PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αναγνώριση κλήσεων



minovg
12-11-07, 21:46
Εδώ και λίγες μέρες δεν έχω αναγνώριση κλήσεων. Σε επικοινωνία που είχα με το 1212 μου είπαν ότι σε ορισμένες περιοχές την κόψαν επίτηδες γιατί ενδέχεται να παρουσιαζόταν μεγαλύτερο πρόβλημα με το σταθερό αργότερα. ( :blink: ) Σε λίγες μέρες όμως λέει θα την επαναφέρουν.

Δεν έχω ακούσει όμως κανέναν άλλον να αναφέρει τέτοιο πρόβλημα... :hmm: Είναι αλήθεια γενικότερο το πρόβλημα σε ορισμένες περιοχές; Το έχετε παρατηρήσει εσείς; :hmm: Βρίσκομαι περιοχή Αμπελοκήπων/Γουδί και εδώ και 4-5 μέρες το έχω παρατηρήσει. :(

Davout
12-11-07, 22:00
Εδώ δουλεύει κανονικά.

Mouse Potato
12-11-07, 22:36
Κι εδώ!

DRAKOS70
12-11-07, 22:40
Εδώ και λίγες μέρες δεν έχω αναγνώριση κλήσεων. Σε επικοινωνία που είχα με το 1212 μου είπαν ότι σε ορισμένες περιοχές την κόψαν επίτηδες γιατί ενδέχεται να παρουσιαζόταν μεγαλύτερο πρόβλημα με το σταθερό αργότερα. ( :blink: ) Σε λίγες μέρες όμως λέει θα την επαναφέρουν.

Δεν έχω ακούσει όμως κανέναν άλλον να αναφέρει τέτοιο πρόβλημα... :hmm: Είναι αλήθεια γενικότερο το πρόβλημα σε ορισμένες περιοχές; Το έχετε παρατηρήσει εσείς; :hmm: Βρίσκομαι περιοχή Αμπελοκήπων/Γουδί και εδώ και 4-5 μέρες το έχω παρατηρήσει. :(

Τα ίδια και σε μένα. Από την προηγούμενη Πέμπτη χωρίς αναγνώριση κλήσεων.
Δηλωμένο ώς βλάβη από την Παρασκευή.
Μάλλον θα περιμένουμε πολύ mivong για την αποκατάσταση.
Πάντως εμένα δεν μου ανέφεραν για γενικό πρόβλημα..
Σε αναμονή..

sdikr
12-11-07, 22:41
Μετά την Αναμονή τώρα και η αναγνώριση κλήσεως......... oh mondie

DRAKOS70
12-11-07, 22:48
Σαν να μην μας τα λέει καλά η Tellas.
Αρχίσανε τα πανυγήρια?

minovg
12-11-07, 22:55
Σαν να μην μας τα λέει καλά η Tellas.
Αρχίσανε τα πανυγήρια?
Με λίγα λόγια μόνο εμείς στους Αμπελόκηπους δεν έχουμε αναγνώριση; :hmm:

apostol70
13-11-07, 01:29
Μαρούσι έχω κανονικά

MikeDrGK
13-11-07, 02:48
Και στο Ν. Ηράκλειο δουλεύει κανονικά

PAN61
13-11-07, 13:34
ούτε εγώ έχω απο το Σάββατο, τους κάλεσα εχθές και μου είπαν ότι σήμερα μέχρι το βράδυ θα το φτιάξουν. Άντε να τους δω!!! Όχι ότι το πιστεύω δηλαδή!!!

........Auto merged post: PAN61 added 4 Minutes and 56 Seconds later........

Ούτε εγώ έχω απο το Σάββατο. Τους κάλεσα εχθές και μου είπαν ότι μεχρι σήμερα το απόγευμα θα το έχουν φτιάξει. Άντε να τους δω!!! Όχι οτι το πιστεύω βέβαια γιατί όλοι ξέρουμε τι φιντάνια είναι στο τηλεφωνικό κέντρο της Τελλας.

giwrgosp1
13-11-07, 13:34
Κερατσινι κεντρο Κερατισνιου δεν εχω αναγνωριση κλησεων....

minovg
13-11-07, 14:55
Κερατσινι κεντρο Κερατισνιου δεν εχω αναγνωριση κλησεων....
Βρήκαμε και δεύτερη περιοχή δηλαδή εκτός από το DSLAM Αμπελοκήπων που δεν έχει αναγνώριση. Μά'ι'στα.

lx911
13-11-07, 14:57
Εμενα μια δουλευει μια δεν δουλευει :whistle:

DRAKOS70
13-11-07, 16:38
Και εμένα από την Πέμπτη όλο το φτιάχνουν..:evil:
Ούτε το γιοφύρι της Άρτας να 'τανε..:rofl:

giavel
13-11-07, 18:02
Εδώ και λίγες μέρες δεν έχω αναγνώριση κλήσεων. Σε επικοινωνία που είχα με το 1212 μου είπαν ότι σε ορισμένες περιοχές την κόψαν επίτηδες γιατί ενδέχεται να παρουσιαζόταν μεγαλύτερο πρόβλημα με το σταθερό αργότερα. ( :blink: ) Σε λίγες μέρες όμως λέει θα την επαναφέρουν.

Δεν έχω ακούσει όμως κανέναν άλλον να αναφέρει τέτοιο πρόβλημα... :hmm: Είναι αλήθεια γενικότερο το πρόβλημα σε ορισμένες περιοχές; Το έχετε παρατηρήσει εσείς; :hmm: Βρίσκομαι περιοχή Αμπελοκήπων/Γουδί και εδώ και 4-5 μέρες το έχω παρατηρήσει. :(

NAI.
Κι εγώ Αμπελόκηπους είμαι και δεν έχω αναγνώριση κλήσης. Απλά δεν μπορώ να ασχολούμαι συνέχεια με την ΤΕΛΛΑΣ οπότε ούτε καν τους πήρα τηλέφωνο να το αναφέρω.

ΟΒΑΚ (ό,τι βρέξει ας κατεβάσει....)

minovg
15-11-07, 00:54
Αυτό με την αναγνώριση μετά από κάποια τηλεφωνήματα στο 1212 απ'ότι κατάλαβα πρέπει να είναι ελεγχόμενη διακοπή της υπηρεσίας... :hmm: Αυτό άφησε να εννοηθεί κάποιος που φαινόταν να γνωρίζει 2-3 πράματα παραπάνω. Κόψανε σε μερικές περιοχές την αναγνώριση για λίγες μέρες για οικονομία ( ; ) bandwidth. Και επειδή τελευταία δεν ήθελαν να πιάσει κόκκινο και να τεζάρει το δίκτυο, κάνουν οικονομία δυνάμεων από κει μέχρι να αναβαθμίσουν πλήρως τις ταχύτητες και την διεθνή τους διασύνδεση. Πράγματι πριν την Πέμπτη-Παρασκευή (που έγινε διακοπή της αναγνώρισης) είχαμε κάποια βράδια για λίγες ώρες χαμηλές ταχύτητες στο κατέβασμα. Από την Πέμπτη-Παρασκευή όμως όλα είναι οκ. Μπορεί και να είναι τυχαίο, δε λέω, απλά μια σκέψη κάνω. :hmm:

Σύμφωνα με το 1212 πάντως η υπηρεσία αναμένεται να επαναλειτουργήσει μέχρι τις αρχές τις ερχόμενης εβδομάδας...

giavel
15-11-07, 10:44
Αυτό με την αναγνώριση μετά από κάποια τηλεφωνήματα στο 1212 απ'ότι κατάλαβα πρέπει να είναι ελεγχόμενη διακοπή της υπηρεσίας... :hmm: Αυτό άφησε να εννοηθεί κάποιος που φαινόταν να γνωρίζει 2-3 πράματα παραπάνω. Κόψανε σε μερικές περιοχές την αναγνώριση για λίγες μέρες για οικονομία ( ; ) bandwidth. Και επειδή τελευταία δεν ήθελαν να πιάσει κόκκινο και να τεζάρει το δίκτυο, κάνουν οικονομία δυνάμεων από κει μέχρι να αναβαθμίσουν πλήρως τις ταχύτητες και την διεθνή τους διασύνδεση. Πράγματι πριν την Πέμπτη-Παρασκευή (που έγινε διακοπή της αναγνώρισης) είχαμε κάποια βράδια για λίγες ώρες χαμηλές ταχύτητες στο κατέβασμα. Από την Πέμπτη-Παρασκευή όμως όλα είναι οκ. Μπορεί και να είναι τυχαίο, δε λέω, απλά μια σκέψη κάνω. :hmm:

Σύμφωνα με το 1212 πάντως η υπηρεσία αναμένεται να επαναλειτουργήσει μέχρι τις αρχές τις ερχόμενης εβδομάδας...


ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ (ξερόβηχας)

Η πιθανότητα να είναι μπαρούφες αυτά που σου είπε αυτός με τον οποίον μίλησες (ανεξάρτητα το πόσα φαινόταν να γνωρίζει...) τείνει στο 99.999999%

Η αναγνώριση κλήσης καταναλώνει bandwidth?!?!?!?!?!? Τι άλλο θα ακούσουμε πια Θεέ μου...

minovg
19-11-07, 04:17
Για να μη ξεχνιόμαστε, μπαίνουμε στη δεύτερη εβδομάδα, αναγνώριση κλήσεων γιοκ........... :down: :down: :down: :mad: :mad:

redjap
19-11-07, 12:41
Απο Κερατσινι ακομα γιοκ!Λετε να το κανουν για το bandwith...???Χα χα!Αν ειναι ετσι να βγαλουμε και τα τηλεφωνα τελειως off!Ετσι για να συμβαλουμε στην αναβαθμιση κι εμεις!Χα χα!Υπομονη...

minovg
19-11-07, 20:31
Κατά φωνή. Αναγνώριση μετά από 10-12 μέρες πάλι δείχνει να είναι οκ. Για τσεκάρετε. :oneup:

giwrgosp1
19-11-07, 22:04
Μπα Κερατσινι τιποτα ακομα....
Για τσεκαρισε minovg συνεχιζει να ειναι οκ?
Γιατι και σε μενα πριν 2-3 μερες δουλεψε για 1-2 φορες και μετα τιποτα παλι...

minovg
19-11-07, 22:28
Μπα Κερατσινι τιποτα ακομα....
Για τσεκαρισε minovg συνεχιζει να ειναι οκ?
Γιατι και σε μενα πριν 2-3 μερες δουλεψε για 1-2 φορες και μετα τιποτα παλι...
Aπό το απόγευμα είναι οκ ανελλιπώς. :confused: Δείχνει οκ, να δούμε... Επιβεβαιώνουν και οι υπόλοιποι από Αμπελόκηπους;

DRAKOS70
20-11-07, 00:28
Και σε εμένα εδέησε ο Κύριος και φτιάχτηκε μετά από 10 ημέρες..
Να σου πώ την αλήθεια mivong τώρα το τσεκάρισα επειδή διάβασα το post σου..
Είχα βαρεθεί να περιμένω να φτιαχτεί.

Davout
20-11-07, 03:03
Τόσα τηλέφωνα σε παίρναν και το χρειαζόσουν δηλαδή...

Mouse Potato
20-11-07, 03:19
Αφού το 99% των κλήσεων θα απαντηθούν, έτσι θα μάθετε manually ποιος είναι... Μου θέλετε κι αναγνώριση! :p:p:p ΛΙΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ (bandwidth) ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ! LoL :rofl::rofl:

giwrgosp1
20-11-07, 23:36
Κερατσινι ακομα τιποτα..
Αλλη περιοχη?

minovg
21-11-07, 00:13
Κερατσινι ακομα τιποτα..
Αλλη περιοχη?
Μόνο Αμπελόκηπους και Κερατσίνι είχαμε μαρτυρίες ότι υπήρχε πρόβλημα. Οι Αμπελόκηποι πλέον είναι οκ, μένει μόνο το Κερατσίνι λοιπόν. :hmm:

giwrgosp1
22-11-07, 11:31
Απο εχθες το απογευμα επανηλθε η αναγνωρηση κλεισεων, αλλα αρχισε διακοπες το τηλεφωνο.
Εκει που μιλας νεκρωνει.

minovg
22-11-07, 13:32
Απο εχθες το απογευμα επανηλθε η αναγνωρηση κλεισεων, αλλα αρχισε διακοπες το τηλεφωνο.
Εκει που μιλας νεκρωνει.
Χμ, το δήλωσες ως βλάβη;

giwrgosp1
23-11-07, 19:59
Και βεβαια το δηλωσα γιατι μου ειχε νεκρωσει τελειως καποια στιγμη. ( και δες καιρο που διαλεξε....:rofl:) ανημερα της Παναγιας να γιορταζει η γυναικα μου να μην μπορουν να μας παρουν στο σταθερο και να μας παιρνουν στο κινητο.. Και να με ρωτανε τι γινετε με το σταθερο τηλεφωνο, να τους λεω οτι φτεει η Τελλας....
Τελος παντων μετα απο 2 ωρες επανηλθε. Τωρα απο κει και περα δεν ξερω αν συνεχιζουν οι διακοπες γιατι ειμαι επαρχια.....

apkor
26-11-07, 10:47
Ξαφνικά απο χθές 25/11, πρόβλημα με αναγνώριση κλήσεων στην Ηλιούπολη (κέντρο Δάφνης).

asirios
29-11-07, 20:26
Απο Αλεξανδρας και εγω ξαφνικα εχασα την αναγνωριση κλησεων .
Τι γινεται ρε παιδι μου :down:

minovg
29-11-07, 21:10
Απο Αλεξανδρας και εγω ξαφνικα εχασα την αναγνωριση κλησεων .
Τι γινεται ρε παιδι μου :down:
Περνάνε το νέο λογισμικό σταδιακά σε όλα τα DSLAM's μάλλον. Εμείς το περάσαμε πριν 2-3 βδομάδες, εσείς το περνάτε τώρα.

vaggos_fromhell
29-11-07, 21:17
Περνάνε το νέο λογισμικό σταδιακά σε όλα τα DSLAM's μάλλον. Εμείς το περάσαμε πριν 2-3 βδομάδες, εσείς το περνάτε τώρα.

Αναβαθμίζουν τα dslam δηλαδή. Άρα μετά την αναβάθμιση θα έχουμε φουλ speeds όλη μέρα; Γιατί τα απογεύματα πέφτει.

apostol70
01-12-07, 02:14
Για αυτό είχε βγει προχτές τελειως off το Μαρούσι;

minovg
01-12-07, 02:18
Για αυτό είχε βγει προχτές τελειως off το Μαρούσι;
Mπα όχι. Πρέπει να ήταν τοπική γενική βλάβη της Τελλάς. Πάντως όλο το Μαρούσι ήταν off και στο σταθερό και στο ίντερνετ της Τελλάς.

psolord
01-12-07, 14:40
Μπα περίεργο. Τα ίδια σήμερα και στο Περιστέρι. Τηλέφωνο και Adsl πάνε και έρχονται. Μα τι κάνουν επιτέλους? Ακόμα φτιάχνουν?

minovg
01-12-07, 15:29
«Σας ενημερώνουμε ότι λόγω των συχνών αναβαθμίσεων σε ορισμένες περιοχές ενδέχεται να παρουσιαστούν μικρής έκτασης τεχνικά προβλήματα. Η Τελλάς καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια οι διακοπές αυτές να διορθώνονται το συντομότερο δυνατόν.»

Παίζει να κλείνει χρόνο αυτό το ηχητικό στο 13800/1212. :lol: :rotfl:

marthab_73
03-12-07, 23:35
Καλησπερα.Και στην Καλλιθεα τα ιδια,απο Παρασκευη δεν εχω κ εγω αναγνωριση.Δεν μπαινω στην διαδικασια να καλεσω ,οσες φορες εχω παρει περιμενω πανω απο μιση ωρα.Ευελπιστω να αποκατασταθει γρηγορα ...:hmm:

BELIS
04-12-07, 13:14
Καλημέρα. Και εγώ σε Καλλιθέα από Κυριακή έχω πρόβλημα καί τότε τους το δήλωσα. Σήμερα που τους πήρα μου είπαν ότι το απεκτατέστησαν. Μένει να πάω σπίτι το απόγευμα να το δω και ο ίδιος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.