PDA

Επιστροφή στο Forum : Βαδικες ερωτησεις



doumpe
28-02-05, 18:19
Γεια σε ολους. Μολις πηρα το κουτι και θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις. θελω να σας ρωτησω πως γινεται ακριβος η συνδεσμολογια. Μετα την μπριζα βαζω το φιλτρο και μετα το τηλεφωνο. ετσι? Στη συνεχεια πως γινεται η συνδεση μοντεμ με την γραμμη αφου στην μπριζα υπαρχει ηδη το φιλτρο με το τηλεφωνο? πρεπει να αγορασω μηπως ενα διαχωριστη? το σχεδιαγραμμα που εχει στο βιβλιαρακι δειχνει απο την μπριζα να φευγουν δυο γραμμες αθτο πως γινεται? Η γραμμη μου ειναι PSTN. Μια ακομη ερωτηση που εχω ειναι στη ρυθμιση του μοντεμ η τιμες VPI &VCI ειναι σταθερες με αυτες που εχει το βιβλιο ? πως προκυπτουν? Σας ευχαριστω. ελπιζω να καταλαβατε τις ερωτησεις μου.

stknightmare
28-02-05, 19:00
vpi 8
vci 35

Εχω ακριβως το ιδιο,στην πριζα εχω εναν απλο διαχωριστη που δινει δυο γραμμες (αντι για μια τρυπα δυο τρυπες).Στην μια πλευρα βαζω το φιλτρο και μετα το τηλεφωνο και στην αλλη το μοντεμ.

WAntilles
28-02-05, 19:23
Τις ερωτήσεις τις κατάλαβα.

Η λέξη "Βαδικές" δεν κατάλαβα τί σημαίνει.



ΥΓ: Καλώς όρισες στο φόρουμ.

Ducklord
28-02-05, 20:56
Μα, χαζός είσαι; Είναι δίπλα - δίπλα τα πλήκτρα και μπλέχτηκε. "Βαφικές" ήθελε να γράψει. Όταν απαντήσουμε για τις αρχικές ερωτήσεις του, μέρες που έρχονται, θα πιάσουμε την πάρλα για τις βαφές αυγών...

:|

Φιλικά
Παπιάρχοντας

@ ADSLgr.com All rights reserved.