PDA

Επιστροφή στο Forum : Έκανα το βήμα...πίσω στον ΟΤΕ!



Σελίδες : [1] 2 3 4

No-Name
10-11-07, 15:34
Το να επισκέπτεσαι ένα OTEshop για να επιστρέψεις πίσω στην πιο σταθερή σου σχέση μπορώ να πώ ότι σε γεμίζει περίεργα συναισθήματα......

Έκανα αίτηση φορητότητας ώστε να γυρίσω σε γραμμή ISDN από τον ΟΤΕ,όταν με το καλό ενεργοποιηθεί θα βάλω μια shared LLU.

Οι περισσότεροι εδώ έχετε δεί τι έχω περάσει με το full LLU τόσο με τα θετικά όσο και με τα αρνητικά του.

Οπότε το μόνο που ελπίζω τώρα ειναι να μην κάνω κανα 2μηνο ώστε να γυρίσω πίσω:)

Αντε και στα δικά σας;):p

Υ.Γ1 τουλάχιστον τώρα θα έχω τηλέφωνο:twisted:
Υ.Γ2 το 121 δεν έχει 45λεπτά αναμονή:twisted:
Υ.Γ3 Αφήνω την HOL να ψάχνει για πόρτες και την ΟΝ να νομίζει ότι δίνει 3play:down:

Αλήθεια εσείς τι πρτείνετε να βάλω ενα conn-x στα 8 ή shared από 4νετ?

Deadpool80
10-11-07, 15:52
Προτείνω το 2ο: θα 'χεις και το κεφάλι σου ήσυχο με την τηλεφωνία και μιας που πήραμε φόρα με τις αναβαθμίσεις - στρογγυλοποιήσεις δεν μας πιάνει τίποτα:clap:

kokoretsi
10-11-07, 16:00
Το δεύτερο δαγκωτό.

no_logo
10-11-07, 16:36
Αλήθεια εσείς τι πρτείνετε να βάλω ενα conn-x στα 8 ή shared από 4νετ?

connX στα 4, το 8ρι είθναι πολύ ακριβό (τουλάχιστον για το δικό μου πορτοφόλι)
με το internet από τους διάφορους "εναλλακτικούς" δεν είχες προβλήματα καθόλου; Μόνο με την ποιότητα του τηλεφώνου υπήρχε προβλημα;

A_gamer
10-11-07, 16:42
Νίκο, σου εύχομαι επιτέλους να βρεις αυτό που ζητάς και να ησυχάσεις.

@Harris: ώστε νόμιζες πως το Shared LLU αν έχεις δυνατότητα για Full είναι ημίμετρο; Πάρ' τα τώρα. :twisted:

Χάρηηηηη! Πού 'σαι βρε; :p :x

Νικαετός
10-11-07, 16:42
Νικόλα, χαλαρά το δεύτερο... ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ΠΟΤΕ !! Ούτε με τηλέφωνο ούτε με forthnet....

(Yπάρχει άραγε άλλος χρήστης να έχει αλλάξει τόσους ISP? -Και καλά εγώ έχω τρεις γραμμές και παίζω, εσύ???)

pelasgian
10-11-07, 16:46
Παίδες, τα voip των άλλων είναι χάλια, είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Αν θες σταθερό, θες ΟΤΕ, ακόμα.
Στα shared LLU κάποιοι παροχείς είναι ΜΙΑ χαρά.

harris
10-11-07, 16:52
Παίδες, τα voip των άλλων είναι χάλια, είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Αν θες σταθερό, θες ΟΤΕ, ακόμα.

Έλα σπίτι μου να δεις πως παίζει το VoIP και τα λέμε ;)

Νίκο εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις shared LLU είτε forthnet είτε hol :)

No-Name
10-11-07, 16:54
Νικόλα, χαλαρά το δεύτερο... ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ΠΟΤΕ !! Ούτε με τηλέφωνο ούτε με forthnet....

(Yπάρχει άραγε άλλος χρήστης να έχει αλλάξει τόσους ISP? -Και καλά εγώ έχω τρεις γραμμές και παίζω, εσύ???)

Σπίτι εχεις shared η full?

Βασικά μια γραμμή έχω και πάιζω πάνω σε αυτήν....:)


Έλα σπίτι μου να δεις πως παίζει το VoIP και τα λέμε ;)

Νίκο εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις shared LLU είτε forthnet είτε hol :)

Άσε η ΗΟL ας αποφασίσει εαν έχει πόρτες πρωτα διότι την μια έτσι την άλλη αλλιώς

harris
10-11-07, 16:57
Άσε η ΗΟL ας αποφασίσει εαν έχει πόρτες πρωτα διότι την μια έτσι την άλλη αλλιώς

ΟΚ, σωστά... τότε βάλε forthnet ;)

No-Name
10-11-07, 17:08
Α και για να μην το ξεχάσω το VoIP των εναλλακτικών πάιζει μια χαρά μέχρι να αρχίσει να χαλάει....έτσι πάει από ότι εμπειρίες έχω

harris
10-11-07, 17:22
Α και για να μην το ξεχάσω το VoIP των εναλλακτικών πάιζει μια χαρά μέχρι να αρχίσει να χαλάει....έτσι πάει από ότι εμπειρίες έχω

Πα που να φας τη γλώσσα σου γκαντέμη! :rofl::p:lol:

pelasgian
10-11-07, 17:23
Και μόνο ότι έχεις τηλέφωνο όταν έχεις ρεύμα, εμένα με χαλάει.

No-Name
10-11-07, 17:27
Και μόνο ότι έχεις τηλέφωνο όταν έχεις ρεύμα, εμένα με χαλάει.

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκαιο +το φαξ που πρέπει να κάνεις 3 ευχέλαια για να το στείλεις πάνω από γραμμές VoIP

harris
10-11-07, 17:29
Και μόνο ότι έχεις τηλέφωνο όταν έχεις ρεύμα, εμένα με χαλάει.

Αυτό είναι άλλο θέμα, δεν έχει να κάνει με την ποιότητα.

No-Name
10-11-07, 17:31
...Ναι Έχει να κάνει με την ποσότητα της υπηρεσίας....

Αλήθεια όταν δεν έχεις ρευμα και λογικά δεν πάιζει ψηγείο φούρνος κτλ κτλ κράζουμε την ΔΕΗ για την ποιότητα....εκεί γιατί έχει να κάνει με την ποιότητα?

harris
10-11-07, 17:37
...Ναι Έχει να κάνει με την ποσότητα της υπηρεσίας....

Αλήθεια όταν δεν έχεις ρευμα και λογικά δεν πάιζει ψηγείο φούρνος κτλ κτλ κράζουμε την ΔΕΗ για την ποιότητα....εκεί γιατί έχει να κάνει με την ποιότητα?

Εσύ δηλαδή όταν δεν έχεις ρεύμα σπίτι σου και δεν δουλεύει το ψυγείο και σαπίσει το τυρί βρίζεις την πιτσος για την ποιότητα; :rofl::p

Όπως και να'χει το θέμα το έχουμε ξανασυζητήσει... μετράς τα θετικά αρνητικά της VoIP με βάση τις προσωπικές σου ανάγκες και κάνεις την επιλογή σου. ;)

Πάντως με την όση εμπειρία έχω από φίλους / γνωστούς και εδώ μέσα, μέχρι στιγμής οι VoIP πάροχοι έχουν αποδειχθεί μάλλον πιο αξιόπιστοι από τους PSTN (φυσικά με την εξαίρεση του ΟΤΕ) :hmm:

MNP-10
11-11-07, 04:10
Με ενα UPS ειναι λυμμενο το θεμα του ρευματος, πιστευω..

Νικαετός
11-11-07, 04:16
Σπίτι εχεις shared η full?

Βασικά μια γραμμή έχω και πάιζω πάνω σε αυτήν....:)



Άσε η ΗΟL ας αποφασίσει εαν έχει πόρτες πρωτα διότι την μια έτσι την άλλη αλλιώς

Σπίτι έχω full αλλά και ΟΤΕ. Στο γραφείο shared. Kανένα πρόβλημα, παρά μόνο εκείνο το περίεργο Σ/Κ των "αναβαθμίσεων" πριν 3 βδομάδες.

Jazzer
11-11-07, 18:02
2 γραμμές έχω κι εγώ, μια στον ΟΤΕ με conn-x 4 mbps και μια 2play soho στα 9 mbps, οπότε μιλάω "εκ του ασφαλούς".:p
Στο φίλο Νo Name προτείνω conn-x 8 mbps μιας και μένει κοντά από το Α/Κ του οπότε θα παίζει απροβλημάτιστα, ή το εξαιρετικά φθηνό πακέτο 6 mbps της ΗΟL, πάντα shared λύση, διότι το τηλέφωνο δεν είναι για... παιχνίδια.;)

hel
11-11-07, 20:31
Και μόνο ότι έχεις τηλέφωνο όταν έχεις ρεύμα, εμένα με χαλάει.

Στο 2play δεν ισχύει αυτό.

harris
13-11-07, 23:34
Στο 2play δεν ισχύει αυτό.

Στις εταιρείς που το double play πακέτο τους βασίζεται στην VoIP τηλεφωνία (hol, netone) ισχύει, καθώς το τηλέφωνο περνάει μέσα από το router.

Sebu
14-11-07, 00:18
Για αυτο εχεις ενα ρουτερ 1000αρι και εισαι αρχοντας.Θα πρεπει να εχεις διακοπη για πανω απο 2-3 ωρες για να ξεμεινεις απο τηλεφωνο.

Ασε που στην εσχατη υπαρχουν και τα κινητα αν πρεπει να επικοινωνησεις την ωρα της διακοπης.

harris
14-11-07, 00:29
Για αυτο εχεις ενα ρουτερ 1000αρι και εισαι αρχοντας.Θα πρεπει να εχεις διακοπη για πανω απο 2-3 ωρες για να ξεμεινεις απο τηλεφωνο.

Μάλλον για UPS μιλάς :p

kyriakos7
14-11-07, 00:40
σαν να μου φαινετε οτι ολοι στον οτε καταληγουν.

No-Name
14-11-07, 17:46
Αν με άφηνε ο πάροχος να πάω στον ΟΤΕ θα ήταν καλά....έπεσε μια ωραιότατη ακύρωση και δεν ξέρω αν και πότε θα μπορώ να επιστρέψω.

Κοίτα που θα πεθάνω με την ΟΝ αγκαλιά

escapee
14-11-07, 18:04
Νικόλα, χαλαρά το δεύτερο... ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ΠΟΤΕ !! Ούτε με τηλέφωνο ούτε με forthnet....

(Yπάρχει άραγε άλλος χρήστης να έχει αλλάξει τόσους ISP? -Και καλά εγώ έχω τρεις γραμμές και παίζω, εσύ???)

παρων. οτε ,forthnet, on, και σε αναμονη για να παω tellas

ssot
14-11-07, 19:50
Και εγώ δεν πάω πίσω! 2003 isdn οτε, 2004 γραμμή adsl oτε και παροχή forthnet, 2005 hol αρυς και 2007 share llu vivodi. Τώρα ψάχνω για τον επόμενο!!!

kyriakos7
14-11-07, 20:10
Κοίτα που θα πεθάνω με την ΟΝ αγκαλιά

:p εμ ελα στον οτε

No-Name
14-11-07, 21:57
Προσπάθηα να έρθω αλλά δεν έδινε τον φανταστικό αριθμό στον ΟΤΕ η ΟΝ.....

Θα έχουμε και 6η καταγγελία για το θέμα αυτό προς την ΕΕΤΤ.

Αν δεν μπορουν μόνοι τους να τα βρούνε θα τους ενοχλώ συνέχεια μέσω ΕΕΤΤ

kyriakos7
15-11-07, 00:29
ωχ ναι ??? πολυ παρανοϊκο μετα απο 5 καταγγελιες.

panil
16-11-07, 18:27
:p εμ ελα στον οτε

Σαν τραγούδι του Μπουγά ακούγεται:
Ελα στον παππού
έλα στον παππού
σ'αυτόν που τα'χει όλα
και μην κοιτάς αλλού
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τις απιστίες σας και γρήγορα στο σπίτι :biggrin:

Jazzer
16-11-07, 18:35
H επιστροφή του "άσωτου" πελάτη, μεγάλη χαρά για τον ΟΤΕ !:p
Γεια σου ΟΤΕ, στέγη των κατατρεγμένων adslάδων !:rofl:

kyriakos7
16-11-07, 19:42
Σαν τραγούδι του Μπουγά ακούγεται:
Ελα στον παππού
έλα στον παππού
σ'αυτόν που τα'χει όλα
και μην κοιτάς αλλού
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τις απιστίες σας και γρήγορα στο σπίτι :biggrin:

καλυτερα να λες:
ελα στο οτε
ελα στο οτε
σ'αυτον που τα'χει ολα
πΟΤΕ μην λες πΟΤΕ :p :p :p :p

tolisp
18-11-07, 18:04
Το να επισκέπτεσαι ένα OTEshop για να επιστρέψεις πίσω στην πιο σταθερή σου σχέση μπορώ να πώ ότι σε γεμίζει περίεργα συναισθήματα......

Έκανα αίτηση φορητότητας ώστε να γυρίσω σε γραμμή ISDN από τον ΟΤΕ,όταν με το καλό ενεργοποιηθεί θα βάλω μια shared LLU.

Οι περισσότεροι εδώ έχετε δεί τι έχω περάσει με το full LLU τόσο με τα θετικά όσο και με τα αρνητικά του.

Οπότε το μόνο που ελπίζω τώρα ειναι να μην κάνω κανα 2μηνο ώστε να γυρίσω πίσω:)

Αντε και στα δικά σας;):p

Υ.Γ1 τουλάχιστον τώρα θα έχω τηλέφωνο:twisted:
Υ.Γ2 το 121 δεν έχει 45λεπτά αναμονή:twisted:
Υ.Γ3 Αφήνω την HOL να ψάχνει για πόρτες και την ΟΝ να νομίζει ότι δίνει 3play:down:

Αλήθεια εσείς τι πρτείνετε να βάλω ενα conn-x στα 8 ή shared από 4νετ?




Eπειδή βαρέθηκα να ασχολούμαι με τις αλχημείες της HOL και είδα σε ένα φίλο ότι τα 8M είναι ΌΝΤΩΣ 8M και όχι... σαν τα δικά μου τα δήθεν 11-12 η όσα έχει ευχαρίστηση να μου δώσει... θέλω να κάνω το ίδιο με σένα! Να επιστρέψω στον ΟΤΕ!

Τι διαδικασία χρειάζεται? Την αίτηση την κανεις απευθείας στον ΟΤΕ και αναλαμβάνει εκείνος όλο το "νταλαβέρι" με την HOL η πρέπει να κόψεις πρώτα την HOL και να μείνεις χωρίς internet? (όπως παλιά...)

Tem
18-11-07, 18:13
Eπειδή βαρέθηκα να ασχολούμαι με τις αλχημείες της HOL και είδα σε ένα φίλο ότι τα 8M είναι ΌΝΤΩΣ 8M και όχι... σαν τα δικά μου τα δήθεν 11-12 η όσα έχει ευχαρίστηση να μου δώσει... θέλω να κάνω το ίδιο με σένα! Να επιστρέψω στον ΟΤΕ!...

και όπως φαίνεται σύντομα θα δούμε να δίνει ο ΟΤΕ παραπάνω απο 8 και κατα πάσα πιθανότητα και 3play. Tελικά ο No-name φαίνεται ότι καταλήγει πλέον στην HOL , όπως αναφέρει σχετικά σε άλλο θέμα.

tolisp
18-11-07, 18:19
και όπως φαίνεται σύντομα θα δούμε να δίνει ο ΟΤΕ παραπάνω απο 8 και κατα πάσα πιθανότητα και 3play. Tελικά ο No-name φαίνεται ότι καταλήγει πλέον στην HOL , όπως αναφέρει σχετικά σε άλλο θέμα.


Τόσο το καλύτερο!
(το 3play προσωπικά δεν με ενδιαφέρει - έχω τα δορυφορικά μου και είμαι ευτυχισμένος!)
Τουλάχιστον o OTE δεν κάνει κουτοπονηριές και σε τελική ανάλυση επειδή έχω adsl από τον πρώτο μηνα λειτουργίας... τέτοιο ΜΠAΧΑΛΟ δεν θυμάμαι να είδα ποτε στον ΟΤΕ!
Είχα φάει κάνα μηνα να ρυθμίσω το cisco μου (soho 97 τότε...) και δεν χρειάστηκε να ξανασχοληθώ με την dsl η με το router για τα επόμενα 3 χρονια (οκτώβριος 2003-δεκέμβριος 2006)

Tem
18-11-07, 18:30
Τόσο το καλύτερο!
(το 3play προσωπικά δεν με ενδιαφέρει - έχω τα δορυφορικά μου και είμαι ευτυχισμένος!)
Τουλάχιστον o OTE δεν κάνει κουτοπονηριές και σε τελική ανάλυση επειδή έχω adsl από τον πρώτο μηνα λειτουργίας... τέτοιο ΜΠAΧΑΛΟ δεν θυμάμαι να είδα ποτε στον ΟΤΕ!
Είχα φάει κάνα μηνα να ρυθμίσω το cisco μου (soho 97 τότε...) και δεν χρειάστηκε να ξανασχοληθώ με την dsl η με το router για τα επόμενα 3 χρονια (οκτώβριος 2003-δεκέμβριος 2006)
και βέβαια για όσους ενδιαφέρονται και για 3play πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι σαφέστατα
καλύτερο απο αυτό που προσφέρουν σήμερα καποιοι άλλοι.

harris
18-11-07, 18:38
Flying solo... :whistle:

No-Name
18-11-07, 20:21
Ξαναλέω ο λόγος που δεν μπόρεσα να επιστρέψω είναι πώς η ΟΝ απέρριψε το αίτημα του ΟΤΕ ενώ δέχτηκε αυτό της HOL.....

Μην με ρωτήσετε γιατί έγινε αυτό δεν ξέρω,πάντως για να προλάβω σας αναφέρω ότι η ΟΝ δεν ξέρει σε ποιο πάροχο επέλεξα να πάω σε καμία από τις 2 φορές.

Βασικα κανένας πάροχος δεν ξέρει όταν φευγει ένας πελάτης σε ποιον θέλει να πάει:lol:

kyriakos7
18-11-07, 21:38
μετα και αν γινουν αναβαθμισεις θα εχουμε μαζικες επιστροφες στον οτε ??

johnnyar
19-11-07, 22:25
κι εγω για conn-x 1024 το σκέφτομαι καθώς είναι μόνο 21,50/μήνα, σε ενεργοποιούν πολύ γρήγορα και έχει ποιότητα. συμφωνώ με τον φίλο tolisp, καθώς φίλη μου που μένει στη γειτονιά μου έβαλε conn-x 8 Mbps και είναι όντως 8, άσε που επειδή έχει διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή μας την σύνδεσαν την άλλη μέρα. Πέμπτη απόγευμα πήγε στο oteshop και Παρασκευή μεσημέρι της δώσανε κωδικούς.

Όποιος ξέρει να μου πεί, μέχρι πότε θα ισχύει η προσφορά του conn-x με δώρο το router.

Koala_
19-11-07, 22:51
Όποιος ξέρει να μου πεί, μέχρι πότε θα ισχύει η προσφορά του conn-x με δώρο το router.

Δεν ισχύει τώρα, ήταν μέχρι τέλος Οκτώβρη, έτσι μου είπαν απο το 134 την προηγούμενη Τετάρτη που έκανα αίτηση.

tolisp
19-11-07, 23:27
κι εγω για conn-x 1024 το σκέφτομαι καθώς είναι μόνο 21,50/μήνα, σε ενεργοποιούν πολύ γρήγορα και έχει ποιότητα. συμφωνώ με τον φίλο tolisp, καθώς φίλη μου που μένει στη γειτονιά μου έβαλε conn-x 8 Mbps και είναι όντως 8, άσε που επειδή έχει διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή μας την σύνδεσαν την άλλη μέρα. Πέμπτη απόγευμα πήγε στο oteshop και Παρασκευή μεσημέρι της δώσανε κωδικούς.

Όποιος ξέρει να μου πεί, μέχρι πότε θα ισχύει η προσφορά του conn-x με δώρο το router.


Router έχουμε! Αξιόπιστο ISP ψάχνουμε! ;)
Πάντως σήμερα έμαθα ότι η αλλαγή από HOL σε ΟΤΕ παίρνει 12 εργάσιμες, χρειάζεται μονο μια υπογραφή εξουσιοδότησης στον ΟΤΕ για την αλλαγή και σε τελική το internet θα κοπεί (αν κοπεί) το πολύ για κάποιες ώρες την μέρα της αλλαγής.

A και δεν περίμενα στην αναμονή στο 134 παρα μονο 1-2 λεπτά... ακούστηκε σαν όαση στα αφτιά μου που έχουν μάθει απέξω όλο το @#$% CD της Enya :p

sexrazat
19-11-07, 23:36
κι εγω για conn-x 1024 το σκέφτομαι καθώς είναι μόνο 21,50/μήνα, σε ενεργοποιούν πολύ γρήγορα και έχει ποιότητα. συμφωνώ με τον φίλο tolisp, καθώς φίλη μου που μένει στη γειτονιά μου έβαλε conn-x 8 Mbps και είναι όντως 8, άσε που επειδή έχει διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή μας την σύνδεσαν την άλλη μέρα. Πέμπτη απόγευμα πήγε στο oteshop και Παρασκευή μεσημέρι της δώσανε κωδικούς.

Όποιος ξέρει να μου πεί, μέχρι πότε θα ισχύει η προσφορά του conn-x με δώρο το router.

Περίμενε καμιά 15αριά μέρες τις προσφορές Χριστουγέννων. Αν αντέχεις

johnnyar
19-11-07, 23:38
αντέχω (ας περιμένω καλύτερα ως τις γιορτές όλο και κάτι θα βγεί)
να δεις ότι τώρα που θα πληρώνουμε το router και δεν είναι δώρο, θα εμφανίσουν ξαφνικά διαθεσιμότητα στο speedtouch 585i :hmm:

sexrazat
19-11-07, 23:43
Το να επισκέπτεσαι ένα OTEshop για να επιστρέψεις πίσω στην πιο σταθερή σου σχέση μπορώ να πώ ότι σε γεμίζει περίεργα συναισθήματα......

Έκανα αίτηση φορητότητας ώστε να γυρίσω σε γραμμή ISDN από τον ΟΤΕ,όταν με το καλό ενεργοποιηθεί θα βάλω μια shared LLU.

Οι περισσότεροι εδώ έχετε δεί τι έχω περάσει με το full LLU τόσο με τα θετικά όσο και με τα αρνητικά του.

Οπότε το μόνο που ελπίζω τώρα ειναι να μην κάνω κανα 2μηνο ώστε να γυρίσω πίσω:)

Αντε και στα δικά σας;):p

Υ.Γ1 τουλάχιστον τώρα θα έχω τηλέφωνο:twisted:
Υ.Γ2 το 121 δεν έχει 45λεπτά αναμονή:twisted:
Υ.Γ3 Αφήνω την HOL να ψάχνει για πόρτες και την ΟΝ να νομίζει ότι δίνει 3play:down:

Αλήθεια εσείς τι πρτείνετε να βάλω ενα conn-x στα 8 ή shared από 4νετ?

Ο αγώνας τώρα δικαιώνεται. Έστω κσι κατά το ήμισυ.

........Auto merged post: sexrazat added 4 Minutes and 32 Seconds later........


αντέχω (ας περιμένω καλύτερα ως τις γιορτές όλο και κάτι θα βγεί)
να δεις ότι τώρα που θα πληρώνουμε το router και δεν είναι δώρο, θα εμφανίσουν ξαφνικά διαθεσιμότητα στο speedtouch 585i :hmm:

Μόνο σε καμιά αποθήκη ξεχασμένα. Έχω 2 για δύσκολες μέρες και μαύρη αγορά.

guzel
19-11-07, 23:46
η ελλαδα δεν γυρνα στην παρακμη :p:p

kyriakos7
20-11-07, 00:53
αντε να ερθουν τα χριστουγεννα,να βγαλουν καμια προσφορα !

johnnyar
20-11-07, 19:42
κρίμα πάντως που τελείωσε η προσφορά με δώρο router, ήθελα να πάρω ένα ασύρματο, ας δούμε τι θα φέρει ο άγιος billys :clap:

@ ADSLgr.com All rights reserved.