεν ανάβει καθόλου και όταν το κλείνω/ανοίγω ανάβει το PPOe led καμιά 6-7 φορές πολύ γρήγορα και μετά σβύνει. (Zyxel 650R). Τηλέφωνο 2310-76XXXX dslam Κορδελιού.:mad:

edit: Ακόμα τίποτα !!!

sv2evs
12-11-07, 12:13
Τι στα κομμάτια κάνουν στην τεχνική υποστήριξη της Forthnet ; Ακόμα χωρίς adsl είμαι !!!:down::mad:

andreasp
12-11-07, 13:19
Απλα δεν κανουν!
Δεν μπορω να ασχοληθω αλλο μαζι τους.
Εδω και μηνες μου χρωστανε λεφτα
Δεν τους πληρωνω, και κανεις δεν ενδιαφερετε να με παρει τηλεφωνο να μου τα ζητησει, ετσι ωστε να του ζητησω να κανει λογαριασμο και να πληρωσω τα υπολοιπα.

sv2evs
12-11-07, 15:00
Το ξέρω...μόνο που το μήνυμα σου είναι λίγο off topic. Άσε μπας και βρω κανέναν που να είναι εύοσμο/δυτική θεσσαλονίκη που να έχει κοπεί το ίντερνετ γιατί μου φαίνεται είμαι ο μόνος !!! :down:

υ.γ οχι τίποτα...μην το κλειδώσουν κι'όλας !

sv2evs
13-11-07, 10:52
μετά απο 2ο τηλεφώνημα και ευτυχώς αναμονή μόνο 20 λεπτών, μια κυρία μου είπε οτι έχει δωθεί βλάβη στο dslam του πΟΤΕ και πρέπει να περιμένω. Ξέρεις κανείς πόσο ; Μα καλά, κανείς άλλος δεν έχει το ίδιο πρόβλημα. Σε ολόκληρο dslam, εγώ το έπαθα;

petrogazz
13-11-07, 11:18
Μάλλον όλοι επανήλθαν εκτός από εσένα, οπότε προφανώς έχεις βλάβη. Κάνε υπομονή και τηλέφωνα στη forthnet για να πιέζει τον OTE, γιατί η βλάβη είναι στο dslam του.

sv2evs
13-11-07, 12:18
Μάλλον όλοι επανήλθαν εκτός από εσένα, οπότε προφανώς έχεις βλάβη. Κάνε υπομονή και τηλέφωνα στη forthnet για να πιέζει τον OTE, γιατί η βλάβη είναι στο dslam του.

Τους πήρα 2η φορά χθες και έχω σκοπό να τους ξανα ενοχλήσω αύριο το απόγευμα πάλι. Για να δούμε !:mad:

sv2evs
14-11-07, 16:58
Δεν ξέρω πως τους ήρθε, αλλά έχω επιτέλους dsl.:evil:

hel
14-11-07, 18:01
Άντε, καλό ιντερνετ παραπονιάρη.

sv2evs
15-11-07, 10:35
Δεν είμαι παραπονιάρης...απλά δεν είχα ίντερνετ και δεν ήξερα ποιός φταίει. Αν θέλει κάποιος mod ας κλειδώσει το νήμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.