PDA

Επιστροφή στο Forum : On και DSLAM Αμπελοκήπων



Tem
09-11-07, 23:19
Είμαι μήπως ο μοναδικός στο DSLAM Αμπελοκήπων ή υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα ?
Με την αναβάθμιση τι γίνεται? Υπάρχει μήπως κάποια σχετική πληροφόρηση ?

WagItchyef
10-11-07, 01:11
Είμαι μήπως ο μοναδικός στο DSLAM Αμπελοκήπων ή υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα ?
Με την αναβάθμιση τι γίνεται? Υπάρχει μήπως κάποια σχετική πληροφόρηση ?

Εσύ είδα από τα στοιχεία σου ότι έχεις 16 Μbps, σε ποια αναβάθμιση αναφέρεσαι;

Tem
10-11-07, 08:47
Εσύ είδα από τα στοιχεία σου ότι έχεις 16 Μbps, σε ποια αναβάθμιση αναφέρεσαι;
Είναι γνωστό ότι δεν έχει γίνει ή δεν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση στο κέντρο Αμπελοκήπων.
Η ταχύτητα στο profile μου είναι απλά η ονομαστική του πακέτου και μάλλον καλύτερα να κάνω και διόρθωση ώστε να αναγράφεται και η σωστή ταχύτητα στο upload. Θα έλεγα πάντως ότι ακόμα και χωρίς την αναβάθμιση του κέντρου είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την μέχρι στιγμής συμπεριφορά της σύνδεσής μου.

kifa
10-11-07, 12:36
Καλημέρα Γείτονες :)

Μαυρίλα η ΤιΒΙ...πρωί πρωί ...

Tem
10-11-07, 12:41
Καλημέρα Γείτονες :)

Μαυρίλα η ΤιΒΙ...πρωί πρωί ...
εντύπωση μου κάνει . Εμένα παίζει συνέχεια εδώ και ώρες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
Και είμαστε και στην ίδια περιοχή

WagItchyef
10-11-07, 14:51
Καλημέρα Γείτονες :)

Μαυρίλα η ΤιΒΙ...πρωί πρωί ...

Μάλλον τεχνικές εργασίες, κάνε υπομονή. Εγώ έμεινα χωρίς TV το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και έφτιαξε την Δευτέρα.

Επίσης κλείσε και άναψε το Pirelli για σιγουριά.

kifa
10-11-07, 15:40
To έχω βάλει μέσω HDMI...λετε να κανει διαφορά ??

Το περίεργο ειναι οτι δεν πιανει ουτε τα ψηφιακά αν και στο channel search τα βρίσκει ...

Καμμιά ιδέα καλή υπάρχει ???

:hmm:

kideias
11-11-07, 00:03
Είμαι μήπως ο μοναδικός στο DSLAM Αμπελοκήπων ή υπάρχουν και άλλοι εδώ μέσα ?
Με την αναβάθμιση τι γίνεται? Υπάρχει μήπως κάποια σχετική πληροφόρηση ?

Καλησπερα γειτοωες και εγω απο ζωγραφου,κανενα προβλημα ,στα παντα οκ.Αγαπητε Tem σχετικα μετην αναβαθμιση σε αλλους στο ιδιο dslam με το δικο μας εχει γινει(και σε μενα φυσικα)και σε αλλους οχι.Τωρα για το πως παει η γραμμη να σου πω'αλλεσ φορες σουπερ και αλλες σερνεται. Το που οφειλεται αυτο δεν γνωριζω. Ειμαι στα 15227/927 σταθερα απο 18/10.

Tem
11-11-07, 00:10
Καλησπερα γειτοωες και εγω απο ζωγραφου,κανενα προβλημα ,στα παντα οκ.Αγαπητε Tem σχετικα μετην αναβαθμιση σε αλλους στο ιδιο dslam με το δικο μας εχει γινει(και σε μενα φυσικα)και σε αλλους οχι.Τωρα για το πως παει η γραμμη να σου πω'αλλεσ φορες σουπερ και αλλες σερνεται. Το που οφειλεται αυτο δεν γνωριζω. Ειμαι στα 15227/927 σταθερα απο 18/10.
κι εγώ σούπερ εδώ και μια εβδομάδα περίπου :oneup:. Απο την πρώτη μέρα όλα ΟΚ

kideias
11-11-07, 00:17
Καλημέρα Γείτονες :)

Μαυρίλα η ΤιΒΙ...πρωί πρωί ...

Αγαπητη kifa τι εγινε τελικα με την τιβι,εφτιαξε η ακομα τιποτα. Κανε και ενα restart στο ρουτερ(απο πισω με τον διακοπτη,κλεινης αφηνεις 3 λεπτα και ξανανοιγεις)

kifa
11-11-07, 04:21
Αγαπητη kifa τι εγινε τελικα με την τιβι,εφτιαξε η ακομα τιποτα. Κανε και ενα restart στο ρουτερ(απο πισω με τον διακοπτη,κλεινης αφηνεις 3 λεπτα και ξανανοιγεις)

Τίποτα ... :down:

ΜΑΥΡΙΛΑ !!!!

:evil:

nickham
05-12-07, 19:37
Καλησπέρα γείτονες

Σήμερα παρέλαβα εξοπλισμό και τον εγκατέστησα δεν επαιζε τιποτα,αλλα δεν είχα χρόνο να το ψάξω. Ξέρει κανείς που περίπου (διευθυνση, συντεταγμένες οτιδήποτε) πέφτει το dslam για να βρώ σε τι απόσταση είμαι?

Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.