PDA

Επιστροφή στο Forum : 3 ερωτήματα



zoran
10-11-07, 12:48
1. Να ρωτήσω, η διαδικασία με την άιτηση κλπ. πώς γίνεται? Πηγαίνω από το πλαίσιο (ή κάποιο άλλο κατάστημα) και την κάνω και πληρώνω πόσα? την δόση 34euros και μου δίνουν επιτόπου το πακέτο με το modem κλπ?

2. Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσες στο modem μου όταν θα έρθει η γραμμή της Hol ή απλά τα αφήνω ως έχουν? Τώρα είμαι με connex!

3. Και κάτι άλλο, ο εξοπλισμός είναι δικός μου μετά, ρωτάω γιατί ενώ άλλοι λένε ότι είναι δωρεάν η HOL λέει πως παραχωρεί!

Thanx

nm96027
10-11-07, 13:08
1. Την αίτηση καλυτερα να την κάνεις τηλεφωνικά και να μιλήσεις με πωλητή της hol. Θα σου στείλουν μετα το router και μαζι του την αίτηση για να την υπογραψεις και την στείλεις πισω.

2. Το hibox θες να παρεις; Και σε ποια περιοχή βρίσκεσαι; Αν καλύπτεσαι απο ιδιοκτητο της hol τοτε δεν νομιζω πως θα μπορεις να χρησιμοποιεις το παλιο σου modem (όπως λες). Θα βάλεις το fritz που δίνει η hol και οι ρυθμίσεις ειναι ευκολες.

3. Το router στο παραχωρει η hol μετα την ελευση ενος χρόνου. αν θες να αποχωρήσεις πριν και να το κρατήσεις πληρώνει κατι.

zoran
10-11-07, 13:12
2. Α δεν διευκρίνισα, όχι δεν θέλω το hibox, το 2play θέλω! Έχω ήδη το Zyxel 660H-61 το οποίο υποστηρίζει ADSL2, λες να έχω πρόβλημα με αυτό?

nm96027
10-11-07, 13:14
Το doubleplay της hol παίζει μονο με το fritz 7140 γιατι ερχεται προσεταρισμενο για την voip τηλεφωνία.
Αρα εισαι αναγκασμενος να χρησιμοποιησεις το 7140.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.