PDA

Επιστροφή στο Forum : Τί γνώμη έχετε για το νέο Golf V GTi ?



Σελίδες : [1] 2 3 4

theos_larissa
28-02-05, 12:30
Εγώ απλά το ερωτεύτηκα!!!!
---------------------------------
η ερωτηση στην ψηφοφορια ελεγε: Ποιό αυτοκίνητο θα αγοράζατε αν είχατε τα 30000 κ ποιο σας εκφραζει περισσοτερο?

---------------------------------

kadronarxis
28-02-05, 12:32
Τρελλό εργαλείο αλλά 28,900 ευρώ.

Πολύ καλό.

GusHAF
28-02-05, 12:59
εμμμμμ 28.900 ευρώ????? Χμμμμ τώρα μου έρχεται να πω τα λόγια που λέει ο πωλητής στην διαφήμιση της Huyndai....."κυρίες και κύριοι έχουμε πρόβλημα ΓΙΑ? Γιααααααα!!!!" Έχω ακόμα πολύ δρόμο για να μπορώ να έχω στην τράπεζα 28.900 ευρώ.....αλλά its ok. Πάντως έχει πολύ όμορφη και δυνατή σχεδίαση :)

apxwv
28-02-05, 13:05
Σαν σχεδιαση ειναι πολυ καλο δυστυχως δεν εχω μαθει τα χαρακτηριστικα για να εχω μια πληρη αποψη. το CIVIC μου αρεσε παντα και αυτο ψηφισα αν και θα ηταν καλο να εβλεπα και το SEAT LEON που ειναι εξισου καλο.

theos_larissa
28-02-05, 13:07
οτι δεν υπαρχει στην λίστα απλα το λετε ονομαστικα σε ποστ.ευχαριστω. Seat Leon 2.0VT then?

kadronarxis
28-02-05, 15:59
Αυτό στη διαφήμιση με τη hyundai, τι καραγκιοζάκια είναι οι τύποι ρε σεις;

Πάνε δηλαδή να χτυπήσουν τους γερμανούς, ότι έχουν λιτό εξοπλισμό στα μοντέλα τους;Αυτό κάποτε γινόταν, τα τελευταία 5-6 χρόνια έχει σταματήσει.

Όσον αφορά τα hyundai, μια φορά οδήγησα το accent, το πήγα μέχρι 120, και νόμιζα ότι είμαι στον αέρα, και γενικά ότι πήγαινα με 200 και βάλε.

Η γνώμη μου για το αυτοκίνητο είναι να μαζέψεις χρήματα και μετά να πάρεις ένα καλό.
Αν πρόκειται να δώσω 8,567 ευρώ και να πάρω τενεκέ ξεγάνωτο, αστο μεγάλε, πάω και με τα πόδια.

Και να με σεντράρει κανείς σε κανένα σταυροδρόμι και να με θάψουν και μένα και το huyndai μαζί.

Ανέκαθεν ήμουν υπέρ της ευρωπαικής αγοράς, διότι έχει έμμεση σχέση με την οικονομία της Ελλάδος.(κοινοτικά πλαίσια στήριξης, ευρωπαική συνοχή κλπ)
Να πάω να κάνω πλούσιους τους γιαπωνέζους και τους κορεάτες, ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Τα πα όλα μαζί και ησύχασα.:D

theos_larissa
28-02-05, 16:15
Αυτό στη διαφήμιση με τη hyundai, τι καραγκιοζάκια είναι οι τύποι ρε σεις;

Πάνε δηλαδή να χτυπήσουν τους γερμανούς, ότι έχουν λιτό εξοπλισμό στα μοντέλα τους;Αυτό κάποτε γινόταν, τα τελευταία 5-6 χρόνια έχει σταματήσει.

Όσον αφορά τα hyundai, μια φορά οδήγησα το accent, το πήγα μέχρι 120, και νόμιζα ότι είμαι στον αέρα, και γενικά ότι πήγαινα με 200 και βάλε.

Η γνώμη μου για το αυτοκίνητο είναι να μαζέψεις χρήματα και μετά να πάρεις ένα καλό.
Αν πρόκειται να δώσω 8,567 ευρώ και να πάρω τενεκέ ξεγάνωτο, αστο μεγάλε, πάω και με τα πόδια.

Και να με σεντράρει κανείς σε κανένα σταυροδρόμι και να με θάψουν και μένα και το huyndai μαζί.

Ανέκαθεν ήμουν υπέρ της ευρωπαικής αγοράς, διότι έχει έμμεση σχέση με την οικονομία της Ελλάδος.(κοινοτικά πλαίσια στήριξης, ευρωπαική συνοχή κλπ)
Να πάω να κάνω πλούσιους τους γιαπωνέζους και τους κορεάτες, ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Τα πα όλα μαζί και ησύχασα.:D

ΦΙΛΕ, kadronarxi έχεις ενα μεγάλο δίκιο. αυτο στην διαφημιση της huyndai είναι οτι ναναι. εγω αν μαζευα φραγκα θα επαιρνα το GTi.(πηρα το σκετο 1.6 FSI κ μαμει) μακρια απο ιαπωνες κ Κορεατες. μακρια.τα εσωτερικα τους ειναι ψευτικα. τεχνολογια μεινανε λιγο πισω οσον αφορα τα ηλεκτρονικα..εγω κ λεφτα να μου διναν την huyndai δεν την διαφημιζα.εχεχεχεχε..ενα θα πω.πηγαινα τις προαλλες με 180+ κ ενιωθα λες κ πηγαινα με 100.τελεια αισθηση το να αισθανεσαι ασφαλης!!!

Re-Ti-Re
28-02-05, 16:20
Opel Astra 2.0Τ
kadronarxis, Σωστός :thumbsup1

Αυτά.-

pelasgian
28-02-05, 16:24
RX-8, τι να λέμε τώρα. Από κατανάλωση βέβαια, wankel!
υ.γ. σωστό αυτό με την Ευρωπαϊκή υποστήριξη, αλλά οι αρετές του ανταγωνιστή πρέπει να αναγνωρίζονται και να αντιγράφονται. Οι γερμανοί έχουν γίνει λίγο χλιδάτοι για τα γούστα μου πλέον. Το Mazda είναι πολεμικό άτι. Βέβαια, ένα audi (που δεν είναι στη λίστα) είναι πάντα ένα Audi. Ακόμα και το «μικρό» δίνει την εντύπωση (ειδικά το quattro) ότι είναι δύναμη.

theos_larissa
28-02-05, 16:26
αχ ρε pelasgian..γουσταρεις το RX-8 Ε? πολυ καλο.το μονο Ιαπωνικο μοντελο που με συγκινει στην κατηγορια.

kadronarxis
28-02-05, 16:27
κοίταξε να δεις τι γίνεται.
Οι γιαπωνέζοι ανέκαθεν ήταν πρώτοι σε αξιοπιστία μηχανών, διότι έχουν καταπληκτικές (κόβουν μέταλλα με τρομερή ακριβεία) εργαλειομηχανές CNC.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα και τα γιαπωνέζικα σασί να είναι με μηδενικές αποκλίσεις, και με πολύ μικρές ανοχές.

Το εσωτερικό τους βελτιώνεται αλλά σε τίποτα δεν θυμίζουν γερμανική ποιότητα.
Το design τους είναι από την άλλη παράξενο.

Στην ασφάλεια, είναι πλέον μαζί με τους ευρωπαίους, ελάχιστα κλικ κάτω.

Στην ευρωπαική πλευρά, οι ευρωπαίοι δίνουν σημασία στο εσωτερικό, και στο design(ιταλοί γαρ!).

Οι μηχανές παίζουν από χώρα σε χώρα, με τις γερμανικές και γαλλικές να βρίσκονται στην κορυφή.

Ασφάλεια κορυφαία.
Στο σασί, υπάρχουν κάποιες παραξενιές από μοντέλα σε μοντέλα, αλλά γενικά δεν μπορούν να πλησιάσουν την ακρίβεια των γιαπωνέζικων.

Τα πα όλα και έχουμε φύγει από το θέμα του thread.

Άντε γερά.

pelasgian
28-02-05, 16:35
Εγώ αν τώρα έπαιρνα αμάξι, θα χτύπαγα ένα «καλό» A3. Μπορείς να το παρκάρεις, δεν έχει τίποτα λιλιά, τζιτζιά, μιχλιμπίδια επάνω του, είναι εντελώς απέριττο, understated, συμπαγές (μόνο δίπορτο ε!) και όταν περιποιηθείς τη μηχανή, μπορεί να βγάλει σημεία και τέρατα από εκεί. Στους μη γνώστες δεν τραβάει το μάτι, δεν δίνει την εντύπωση ότι πας να κάνεις φιγούρα με το αμάξι κλπ. Το VW έχει πολλά κοινά μηχανικά μέρη πάντως, αλλά είναι πιο πολύ προς το consumer end, δηλαδή έχει προσπαθήσει να το φαντάξει και να το κάνει να ξεχωρίσει.

Το RX-8 όμως είναι ένα αμάξι που θα αγόραζα για τη γραμμή του, για τη νοοτροπία του, για την αξιοπιστία του για πολλά άλλα. Ό,τι είναι το δείχνει, δεν είναι understated, αλλά ούτε και overstated, είναι ο εαυτός του σε μία κατηγορία από μόνο του. Το Α3 είναι ένας σεμνός gentleman με πολύ δύναμη, το καταλαβαίνεις ότι είναι gentleman αλλά το ίδιο δεν προσπαθεί πολύ να το δείξει.

Αυτά από ψυχανάλυση αυτοκινήτου.

aesir
28-02-05, 16:45
Lotus Elise... :thumb_dup
http://img216.exs.cx/img216/1561/aelotuselisesport190745am.jpg

Rama
28-02-05, 19:15
Καθε φορά που βλέπω την διαφήμηση παθαίνω εγκεφαλικά... VW.... (ακόμα το παλέβω το απλό ... αλλά θα το χτυπήσω που θα πάει...)

kadronarxis
28-02-05, 19:58
Παιδιά το mazda πολύ καλό, αλλά ο κινητήρας wankel δεν έχει αποδείξει την αξιοπιστία του.

Στα προηγούμενα rx, κάποια στιγμή πέθαινε.Και πιστέψτε με, πέθαινε πολύ πρόωρα.

Οι μηχανικοί της Ford/Mazda είπαν ότι αυτός ο κινητήρας δεν καίει πολύ και είναι αξιόπιστος.
μένει ο χρόνος να αποδείξει τα λεγόμενά τους.

Άντε γερά.

theos_larissa
28-02-05, 20:34
Καθε φορά που βλέπω την διαφήμηση παθαίνω εγκεφαλικά... VW.... (ακόμα το παλέβω το απλό ... αλλά θα το χτυπήσω που θα πάει...)

συμφωνω φιλε..εγω οταν βλεπω την διαφημιση GTi παθαινω εγκεφαλικα κ εχω το 1.6 FSI εδω κ 2 μηνες.ολα τα λεφτα αλλα θελω κιάλλοοοοοοο(χεχεεχεχεχε)
ο κλασικος ο απληστοοοςςςςς ο Ελληνας.δεν του φτανει ποτε τιποτα.θελει κιαλλο κιαλλο κιαλλο...

kubiak
28-02-05, 20:37
Subaru Impreza STi

Rama
28-02-05, 20:51
Η αληθεια ειναι οτι και το Astra το 3θυρο που είδα απο κοντα σε εκθεση είναι πολύ όμορφο και η OPC εκδοση (αργεί βέβαια) θα μπορούσε να είναι στα αυτοκίνητα της ψηφοφοριας, αλλά τελικά δεν συγκρινεται...

theos_larissa
01-03-05, 12:11
Αν η προτιμηση σας αυτοκινητου (σε αυτα τα χρηματα πανω-κατω) δεν ειναι αναμεσα σε αυτα που βλεπετε, ψηφιστε την 7η λύση κ παραθεστε το αυτοκινητο που γουσταρετε περισσοτερο.ευχαριστω!

theos_larissa
01-03-05, 16:20
Lotus Elise... :thumb_dup
http://img216.exs.cx/img216/1561/aelotuselisesport190745am.jpg

φιλε μου ομορφη η Lotus αλλα αν εχει 30.000 πες μου που ...για να την παρω κ εγω..

aesir
01-03-05, 17:07
φιλε μου ομορφη η Lotus αλλα αν εχει 30.000 πες μου που ...για να την παρω κ εγω..

Από το εξωτερικό σαφώς και την παίρνεις με 30.000 και στρωμένη (ελαφρώς μεταχειρισμένη)... ;)

theos_larissa
01-03-05, 17:18
να μου λειπει μεταχειρισμενη Lotus.ποιος ξερει τι κουσουρια θα εχει απο τον προηγουμενο! κ στην αμερικη βρισκω μεταχειρισμενη Porche 3-5τιας με 23000$.τι σημαινει αυτο?

pelasgian
01-03-05, 19:22
τώρα εγώ ένας φίλος του περιβάλλοντος, της χαμηλής κατανάλλωσης και του understated, γιατί θέλω αυτό για μία βόλτα;

http://www.autogaleria.pl/tapety/img/ford/ford_mustang_gt-r_concept_2005_01_s.jpg
http://photo.lukman.com/snaplog/2004/01/15/132520_102_0252.JPG
www.canadiandriver.com/previews/05mustang.htm

Re-Ti-Re
01-03-05, 20:57
Εεεεε καλά τώρα.
Θα αγόραζα έστω και μεταχειρισμένη μια porsce 959 :onfire: :yahoo:

Durdyn
02-03-05, 03:01
Τα γερμανικά έχουν βασιστεί πολύ σε αυτό που έχει περάσει στον μέσο αγοραστή περί αξιοπιστίας, κάτι που δεν ισχύει. Όχι ότι είναι αναξιόπιστα, αλλά δεν έχουν διαφορά από αυτοκίνητα άλλων χωρών.
Με βάση αυτό, πουλάνε πολύ ακριβά τα προϊόντα τους και με φτωχότατο εξοπλισμό (ειδικά οι μεγάλοι Γερμανοί κατασκευαστές).

Όσο για το ερώτημα του γκάλοπ νομίζω ότι το καλύτερο είναι το Type R αν θέλουμε να είμαστε "λογικοί".
Αλλιώς το RX-8, απλά με ένα τεράστιο πορτοφόλι για να γεμίζουμε συνέχεια το αδηφάγο βάνκελ.

http://www.autogaleria.pl/tapety/img/ford/ford_mustang_gt-r_concept_2005_01_s.jpg
Εμένα γιατί μου φαίνεται κακάσχημο και καρακιτσαρία ;
Βάζεις και μια καρότσα πίσω και πουλάς καρπούζια και πατάτες...

XTCgr
02-03-05, 03:15
type R all the way,,,,σαν δεύτερη επιλογή απο τα υποψήφια το RX8 (διαβάζεται ΡΧ8)

pelasgian
02-03-05, 03:47
Εμένα γιατί μου φαίνεται κακάσχημο και καρακιτσαρία ;
Βάζεις και μια καρότσα πίσω και πουλάς καρπούζια και πατάτες...

Το συγκεκριμένο δεν σου φαίνεται, είναι όντως κακάσχημο και καρακιτσαριό, όμως είναι 1200 άλογα κακάσχημο και καρακιτσαριό.

Στην πολιτισμένη του έκδοση μοιάζει έτσι, με μόνο 580 άλογα και 22" ζάντες :mrgreen:

http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2004/01/3B9CF293/Mustang_2005_1B.jpg
http://home.pon.net/hunnicutt/images/05Mustang_front_driver.jpg
http://www.powerpassion.nl/mustang/mustang-photos/albums/2005/Ford_Mustang_GT_2005_0001_M448.jpg
http://www.powerpassion.nl/mustang/mustang-photos/albums/2005/ford_mustang_2005_7.jpg
http://www.powerpassion.nl/mustang/mustang-photos/albums/2005/stanggt.jpg

Και πάλι αγριοφέρνει, αλλά εγώ το κόβω για πολύ γκομενιάρικο αμάξι.

sotiriskakos
02-03-05, 04:10
Έτσι έτσι!


:thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup

Το rx-8 πάντως κουκλί.Εμφανισιακά το πάω με χίλια (μέσα-έξω).

theos_larissa
02-03-05, 11:38
Pelasgian τι σου αρεσει απο αυτα τα μονοκομματα αυτοκινητα πες μου λιγο...γιατι θα τρελαθω τωρα..ενταξει γουστο γουστο αλλα τι αμερρικανικα στυλακια ειναι αυτα

sotiriskakos
02-03-05, 14:36
Kαι μένα μ' αρέσει!
Έχει μυώδες στυλ ντε...

theos_larissa
02-03-05, 16:26
Το συγκεκριμένο δεν σου φαίνεται, είναι όντως κακάσχημο και καρακιτσαριό, όμως είναι 1200 άλογα κακάσχημο και καρακιτσαριό.

Στην πολιτισμένη του έκδοση μοιάζει έτσι, με μόνο 580 άλογα και 22" ζάντες :mrgreen:


Και πάλι αγριοφέρνει, αλλά εγώ το κόβω για πολύ γκομενιάρικο αμάξι.

αν ριξεις γκομενα με αυτο ελα να μου πεις μετα..παντως εγω επιμενω στην ευρωπαικη αγορα για να "ριξω" κ ευρωπαια γκομενα.:))) μου προκαλουν αηδια αυτα τα χοντροκομμενα αμερικανικα αμαξια.απο design φιλε pelasgian ρωτα τους Ιταλους.αυτοι ξερουν καλυτερα!!!

pelasgian
02-03-05, 16:47
Pelasgian τι σου αρεσει απο αυτα τα μονοκομματα αυτοκινητα πες μου λιγο...γιατι θα τρελαθω τωρα..ενταξει γουστο γουστο αλλα τι αμερρικανικα στυλακια ειναι αυτα

Ωραίο extreme sport αμάξι ρε! :shock:
(Στην αγγλία έχει σχολεία που σε βάζει μέσα ο δάσκαλος και σου κάνει μερικά κόλπα, οπότε κατεβαίνεις 3Kg ελαφρύτερος και το θυμάσαι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!) Ε, εμένα από όλα όσα μπήκα (στην elise δεν χώραγα!) εμένα μου άρεσαν τα daytona και τα funny cars τι να κάνουμε, ανωμαλίες είναι αυτές.

Το αγαπημένο μου πάντως ήταν ένα dodge charger 1969. Κάνεις τα πάντα σε αυτό το αμάξι. Κοιμάσαι, μαγειρεύεις, πλένεις, φωνάζεις φίλους και κάνεις πάρτυ, πας από μπροστά πίσω χωρίς να κατέβεις, ξεκινάς με ό,τι ταχυτήτα και να βάλεις, στρίβεις πατώντας ΜΟΝΟ γκάζι (χε, χε!)

http://www.allpar.com/model/images/charger.jpg

Ρε, έχουν γέλια τα αμερικάνικα αυτοκίνητα, απλά τα δηλώνεις στο ... λιμεναρχείο.

Αν το εννοείς για GT, δες ένα A3, αν το εννοείς για high-tech low emissions ένα prius.
http://www.germancarfans.com/news/2040809.004/2040809.004.1L.jpg
http://www.autogazeta.com/g/398/A3.jpg

Toyota Prius, ο γιος του Xe Sulu Potu (καλό αμάξι, αλλά ποιος το έκανε έτσι; το είδαν καλά όταν σχεδίαζαν; :mrgreen: )
http://www.libero.co.kr/newcar/upload/carnews/prius.jpg
http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2003/09/3B9CB4AF/Prius_1B.jpg

pelasgian
02-03-05, 16:50
αν ριξεις γκομενα με αυτο ελα να μου πεις μετα..παντως εγω επιμενω στην ευρωπαικη αγορα για να "ριξω" κ ευρωπαια γκομενα.:))) μου προκαλουν αηδια αυτα τα χοντροκομμενα αμερικανικα αμαξια.απο design φιλε pelasgian ρωτα τους Ιταλους.αυτοι ξερουν καλυτερα!!!

Η πιθανότητα να παει καλά ένα ραντεβού λόγω Ιταλικού αυτοκινήτου είναι 50-50%, όσο και η πιθανότητα να σε πάει χωρίς να χαλάσει :mrgreen: (Αξιοπιστία Έλληνα πολιτικού)

theos_larissa
02-03-05, 17:16
εχεχχεεχεχεχεχεεε...σου εχω πει για το Α3.δεν θα το λεω συνεχεια.ειναι το πιο ολοκληρωμενο αμαξι στην κατηγορια του αν κ το καινουργιο το Focus II υπερτερει σε πολλα αποτι λενε τα περιοδικα. εμενα δεν μου αρεσει προσωπικα.

Durdyn
02-03-05, 19:45
Τα αμερικάνικα αυτοκίνητα είναι μαούνες...
Στην αισθητική παίρνουν 0 με το ζόρι...

Όσο για την αξιοπιστία των ιταλικών, νομίζω ότι είναι υπερβολικά τα όσα λέγονται.
Το πρώτο μου αυτοκίνητο ήταν ιταλικό και δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα, χωρίς μάλιστα να το προσέχω και πολύ (μετά άρχισα να τα προσέχω)

PatriN
03-03-05, 10:37
Καλό το RΧ-8 για να παίζεις αλλά μέχρι εκεί..! Δεν σκοπεύω να πάρω αμάξι και κάθε φορά που βάζω βενζίνη να πρέπει να ελέγχω και αν έχει μείνει και κανένα λίτρο λάδι..! :mad:

Εγώ ψηφίζω Α3 2.0Τ quattro ή DSG (δυστυχώς δεν συνδιάζονται), το αμάξι είναι αρκετά "κλικ" πάνω απο το GOLF. Επειδή το "ζαχαρώνω" καιρό τώρα το 3πορτο έρχεται μόνο Κ.Π. και έχει 35.000. :cool:

theos_larissa
04-03-05, 11:09
Καλό το RΧ-8 για να παίζεις αλλά μέχρι εκεί..! Δεν σκοπεύω να πάρω αμάξι και κάθε φορά που βάζω βενζίνη να πρέπει να ελέγχω και αν έχει μείνει και κανένα λίτρο λάδι..! :mad:

Εγώ ψηφίζω Α3 2.0Τ quattro ή DSG (δυστυχώς δεν συνδιάζονται), το αμάξι είναι αρκετά "κλικ" πάνω απο το GOLF. Επειδή το "ζαχαρώνω" καιρό τώρα το 3πορτο έρχεται μόνο Κ.Π. και έχει 35.000. :cool:

μαζί σου!!αν και δεν έχω μελετήσει τον συγκεκριμενο κινητηρα καλα.λιγα που εχω διαβασει κ ακουσει.

McAli
04-03-05, 20:17
..ενταξει γουστο γουστο αλλα τι αμερρικανικα στυλακια ειναι αυτα
Καλά το αλογάκι μπροστά δε το βλέπεις;

theos_larissa
07-03-05, 14:02
........


βρε φιλε μου.μια μας λες για καταναλωση, μια για το PRIUS κ το Α3 τελικα που κατεληξες?στο RX8?ξερεις τι βενζινουλα τρωει το συγκεκριμενο αμαξι? μια κανουλα θες απο διπλα να το ταιζεις!!δεν περιμενα να "αγοραζες" αυτο το αμαξι αν ειχες τα χρηματα!

The_StarGazer
08-03-05, 11:54
Καλά το αλογάκι μπροστά δε το βλέπεις;

Εεε λιγα με τα αλογακια ετσι. Μονο ενα ειναι το αλογακι. Ολα τ'αλλα ....ΜΟΥΦΑ

theos_larissa
08-03-05, 15:25
καλα αφηστε τα RX8 κ τα type R και καμαρωστε το τερας που κατασκευασε ο ανθρωπος κ υποκλινομαι μπροστα του

TheCondor
08-03-05, 17:16
καλα αφηστε τα RX8 κ τα type R και καμαρωστε το τερας που κατασκευασε ο ανθρωπος κ υποκλινομαι μπροστα του

Η τριτη Mercedes που δεν ειναι ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ οπως ολες οι αλλες.

Οι αλλες δυο ειναι η Ε-190 ( που εφαγε λιγο σκονη απο το Μ-3 αλλα τελος παντων ) του 89-90 αν θυμαμαι καλα και η SL-500 η πιο παλια, δυο η τρια μοντελα πιο πισω αν παλι θυμαμαι καλα ;)

Πεστα ρε pelasgian!!! Dodge Charger και τα μυαλα στα καγκελα και τα αφτια στο μιξερ!!!! Να μαρσαρεις μονο και να τρανταζονται ολοκληρα τετραγωνα!!!!

Οπως και Pontiac TransAm, Gto, Chevrolet Camaro και αλλα καλουδια muscle cars....

Και οσοι λενε οτι το Α3 εχει design, εγω λεω να του βγαλεις το σημα της Audi και να το βαλεις διπλα στο Golf, kai το Fabia και το Leon και μετα ελα μιλα μου για design!!! :lol::lol::lol:

theos_larissa
08-03-05, 17:22
Η τριτη Mercedes που δεν ειναι ΚΑΚΑΣΧΗΜΗ οπως ολες οι αλλες.

Οι αλλες δυο ειναι η Ε-190 ( που εφαγε λιγο σκονη απο το Μ-3 αλλα τελος παντων ) του 89-90 αν θυμαμαι καλα και η SL-500 η πιο παλια, δυο η τρια μοντελα πιο πισω αν παλι θυμαμαι καλα ;)

Πεστα ρε pelasgian!!! Dodge Charger και τα μυαλα στα καγκελα και τα αφτια στο μιξερ!!!! Να μαρσαρεις μονο και να τρανταζονται ολοκληρα τετραγωνα!!!!

Οπως και Pontiac TransAm, Gto, Chevrolet Camaro και αλλα καλουδια muscle cars....

Και οσοι λενε οτι το Α3 εχει design, εγω λεω να του βγαλεις το σημα της Audi και να το βαλεις διπλα στο Golf, kai το Fabia και το Leon και μετα ελα μιλα μου για design!!! :lol::lol::lol:
Αν επιτρεπεται φιλε τι αμαξι οδηγεις?

Κ αν γουσταρεις τα αμερικανικα σε σχεση με τα γερμανικα ή ιταλικα φανταζομαι τι ψυχολογικα εχεις. ειλικρινα δεν θελω να σε θιξω αλλα με βγαζεις εξω απο τα ινατια μου!!!χεεχεχεχε:)))
φιλικα!

TheCondor
08-03-05, 17:38
Δεν εχω ψυχολογικα φιλε μου. Απλα δεν μπορω να δεχτω οτι τα αμαξια μετα το 95-97 εχουν καλη σχεδιαση. ( μερικες μαρκες εξαιρουνται ). Δεν αντιλεγω σε οσους λενε οτι το Α3 ειναι καλο, ειναι οχι μονο καλο, αλλα αξιοπιστο, ασφαλες και ολα τα παρελκομενα. Απλα κατι τετοιου τυπου αμαξια ειναι σχεδιαστικα αδιαφορα. Ελπιζω να με καταλαβαινεις. Δεν εχουν σχεδιαστικες καινοτομιες ( οχι με την extreme εννοια. με την εννοια του οτι απλα λες - α ωραιο ειναι ) και ετσι δεν μου κανουν προσωπικα κλικ.

Γουσταρω τα αμερικανικα γιατι οταν αυτοι εφτιαχναν 8λιτρους κινητηρες κατι ευρωπαιοι που το παιζουν κατασκευαστες τωρα κοιμοντουσαν τον υπνο του δικαιου. Το παραδειγμα του πελασγου μιλαει απο μονο του ( Dodge Charger.... )

Δεν με θιγεις, αποψεις εκφραζουμε.

Οδηγω μια B.M.W. 316 E30 για να απαντησω και στην πρωτη σου ερωτηση.

Ασε γιατι δεν εκατσε και η προσφορα με το δερματινο σαλονι που ηθελα να αγορασω και εχω ξενερωσει τρελα αυτες τις μερες και ειμαι καπως :evil::cry::cry:

McAli
09-03-05, 10:19
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από McAli
Καλά το αλογάκι μπροστά δε το βλέπεις;

Εεε λιγα με τα αλογακια ετσι. Μονο ενα ειναι το αλογακι. Ολα τ'αλλα ....ΜΟΥΦΑ
http://www.defence.gov.au/news/dib/editions/2004/may/images/33-MUSTANG%2064stang02big.jpg
Μακάρι να ήταν όλες οι "μούφες" έτσι φίλε μου.....Δε θα πω πολλά....άλλα χωρίς το παραπάνω "αλογάκι" (Ford Mustang....αλλά και τις Corvette και Camero), θα οδηγούσες ακόμα αυτοκίνητο με 50 ίππους αν δεν είχες να δώσεις 100.000 Ευρώ...

McAli
09-03-05, 10:31
Πολύ σωστά οι φίλοι παραπάνω αναφέρουν και το Dodge Charger το οποίο με το Ford Mustang έδωσαν τις επικές μάχες τη δεκαετία του '60 στους αγώνες ταχύτητας συμβάλοντας στην εξέλιξη του "γρήγορου προσιτού (οικονομικά) αυτοκινήτου".

theos_larissa
09-03-05, 11:05
Δεν εχω ψυχολογικα φιλε μου. Απλα δεν μπορω να δεχτω οτι τα αμαξια μετα το 95-97 εχουν καλη σχεδιαση. ( μερικες μαρκες εξαιρουνται ). Δεν αντιλεγω σε οσους λενε οτι το Α3 ειναι καλο, ειναι οχι μονο καλο, αλλα αξιοπιστο, ασφαλες και ολα τα παρελκομενα. Απλα κατι τετοιου τυπου αμαξια ειναι σχεδιαστικα αδιαφορα. Ελπιζω να με καταλαβαινεις. Δεν εχουν σχεδιαστικες καινοτομιες ( οχι με την extreme εννοια. με την εννοια του οτι απλα λες - α ωραιο ειναι ) και ετσι δεν μου κανουν προσωπικα κλικ.

Γουσταρω τα αμερικανικα γιατι οταν αυτοι εφτιαχναν 8λιτρους κινητηρες κατι ευρωπαιοι που το παιζουν κατασκευαστες τωρα κοιμοντουσαν τον υπνο του δικαιου. Το παραδειγμα του πελασγου μιλαει απο μονο του ( Dodge Charger.... )

Δεν με θιγεις, αποψεις εκφραζουμε.

Οδηγω μια B.M.W. 316 E30 για να απαντησω και στην πρωτη σου ερωτηση.

Ασε γιατι δεν εκατσε και η προσφορα με το δερματινο σαλονι που ηθελα να αγορασω και εχω ξενερωσει τρελα αυτες τις μερες και ειμαι καπως :evil::cry::cry:

οκ φιλε δεκτοςς:)). δεν κατακρινω τιποτα απο αυτα που λες.καθε ενας εχει την αποψη του. κατα την γνωμη μου θεωρω οτι το audi A3 ειναι κορυφαιο στην κατηγορια του.το εχω πει για πολλοστη φορα.ακολουθουν golf v,147,bmw 1,focusΙΙ etc. για τα Αμερικανικα τωρα. απλα μου φερνουν εμετο.τωρα αν ετρεχαν σε ραλλυ κ ειναι φουλ στο γκαζι κ οικονομικα κ καλα σιδερικα δεν με συγκινει!!!.οταν μια γυναικα ας πουμε εχει σπουδασει, εχει λεφτα, ειναι παρθενα κ ειναι προτυπο καλης νοικοκυρας δεν θα προτιμηθει απο μενα αν δεν μου κανει κλικ εξωτερικα.δεν πα να κανει κ τουμπες στον αερα. μεταφορικα οκ? αυτην ειναι η αποψη μου.το αυτοκινητο για μενα αν δεν μου κανει κλικ δεν θα το παρω. ειναι το ιδιο με την γυναικα που θα παντρευτω. πρεπει να ειναι ολοκληρωμενη σε ΟΛΑ#!(οπως λεει ο Θεμος!!)

TheCondor
09-03-05, 23:00
οκ φιλε δεκτοςς:)). δεν κατακρινω τιποτα απο αυτα που λες.καθε ενας εχει την αποψη του. κατα την γνωμη μου θεωρω οτι το audi A3 ειναι κορυφαιο στην κατηγορια του.το εχω πει για πολλοστη φορα.ακολουθουν golf v,147,bmw 1,focusΙΙ etc. για τα Αμερικανικα τωρα. απλα μου φερνουν εμετο.τωρα αν ετρεχαν σε ραλλυ κ ειναι φουλ στο γκαζι κ οικονομικα κ καλα σιδερικα δεν με συγκινει!!!.οταν μια γυναικα ας πουμε εχει σπουδασει, εχει λεφτα, ειναι παρθενα κ ειναι προτυπο καλης νοικοκυρας δεν θα προτιμηθει απο μενα αν δεν μου κανει κλικ εξωτερικα.δεν πα να κανει κ τουμπες στον αερα. μεταφορικα οκ? αυτην ειναι η αποψη μου.το αυτοκινητο για μενα αν δεν μου κανει κλικ δεν θα το παρω. ειναι το ιδιο με την γυναικα που θα παντρευτω. πρεπει να ειναι ολοκληρωμενη σε ΟΛΑ#!(οπως λεει ο Θεμος!!)

Σεβαστες οι αποψεις σου!

Ειπα και πριν οτι σεβομαι την αξιοπιστια της Audi και VW ( εξαλλου η ιδια εταιρεια ειναι εδω και πολλες δεκαετιες ) αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορω να τα προτιμησω σαν αμαξια απο τη στιγμη που σχεδιαστικα μου ειναι παντελως αδιαφορα. ( και δεν ειναι και πισωκινητα βρε αδερφε μου πως να το κανουμε??? :p )

Το οτι τα αμερικανικα σου φερνουν εμετο ειναι σεβαστο σαν αποψη αλλα δεν μπορεις να παραβλεπεις κατι αμαξια σαν αυτο στην φωτογραφια που μας εδειξε παραπανω ο McAli. Μαλλον δεν εχεις ακουσει τον κινητηρα του, και δεν εχεις δει πως παει αυτο το αμαξι....

Αλλα ολα αυτα ειναι εντελως υποκειμενικα για αυτο και δεν υπαρχει λογος διαμαχης :thumbsup1

Οσο για την γυναικα.... μια χαρα δεν μιλαγαμε τοση ωρα για αμαξια??? Τι τις μπλεκεις στην συζητηση?? :worthy::worthy::lol::lol:

Οχι παντως και παλι σωστο σε βρισκω, ειναι το κλικ που λεμε.

Υ.Γ. ( και οφ τοπικ ναουμ ) Μηπως ξερετε κανενα μαγαζι για αμαξια που να ανακατασκευαζει σαλονια?? Εχω κολλησει θελω αυτο το δερματινο!!!

Ειμαι μεταξυ δυο επιλογων : Ειτε να δωσω εκατο ευροπουλειρο και να κανω μια απολυμανση στο εσωτερικο του αμαξιου να φρεσκαριστει ( με βραστο ατμο ) ειτε να μαζεψω μερικα ( αρκετα ) φραγκα να βαλω το δερματινο μου που παντα το ηθελα. Τι λετε??

The_StarGazer
10-03-05, 10:19
Μακάρι να ήταν όλες οι "μούφες" έτσι φίλε μου.....Δε θα πω πολλά....άλλα χωρίς το παραπάνω "αλογάκι" (Ford Mustang....αλλά και τις Corvette και Camero), θα οδηγούσες ακόμα αυτοκίνητο με 50 ίππους αν δεν είχες να δώσεις 100.000 Ευρώ...


http://highresautoimages.com/ferrari/ferrari.html

SELECT A MODEL

McAli
10-03-05, 12:49
Δε καταλαβαίνω που κολάει το λινκ μετά από την παράθεση του μυνήματος μου, αλλά τέλος πάντων.....
Πάρτε εδώ ένα τραγουδάκι που μάλλον δε το ξέρετε.......Σας το αφιερώνω:

(Queen - I'm In Love With My Car.......το έγραψε και το τραγούδησε ο Roger Taylor, o ντράμερ του συγκροτήματος)

The machine of a dream
Such a clean machine
With the pistons a pumpin’
And the hub caps all gleam

When I’m holdin’ your wheel
All I hear is your gear
When my hand’s on your grease gun
Oh it’s like a disease son

I’m in love with my car
Gotta feel for my automobile
Get a grip on my boy racer rollbar
Such a thrill when your radials squeal

Told my girl I’ll have to forget her
Rather buy me a new carburetor
So she made tracks sayin’
This is the end now
Cars don’t talk back
They’re just four wheeled friends now

When I’m holdin your wheel
All I hear is your gear
When I’m cruisin’ in overdrive
Don’t have to listen to no run of the mill talk jive

I’m in love with my car
Gotta feel for my automobile
I’m in love with my car
String back gloves in my automolove

@ ADSLgr.com All rights reserved.