PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στο test του ρούτερ.



ADV REC Angela
10-11-07, 03:31
Γειας σας,
Με αφορμή συνεχείς αποσυνδέσεις που έχω στο game guildwars και ειδικά στο friends list, να κάνω μία ερώτηση σχετικά με ρούτερ, γιατι δεν έχω ιδέα. Όταν κάνω diagnostic test στο ρούτερ μου, μου βγάζει fail το:

Test PPPoPvc 0 IP connect to PPP. Πατάω HELP και λέει:

Check IP Assignment

This test returns PASS if your DSL modem has been assigned a valid IP address by your service provider through DHCP or your DSL modem is assigned a valid IP address statically.

If this test returns FAIL, run this test again a few minutes after this test is completed. If this test returns FAIL consistently and DHCP client is enabled on your DSL modem, check with your service provider. If this test returns FAIL consistently and your DSL modem is statically assigned an IP address, make sure the IP address is the correct one assigned by your service provider.

Δεν ξέρω αν αυτό έχει σχέση με τις αποσυνδέσεις του game.
.Πήρα την οτενετ και της ανεφερα το πρόβλημα αυτό και μου είπε ότι φταίει το game για τις αποσυνδέσεις, και ότι η γραμμή μου ήταν οκ.Έστειλα mail στην arenanet(guildwars) και μου είπαν οτι ο λογαριασμός του game σας είναι οκ και να κοιτάξω τον provider μου.
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε στο τι να διορθώσω για να μη βγαίνει FAIL( αν βέβαια σχετίζονται αυτα τα δύο) ή στο αν πρέπει να πάρω άλλο modem(γιατι είναι και ολίγον παλιό) ή τι άλλο να κοιταξω ^^.

ευχαριστώ για όλα:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.