PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιοί αναβαθμίζονται αυτόματα στο 12/1?



xristos86
10-11-07, 17:18
Ήθελα να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά...
Μου ήρθε αυτό το e-mail από την Tellas:




Τώρα το Tellas DSL και Tellas DSL Switcher τρέχουν με ακόμα υψηλότερες ταχύτητες που φτάνουν έως και τα 12 Mbps/ 1 Mbps
μόνο με €18,95/μήνα με Φ.Π.Α.!


Η νέα ταχύτητα ισχύει από 22 Οκτωβρίου 2007 για όλους τους συνδρομητές
Tellas DSL & Tellas DSL Switcher που καλύπτονται από το ιδιόκτητο δίκτυο της Tellas.
Στις περιοχές που δεν καλύπτονται ακόμα από το δίκτυο της Tellas, η υπηρεσία προσφέρεται στην ταχύτητα 1024/256 Kbps μέσω ADSL σύνδεσης του ΟΤΕ (Α.ΡΥ.Σ.) και με αυτόματη αναβάθμιση μόλις υπάρξει κάλυψη.


Παλαιότερες υπηρεσίες Internet δεν
επηρεάζονται σε ταχύτητα και τιμή.
Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α.
Η νέα τιμή θα ισχύει από 1 Νοέμβριου 2007


Με εκτίμηση,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Tellas


Σύμφωνα με αυτό λοιπόν,ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι καλά,ή δεν αναβαθμίζονται στα 12/1 μόνο οι συνδρομητές του Tellas Zisto αλλά και του Tellas DSL,δηλαδή όλος ο απλός κοσμάκης!
Tellas DSL συνδομητές ποιοί θεωρούνται ρε παιδιά,δηλαδή από πότε και μετά?Με άλλα λόγια εμένα που εδώ και 2 βδομάδες υπάρχει κάλυψη στην περιοχή μου πρόκειται όπου να 'ναι να με αναβαθμίσουν ή μπούρδες είναι αυτά??

Ευχαριστώ πολύ!

ermis333
10-11-07, 17:20
Ήθελα να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά...
Μου ήρθε αυτό το e-mail από την Tellas:



Σύμφωνα με αυτό λοιπόν,ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι καλά,ή δεν αναβαθμίζονται στα 12/1 μόνο οι συνδρομητές του Tellas Zisto αλλά και του Tellas DSL,δηλαδή όλος ο απλός κοσμάκης!
Tellas DSL συνδομητές ποιοί θεωρούνται ρε παιδιά,δηλαδή από πότε και μετά?Με άλλα λόγια εμένα που εδώ και 2 βδομάδες υπάρχει κάλυψη στην περιοχή μου πρόκειται όπου να 'ναι να με αναβαθμίσουν ή μπούρδες είναι αυτά??

Ευχαριστώ πολύ!

Ναι έτσι είναι, πάρε τηλέφωνο στο 13800 να δείς τι μπορεί να γίνει, λογικά θα πάς στο ιδιόκτητο της tellas.

xristos86
10-11-07, 17:31
Ευχαριστώ για την αστραπιαία απάντηση Ερμή!
Αν δεν πάρω,τί θα γίνει,θα με αναβαθμίσουν,δε θα με αναβαθμίσουν,θα αργήσουν πολύ,θα κοπεί το τηλ.,θα γίνει άμεσα και χωρίς να το αντιληφθώ ιδιαίτερα η μετάβαση,τι ακριβώς?
Επίσης πριν καμια βδομάδα με είχαν πάρει τηλέφωνο από κάποιο κέντρο τηλ. προώθησης προϊόντων της Tellas και προσπαθούσαν να με πείσουν να βάλω Zisto 12/1 με 39,9€/μήνα αλλά δε δέχτηκα...Καμία σχέση το ένα με το άλλο φαντάζομαι...Ε?
Όλα αυτά πιο πολύ τα ρωτάω επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να μείνω Tellas και σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε άλλο ιδιόκτητο με σοβαρές βλέψεις προς HOL...
Σ' αυτή την περίπτωση τι γίνεται??Θέλω να πω,αυτό το "αυτόματα" που λέει το e-mail,πόσο αυτόματα είναι,θα με πάρουν π.χ. κάποιο τηλέφωνο,πρέπει να τους πάρω εγώ or something...?
Ευχαριστώ και πάλι!

Mouse Potato
11-11-07, 03:28
Αγχωμένο σε κόβω. Απ' ότι κατάλαβα από το mail αν η περιοχή σου καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυο της Tellas τότε θα σου κάνουν "αυτόματη αναβάθμιση στα 12/1mbps" αν όχι θα μπεις μέσω Α.ΡΥ.Σ. και με ταχύτητες 1024/256kbps. Τώρα, αν η ταχύτητα που έχεις τώρα είναι νορμάλ και σταθερή να εύχεσαι να γίνει όσο πιο αργά η μεταβασή σου στο ιδιόκτητο της tellas γιατί παίζει να αντιμετωπήσεις πολλά πολλά πολλά προβλήματα όπως και οι περισσοτεροί μας. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! :p

JediMasterMANIAC
11-11-07, 11:56
Ναι έτσι είναι, πάρε τηλέφωνο στο 13800 να δείς τι μπορεί να γίνει, λογικά θα πάς στο ιδιόκτητο της tellas.
ERMIS!!!
πως παει ο στρατός? οχι καλα αν κρινω απο την υπογραφη σου....
κατα τα αλλα ; :P :)
(ποσες εμειναν ψαρουκλα;:P)

ntsili
12-11-07, 05:21
Xristos86 και εμένα που ΔΕΝ ήμουν zisto, αλλά shared LLU Tellas με αναβάθμισαν αυτόματα στα 12/1. Παρακάλα μόνο να το υποστηρίζει η περιοχή σου και όλα θα γίνουν...

antonis71
12-11-07, 19:07
και εγώ shared ειμαι, είμαι στο ιδιόκτητο (Τερψιθέα Γλυφάδας), έχω κάνει αίτηση και για zisto dsl + phone και εδώ και ένα μήνα....τζίφος (αίτηση 13/10), περιμένουν τον Ποτέ λέει ακόμα, θύρα έχουν δεσμεύσει κτλπ... φίλος στην Netone μέσα σε 15 ημέρες παρέλαβε μόντεμ και 3 μέρες μετά πήρε και γραμμή (περιοχή Χαλάνδρι)...
Μόλις τώρα κάλεσα και μου είπαν σε 5 μέρες να τους ξαναπάρω για να μου πουν τι απάντηση είχαν από τον Οτέ...
Μάλλον πρέπει να φύγω σφαίρα για αλλού...
Αλήθεια εάν περάσουν οι ημέρες που λένε (25) μπορεί να υπαναχωρήσει ο αγοραστής από το συμβόλαιο που δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα (zisto?):down::closed:

Επίσης είπαν στο 13800 ότι αν δεν είσαι στο switcher (η κάπως έτσι - όνομα προγράμματος) και απλά έχεις μόνο dsl από Τελλάς πρέπει να τους στείλεις fax και θα σε αναβαθμίσουν σε 1 εβδομάδα(?) μετά... άσχετα αν το newsletter που είχαν στείλει για την αναβάθμιση σε μη zisto πελάτες δεν έλεγε κάτι τέτοιο...

Patapios
20-11-07, 06:19
Δηλαδή ρε παιδιά να καταλάβω εγώ πχ είμαι Χαλάνδρι (υποστηρίζει η Tellas ιδιόκτητο).
Είχα μόνο provider Τellas... Θα με αναβαθμίσουν;
Και αν ναι με τον ΟΤΕ τι γίνεται; Δεν πληρώνω πλέον το πάγιο;
Πάντως στο modem ακόμα το 1024/256 βλέπω και επίσης άπειρα restart τις τελευταίες 3 μέρες...

@ ADSLgr.com All rights reserved.