PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSM WIND??? ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ..ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ



alexxnicolas
13-11-07, 16:19
Ακούγεται από τα ενδότερα της Wind ότι οι νέες τιμές του πακέτου data card ή ADSM όπως ονομάζεται τώρα ισχύει ως κρυφή προσφορά. Και μάλλον το προϊόν θα επιστρέψει στον προηγούμενο πανάκριβο τιμοκατάλογο του. Φυσικά οι υπάρχοντες και οι νέοι συνδρομητές που θα προλάβουν την προσφορά θα έχουν το ευνοϊκό τιμολόγιο. Γι αυτό όσοι πιστοί προλάβετε........

Επίσης λέγετε ότι επειδή το ADSL δεν πουλάει και τόσο λόγο παγίου του ΟΤΕ ίσως με κάποιο τρόπο θα υπάρχει δυνατότητα να σου πιστώνουν το πάγιο του ΟΤΕ στον λογαριασμό της Wind. :closed:

apostol70
14-11-07, 01:46
Το να πιστώνουν το πάγιοτου ΟΤΕ στον λογαρισμό είναι χαζομάρα γιατί υπάρχουν τα τέλη του λογαρισμού κινητής που είναι ανάλογα με το ύψος του λογαρισμού

Νικαετός
14-11-07, 02:29
Ακούγεται από τα ενδότερα της Wind ότι οι νέες τιμές του πακέτου data card ή ADSM όπως ονομάζεται τώρα ισχύει ως κρυφή προσφορά. Και μάλλον το προϊόν θα επιστρέψει στον προηγούμενο πανάκριβο τιμοκατάλογο του. Φυσικά οι υπάρχοντες και οι νέοι συνδρομητές που θα προλάβουν την προσφορά θα έχουν το ευνοϊκό τιμολόγιο. Γι αυτό όσοι πιστοί προλάβετε........

Επίσης λέγετε ότι επειδή το ADSL δεν πουλάει και τόσο λόγο παγίου του ΟΤΕ ίσως με κάποιο τρόπο θα υπάρχει δυνατότητα να σου πιστώνουν το πάγιο του ΟΤΕ στον λογαριασμό της Wind. :closed:


Kαι η πηγή είναι?? "Το ράδιο αρβύλα" ?? Αν θέλει η wind, να μην μπορέσει να πάρει ούτε έναν (1) νέο συνδρομητή ας πάει στις "πανάκριβες" χρεώσεις. :whistle:

Davout
14-11-07, 03:22
1ον είναι σε λάθος forum, 2ον δεν παρέχει καμία ουσιαστική πληροφορία αφού μιλάει για φήμη. Πες μας την πηγή, μπας και...

alexxnicolas
14-11-07, 18:32
Το να πιστώνουν το πάγιοτου ΟΤΕ στον λογαρισμό είναι χαζομάρα γιατί υπάρχουν τα τέλη του λογαρισμού κινητής που είναι ανάλογα με το ύψος του λογαρισμού

Δεν μίλησα για σύνδεση κινητού, αλλά για πίστωση του πάγιου του ΟΤΕ στον λογαριασμό του adsl.

Δηλαδή εσύ θα πληρώνεις κανονικά το πάγιο του ΟΤΕ και η Wind θα σου το πιστώνει στον λογαριασμό του Wind ADSL.

Τώρα πως θα γίνει αυτό, ποιο θα είναι το οικονομικό πακέτο, πόσο ανταγωνιστικό θα είναι κλπ.
αυτό δεν το ξέρω

Το βέβαιο πάντως είναι πως το ADSL by Tellas συγνώμη by Wind δεν πουλάει. Και αυτό το ξέρουνε στην Wind πολύ καλά. Αντιθέτως το Data Card πουλάει τρελά.

Ελπίζω να βγάλουν κάτι ανταγωνιστικό, προς όφελος του καταναλωτή.

Εξάλλου ο κύριος λόγος που ο Αιγύπτιος εξαγόρασε Wind και Tellas είναι να προσφέρει ουσιαστικά πακέτα TRIPPlay, τραβώντας ταυτόχρονα μεγάλο μερίδιο της ελληνικής αγοράς. Ο άνθρωπος δεν επενδύει έτσι εύκολα αν ξέρει ότι δεν θα πάρει τα χρήματα του πίσω.

Μέχρι τον Αύγουστο του 2008 θα έχει πραγματοποιηθεί και η συγχώνευση της Tellas στην Wind

:protest:πηγαίνετε σε ένα κατάστημα Wind, ρωτήστε θέλω ADSL αλλά έχω ISP Tellas να δούμε τι θα σας, πούνε. Θα σας πω εγώ, δυστυχώς δεν γίνεται... :protest:

........Auto merged post: alexxnicolas added 29 Minutes and 10 Seconds later........


Kαι η πηγή είναι?? "Το ράδιο αρβύλα" ?? Αν θέλει η wind, να μην μπορέσει να πάρει ούτε έναν (1) νέο συνδρομητή ας πάει στις "πανάκριβες" χρεώσεις. :whistle:

Συμφωνώ μαζί σου, και δεν είναι λογικό να το κάνουν.

Το στρατηγικό πλάνο της εταιρείας έχει πλέον σκοπό να εκμεταλλευτεί, την αναπτυσσόμενη αγορά του broandband με όλο το προϊοντικό μείγμα που αυτό περικλείει . Η αγορά της κινητής βρίσκεται στο στάδιο της ωριμότητας και του κορεσμού. Αρχικός βέβαια σκοπός της εταιρείας και γι' αυτό έβγαλε έτσι τα πακέτα adsl και σταθερής, ήταν να τραβήξει τους υπάρχοντες πελάτες της. Αλλά όπως φαίνεται προς το παρόν δεν της έχουν δείξει και τόση πιστότητα, και καλά κάνουν, αφού δεν είναι ανταγωνιστικά.

Για τον λόγο λοιπόν ότι πολλοί μπερδεύουν το adsm με το adsl, καταφεύγουν στο πρώτο αφού είναι πλέον οικονομικό. Εδώ όμως έχουμε δύο τεινά

1) Το adsm δεν προφέρεται για αλόγιστη χρήση γιατί ουσιαστικά είναι mobile, συνεπώς έχει υψηλές χρεώσεις. Η αλόγιστη χρήση μπορεί να προκαλέσει προβλήματα και πτώσεις δικτύου άρα κόστος για την εταιρεία όποιο μπορεί να είναι αυτό. Οι υψηλές χρεώσεις που πολλοί δεν έχουν συνειδητοποιήσει θα έχει σαν αποτέλεσμα μικρή πιστότητα πελατών.
2) Σκοπός ή στρατηγική της εταιρείας είναι να πουλήσει ADSL και να έχει πιστούς πελάτες, και όχι ADSM με μικρή πιστότητα πελατών.

alexxnicolas
15-11-07, 23:33
:protest:πηγαίνετε σε ένα κατάστημα Wind, ρωτήστε θέλω ADSL αλλά έχω ISP Tellas να δούμε τι θα σας, πούνε. Θα σας πω εγώ, δυστυχώς δεν γίνεται... :protest:

Τελικά δεν ισχύει το παραπάνω μπορείτε κανονικά να αλλάξετε πάροχο

vOOz
16-11-07, 03:24
Την ευκαιρια που την ειδες?! Εχεις δει οτι εχει οριο στο downloading? Τι να το κανεις το γρηγορο ιντερνετ, οταν δεν μπορεις να κατεβασεις!?!?

alexxnicolas
16-11-07, 16:04
Την ευκαιρια που την ειδες?! Εχεις δει οτι εχει οριο στο downloading? Τι να το κανεις το γρηγορο ιντερνετ, οταν δεν μπορεις να κατεβασεις!?!?

Κοίταξε να δείς ούτως η άλλως το πρόγραμμα δεν απευθύνεται τόσο για ιδιώτες αλλά περισσότερο για επαγγελματίες, και φυσικά όχι για κατέβασμα με κάθε είδους μουλαριών.

Συγκρίνοντας όμως τις τιμές των προηγούμενων πακέτων με των τωρινών ε βέβαια είναι πολύ πιο οικονομικό. Για παράδειγμα το "απεριόριστο" ήταν 99 ευρώ με 20GB όγκο διακίνησης ενώ τώρα είναι 49 ευρώ με 30GB. Τα μικρότερα προγράμματα δεν θα τα πρότεινα διότι είναι για περιορισμένη χρήση. Και βέβαια μην ξεχνάς ότι έχεις Internet παντού.

BacardiSoda
21-11-07, 00:44
Λοιπόν

1ον) Πολύ σωστα το ADSM wind απευθυνεται σε επαγγελματιές (παρότι εγώ πήγα να το δω εχοντας κατα νου το απεριοριστο πακέτο καθότι και ο θεός ΟΤΕ για να μου κανεί μια μεταφορά γραμμής 2 τετράγωνα μου εκλεισε ραντεβού πριν μια εβδομάδα για 7 Ιανουαρίου εφόσον στην ακρητική περιοχή των Α. Πατησίων που μένω εχουν απο εντολή Διοικήσης μονο 4 ραντεβου ανα ημέρα!!!)

2ον) Το ADSM δεν πέζει καλά ακόμα! :down:

3ον) Καμία αλλαγή δεν μπορει να κανεί η wind στις τιμές της (Συνφώνα με Ευρωπαικες νομοθεσίες Εμπορίου και Ανταγωνισμού και αρχές προστασίας καταναλοτών) ή και αν το κάνει αυτό ο καθένας θα έχει κλειδώσει σε ενα απο τα συμβόλαια!

4ον) ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Το απεριόριστο πακέτο είναι αποδεδειγμένα παραπλάνηση!!! :mad: O συνολικός ογκος δεδομένων (download/upload) είναι 40 GB / μήνα κατά τα λεγομενα πωλητή στο υποκατάστημα Α. Πατησίων δια αποφυγη κακόβουλης :hmm: (!?!?!?!?!) χρήσης!!!! Φυσικά δεν έλαβα καμια απαντηση στο τι εστί κακόβουλη ( η μαλλόν μια χαζή απαντηση οτι μπορεί να κατεβασω κανεναν ιο πργμα το οποιο αποστομοθικε εντος 2")! Εφόσον ξεπεράσεις τα 40 gb η χρέωση είναι 10 λεπτα/mb αρα 100 euro/giga!!!! Οπότε δεν υπάρχει απεριόριστο! Κατα τα άλλα οποιος είναι οκ με τον όγκο προχωραει!!

Thanx!

@ ADSLgr.com All rights reserved.