PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHNET τηλεφωνία: δεν ακούγεται η κλήση..



african
09-11-07, 12:40
Δεν ξέρω άν έχει αναφερθεί στο forum, με την τηλεφωνία της FORTHNET 2PLAY, συμβάνει να με καλούν στο τηλέφωνο, εγώ μεν να ακούω την κλήση κανονικά , αυτός που με παίρνει όμως να μην ακούει το τηλέφωνο να καλεί και έτσι να το κλείνει .
Εχει συμβεί και σε άλλους αυτό;
Μήπως το παραπάνω φαινόμενο επηρεάζει και τις επιδόσεις του ΙΝΤΕΡΝΕΤ που έτσι κι αλλιώς είναι χάλια...

slaughter
09-11-07, 13:06
ναι κ σε μένα το έχει κάνει κάποιες φορές ειδικά στην αρχή που είχα ενεργοποιηθεί
και ΟΧΙ δεν επηρεάζει τις επιδόσεις του Internet
(δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να τις επηρεάσει κάποιος πιο ειδικός ίσος βρει άκρη με advanced physics)

petrogazz
09-11-07, 14:00
To έχω αναφέρει και στο forum αλλά και στην τεχνική υποστήριξη αλλά συνεχίζει να εμφανίζεται κατά καιρούς. Εχθές ένας φίλος με έπαιρνε και νόμιζε πως έχω βλάβη ενώ εγώ νόμιζα πως μου κάνει αναπάντητες. Ανέφερέ το και εσύ στην ΤΥ μήπως και γίνει κάτι.

makiavely
09-11-07, 14:29
Aυτο ειναι απο τα πιο κλασσικα προβληματα της τηλεφωνιας..
εχει αναφερθει απο πολλους .
Και σε μενα συμβαινει αρκετες φορες. :evil::evil:

rover
09-11-07, 14:35
Aυτο ειναι απο τα πιο κλασσικα προβληματα της τηλεφωνιας..
εχει αναφερθει απο πολλους .
Και σε μενα συμβαινει αρκετες φορες. :evil::evil:

το ίδιο και σε εμένα.

deniSun
09-11-07, 14:38
Το αναφέρεις στην ΤΥ και προσεύχεσαι να ασχοληθεί κάποιος με την υπόθεσή σου.

vonglower
09-11-07, 14:38
Και σε μένα συμβαίνει αρκετές φορές, ακόμη και από κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου της Forthnet!:hmm:

petrogazz
09-11-07, 15:01
Παιδιά είναι κλασσικό σύμπτωμα voip, όταν υπάρχει μεγάλος φόρτος. Ως γνωστόν πίσω από την pstn παίζει voip.

karavagos
09-11-07, 15:20
Παιδιά είναι κλασσικό σύμπτωμα voip, όταν υπάρχει μεγάλος φόρτος.

:nono: It's a bug, not a feature.

petrogazz
09-11-07, 15:35
:nono: It's a bug, not a feature.

Μακάρι, οπότε μπορεί να φτιάξει με κάποια αναβάθμιση, άντε γιατί έχει αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό ώρες ώρες :evil:

vigor83
09-11-07, 18:32
Και σε μένα συμβαίνει από την αρχή που ενεργοποιήθηκα. Τώρα τελευταία είχε μειωθεί αλλά συμπτωματικά πριν λίγες μέρες μου το επισήμανε πάλι ένας φίλος που με κάλεσε.

hel
09-11-07, 20:10
Δεν είναι voip από το σπίτι μέχρι το κέντρο της forthnet. Το έχουμε πει αρκετές φορές. Και σε εμένα το έκανε τις ημέρες που γινόντουσαν διακοπές από τον ΟΤΕ. Από τότε που τελείωσαν οι εργασίες όλα λειτουργούν άψογα.

agelos123
10-11-07, 08:56
Τ
Ειμαι συνδρομητης δτο duble play της forthnet στον κολωνο και στο μαρουσι.Λοιπον,συνδρομητες της forthnet ,τουλαχιστον στο πακετο double paly,που εφυγαν και πηγαν στον ΟΤΕ για διαφορους λογους-δεν ηταν ικανοποιημενοι,μετακομισαν κλπ-δεν μπορουν να δεχθουν να δεχθουν κλησεις απο συνδρομητες double paly της forthnet.Eγω προσωπικα εχω δυο παραδειγματα,το ενα στην Αχαρνων και το αλλο στο μαρουσι.Αποτελεσμα: δεν μπορω να καλεσω τους συγγενεις και τους φιλους μου εδω και ενα μηνα.Ανεφερα το προβλημα μου στην forthnet πριν 20 ημερες και μετα απο αλλεπαλληλες οχλησεις μου μου απαντησαν οτι εχουν επιληφθει ...ανωτερα κλιμακια για την επιλυση του.Μπηκαμε στο δευτερο μηνα και τα ...κλιμακια δεν μπορεσαν να το λυσουν.Εγω βεβαια συνεχιζω να πληρωνω τον λογαριασμο του double play μεχρι τελευταιας δεκαρας-Λεπτα τα λεμε τωρα.-
Σε συναρτηση με το γεγονος οτι δεν μπορουμε να καλεσουμε καποια τηλεφωνα απο 801...που αφορουν διεθνεις κλησεις μειωμενου κοστους ,πραγμα που κατηγγειλα στην ΕΕΤΤ εδω και ενα μηνα αλλα απαντηση δεν εχω παρει ακομη,το κακο εχει παραγινει.Ασε που πρεπει να ξυπνας απο τις 5 το πρωι σαν βρυκολακας για να μιλησσεις στο cc διοτι κατα διαρκεια της ημερας ειναι αδυνατη η επικοινωνια.Οποιος εχει τα ιδια προβληματα με μενα ας επικοινωνησει για να δουμε πως μπορουμε να αντιδρασουμε.

καλη μερα σε ολες και ολους

deniSun
10-11-07, 14:14
Τ
Ειμαι συνδρομητης δτο duble play της forthnet στον κολωνο και στο μαρουσι.Λοιπον,συνδρομητες της forthnet ,τουλαχιστον στο πακετο double paly,που εφυγαν και πηγαν στον ΟΤΕ για διαφορους λογους-δεν ηταν ικανοποιημενοι,μετακομισαν κλπ-δεν μπορουν να δεχθουν να δεχθουν κλησεις απο συνδρομητες double paly της forthnet.Eγω προσωπικα εχω δυο παραδειγματα,το ενα στην Αχαρνων και το αλλο στο μαρουσι.Αποτελεσμα: δεν μπορω να καλεσω τους συγγενεις και τους φιλους μου εδω και ενα μηνα.Ανεφερα το προβλημα μου στην forthnet πριν 20 ημερες και μετα απο αλλεπαλληλες οχλησεις μου μου απαντησαν οτι εχουν επιληφθει ...ανωτερα κλιμακια για την επιλυση του.Μπηκαμε στο δευτερο μηνα και τα ...κλιμακια δεν μπορεσαν να το λυσουν.Εγω βεβαια συνεχιζω να πληρωνω τον λογαριασμο του double play μεχρι τελευταιας δεκαρας-Λεπτα τα λεμε τωρα.-
Σε συναρτηση με το γεγονος οτι δεν μπορουμε να καλεσουμε καποια τηλεφωνα απο 801...που αφορουν διεθνεις κλησεις μειωμενου κοστους ,πραγμα που κατηγγειλα στην ΕΕΤΤ εδω και ενα μηνα αλλα απαντηση δεν εχω παρει ακομη,το κακο εχει παραγινει.Ασε που πρεπει να ξυπνας απο τις 5 το πρωι σαν βρυκολακας για να μιλησσεις στο cc διοτι κατα διαρκεια της ημερας ειναι αδυνατη η επικοινωνια.Οποιος εχει τα ιδια προβληματα με μενα ας επικοινωνησει για να δουμε πως μπορουμε να αντιδρασουμε.

καλη μερα σε ολες και ολους

Αφού δεν σου παρέχεται πλήρως η υπηρεσία δεν θα έπρεπε να πληρώνεις όλο το ποσό.
Τους το έχεις πει αυτό;

sotiris1
10-11-07, 14:58
Αγαπητέ Άγγελε ,

Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου. Όμως εγώ δεν δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις απο σταθερά τηλέφωνα παρά μόνο απο κινητά... Με καλόυν και ενώ φαινεται πως η κλήση πραγματοποιειται κανονικά εμένα η συσκευή δεν ηχεί... Αυτό έχει παρουσιαστεί απο την πρώτη ημέρα ενεργοποίησης 4/10/2007 και απο τότε τίποτα.... Τι εμαιλ τι τηλεφωνήματα έχω κάνει .... ασε που το τηλέφωνο είναι πραγματικά αστείο εδω και 2 εβδομάδες δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή....
Όσο για το ίντερνετ... άστο χάλι μαύρο συνδέομαι στα 3500kbps....
Βέβαια ο λογαριασμός εκδόθηκε κανονικά.... και ας μην δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις....
Το δε εκνευριστικό είναι οτι πλέον απο τις 26/10/2007 έχουν σταματήσει να μου απαντούν και στα email.... ουτε δημόσιο να ηταν....

Εύχομαι οι αρμόδιοι φορείς να κάνουν κάτι και να τιμωρήσουν αυτην την αδιαφορία της εταιρίας... Δεν είναι δυνατόν να τους αφήνουν να ενεργούν έτσι ελέυθερα και να κοροϊδεύουν τους καταναλωτές για 2play.... οι πλαστελίνες και τα μαγαζιά τους έλειπαν..... Δεν κοιτούν το πόσο έχουν εκτεθεί στην κοινή γνώμη....

Κατα τα άλλα βιαζόντουσαν να διαλαλούν τα 24 Μbps τους.... που για να τα πιάσεις απο οτι έχω καταλάβει πρέπει να είσαι αγκαλιά με το dslam.... εγώ στα 3km και είμαι στα 3.5 .....
Απλά απαράδεκτοι...
Ένα μεγάλο πρόστιμο θα ήταν μια δικαίωση για εμάς τους ταλαιπωρημένους ... Γιατί απο οτι φαίνεται είναι ο μόνος τρόπος να καταλάβουν πως επιτέλους πρέπει να παρέχουν στους πελάτες τους ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, υπηρεσίες τις οποίες διαφημίζουν και δεσμεύονται να μας παρέχουν!!!!

hel
10-11-07, 15:02
Αγαπητέ Άγγελε ,

Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου. Όμως εγώ δεν δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις απο σταθερά τηλέφωνα παρά μόνο απο κινητά... Με καλόυν και ενώ φαινεται πως η κλήση πραγματοποιειται κανονικά εμένα η συσκευή δεν ηχεί... Αυτό έχει παρουσιαστεί απο την πρώτη ημέρα ενεργοποίησης 4/10/2007 και απο τότε τίποτα.... Τι εμαιλ τι τηλεφωνήματα έχω κάνει .... ασε που το τηλέφωνο είναι πραγματικά αστείο εδω και 2 εβδομάδες δεν έχω καταφέρει να πιάσω γραμμή....
Όσο για το ίντερνετ... άστο χάλι μαύρο συνδέομαι στα 3500kbps....
Βέβαια ο λογαριασμός εκδόθηκε κανονικά.... και ας μην δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις....
Το δε εκνευριστικό είναι οτι πλέον απο τις 26/10/2007 έχουν σταματήσει να μου απαντούν και στα email.... ουτε δημόσιο να ηταν....


Τι σου έχουν πει από το τεχνικό τμήμα;

sotiris1
10-11-07, 15:16
Τι σου έχουν πει από το τεχνικό τμήμα;

Πως έχουν δηλώσει την γραμμή ως βλάβη και πως ηταν θέμα 3-4 ημερών να λυθεί το πρόβλημα... αυτό στις 26/10 απο τότε δεν έχω καταφέρει να επικοινωνήσω μαζί τους. Βέβαια τους έχω στήλει 5 email οπότε γνωρίζουν πως η βλάβη δεν επισκευάστηκε.

agelos123
11-11-07, 12:30
[SIZE="3"][B]Καλημερα σε ολους και ευχουμαι μια ομορφη Κυριακη.Ευχαριστω πολυ τους φιλους Denis και Sotiri για τις απαντησεις τους.O Denis εχει απολυτο δικιο που λεει να μην πληρωσουμε για υπηρεσιες που δεν μας παρεχουν,αλλα δυστυχως πρακτικα ειλικρινα δεν γνωριζω πως μπορουμε να διεκδικησουμε και να πετυχουμε κατι τετοιο.Φιλε Σωτηρη και συ εχεις δικιο στα ευλογα παραπονα σου ,οντως ειναι απαραδεκτο να σε καλουν οι ανθρωποι σου και συ να μην μπορεις να λαβεις τις εισερχομενες.Εγω σαν πιο παλιος ,λυπαμαι που το λεω,αλλα ουτε στην πολυ πολυ παλια εποχη του αξιοθρηνητου Π-ΟΤΕ δεν γινονταν τετοιες καταστασεις.Εγω απο δευτερα θα αναγγαστω να το καταγγειλω στην ΕΕΤΤ-λες και δεν εχουμε αλλες δουλειες πιο σοβαρες να ασχοληθουμε-αν και μερικοι φιλοι ισως με κατηγορησουν για ...καταγγελιο-μανια.
Αλλα,εν πασει περιπτωσει,εχω την απαιτηση οταν καλω την μανα μου στο τηλεφωνο να μπορει να το ακουει και να μου απαντα.
Αυτα και και συγγνωμη που γκρινιαζω κυριακατικα.

Ευχομαι παλι μια καλη μερα σε ολους και ολες.

hel
11-11-07, 20:04
Πως έχουν δηλώσει την γραμμή ως βλάβη και πως ηταν θέμα 3-4 ημερών να λυθεί το πρόβλημα... αυτό στις 26/10 απο τότε δεν έχω καταφέρει να επικοινωνήσω μαζί τους. Βέβαια τους έχω στήλει 5 email οπότε γνωρίζουν πως η βλάβη δεν επισκευάστηκε.

Τα mail τα πετάνε στα σκουπίδια. Εγώ είχα στείλει 2-3 για κάτι μικροπροβλήματα και όταν πήρα και τους ρώτησα αν τα είδαν σαν βλάβη στο τεχνικό τμήμα , μου είπαν ότι δεν έχουν ξαναενημερωθεί για βλάβη. Αυτό το κάνει και η vivodi. Ένας ξάδερφός μου είχε 6 μήνες πρόβλημα με την ταχύτητα και έστελνε mail. Δεν έγινε τίποτα μέχρι που πήρε τηλέφωνο. Μόνο σε εμένα απαντούσαν την άλλη μέρα όταν είχα vivodi γιατί είχα κάνει μια καταγγελιούλα :evil: για καθυστέρηση σε ΕΕΤΤ και με προσέχαν παραπάνω, πιστεύω:).
Πάρε τηλέφωνο 8-10 το πρωί και πες τους ότι δεν λύθηκε το πρόβλημα.

agelos123
22-11-07, 16:20
Το προβλημα συνεχιζεται και η κοροιδια της fnet στα αλεπαλληλα τηλεφωνηματα που τους κανω σχεδον καθε τρεις μερες καλα κρατει.
Η απαντηση ειναι: Το γνωριζουμε το προβλημα και ΘΑ το επιλυσουμε...
Κριμα που θεωρουσα, οτι μια εταιρεια που θεωρειται σοβαρη στην αγορα ,δεν θα ενεπαιζε κατ'αυτον τον αισχρο τροπο τον οποιονδηποτε πελατη της επι δυο ολοκληρους μηνες.Θα κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ αλλα ειλικρινα εχω βαρεθει και κουραστει με την ολη υποθεση.Δεν εχω καμμια αμφιβολια οτι αυτο επιδιωκουν απο την forthnet.

Mε μεγαλη αγανακτηση


Αγγελος

kanenas3
22-11-07, 17:55
Τα mail τα πετάνε στα σκουπίδια. Εγώ είχα στείλει 2-3 για κάτι μικροπροβλήματα και όταν πήρα και τους ρώτησα αν τα είδαν σαν βλάβη στο τεχνικό τμήμα , μου είπαν ότι δεν έχουν ξαναενημερωθεί για βλάβη. Αυτό το κάνει και η vivodi. Ένας ξάδερφός μου είχε 6 μήνες πρόβλημα με την ταχύτητα και έστελνε mail. Δεν έγινε τίποτα μέχρι που πήρε τηλέφωνο. Μόνο σε εμένα απαντούσαν την άλλη μέρα όταν είχα vivodi γιατί είχα κάνει μια καταγγελιούλα :evil: για καθυστέρηση σε ΕΕΤΤ και με προσέχαν παραπάνω, πιστεύω:).
Πάρε τηλέφωνο 8-10 το πρωί και πες τους ότι δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Στο πρόβλημα με τα email την ταχύτητα που αναφέρεις δεν είναι ότι τα πετάνε απλά δε μπορούν να κάνουν τίποτα. Αν τους πεις ότι συγχρονίζω στα 10 αλλά κατεβάζω με 7-8 εννοείται πως δεν θα ασχοληθούν γιατί το θεωρούν φυσιολογικό. Αν έχει μπουκώσει το dslam σου ή η σύνδεση τους με το εξωτερικό πάλι θα προτιμήσουν να ασχοληθούν με κάτι πιο σοβαρό καθώς και πάλι δεν μπορούν να κάνουν κάτι.


Το προβλημα συνεχιζεται και η κοροιδια της fnet στα αλεπαλληλα τηλεφωνηματα που τους κανω σχεδον καθε τρεις μερες καλα κρατει.
Η απαντηση ειναι: Το γνωριζουμε το προβλημα και ΘΑ το επιλυσουμε...
Κριμα που θεωρουσα, οτι μια εταιρεια που θεωρειται σοβαρη στην αγορα ,δεν θα ενεπαιζε κατ'αυτον τον αισχρο τροπο τον οποιονδηποτε πελατη της επι δυο ολοκληρους μηνες.Θα κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ αλλα ειλικρινα εχω βαρεθει και κουραστει με την ολη υποθεση.Δεν εχω καμμια αμφιβολια οτι αυτο επιδιωκουν απο την forthnet.

Mε μεγαλη αγανακτηση


Αγγελος

Μετά από σχεδόν 2 μήνες με χαμηλή ένταση στο τηλέφωνο βρήκα τι έφταιγε! Ήταν μια από τις 3 συσκευές τηλεφώνου η οποία ήταν ίδια με τις άλλες. Παρόλα αυτά δημιουργούσε πρόβλημα και έπεφτε τόσο η ένταση που δε μπορούσες να μιλήσεις με τίποτα. Το ανακάλυψα τυχαία μια μέρα παίζοντας και αφού οι τεχνικοί τους είχαν αποτύχει να δώσουν λύση. Μάλιστα κάθε 2-3 μέρες που το δήλωνα βλάβη μου λέγανε πάλι έχετε πρόβλημα αφού το διορθώσαμε...δεν έκαναν το κόπο να πάρουν μια φορά να δουν αν όντως λύθηκε.

Άφησε μια μόνο συσκευή συνδεδεμένη πάνω στο splitter και ζήτα τους να σου κάνουν καθαρισμό τη γραμμή για το πρόβλημα χαμηλής ακουστικότητας (το κάνουν αμέσως). Δοκίμασε να κάνεις μερικά τηλέφωνα και δες πως θα πάει και συνέχισε ανάλογα. Αν δουλεύει κανονικά βάλε και δεύτερη συσκευή (πάντα με φίλτρο) και επανέλαβε κτλ κτλ.

manolism3
22-11-07, 23:02
Άφησε μια μόνο συσκευή συνδεδεμένη πάνω στο splitter και ζήτα τους να σου κάνουν καθαρισμό τη γραμμή για το πρόβλημα χαμηλής ακουστικότητας (το κάνουν αμέσως). Δοκίμασε να κάνεις μερικά τηλέφωνα και δες πως θα πάει και συνέχισε ανάλογα. Αν δουλεύει κανονικά βάλε και δεύτερη συσκευή (πάντα με φίλτρο) και επανέλαβε κτλ κτλ.[/QUOTE]
________________________________________________________________________________________________________________________


Είμαι και εγώ ένας με πρόβλημα ακουστικότητας και μόλις διάβασα ότι γίνεται αμέσως τούς πήρα τηλέφωνο και ζήτησα καθαρισμό της γραμμής για το πρόβλημα χαμηλής ακουστικότητας, και μου απάντησαν ότι σε δύο με τρεις ημέρες εάν δεν έχει διορθωθεί να τους ξαναπάρω, θα το δηλώσουν βλάβη είπαν.

agelos123
23-11-07, 14:08
Παιδια εγω δεν εχω προβλημα ακουστικοτητας.Καλω διαφορα τηλεφωνα απο 210.....και δεν ακουνε την κληση που τους κανω.Αυτοι ηταν πρωην συνδρομητες της fnet και φυγανε και πηγανε στον ΟΤΕ.Απο τοτε οταν τους καλω δεν ακουν κουδουνιασμα στην συσκευη τους και συνεπως δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε.Αυτοι μπορουν να με παρουν αλλα εγω δεν μπορω.

kanenas3
23-11-07, 15:36
Είμαι και εγώ ένας με πρόβλημα ακουστικότητας και μόλις διάβασα ότι γίνεται αμέσως τούς πήρα τηλέφωνο και ζήτησα καθαρισμό της γραμμής για το πρόβλημα χαμηλής ακουστικότητας, και μου απάντησαν ότι σε δύο με τρεις ημέρες εάν δεν έχει διορθωθεί να τους ξαναπάρω, θα το δηλώσουν βλάβη είπαν.

Έτυχε και σε μένα 1-2 φορές στις 20+ που πήρα. Το κλασσικό πάντως ήταν να με καλούν στο κινητό και να κάνουμε τις δοκιμές. Δοκίμασε ξανά μετά τις 3.

Ξεκίνα πάντως τις δοκιμές από τώρα γιατί παίζει να έχει γίνει ο καθαρισμός.



Παιδια εγω δεν εχω προβλημα ακουστικοτητας.Καλω διαφορα τηλεφωνα απο 210.....και δεν ακουνε την κληση που τους κανω.Αυτοι ηταν πρωην συνδρομητες της fnet και φυγανε και πηγανε στον ΟΤΕ.Απο τοτε οταν τους καλω δεν ακουν κουδουνιασμα στην συσκευη τους και συνεπως δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε.Αυτοι μπορουν να με παρουν αλλα εγω δεν μπορω.

Χμμ...κάποιο λάθος στη φορητότητα μάλλον...το θέμα είναι αν φταίει η δίκη σου γραμμή ή των άλλων. Μίλα με Forthnet & OTE μπας και βγάλετε άκρη.

........Auto merged post: kanenas3 added 77 Minutes and 56 Seconds later........

Ξέχασα να πω ότι πρέπει να τους πεις να ανεβάσουν και την ένταση (αυτονόητο είναι αλλά με αυτούς ποτέ δεν ξέρεις). Επίσης κάθε φορά που θα πειράζουν τη γραμμή σου θα τους λες να σου ανεβάσουν την ένταση γιατί χάνονται προφανώς η ρυθμίσεις. Εμένα κανονικά θα έπρεπε να με ακούνε σε όλο το κτήριο τους μετά από 20 φορές που το δυναμώσανε. :p

deniSun
23-11-07, 21:28
Όλα αυτά είναι θέματα βλάβης που δίνει η forthnet στον ΟΤΕ.
α) Το θέμα είναι πότε θα φιλοτιμηθούν από την forthnet να στείλουν την βλάβη στον ΟΤΕ
β) Αν θα φιλοτιμηθεί ο ΟΤΕ να την φτιάξει πραγματικά ή δώσει ότι η βλάβη διορθώθηκε ;):whistle:

kanenas3
26-11-07, 15:42
Όλα αυτά είναι θέματα βλάβης που δίνει η forthnet στον ΟΤΕ.
α) Το θέμα είναι πότε θα φιλοτιμηθούν από την forthnet να στείλουν την βλάβη στον ΟΤΕ
β) Αν θα φιλοτιμηθεί ο ΟΤΕ να την φτιάξει πραγματικά ή δώσει ότι η βλάβη διορθώθηκε ;):whistle:

Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ με τη συγκεκριμένη περίπτωση;;;;; :hmm:

Μιλάμε καθαρά για πρόβλημα της Forthnet.

bgs1962
26-11-07, 16:00
Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ με τη συγκεκριμένη περίπτωση;;;;; :hmm:

Μιλάμε καθαρά για πρόβλημα της Forthnet.
.....μα είπαμε.. για όλα φταίει ο πΟΤΕ!!:p

deniSun
26-11-07, 18:56
Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ με τη συγκεκριμένη περίπτωση;;;;; :hmm:

Μιλάμε καθαρά για πρόβλημα της Forthnet.

Τα θέματα που αφορούν την τηλεφωνία η forthnet τα προωθεί στον ΟΤΕ.
Οτιδήποτε τους πεις για τηλεφωνία το στέλνουν σαν βλάβη στον ΟΤΕ.
Μην ξεχνάς ότι η τηλεφωνία στη forthnet είναι VoIP από ένα σημείο και μετά.
Από το σπίτι σου μέχρι το κέντρο είναι το ίδιο κύκλωμα που είχες και παλιά και το συντηρεί ο ΟΤΕ.

kanenas3
26-11-07, 19:05
Τα θέματα που αφορούν την τηλεφωνία η forthnet τα προωθεί στον ΟΤΕ.
Οτιδήποτε τους πεις για τηλεφωνία το στέλνουν σαν βλάβη στον ΟΤΕ.
Μην ξεχνάς ότι η τηλεφωνία στη forthnet είναι VoIP από ένα σημείο και μετά.
Από το σπίτι σου μέχρι το κέντρο είναι το ίδιο κύκλωμα που είχες και παλιά και το συντηρεί ο ΟΤΕ.

Τι λες;;;

Φυσικά και είναι το ίδιο κύκλωμα τη συντήρηση του οποίου έχει αναλάβει ο ΟΤΕ αλλά η χαμηλή ένταση τι σχέση έχει με το κομμάτι αυτό; Πάντα οι τεχνικοί επαναλαμβάνανε ότι θα δυναμώσουν την ένταση στη γραμμή μου. Αυτοί έχουν τον έλεγχο της γραμμής. Ο ΟΤΕ είναι εντελώς άσχετος με το θέμα και αν υπάρχει πρόβλημα στην καλωδίωση που λες τότε θα υπάρχει πρόβλημα και στο ίντερνετ και στο τηλέφωνο και ναι θα είναι υπεύθυνος για την επιδιόρθωση ο ΟΤΕ. Μιλάμε όμως για άλλο πράγμα.

deniSun
26-11-07, 19:10
Τι λες;;;

Φυσικά και είναι το ίδιο κύκλωμα τη συντήρηση του οποίου έχει αναλάβει ο ΟΤΕ αλλά η χαμηλή ένταση τι σχέση έχει με το κομμάτι αυτό; Πάντα οι τεχνικοί επαναλαμβάνανε ότι θα δυναμώσουν την ένταση στη γραμμή μου. Αυτοί έχουν τον έλεγχο της γραμμής. Ο ΟΤΕ είναι εντελώς άσχετος με το θέμα και αν υπάρχει πρόβλημα στην καλωδίωση που λες τότε θα υπάρχει πρόβλημα και στο ίντερνετ και στο τηλέφωνο και ναι θα είναι υπεύθυνος για την επιδιόρθωση ο ΟΤΕ. Μιλάμε όμως για άλλο πράγμα.

Η χαμηλή ένταση ρυθμίζεται από την forthnet.
Μπορείς να πάρεις στην ΤΥ και να ζητήσεις να σου το κάνουν εκείνη τη στιγμή.
Μια απλή ρύθμιση είναι.
Εφόσον βρεις βέβαια κάποιον τεχνικό που να ξέρει.
Αν πέσεις σε τηλεφωνητή την έκανες...

Αυτά που έγραψα έχουν σχέση με άλλα προβλήματα.
Όπως για παράδειγμα το να μην ακούς τον ήχο κλήσης, να μην χτυπάει το τηλ. ή να μην ακούνε οι άλλοι τις κλήσεις σου κλπ κλπ κλπ

kanenas3
26-11-07, 19:29
Η χαμηλή ένταση ρυθμίζεται από την forthnet.
Μπορείς να πάρεις στην ΤΥ και να ζητήσεις να σου το κάνουν εκείνη τη στιγμή.
Μια απλή ρύθμιση είναι.
Εφόσον βρεις βέβαια κάποιον τεχνικό που να ξέρει.
Αν πέσεις σε τηλεφωνητή την έκανες...

Αυτά που έγραψα έχουν σχέση με άλλα προβλήματα.
Όπως για παράδειγμα το να μην ακούς τον ήχο κλήσης, να μην χτυπάει το τηλ. ή να μην ακούνε οι άλλοι τις κλήσεις σου κλπ κλπ κλπ

Ε πες το τόση ώρα...! :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.