PDA

Επιστροφή στο Forum : Αργει ο ΟΤΕ ? Εχω γραμμη πριν την παραγγειλω



niko$
28-02-05, 01:55
Χαιρετω την παρεα.
Διαβαστε για να καταλαβεται την υπευθυνοτητα του ΟΤΕ
Τον Οκτωβριο του 2004 αποφασισα να αναβαθμισω την ISDN σε ADSL αφου ειχα πρωτα δει οτι υπηρχε διαθεσιμοτητα (Αγ. Παρασκευη). Μετα απο μερικες ημερες μπαινω να κανω την αιτηση απο otenet και βλεπω οτι δεν υπηρχε πλεον διαθεσιμοτητα. Για να βεβαιωθω παιρνω το 134 και μου επιβεβαιωνουν οτι πραγματι δεν υπαρχει διαθεσιμη γραμμη.
Ο υπαλληλος μου λεει οτι μπορω ομως να κανω αιτηση για να εχω προτεραιοτητα ΑΛΛΑ οπως μου διευκρινησε (γιατι επεμενα σε αυτο το σημειο) η αιτηση θα ισχυε μονο εφ οσον εποικοινωνουσαν απο τον ΟΤΕ και την επιβεβαιωνα οταν θα υπηρχε παλι διαθεσιμη γραμμη (σε κανενα διμηνο οπως ειπε).
Σε αυτο το σημειο πρεπει να διευκρινησω οτι η γραμμη αφορα εταιρεια με αρκετα μεγαλους λογαριασμους τηλεφωνου οι οποιοι πληρωνονται μαζικα.
Τον Φεβρουαριο βλεπω οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα και αφου μου φανηκε περιεργο που δεν επικοινωνησαν μαζι μου για την προτεριοτητα που ειχα πηρα τηλεφωνο για να διαμαρτυρηθω και να υποβαλλω αιτηση.
Εκπληκτος εμαθα οτι ειχα γραμμη ΑΠΟ τον Οκτωβριο του 2004.
Πραγματι οι λογαριασμοι του ΟΤΕ το επιβεβαιωσαν. Εκανα την σχετικη φασαρια, ειπα να κοιταξουν μηπως ειχαν βαλει γραμμη χωρις να εχουν δωσει πορτα κ.λ.π. αλλα δεν εβγαλα ακρη.
Βεβαια οταν ζητησα να γινει αναβαθμιση του λογαριασμου προσβασης, η αναβαθμιση εγινε σε μια ωρα.


Και μην πιασω κανεναν να γελαει !!!!!!!!!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.