PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη εξυπερέτηση στην οτενετ



osfpe
10-11-07, 22:34
Φίλοι καλησπέρα,είμαι καινούριος στον χώρο adsl και θέλω την βοηθειά σας.Εχω κανει αίτηση για adsl απο 20/10 στο πακετο adsl kit 1mb..τελικά αφού πέρασαν τόσες μέρες εχθέσ είδα μες στην τρελή χαρά οτι επιτέλους η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί! Πέρνω και εγώ στην οτενέτ να μου δώσουν τουσ κωδικούς.Βγαίνει ένας τύπος του λέω οτι η γραμμή μου απο τον Ποτέ έχει ενεργοποιηθεί και το ωλέπω απο το μόντεμ. Τότε μου λέει ο τύπος περίμενε να σου δώσω τον κοδικό πελάτη και το συνθηματικό σου να μπεις στο my.otenet.gr και απο εκει μου λέει σε κανα 2 ώρες κάνε ενεργοποίηση.
μετά απο κανα 3ωρο λοιπόν παω να κάνω και μου έλεγε ότι τα στοιχεία είναι λάθος...ξαναπέρνω τηλ και τότε μου λέει κάποιος άλλος φίλε αυτο δεν γινεται για το κιτ και εμείς εδω βλέπουμε οτι απο τον οτέ εκρεμούν δύο στάδια ακόμα να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου:mad: Μα του λέω εγώ μπένω στο site otenet απο adsl μόντεμ και έιμαι τώρα μέσα,αποκλείεται μου λέει μηπως μπαίνεις απο αλλη σύνδεση?:rofl:αφού τον διαβεβαιώνω ότι ειμαι μέσα και ότι έχω adsl..μου δίνει την αποστοματική απάντηση: ε ωραία περίμενε και κάποια στιγμή θα σε πάρουμε εμείς τηλ να σου δώσουμε τους κωδικούς,ελπίζω την αλλη εβδομάδα:evil:μου λέει και το κλείνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θέλω συμβουλές γιατί τα έχω πάρει και θα το τραβήξω το θέμα...Ευχαριστώ θερμά

giorgosts
10-11-07, 22:39
Άντε και καλορίζικη. Αν δεν ενεργοποιήθηκε αμέσως, θα ενεργοποιηθεί προσεχώς. Πάντως θα αρχίσεις να χρεώνεσαι μετά την ενεργοποίηση.

Τελικά έχεις κωδικούς ή όχι; (Άλλο πράγμα η dsl γραμμή, η οποία είναι του ΟΤΕ, και άλλο πράγμα η πρόσβαση στο internet, η οποία παρέχεται από την otenet).

osfpe
10-11-07, 22:47
ευχαριστώ πολύ,έχω adsl γραμμη αλλά κωδικούς δεν μου δίνει η οτενετ αυτο είναι και το πρόβλημα αυτή μου λέει ότι δεν βλέπει να εχς γραμμή υπαρχει τρόπος να μπώ με κάποιους άλλους κωδικούς να δοκιμάσω (san demo)

giorgosts
10-11-07, 23:26
Μέχρι 3 ημέρες κάνουν, αλλά μάλλον τη Δευτέρα θα πάρεις.

friend
11-11-07, 08:56
Φίλοι καλησπέρα,είμαι καινούριος στον χώρο adsl και θέλω την βοηθειά σας.Εχω κανει αίτηση για adsl απο 20/10 στο πακετο adsl kit 1mb..τελικά αφού πέρασαν τόσες μέρες εχθέσ είδα μες στην τρελή χαρά οτι επιτέλους η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί! Πέρνω και εγώ στην οτενέτ να μου δώσουν τουσ κωδικούς.Βγαίνει ένας τύπος του λέω οτι η γραμμή μου απο τον Ποτέ έχει ενεργοποιηθεί και το ωλέπω απο το μόντεμ. Τότε μου λέει ο τύπος περίμενε να σου δώσω τον κοδικό πελάτη και το συνθηματικό σου να μπεις στο my.otenet.gr και απο εκει μου λέει σε κανα 2 ώρες κάνε ενεργοποίηση.
μετά απο κανα 3ωρο λοιπόν παω να κάνω και μου έλεγε ότι τα στοιχεία είναι λάθος...ξαναπέρνω τηλ και τότε μου λέει κάποιος άλλος φίλε αυτο δεν γινεται για το κιτ και εμείς εδω βλέπουμε οτι απο τον οτέ εκρεμούν δύο στάδια ακόμα να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου:mad: Μα του λέω εγώ μπένω στο site otenet απο adsl μόντεμ και έιμαι τώρα μέσα,αποκλείεται μου λέει μηπως μπαίνεις απο αλλη σύνδεση?:rofl:αφού τον διαβεβαιώνω ότι ειμαι μέσα και ότι έχω adsl..μου δίνει την αποστοματική απάντηση: ε ωραία περίμενε και κάποια στιγμή θα σε πάρουμε εμείς τηλ να σου δώσουμε τους κωδικούς,ελπίζω την αλλη εβδομάδα:evil:μου λέει και το κλείνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θέλω συμβουλές γιατί τα έχω πάρει και θα το τραβήξω το θέμα...Ευχαριστώ θερμά

Ρε παλικαρι τωρα θες να γινει και εσυ .... στακα τον εκοψες απο το μεσημεριανο του

:rofl::rofl:

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

osfpe
12-11-07, 19:11
Μετά απο πολύ κόπο κατάφερα σήμερα να μάθω απο τον Ποτέ ότι το στάδιο που βρίσκεται η γραμμή μου παρόλο που εγώ την βλέπω ενεργοποιημένη είναι το στάδιο κατασκευής DSLAM...Επόμενη μου ερώτηση γιατί δεν κατέχω και πολλά για το adsl...τι σημαίνει αυτό λοιπόν σε χρονικά περιθώρια λέω στην ευγενική υπάλληλο..και για μία ακόμα φορά με κατατόπησε:whistle:δεν γνςρίζω μου λέει δυστηχώς! Αν πάντως καταλαβένω καλά πεδιά αυτό μήπως σημαίνει ότι μπορεί να πάρει αυτό και μήνες?Το ποιο κουλό απο όλα αυτά είναι ότι εγώ έχω γραμμή adsl κανονικά με το λαμπάκι αναμμένο στο μόντεμ...οποιαδήπωτε βοηθειά σας να κατατοπιστώ πολύτιμη..Ευχαριστώ και τους φίλους ποιο πάνω....

babbar
14-11-07, 01:51
Για να πάρει ο Τάκης (2ος όροφος) τον Σάκη (1ος όροφος) και να γίνει η ενεργοποίηση της DSL χρειάζεται μία εργάσιμη...
Για να πάρει ο Μάκης (υπόγειο) τον Γιάννη (3ος όροφος) χρειάζεται ακόμα μία εργάσιμη...
Ο Τάκης (2ος όροφος) όμως πρέπει να πάρει το ΟΚ από τον Μάκη (υπόγειο) ότι όλα είναι έτοιμα, χρειάζεται ακόμα μια εργάσιμη....
Ο Τάκης (2ος όροφος), αφου πάρει το ΟΚ απο τον Μάκη (υπόγειο) την επόμενη εργάσιμη θα πεί στην Μαρία (2ος όροφος-τηλεφωνήτρια) ότι η γραμμή είναι έτοιμη και μπορεί να δώσει κωδικούς...
Έλα τα γρανάζια γρασάρισμα...
Κουράγιο......

kyriakos7
14-11-07, 15:30
κουραγιο δε λες τπτ

@ ADSLgr.com All rights reserved.