PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα προσφορά Europe Online



Headroom
11-08-03, 20:54
Γεια χαρά!

έλαβα μια προσφορά από την ΕΟL που τη λέει e-DSL, με 99€ το χρόνο.
Ξέρει κανείς τίποτα, αν αξίζει ή αν είναι πεταμένα λεφτά σαν την άλλη φορά;
Η κάρτα που έχω είναι η Hauppauge WinTV DVB-s και το κάτοπτρό μου είναι 1,20μ. Είναι ο εξοπλισμός μου κατάλληλος;

Φιλικά,
Max

Headroom
11-08-03, 21:05
Χρησιμοποιεί κανείς τώρα την EOL να μου πει κριτικές για την τωρινή απόδοσή της;
Εδώ γράφει λεπτομέρειες για την προσφορά που λήγει λέει στις 18/8.

https://secure.europeonline.net/subscribe/register/index.php?PROFILE_NAME=EOIAnnivRenewalA&language=EN

Stilskin
11-08-03, 21:07
Kai 99 euro kai na einai kai axiopisto? Den xero ligo psilomoufa to kobo.

fon
11-08-03, 21:29
Μαλλον ειναι "πεταμενα λεφτα σαν την αλλη φορα".
Και γω WinTV DVBS-s εχω (τωρα πλεον στο συρταρι μου)...

Johny
11-08-03, 23:24
Ξέρει κανείς τίποτα :?: Γιατί 99€ το χρόνο είναι σαν ένα μήνα σε μια άλλη εταρεία :!: :wink:

nkar
12-08-03, 11:45
Ξέρει κανείς τίποτα :?: Γιατί 99? το χρόνο είναι σαν ένα μήνα σε μια άλλη εταρεία :!: :wink:


Ημουνα EOL μεχρι τον ιουνιο
Με αυτα τα λεφτα σου δινει τσαμπα αν θυμαμαι καλα 1 ωρα το
μηνα με 768Kbps. Μετα την μια ωρα πληρωνεις με το λεπτο
(στο προγραμμα που ημουνα εγω ηταν 0.035 ευρω ανα λεπτο
και μετραγε το χρονο που ησουνα logged in ανεξαρτητα αν
κατεβαζες ή οχι)
Η ταχυτητα ηταν τις πιο πολλες φορες στα 600-768 kbps
αλλα αντεχεις οικονομικα να πληρωνεις με το λεπτό?

Stilskin
12-08-03, 11:55
Ti na to kaneis tote an eixe xronoxreosh???? Ennoeitai oti to paketo ayto den tha antapokrinotan stis apaithseis mas.Kai sigoura den einai h etaireia asxeth gia na sou prosferoun tetoies taxythtes me kanonikh xreosh!

Masochist
12-08-03, 17:29
είμαι στην EON εδώ και 4 περίπου χρόνια.
Η ποιότητα πέφτει χρόνο με τον χρόνο. Από εκεί που είχαμε Multicast και Unicast ελεύθερα, τώρα θέλουν ξεχωριστά χρήματα για Unicast, που έχει αρκετά καλές ταχύτητες όταν δουλεύει σωστά, περίπου 95 KB/sec. Όμως το Unicast το χρεώνουν με το GB.
Ακόμα και το Multicast το έχουν κάνει κοροϊδία καθώς έχεις μόνο 2GB το μήνα!!!!!
Ευτυχώς εγώ την σύνδεση την έχω στο τζάμπα και εδώ και 2 χρόνια έχω γίνει tester και για ένα αμφίδρομο δορυφορικό που πετάει. Μόνο η χοντρές καταιγίδες μου κόβουν καμιά φορά το σήμα. Ελπίζω να ξεκινήσει να πουλάει και Ελλάδα το αμφίδρομο για να δει ο πΟΤΕ πως είναι το Really Fast Internet.
Συγκριτικά πάντως θεωρώ οτι η ADSL (έστω και η 384/128 που έχω) είναι 1000 φορές καλύτερη από την EON.

David
18-08-03, 02:05
Συγκριτικά πάντως θεωρώ οτι η ADSL (έστω και η 384/128 που έχω) είναι 1000 φορές καλύτερη από την EON.

Κάποτε είχα και εγώ ΕΟΝ, όταν το ISDN ήταν ένα όνειρο, μόλις έβαλα ISDN 128kb, νομίζω το '98 εάν δεν κάνω λάθος, bye bye ΕΟΝ. Να φανταστής ότι κατέβασα τώρα στις τελευταίας μέρες, περίπου 9 GB και άνετα μάλιστα, drivers και updates για όλη την γειτονία!

David

NeK
18-08-03, 03:06
Το Multicast (η αλλιώς File-Fetch) των χρηστών της EON ήταν πραγματικά μία ανεπανάληπτη "υπηρεσία" που μάλλον δεν πρόκειται να την ξαναδούμε ποτέ.

10Mbit/Sec 24/24ωρο πάντα FULL SPEED.

Και όταν λέω full speed εννοώ ότι 24 ώρες το 24ωρο κατέβαζες αυτά που σου στέλναν με 10mbit και δεν τελείωναν ποτέ.

Κάθε μέρα πάνω από 20giga έβρισκες στον σκληρό σου δίσκο (εντάξει τα μισά ήταν παλιατζούρες) και το καλύτερο; δεν χρειαζόσουν επίγεια σύνδεση με το internet!

Απλά άφηνες ανοικτό το pc και κατέβαζε ΕΤΟΙΜΑ τα Gigabytes από τα Latest and Greatest "software", videos, mp3s everything χωρίς ούτε κάν να κουνήσεις το δάκτυλο σου για να τα τσεκάρεις για να κατέβουν, άλλοι κάναν αυτή την "δουλειά". :wink:

Ax ΕΟΝ ΕΟΝ! Γιατί μας το έκανες αυτό; :cry:

:D :wink:

lordanton
25-09-03, 16:11
Re EMPIRE poios sou eipe agori mou oti ola auta teleiwsan?
Isa-Isa pou twra doulevei poio kala ta systima me ta pushes kai exoume mono kala pragmata sto skliro mas.
Ama thes steile PM na sou pw :twisted:

shaq141a
26-09-03, 23:23
Endiaferomai kai ego please dhmiourghste kainourgio thread h PM me :roll:

sigmacom
12-01-04, 04:37
Χμμμ... Πήρα κι εγώ πρόσφατα ΕΟΝ. Ταυτόχρονο download multicast και internet με 2 και 1 MBp/s αντίστοιχα. Η εικόνα μιλάει από μόνη της: ΕΔΩ (http://www.sigmacom.org/images/satdnl.jpg)

HellV1L
27-01-04, 02:58
ρε παιδια ενδιαφερομαι και γω για κατι τετοιο ....
μπορει να μου πει καποιος για πακετα και κοστος????????

Lunacy
27-01-04, 04:36
Satellite is dead.
Όσο υπάρχουν όρια...

Trooper
27-01-04, 11:58
Η ΕΟΝ ειναι πολύ καλη για αυτό που είναι... Δεν κανει για unicast, αλλα για τα υπόλοιπα που έρχονται... :roll:

psyxakias
27-01-04, 12:20
Αν και πλέον δεν την χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου...

Διαφωνώ κάθετα με τον eMPiRe που είπε: "Το Multicast (η αλλιώς File-Fetch) των χρηστών της EON ήταν πραγματικά μία ανεπανάληπτη "υπηρεσία" που μάλλον δεν πρόκειται να την ξαναδούμε ποτέ." καθώς η υπηρεσία λειτουργεί κανονικά απλά με μικρό όριο, αλλά ευτυχώς με προγράμματα για file sharing.

Πάντως, πλέον με την ADSL την θεωρώ περιττή και τα streams της τα αποκαλω 'σαβουροκατεβάσματα' (καθώς pushάρουν κυρίως άλλοι αφού έβαλε πολύ μικρό όριο το μήνα). Και μην μου πείτε για τις ταχύτητες με 5 streams που φτάνουν τα 1.2 MB/sec... γιατί προτιμώ τις 'ταπεινές' ADSL ταχύτητες ΑΛΛΑ να κατεβάζω ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΕΓΩ!

Ευχαριστώ.

maclaoud
30-01-04, 01:13
Σίγουρα σε σχέση με παλιότερα η ΕΟΝ εχει πέσει πολύ! ΑΛΛΑ και πάλι γαμάει. Έχεις 10-15 gigs την ημέρα στον σκληρό σου χωρίς να έχεις ψάξει στο ίντερνετ καθόλου. Έχεις πχ τα WINXP 2 μήνες πριν βγούν, τα OFFICE τα ίδια και μήν πω για games και movies. Εγώ προσωπικά την έχω σαν ενα είδος backup σύνδεσης. Έτσι και αλλιώς το κόστος ειναι πολύ πολύ μικρό. Έχεις την ADSL για browsing, downloading και ότι αλλο γουστάρεις, και έχεις και την EOL να σου κατεβάζει οτι pusharoun.

Και κατι ασχετο για οσους ηταν στην EOL. Μπορει πολλα απο αυτα που κατεβενουν να μην ειναι και θεικα.....αλλα ποιος μπορει να κατεβαζει 15gigs την ημερα και να ειναι και τα 15 γαματα????
Εισαστε σοβαροι? :shock: :shock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.