PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link Asus WL-500W με D-Link320T συνδεσιμοτητα



DemonicBeeing
13-11-07, 11:19
Καλημερα παιδια.Προχθες αγορασα το Asus WL-500W καταπληκτικο router αν και τα περισσοτερα απο τα χαρακτηριστικα του θα παραμεινουν ιδεες αφου η Asus αποφασισε να βαλει οτι πιο μαπα ειχε για firmware.Το προβλημα ειναι οτι οτι δεν μπορω να συνδεθω ουτε για πλακα στο internet με το Linksys WAG200G πηγα και αγορασα λοιπον ενα D-link 320T ουτε firewall ουτε NAT ουτε τιποτα απευθειας συνδεση εσυ και ο ISP.Το κακο ειναι πως ουτε και αυτο δουλευει περα αποτι ρυθμισεις εχω κανει στο modem.Μετα ξεθαψα ενα παλιο FRITZ!BOX μολις το εβαλα επανω κατευθειαν δουλεψε και για πρωτη φορα ειχα και ιντερνετ και τα παντα.Τωρα αυτο που θα ηθελα να με βοηθησετε αν ξερετε ειναι αν εχει κανενας το συγκεκριμενο router της Asus γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει προβλημα συμβατοτητας αλλα ειναι μια ρυθμιση που γινετε σε οσα δεν μπορει να δει ή ακομα καλυτερα πως να κανω το D-link να δουλεψει.
Ευχαριστω.

Asdic
14-11-07, 20:38
φίλε εγώ έχω το 320Τ εδώ και 3 εβδομάδες και έχω σωθεί στην κυριολεξία.

Λες δεν συνδέεδαι τι εννοεις, γιατί έχει λίγο ανορθόδοξο τρόπο λειτουργίας απο ότι εχω συναντήσει σε hardware.

Καταρχάς ανοιγεις τον Internet explorer και πληκτρολογείς στην διεύθυνση

http://192.168.1.1/

σε βάζει απευθείας στο montem αφου ρυθμίζεις ADSL multimode ή ADSL2+ multimode τρεχεις τον wizard που έχει, συμπληρώνεις όλα τα πεδία που έχει και ύστερα κάνει επανεκκίνηση ο υπολογιστής (εάν δεν κάνει κάνε εσύ) και όταν ξαναανοίξει αυτός είσαι συνδεδεμένος.

Αν είναι καπου αλλου που έχεις πρόβλημα πες το και θα το λύσουμε....:oneup:

DemonicBeeing
15-11-07, 17:04
Το προβλημα ειναι οτι συνδεομαι στο internet μεσω του router της Asus το Τ320 συνδεεται πανω στην WAN port του router και εγω στην LAN του router εαν το βαλω το modem κατευθειαν πανω στην LAN του υπολογιστη δεν εχω προβλημα.Εκει που χρειαζομαι βοηθεια ειναι τι ρυθμισεις θα ηταν εφικτο να γινουν ωστε να λυθει η διενηξη του router με το modem γιατι οπως ειπα και πιο πανω το ενα modem δουλευει PnP και το αλλο καθολου.

Asdic
16-11-07, 00:04
Το προβλημα ειναι οτι συνδεομαι στο internet μεσω του router της Asus το Τ320 συνδεεται πανω στην WAN port του router και εγω στην LAN του router εαν το βαλω το modem κατευθειαν πανω στην LAN του υπολογιστη δεν εχω προβλημα.Εκει που χρειαζομαι βοηθεια ειναι τι ρυθμισεις θα ηταν εφικτο να γινουν ωστε να λυθει η διενηξη του router με το modem γιατι οπως ειπα και πιο πανω το ενα modem δουλευει PnP και το αλλο καθολου.


κατάλαβα φίλε δυστυχώς απο ρουτερ δεν ξερω μια...σορρυ. αλλα εχω δει οτι υπαρχουν κατι ρυθμισεις που μπορείς να κάνεις απο το κουμπι LAN για προσπάθησε εκει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.