PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλή Ταχύτητα Σύνδεσης



Σελίδες : [1] 2

theo58
12-11-07, 20:09
Πρώτον συγχαρήρια στους admins του site για το φοβερό αυτό site που για κακή μου τύχη άργησα να ανακαλύψω.......:oneup::clap::worthy:

Δεύτερον ορίστε το πρόβλημα μου......έχω Forthnet ADSL 24mbps η οποία όμως είναι στην ουσία 7113/509 με Noise Margin 5.5dB και Line Attenuation 26.5 dB στο downstream....:down::oops: σύμφωνα με το Siemens ADSL CL-110-I....

Μέγιστη ταχύτητα που έχω δει στο μtorrent: 600kbps.......:hmm: η οποία όμως έρχεται μια φορά το δίμηνο και μάλιστα μόνο πρωινές ώρες.......

Δεν ξέρω γιατί είναι τόσο χαμηλή η σύνδεση.......αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.....και ειδικά θα ήθελα και άλλοι χρήστες της Forthnet στην περιοχή μου να μου πουν την ταχύτητα που έχουν.....

Εγώ είμαι στο DSL/SLAM της Τούμπας στην Θεσσαλονίκη.....

Ευχαριστώ
theo58

deniSun
12-11-07, 20:14
Έλεγξε splitter, φίλτρα, συσκευές και καλωδιώσεις.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=48807
Δεν δικαιολογούνται αυτές οι ταχύτητες με τις τιμές που δίνεις.

theo58
12-11-07, 20:26
Έλεγξε splitter, φίλτρα, συσκευές και καλωδιώσεις.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=48807
Δεν δικαιολογούνται αυτές οι ταχύτητες με τις τιμές που δίνεις.

Θα το κάνω.....thanks

........Auto merged post: theo58 added 9 Minutes and 2 Seconds later........

Σύμφωνα με το link που μου έδωσες θα έπρεπε να 14225kbps....αλλά που ντα.....:hmm:

Όσο για καλωδιώσεις και splitter......τα έχω ελέγξει.....φίλτρα δεν έχω.....και όσο για την συσκευή θα μου δανείσει ένας φίλος το WAG200G της Linksys....μήπως και δούμε άσπρή μέρα....

Ευχαριστώ και πάλι και αν έχεις τίποτα άλλο να μου πεις θα βοηθούσε πολύ....:respekt:

deniSun
12-11-07, 20:42
Δες αν έχει το τελευταίο fw.

1983kolokithaki
12-11-07, 21:01
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ?
ΕΧΩ ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ FORTHNET 24MBPS ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ DOWNLOAD ΓΙΑ μtorrent maximum ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ 260 kB/S.ΒΑΣΙΚΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ERROR ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΧΡΗΣΤΗ Ή ΑΛΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ?ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?

hemlock
12-11-07, 21:10
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ?
ΕΧΩ ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ FORTHNET 24MBPS ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ DOWNLOAD ΓΙΑ μtorrent maximum ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ 260 kB/S.ΒΑΣΙΚΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΡΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ERROR ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΝ ΧΡΗΣΤΗ Ή ΑΛΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ?ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Οταν το αρχειο ειναι ακομα στο folder Που χρησιμοποιει το προγραμμα στο βγαζει αυτο...
Αν μεταφερεις το αρχειο σε αλλο φακελο και το "παιξεις" απο εκει?

theo58
12-11-07, 21:48
Δες αν έχει το τελευταίο fw.

Δεν ακολουθώ.....εννοείς firewall.....:hmm::oops:

Deadpool80
12-11-07, 21:56
Δεν ακολουθώ.....εννοείς firewall.....:hmm::oops:

Μαλλον firmware εννοεί ο denis...και απ' ότι ξέρω δεν έχει βγει πιο καινούργιο για το cl-110 από αυτό που ήδη έχει;)

theo58
12-11-07, 23:55
Μαλλον firmware εννοεί ο denis...και απ' ότι ξέρω δεν έχει βγει πιο καινούργιο για το cl-110 από αυτό που ήδη έχει;)

Σωστό και αυτό......:oops::whistle:

Αλλά όντως δεν έχει βγει.....και Θεσσαλονική και Forthnet..... με πόσο κατεβάζεις αν επιτρέπεται?

sxbcl
13-11-07, 00:07
Σήκωσε ένα screenshot καλύτερα από το status του router σου να δούμε και τα υπόλοιπα στατιστικά....

1983kolokithaki
13-11-07, 00:20
Οταν το αρχειο ειναι ακομα στο folder Που χρησιμοποιει το προγραμμα στο βγαζει αυτο...
Αν μεταφερεις το αρχειο σε αλλο φακελο και το "παιξεις" απο εκει?
ΜΠΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΝ TO DOWNLOAD TO EXΩ ΣΤΟ UNLIMITED?ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ Χ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΟΣ?ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΜΕ 600KB/S.POY TETOIA TYXH!!?

Deadpool80
13-11-07, 00:21
Σωστό και αυτό......:oops::whistle:

Αλλά όντως δεν έχει βγει.....και Θεσσαλονική και Forthnet..... με πόσο κατεβάζεις αν επιτρέπεται?

Για το attn σου όντως κλειδώνεις χαμηλά!!!

Αν το 600kbps = 75 KBytes που δίνεις είναι σωστό τότε είναι και αυτό αρκετά χαμηλό. Εγώ κατεβάζω torrents συνήθως με 200 - 300 KB/sec χωρίς να το πιέζω πολύ βέβαια με πολλά download ταυτόχρονα.
Πέρα των torrents από καλούς σέρβερ χωρίς download manager έχω πιάσει και 1,9 ΜΒ/sec...αλλά αργά τη νύχτα.
Συνήθως κυμένεται 800 - 1000 ΚΒ/sec.

Προτείνω να κάνεις ένα τηλ. (αφού εξοπλιστείς με πολύ υπομονή:p) στην ΤΥ της forthnet και πες το προβλημά σου για να ελέγξουν την γραμμή σου.

drivingteacher
13-11-07, 01:35
Παιδια ειναι κανεις απο Αλσουπολη Νεας Ιωνιας;
το usr 9112 του 2play μου δίνει....
Stream Type
Actual Data Rate

Upstream
509 (Kbps.)

Downstream
4154 (Kbps.)


[Go Top]


Operation Data / Defect Indication:
Operation Data
Upstream
Downstream

Noise Margin
24 dB
6 dB

Attenuation
57 dB
47 dB

ολοι στην περιοχη κλειδωνουμε πανω κατω στα ιδια;

Agathon
13-11-07, 03:24
Πλήρωσα για ταχύτητα εως 24mbps..και to router κλειδώνει η συγχρονίζει( δεν ξέρω πως λέγεται η φράση ακριβώς ) sta 2mbps αυτη΄ν την στιγμη αλλα οι ταχύτητες κάποιες στιγμές κατα την διαρκεια της ημέρας μου φένονται ακόμα πιο χαμηλές ... τους ζάλησα στα τηλέφωνα με έιπαν μεχρι τέλη οκτώβρη θα τακτοποιηθουν τα προβλήματα στην θεσσαλονική αλλα τίποτα ...μόνο την πρώτη εβδομάδα μέσα σεπτέμβρη το ενεργοποίησα είχα ικανοπιητικές ταχύτητες πολύ καλές θα έλεγα για αυτό καταλαβαίνω και την διαφορα και το οτι υπάρχει κάποιο πρόβλημα αυτην την στιγμα.. ..τι προτείνεταi να κάνω στην συνέχεια...Αλλαγή στον τρόπο πληρωμής μέχρι να το φτιάξουν η γίνεται ι καμια καταγγελία..????οτιδήποτε γιατι ουτε αυτοι ξέρουν ..και ποιος ξέρει..??αναρωτιεμαι...Όποιος θέλει θα σας δείξω και ακριβώς τι λεεί το Router gia Downstream kai Upstream....!!!

theo58
13-11-07, 10:12
Εδώ είναι όλα τα στοιχεία που με βγάζει το modem Siemens CL-110-I

Line Mode ADSL2+ Line State Show Time
Line Power State L0 Line Up Time 04:00:57:45
Line Coding Trellis On Line Up Count 1

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 7113 Kbps 509 Kbps
Attainable Line Rate 8560 Kbps 890 Kbps
Noise Margin 5.6 dB 7.8 dB
Line Attenuation 26.5 dB 19.2 dB
Output Power 13.3 dBm 19.1 dBm
MSGC (number of bytes in overhead channel message) 58 13
B (number of bytes in Mux Data Frame) 13 7
M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame) 16 16
T (Mux Data Frames over sync bytes) 16 7
R (number of check bytes in FEC Data Frame) 12 16
S (ratio of FEC over PMD Data Frame length) 1.0032 7.8904
L (number of bits in PMD Data Frame) 1882 146
D (interleave depth) 64 8
Delay 16 15
Super Frames 19369868 21816449
Super Frame Errors 131 0
RS Words 1239671518 532312
RS Correctable Errors 2007396 1359
RS Uncorrectable Errors 1482 0
HEC Errors 117 0
OCD Errors 0 0
LCD Errors 0 0
Total Cells 1561121406 586082140
Data Cells 96576834 2048856646
Bit Errors 0 27460
Total ES 82 0
Total SES 0 0
Total UAS 33 0


Για το attn σου όντως κλειδώνεις χαμηλά!!!

Αν το 600kbps = 75 KBytes που δίνεις είναι σωστό τότε είναι και αυτό αρκετά χαμηλό. Εγώ κατεβάζω torrents συνήθως με 200 - 300 KB/sec χωρίς να το πιέζω πολύ βέβαια με πολλά download ταυτόχρονα.
Πέρα των torrents από καλούς σέρβερ χωρίς download manager έχω πιάσει και 1,9 ΜΒ/sec...αλλά αργά τη νύχτα.
Συνήθως κυμένεται 800 - 1000 ΚΒ/sec.

Προτείνω να κάνεις ένα τηλ. (αφού εξοπλιστείς με πολύ υπομονή:p) στην ΤΥ της forthnet και πες το προβλημά σου για να ελέγξουν την γραμμή σου.


Όχι ρε συ δεν κατεβάζω με 75 τα torrent.....αυτό έλειπε...μέγιστη ταχύτητα έχω δει 2 φορές στα 600....αλλά γενικά και γω 200-300.....όσο για τους server που λες από τον server της Microsoft που κατέβασα κάτι....το κοντέρ του Mozilla Firefox έγραψε 4000kb/s!!!! μια φορά και αυτό.....συνήθως βαριά βαριά 400kb/s......

Όσο για το τηλ.....έχω πάρει 2 φορές.....τι μια με είπαν να βάλω φίλτρα και να δοκιμάσω να βάλω το modem κατευθείαν στην γραμμή(έχω ISDN)...τζίφος....και την δεύτερη...έδωσαν την γραμμή σαν να έχει βλάβη κάτω στα κεντρικά να την ελέγξουν και ακόμα περιμένω.....να μου απαντήσουν

kanenas3
13-11-07, 10:40
Ακόμα και αν η θεωρητική μέγιστη ταχύτητα σας είναι πολλαπλάσια δε σημαίνει ότι μπορείτε να συγχρονίσετε εκεί σταθερά. Η πολιτική της Forthnet είναι να ρυθμίζει τις γραμμές της στο SNR 6 που από ότι βλέπω στις περιπτώσεις σας ρισκάρει τη σταθερότητα της σύνδεσης χωρίς να σας δίνει κάποιο πλεονέκτημα στην ταχύτητα.

Όσο για την πραγματική ταχύτητα που κατεβάζετε απλά ξεχάστε τα torrents είναι τελείως αναξιόπιστα. Αν ψάξετε στο φόρουμ θα βρείτε πολλούς τρόπους να εκτιμήσετε την ταχύτητα της γραμμής σας.

hel
13-11-07, 11:42
ΜΠΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΝ TO DOWNLOAD TO EXΩ ΣΤΟ UNLIMITED?ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ Χ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΟΣ?ΑΝ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΜΕ 600KB/S.POY TETOIA TYXH!!?

Με πονάνε τα αυτιά μου από τις φωνές :) (μπορείς να γράφεις με μικρά για να διαβάζονται πιο εύκολα τα μηνύματά σου).
Αναφέρεσαι σε πρόγραμμα p2p οπότε θα ήταν καλύτερο να πας στο ανάλογο thread http://adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=41 όπου θα βρεις σίγουρα αυτό που ψάχνεις. Ποια είναι τα στοιχεία της σύνδεσής σου; Αν θέλεις ενημέρωσε το προφιλ σου για να μη σε ρωτάνε συνέχεια.
Τώρα, για αξιόπιστη μέτρηση ταχύτητας πήγαινε εδώ : http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=31796

slaughter
13-11-07, 11:50
Πλήρωσες για μέχρι 24 κ αυτό παίρνεις . Αν είσαι μακριά από το dslam δεν φτέει η forthnet που δεν συγχρονίζεις υψηλότερα. Στη Θεσσαλονίκη έχει γενικό πρόβλημα οπότε μόνο να περιμένεις μπορείς για να φτιάξουνε οι ταχύτητες. Αλλά όσο κ να φτιάξουνε πάνω απο 2ΜΒ δεν θα δεις (εκτός να είναι άλλο το πρόβλημά σου-> Καλωδίωση)

δώσε στατιστικά

hel
13-11-07, 11:52
Δώσε τα στατιστικά της σύνδεσής σου. Αφού υπάρχει thread για χαμηλές ταχύτητες :http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=147151 , γιατί άνοιξες καινούργιο;;

Yondaime
13-11-07, 12:42
Γεια σας παιδια συγχαρηηξρια για το φορουμ,δεν ειμαι πολυ εμπειρος χρηστης για αυτο θα ηθελα την βοηθεια σας,εχω 3 βδομαδες 24ΜΒ 2PLAY,οι ταχυτητες που πιανουν ειναι οι εξης:torrents:εχω πιασει μεχρι 600 μια φορα μονο,και απο ραπιντ και παρομοια σαιτ εχω φτασει μεχρι 500,τι φταιει?ολα ειναι καλα τοσο θα πιανω?δειτε τα στατιστικα και απαντηστε μου σας παρακαλω.

Current ADSL line status is displayed as the below.

Line Mode ADSL2+ Line State Show Time
Line Power State L0 Line Up Time 00:22:22:21
Line Coding Trellis On Line Up Count 10

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 18613 Kbps 509 Kbps
Attainable Line Rate 20868 Kbps 1256 Kbps
Noise Margin 6.4 dB 30.1 dB
Line Attenuation 23.0 dB 10.2 dB
Output Power 12.3 dBm 19.0 dBm

deniSun
13-11-07, 13:33
Δώσε στοιχεία από την γραμμή σου.
Το ότι κλειδώνεις στα 2Μ ακούγεται σαν να μην έχεις περάσεις στο ιδιόκτητο.
Μήπως σε έχουν ακόμα σε ΑΡΥΣ;

slaughter
13-11-07, 15:11
για torrents απο free tracker είναι καλά (για private το συζητάμε). Για rapid free πάλι καλά είσαι !
η γραμμή σου φαίνεται μια χαρά αν εξαιρέσεις το Line Up Count 10 που λέει οτι είχες 10disconnects (από πότε έχεις να κάνεις restart to router sou??)
αυτά

theo58
13-11-07, 15:45
για torrents απο free tracker είναι καλά (για private το συζητάμε). Για rapid free πάλι καλά είσαι !
η γραμμή σου φαίνεται μια χαρά αν εξαιρέσεις το Line Up Count 10 που λέει οτι είχες 10disconnects (από πότε έχεις να κάνεις restart to router sou??)
αυτά

Τα 600 τα έχω πιάσει σε private tracker.......οπότε πρέπει να το συζητήσουμε:oneup:

1983kolokithaki
13-11-07, 16:32
thanks a lot,σορρυ αλλα ειμαι καινουρια στο forum

slaughter
13-11-07, 17:39
Τα 600 τα έχω πιάσει σε private tracker.......οπότε πρέπει να το συζητήσουμε:oneup:

κ πάλι μια χαρά είσαι μην αγχώνεσαι. Να ξέρεις οτι δεν είναι εφικτό να πιάνεις πάντα την μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σου, είδικά σε p2p !!! Αν κατεβάζεις με 600 είσαι μια χαρα. είχες κ χτες τέτοιες ταχύτητες κ παραπονιέσαι ? Βάλε κ το γεγονός οτι είσαι Θεσσαλονίκη που έχει πρόβλημα η forthnet ... υπομονή κ όταν θα γίνουν οι απαραίτητες αναβαθμίσεις θα πας κ καλύτερα.
:p

ps: κ εγώ μην νομίζεις οτι πιάνω παραπάνω, απλά το έχω αποδεχτεί κ είμαι ικανοποιημένος αν πιάνω πάνω απο 200kb/sec (ειδικά σε p2p) :oneup:

theo58
13-11-07, 23:11
κ πάλι μια χαρά είσαι μην αγχώνεσαι. Να ξέρεις οτι δεν είναι εφικτό να πιάνεις πάντα την μέγιστη ταχύτητα της γραμμής σου, είδικά σε p2p !!! Αν κατεβάζεις με 600 είσαι μια χαρα. είχες κ χτες τέτοιες ταχύτητες κ παραπονιέσαι ? Βάλε κ το γεγονός οτι είσαι Θεσσαλονίκη που έχει πρόβλημα η forthnet ... υπομονή κ όταν θα γίνουν οι απαραίτητες αναβαθμίσεις θα πας κ καλύτερα.
:p

ps: κ εγώ μην νομίζεις οτι πιάνω παραπάνω, απλά το έχω αποδεχτεί κ είμαι ικανοποιημένος αν πιάνω πάνω απο 200kb/sec (ειδικά σε p2p) :oneup:

ΟΚ μαν....σε καταλαβαίνω....:oneup::respekt:

Agathon
14-11-07, 22:09
Πλήρωσες για μέχρι 24 κ αυτό παίρνεις . Αν είσαι μακριά από το dslam δεν φτέει η forthnet που δεν συγχρονίζεις υψηλότερα. Στη Θεσσαλονίκη έχει γενικό πρόβλημα οπότε μόνο να περιμένεις μπορείς για να φτιάξουνε οι ταχύτητες. Αλλά όσο κ να φτιάξουνε πάνω απο 2ΜΒ δεν θα δεις (εκτός να είναι άλλο το πρόβλημά σου-> Καλωδίωση)

δώσε στατιστικά
Καταρχάς αν δεν φταιει η forthnet ποιος φταει εγώ μήπως φτιαχνω τις γραμμες και τα λοιπά εγώ είμαι υπεύθυνος για τις αποστάσεις που λες...και επιπλεον όπως σου είπα τις πρώτες μέρες όλα λειτουργούσαν σωστά πως λες ότι πάνω απο 2mbps δεν θα δω..αρά να άλλάξω την σύνδεση και να μπώ στο Αρυς όπως είπε και ένας άλλος φίλος υποτίθεται είμαι στο ιδιοκτητο δηλαδη λίγο έλεος..!!Οσο αναφορα τα στοιχεία που θέλεται για την γραμμη λίγο να μου εξηγήσει καποιος αν μπορεί αναλυτικα γιατι δεν γνωρίζω τι ακριβως θέλετε και πως να το κάνω..

hel
14-11-07, 23:14
Καταρχάς αν δεν φταιει η forthnet ποιος φταει εγώ μήπως φτιαχνω τις γραμμες και τα λοιπά εγώ είμαι υπεύθυνος για τις αποστάσεις που λες...και επιπλεον όπως σου είπα τις πρώτες μέρες όλα λειτουργούσαν σωστά πως λες ότι πάνω απο 2mbps δεν θα δω..αρά να άλλάξω την σύνδεση και να μπώ στο Αρυς όπως είπε και ένας άλλος φίλος υποτίθεται είμαι στο ιδιοκτητο δηλαδη λίγο έλεος..!!Οσο αναφορα τα στοιχεία που θέλεται για την γραμμη λίγο να μου εξηγήσει καποιος αν μπορεί αναλυτικα γιατι δεν γνωρίζω τι ακριβως θέλετε και πως να το κάνω..

Αν διαβάσεις και άλλα posts από έμπειρους users του adslgr.com θα δεις ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ευθύνεται η forthnet για την κακή ταχύτητα. Παίζει ρόλο η ποιότητα της γραμμής.
Τώρα για τα στοιχεία της γραμμής μπες στο menu του router σου dsl connection, details και βρες bandwith, attentuation, SN Margin και τα υπόλοιπα που βλέπεις.

slaughter
14-11-07, 23:48
Καταρχάς αν δεν φταιει η forthnet ποιος φταει εγώ μήπως φτιαχνω τις γραμμες και τα λοιπά εγώ είμαι υπεύθυνος για τις αποστάσεις που λες...

πάντως δεν είναι η Forthnet (ή τεχνολογία έτσι δουλεύει ανάλογα με την απόσταση πάει κ η εξασθένηση - δεν ξέρω αν θυμάσαι καθόλου φυσική στο σχολείο!!!)


και επιπλεον όπως σου είπα τις πρώτες μέρες όλα λειτουργούσαν σωστά πως λες ότι πάνω απο 2mbps δεν θα δω..

που είπες οτι τις πρώτες μέρες ήτανε καλα?και όταν λες "καλά" τι ακριβώς εννοείς???


υποτίθεται είμαι στο ιδιοκτητο δηλαδη λίγο έλεος..


??????


:oneup:

Agathon
15-11-07, 07:49
Αν διαβάσεις και άλλα posts από έμπειρους users του adslgr.com θα δεις ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ευθύνεται η forthnet για την κακή ταχύτητα. Παίζει ρόλο η ποιότητα της γραμμής.
Τώρα για τα στοιχεία της γραμμής μπες στο menu του router σου dsl connection, details και βρες bandwith, attentuation, SN Margin και τα υπόλοιπα που βλέπεις.

Επειδή τώρα δεν βρίσκομαι στο pc που έχει το πρόβλημα με την πρώτη ευκαιρία θα σου τα δώσω τα στοιχεία....Απλα ρε φίλε αναρωτιέμαι αν όπως λες είναι η ποιότητα της γραμμης που λές εγώ το δέχομαι αλλά πως γίνεται τις πρώτες μέρες να δουλευουν όλα σωστα και όταν λέω όλα σωστα πχ..Το downstream kai to Upstream ήταν πολύ μεγαλύτερα χωρίς να θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό αλλα θυμάμαι ότι απο Torrent η γραμμή έφτανε και 800 και παραπάνω kb/sec βέβαι το Torrent δεν είναι αξιόπιστος τρόπος για να μετρήσεις την ταχύτητα γιαυτο και επιπλέον με το που ενεργοποίησα την γραμμή έκανα Τεστ ταχύτητας αφού πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Forthnet και ο τεχνικός με συμβούλεψε πως να μετρήσω που περίπου βρίσκομαι ως προς την ταχύτητα με είπε εισαι στα 14-16 mbps μια χαρά είσαι μου είπε και είχε απόλυτο δίκιο...αρα οταν λέμε ποιότητα γραμμης δεν ήταν απο την αρχή έτσι κάτι εγινε λάθος απο την μεριά τους κατάλαβες τι εννοώ τώρα.???αν ήταν η ποιότητα απο την αρχή θα με πήγαινε έτσι....

deniSun
15-11-07, 09:06
Αν έχεις πρόβλημα με την γραμμή σου δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα το διαπιστώνεις κάθε μέρα.
πχ αν κάπου το καλώδιο από το κέντρο έως το σπίτι σου είναι προβληματικό σε κάποιο/α σημείο/α τότε μπορεί να παρατηρήσεις αλλαγή στη συμπεριφορά της γραμμής σου τις μέρες με βροχή ή υγρασία κλπ.
Τις υπόλοιπες μέρες μπορεί να δουλεύεις κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

Agathon
15-11-07, 14:26
Αν διαβάσεις και άλλα posts από έμπειρους users του adslgr.com θα δεις ότι στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ευθύνεται η forthnet για την κακή ταχύτητα. Παίζει ρόλο η ποιότητα της γραμμής.
Τώρα για τα στοιχεία της γραμμής μπες στο menu του router σου dsl connection, details και βρες bandwith, attentuation, SN Margin και τα υπόλοιπα που βλέπεις.

Σου δινω τα στοιχεια που μου ζητησες αν χρειαστεις κατι ακόμα πες μου..:

Stream Type Actual Data Rate

Upstream 508 (Kbps.)

Downstream 2392 (Kbps.)


Operation Data Upstream Downstream

Noise Margin 11 dB 6 dB


Attenuation 69 dB 63 dB

To router einai USRobotics 9112

hadderakk
15-11-07, 14:41
Σου δινω τα στοιχεια που μου ζητησες αν χρειαστεις κατι ακόμα πες μου..:

Stream Type Actual Data Rate

Upstream 508 (Kbps.)

Downstream 2392 (Kbps.)


Operation Data Upstream Downstream

Noise Margin 11 dB 6 dB


Attenuation 69 dB 63 dB

To router einai USRobotics 9112


attn 63 :scared:και το κλασικο 6 snr της 4θνετ...
= Πολυ μεγαλο μηκος καλωδιου ή κακη ποιοτητα ή και τα δυο...:(

Gleven
15-11-07, 18:43
Παιδια ειναι κανεις απο Αλσουπολη Νεας Ιωνιας;
το usr 9112 του 2play μου δίνει....
Stream Type
Actual Data Rate

Upstream
509 (Kbps.)

Downstream
4154 (Kbps.)


[Go Top]


Operation Data / Defect Indication:
Operation Data
Upstream
Downstream

Noise Margin
24 dB
6 dB

Attenuation
57 dB
47 dB

ολοι στην περιοχη κλειδωνουμε πανω κατω στα ιδια;
Φίλε από Αλσούπολη, και εγώ τα ίδια προβλήματα έχω. Στην περίπτωση μου το attenuation είναι μικρότερο μεν, αλλά δεν ανεβάζω τρελλές ταχύτητες.
Το πρόβλημα με την Αλσούπολη είναι πως γεωγραφικά είναι σε πολύ απομακρυσμένο σημείο από το κέντρο της Νέας Ιωνίας που μας έχουν πετάξει. Το πιό κοντινό σημείο της Αλσούπολης να το υπολογίζεις στα 3 χιλιόμετρα από το κέντρο. Άρα μην περιμένεις attenuation μικρότερο από 39-40 και κατά συνέπεια και μεγάλες ταχύτητες συνχρονισμού.

Αλλά και πιό κοντά να είμασταν, θα πρέπει να σκεφτείς πως ο δήμος της Νέας Ιωνίας είναι απ'ότι ξέρω ο πιο πολυπληθείς της Ελλάδας. Φαντάσου πόσοι κλειδώνουν πάνω στο κέντρο της Ν. Ιωνιας.

Με λίγα λόγια είμαστε καταδικασμένοι εκεί που μένουμε. Εκτός και αν η Forth ή ο πΟΤΕ κάνουν καμμιά μαγκιά και φτιάξουν 2ο DSLAM για να ανακουφίσουν το εξ'ορισμού υπερφορτωμένο κέντρο τους. (Ούτε στο Hollywood δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο)

nikpav
15-11-07, 23:46
Πολυ μεγαλο Attenuation 69

Agathon
15-11-07, 23:54
Ρε παιδια συγνώμη αλλα ορισμένα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω Πολυ μεγαλο Attenuation 69 και τα λοιπα τα ακουω και τρελενομαι...Αν δεν μπορουν τοτε ας διαλυσουν τις γραμμες και τελειωσε εγω εφοσον πληρωνω ενα συγκεκριμενο ποσο απαιτω να μου βαλουν αυτο που πληρωνω δεν είπα να fullarei η γραμμη στα 24bps αλλα κανεις δεν μπορει να παιζει με την νοημοσυνη μου και να θεωρει οτι τα 2 mpbps ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και σε αυτο το οποιο ειναι υποχρεωμενοι να κανουν και οταν εχω δει οτι η γραμμη μου λειτουργουσε σωστα και ημουν στα 14-16 mpbs απαιτω και παλι να γίνει οπως ήταν η γραμμη 2 μηνες για 2,5 συνολικα που την εχω ενεργοποιηση και μονο τον μισο μηνα ηταν σωστα η γραμμη αρκετη υπομονη εκανα η επομενη κινηση θα εινια στα γραφεια τους face to face για να καταλαβουν ορισμενα πραγματα ....

mpotsos
16-11-07, 00:11
Ρε παιδια συγνώμη αλλα ορισμένα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω Πολυ μεγαλο Attenuation 69 και τα λοιπα τα ακουω και τρελενομαι...Αν δεν μπορουν τοτε ας διαλυσουν τις γραμμες και τελειωσε εγω εφοσον πληρωνω ενα συγκεκριμενο ποσο απαιτω να μου βαλουν αυτο που πληρωνω δεν είπα να fullarei η γραμμη στα 24bps αλλα κανεις δεν μπορει να παιζει με την νοημοσυνη μου και να θεωρει οτι τα 2 mpbps ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και σε αυτο το οποιο ειναι υποχρεωμενοι να κανουν και οταν εχω δει οτι η γραμμη μου λειτουργουσε σωστα και ημουν στα 14-16 mpbs απαιτω και παλι να γίνει οπως ήταν η γραμμη 2 μηνες για 2,5 συνολικα που την εχω ενεργοποιηση και μονο τον μισο μηνα ηταν σωστα η γραμμη αρκετη υπομονη εκανα η επομενη κινηση θα εινια στα γραφεια τους face to face για να καταλαβουν ορισμενα πραγματα ....

ασε φιλε δε θα βγαλεις ακρη,ουτε με face to face,ουτε με τιποτα.Εχω φαει ατελειωτα πακετα σε αναμονες-εχω παει και στα κεντρικα της 4θνετ,αλλα τιποτα.
Το προβλημα θα λυθει μονο αμα αντικαταστησει ο ΟΤΕ το χαλκο με οπτικη ινα,απλα μας βαλανε σε ενα λουκι νομιζοντας οτι θα πεταμε απο ταχυτητες,με πλανερες διαφημισεις κλπ.
Κατσε οπως εισαι,στο λεω ειλικρινα δε θα κανεις τιποτα,μονο θα ταλαιπωριεσαι και θα χανεις το χρονο σου.
Πιστευω οτι ο ΟΤΕ θα αναγκαστει καποια στιγμη να βαλει οπτικη ινα στο δικτυο του,γιατι ο χαλκος δε σηκωνει υψηλες ταχυτητες και τοτε και μονο τοτε θα δουμε την διαφορα.
Εκτος αν παρουμε σπιτι διπλα σε καποιο Α/Κ του ΟΤΕ,με τα τωρινα δεδομενα,φιλαρακο κανε υπομονη και αν εχεις απαιτησεις,απλα περιμενε

Agathon
16-11-07, 00:32
ασε φιλε δε θα βγαλεις ακρη,ουτε με face to face,ουτε με τιποτα.Εχω φαει ατελειωτα πακετα σε αναμονες-εχω παει και στα κεντρικα της 4θνετ,αλλα τιποτα.
Το προβλημα θα λυθει μονο αμα αντικαταστησει ο ΟΤΕ το χαλκο με οπτικη ινα,απλα μας βαλανε σε ενα λουκι νομιζοντας οτι θα πεταμε απο ταχυτητες,με πλανερες διαφημισεις κλπ.
Κατσε οπως εισαι,στο λεω ειλικρινα δε θα κανεις τιποτα,μονο θα ταλαιπωριεσαι και θα χανεις το χρονο σου.
Πιστευω οτι ο ΟΤΕ θα αναγκαστει καποια στιγμη να βαλει οπτικη ινα στο δικτυο του,γιατι ο χαλκος δε σηκωνει υψηλες ταχυτητες και τοτε και μονο τοτε θα δουμε την διαφορα.
Εκτος αν παρουμε σπιτι διπλα σε καποιο Α/Κ του ΟΤΕ,με τα τωρινα δεδομενα,φιλαρακο κανε υπομονη και αν εχεις απαιτησεις,απλα περιμενε

Ισως εχεις δίκιο φίλε κατι παραπάνω θα ξερείς...αλλα αυτες οι εταιριες εδω στην ελλαδα ειναι για πολλες μπουνιες κια στο λεω και απο την προηγουμενη εμπειρια μου απο Vivodi ολοι τα ιδια σκατα ειναι...Υπομονη τοτε και βλεπουμε....Απλα ως ενας τροπος πιεσης μπορεις να μου προτεινεις κατι..??

theopan
16-11-07, 00:34
Ρε παιδια συγνώμη αλλα ορισμένα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω Πολυ μεγαλο Attenuation 69 και τα λοιπα τα ακουω και τρελενομαι...Αν δεν μπορουν τοτε ας διαλυσουν τις γραμμες και τελειωσε εγω εφοσον πληρωνω ενα συγκεκριμενο ποσο απαιτω να μου βαλουν αυτο που πληρωνω δεν είπα να fullarei η γραμμη στα 24bps αλλα κανεις δεν μπορει να παιζει με την νοημοσυνη μου και να θεωρει οτι τα 2 mpbps ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και σε αυτο το οποιο ειναι υποχρεωμενοι να κανουν και οταν εχω δει οτι η γραμμη μου λειτουργουσε σωστα και ημουν στα 14-16 mpbs απαιτω και παλι να γίνει οπως ήταν η γραμμη 2 μηνες για 2,5 συνολικα που την εχω ενεργοποιηση και μονο τον μισο μηνα ηταν σωστα η γραμμη αρκετη υπομονη εκανα η επομενη κινηση θα εινια στα γραφεια τους face to face για να καταλαβουν ορισμενα πραγματα ....

Μην τρελλένεσαι γιατί δεν θα βρεις το (όποιο) δίκιο σου. Όταν λένε "μέχρι" δυστυχώς δεν υπάρχει κάτω όριο.Και το 1Mbit, "μέχρι" 24 είναι. Ειδικά όσον αφορά την Αλσούπολη η περιοχή αυτή είναι πραγματικά φαινόμενο από τα λίγα! Εκτός του ότι είναι προφανές ότι θα έπρεπε να παίρνει τηλέφωνία από το Α/Κ, Χαλανδρίου ή και του Γαλατσίου ακόμα ίσως, και διοικητικά δεν κατάλαβα ποτέ γιατί θεωρείται Καλογρέζα (και άρα Δ. Ν. Ιωνίας)!

mpotsos
16-11-07, 01:32
Ισως εχεις δίκιο φίλε κατι παραπάνω θα ξερείς...αλλα αυτες οι εταιριες εδω στην ελλαδα ειναι για πολλες μπουνιες κια στο λεω και απο την προηγουμενη εμπειρια μου απο Vivodi ολοι τα ιδια σκατα ειναι...Υπομονη τοτε και βλεπουμε....Απλα ως ενας τροπος πιεσης μπορεις να μου προτεινεις κατι..??

μονο την υπομονη και εγω απο την ΟΤΕΝΕΤ εφυγα,τουλαχιστον τωρα παιρνουμε και κανα τηλεφωνο και δεν το σκεφτομαστε.
Υ-Π-Ο-Μ-Ο-Ν-Η

Agathon
16-11-07, 01:38
μονο την υπομονη και εγω απο την ΟΤΕΝΕΤ εφυγα,τουλαχιστον τωρα παιρνουμε και κανα τηλεφωνο και δεν το σκεφτομαστε.
Υ-Π-Ο-Μ-Ο-Ν-Η

ok φιλε ευχαριστω θα ακολουθήσω την συμβουλή σου ελπιζοντας τα πραγματα να διορθωθουν αργοτερα..!!

hel
16-11-07, 16:11
Ρε παιδια συγνώμη αλλα ορισμένα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω Πολυ μεγαλο Attenuation 69 και τα λοιπα τα ακουω και τρελενομαι...
... και οταν εχω δει οτι η γραμμη μου λειτουργουσε σωστα και ημουν στα 14-16 mpbs απαιτω και παλι να γίνει οπως ήταν η γραμμη 2 μηνες για 2,5 συνολικα που την εχω ενεργοποιηση και μονο τον μισο μηνα ηταν σωστα η γραμμη αρκετη υπομονη εκανα η επομενη κινηση θα εινια στα γραφεια τους face to face για να καταλαβουν ορισμενα πραγματα ....


Με το ίδιο modem στην ίδια γραμμή μέσω 2play είχες 14-16Mbit ;; Αν έχεις κρατήσει στοιχεία από τότε μπορείς να μας τα δείξεις;
Με att 69 θέλεις να έχεις καλύτερες υπηρεσίες; Αυτό δεν γίνεται με τεχνολογία dsl. Σε ποια περιοχή είσαι; Τι σου είπαν από την ΤΥ; Μήπως είσαι σε παλιά πολυκατοικία; Ήλεγξες την εσωτερική καλωδίωση;

Agathon
17-11-07, 04:02
Με το ίδιο modem στην ίδια γραμμή μέσω 2play είχες 14-16Mbit ;; Αν έχεις κρατήσει στοιχεία από τότε μπορείς να μας τα δείξεις;
Με att 69 θέλεις να έχεις καλύτερες υπηρεσίες; Αυτό δεν γίνεται με τεχνολογία dsl. Σε ποια περιοχή είσαι; Τι σου είπαν από την ΤΥ; Μήπως είσαι σε παλιά πολυκατοικία; Ήλεγξες την εσωτερική καλωδίωση;

ναι με το ιδιο modem...στοιχεια δεν κρατησα γιατι δεν περιμενα να χαλασει αργοτερα και αυτο κρατησε μονο τις πρωτες μερες..η πολυκατοικια ειναι παλια αλλα δεν εχω σπουδασει τεχνικος να κατεβω κατω να κανω ελεγχο και τα καλωδια...Τι αλλο θα ακουσω εδω περα με εστειλες αδιαβαστο φιλε τωρα.....Ειμαι στο κεντρο κοντα στην εγνατια κοντα στο αγαλμα του βενιζελου πολυ κεντρικα δηλαδη..Απλα ο τεχνικος με εβαλε να κατεβασω τρια αρχεια ταυτοχρονα απο ενα site apo browser δηλαδη και (τα τρια αρχεια ταυτοχρονα) κατέβαιναν πανω απο 400kb/sec και μου ειπε εισαι καπου εκει που σου ειπα στο προηγουμενο post..!!

hel
17-11-07, 17:13
ναι με το ιδιο modem...στοιχεια δεν κρατησα γιατι δεν περιμενα να χαλασει αργοτερα και αυτο κρατησε μονο τις πρωτες μερες..η πολυκατοικια ειναι παλια αλλα δεν εχω σπουδασει τεχνικος να κατεβω κατω να κανω ελεγχο και τα καλωδια...Τι αλλο θα ακουσω εδω περα με εστειλες αδιαβαστο φιλε τωρα.....Ειμαι στο κεντρο κοντα στην εγνατια κοντα στο αγαλμα του βενιζελου πολυ κεντρικα δηλαδη..Απλα ο τεχνικος με εβαλε να κατεβασω τρια αρχεια ταυτοχρονα απο ενα site apo browser δηλαδη και (τα τρια αρχεια ταυτοχρονα) κατέβαιναν πανω απο 400kb/sec και μου ειπε εισαι καπου εκει που σου ειπα στο προηγουμενο post..!!

Ξανακοίταξα τα posts σου. Δύσκολο να φταίει η γραμμή σου στην πολυκατοικία γιατί δεν έχεις μικρό SNR. Η απόσταση από το dslam είναι πάντως τεράστια.

deniSun
17-11-07, 18:06
Ξανακοίταξα τα posts σου. Δύσκολο να φταίει η γραμμή σου στην πολυκατοικία γιατί δεν έχεις μικρό SNR. Η απόσταση από το dslam είναι πάντως τεράστια.

Αν κατάλαβα καλά ο φίλος λέει ότι πριν από λίγο καιρό όλα ήταν οκ με μικρότερο att.
Άρα δεν μπορεί να ανέβηκε το att έτσι ξαφνικά.

Agathon
18-11-07, 07:23
Αν κατάλαβα καλά ο φίλος λέει ότι πριν από λίγο καιρό όλα ήταν οκ με μικρότερο att.
Άρα δεν μπορεί να ανέβηκε το att έτσι ξαφνικά.

Το θεμα είναι οτι προεκυψε πρόβλημα σε ολη την θεσσ/νικη όπως λένε απο την μερια της Forthnet
...Ναι ομως απο την αλλη μερια εγώ έχω προπληρώσει και τους 2 μηνες που περασαν (γιατι στελνουν τους λογαριασμους απο πριν για τους επομενους 2 μηνες ) και η ταχύτητα ήταν χαλια δηλαδη αυτο μπορει να συνεχιστει μεχρι ποτε δεν ξερω και εγω..(ενω με είχαν πει μεχρι τελη οκτωβρη θα διορθωθει το προβλημε)αρα εγω φαίνομαι οτι με δουλευουν και οτι ειμιαι μεγαλο κοροιδο μην πω καμια αλλη λεξη που ταιριαζει και πιο πολυ.....αν δεν μπορουν να το κλεισουν το μαγαζακι τους.!!

deniSun
18-11-07, 13:26
Το θεμα είναι οτι προεκυψε πρόβλημα σε ολη την θεσσ/νικη όπως λένε απο την μερια της Forthnet
...Ναι ομως απο την αλλη μερια εγώ έχω προπληρώσει και τους 2 μηνες που περασαν (γιατι στελνουν τους λογαριασμους απο πριν για τους επομενους 2 μηνες ) και η ταχύτητα ήταν χαλια δηλαδη αυτο μπορει να συνεχιστει μεχρι ποτε δεν ξερω και εγω..(ενω με είχαν πει μεχρι τελη οκτωβρη θα διορθωθει το προβλημε)αρα εγω φαίνομαι οτι με δουλευουν και οτι ειμιαι μεγαλο κοροιδο μην πω καμια αλλη λεξη που ταιριαζει και πιο πολυ.....αν δεν μπορουν να το κλεισουν το μαγαζακι τους.!!

Πρόβλημα στη Θεσ/νίκη;
Σε ποιο πρόβλημα αναφέρονται;
Το πρόβλημα που είχε η πόλη είχε να κάνει με τις χαμηλές ταχύτητες.
Λύθηκε έως ενός σημείου με την αναβάθμιση των γραμμών Αθ.-Θεσ.
Τώρα τι άλλο πρόβλημα σκαρφίστηκαν δεν ξέρω.

Agathon
18-11-07, 14:31
Πρόβλημα στη Θεσ/νίκη;
Σε ποιο πρόβλημα αναφέρονται;
Το πρόβλημα που είχε η πόλη είχε να κάνει με τις χαμηλές ταχύτητες.
Λύθηκε έως ενός σημείου με την αναβάθμιση των γραμμών Αθ.-Θεσ.
Τώρα τι άλλο πρόβλημα σκαρφίστηκαν δεν ξέρω.

σε αυτο με τις χαμηλες ταχυτητες αναφερομαι...

whoiswho
14-12-07, 11:43
Χτες ενεργοποιηθηκα , αλλα οι ταχυτητες ειναι πολυ χαμηλες.
Εχω συνδεσει μονο του το ρουτερ στην πριζα του τηλεφωνου κι εχω περασει τελευταιο firmware sto LinksysWAG200G . Εχω πιασει μεχρι 300κβ/ς .
Να τα στατιστικα του ρουτερ ¨

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 6457 kbps
Upstream Rate: 508 kbps
Downstream Margin: 8 db
Upstream Margin: 22 db
Downstream Line Attenuation: 27 db
Upstream Line Attenuation: 6 db
Downstream Transmit Power: 9 db
Upstream Transmit Power: 21 db

Δεν ειναι πολυ χαμηλη η ταχυτητα???

hel
14-12-07, 13:16
Χτες ενεργοποιηθηκα , αλλα οι ταχυτητες ειναι πολυ χαμηλες.
Εχω συνδεσει μονο του το ρουτερ στην πριζα του τηλεφωνου κι εχω περασει τελευταιο firmware sto LinksysWAG200G . Εχω πιασει μεχρι 300κβ/ς .
Να τα στατιστικα του ρουτερ ¨

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 6457 kbps
Upstream Rate: 508 kbps
Downstream Margin: 8 db
Upstream Margin: 22 db
Downstream Line Attenuation: 27 db
Upstream Line Attenuation: 6 db
Downstream Transmit Power: 9 db
Upstream Transmit Power: 21 db

Δεν ειναι πολυ χαμηλη η ταχυτητα???
Απ οτι φαινεται ναι.
Παρε τους τηλεφωνο να σου ελεγξουν τη γραμμη και πες τους για την χαμηλη ταχυτητα. Κατεβαζεις απο ftp της forthnet και nvidia για ταχυτητα πιστευω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.