PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατασκευή DSLAM



osfpe
13-11-07, 19:09
Έχω κανει αίτηση για dsl kit απο 20/10...Μετά απο πολύ κόπο και πολλαπλά τηλεφωνήματα στον οτέ έμαθα οτι η γραμμή μου βρίσκεται στο στάδιο κατασκευής DSLAM..αυτό τη σημαίνει σε χρονικά περιθώρια, ξέρει κάποιος να μου πεί?
(περίεργο είναι οτι εδώ και 5 μέρες βλέπω στο μόντεμ μου να έχω κανονικά adsl γραμμή αλλά τόσο απο τον πάροχο όσο και απο τον οτέ μου λένε οτι δεν έχει ενεργοποιηθεί,ενώ μπορώ να μπώ κανονικά στο site ths otenet...μόνο φυσικά..και εκει γράφει αναμονή απο οτέ στην αίτηση που έχει για ενεργοποίηση)!Περιμένω τα φώτα σας,Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

deniSun
14-11-07, 13:18
Σε 15 μέρες περίπου θα ενεργοποιηθείς.

kyriakos7
14-11-07, 15:00
λογικα θα ειναι θεμα χρονου, οπως λεει και ο denis1276,σε κανα 15αημερο θα εισαι οκ.

osfpe
17-11-07, 17:17
Καλά ρε παιδιά,περιμένω ήδη ένα μήνα και πρέπει να περιμένω άλλες 15 μέρες για ποιό λόγο?

Εχθές επικοινώνησα με τους τεχνικούς του οτέ του τοπικού κέντρου(Περιστερίου) και μου είπαν από αυτούς είναι όλα οκ από 11/11 το πρόβλημα που υπάρχει μάλλον είναι στο dslam Κωλέττη και μου πρότειναν να πάω εκεί να δώ τι γίνεται!:worthy:Ήμαρτον!

Ρώτησα αν γνώριζαν κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω μαζί τους(Κωλλέτη) και μου είπαν να πάρω 11888, αλλά ούτε εκεί γνώριζαν..Μήπως υπάρχει κανένας που να γνωρίζει τηλέφωνο ή διεύθηνση

Μου έιπε κάποιος ότι εφόσον μπένω με τους κωδικούς (otenet@otenet.gr,otenet) και μπαίνω κανονικά στο site τους, ότι αν βάλω κωδικούς κάποιοιυ φίλου απο οτενετ ή conxx θα μπορώ να μπώ,μου φένεται λίγο κουλό αυτο,Ισχύει?

Ευχαριστώ,μακριά απο οτενέτ!:closed:

CyberCr33p
17-11-07, 17:30
Απ'οτι κατάλαβα σου έχουν ενεργοποιήσει την ADSL, αλλά δεν σου έστειλαν κωδικό για να συνδεθείς;

deniSun
17-11-07, 18:01
Καλά ρε παιδιά,περιμένω ήδη ένα μήνα και πρέπει να περιμένω άλλες 15 μέρες για ποιό λόγο?

Εχθές επικοινώνησα με τους τεχνικούς του οτέ του τοπικού κέντρου(Περιστερίου) και μου είπαν από αυτούς είναι όλα οκ από 11/11 το πρόβλημα που υπάρχει μάλλον είναι στο dslam Κωλέττη και μου πρότειναν να πάω εκεί να δώ τι γίνεται!:worthy:Ήμαρτον!

Ρώτησα αν γνώριζαν κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω μαζί τους(Κωλλέτη) και μου είπαν να πάρω 11888, αλλά ούτε εκεί γνώριζαν..Μήπως υπάρχει κανένας που να γνωρίζει τηλέφωνο ή διεύθηνση

Μου έιπε κάποιος ότι εφόσον μπένω με τους κωδικούς (otenet@otenet.gr,otenet) και μπαίνω κανονικά στο site τους, ότι αν βάλω κωδικούς κάποιοιυ φίλου απο οτενετ ή conxx θα μπορώ να μπώ,μου φένεται λίγο κουλό αυτο,Ισχύει?

Ευχαριστώ,μακριά απο οτενέτ!:closed:

Τα τηλ. των τεχνικών του ΟΤΕ (τουλάχιστον εδώ στη Θεσ/νίκη κέντρο ΕΡΜΟΥ) δεν δέχονται κλήσεις.
Το τηλ. κάνει ότι χτυπάει αλλά τίποτε.
Για να μιλήσεις μαζί τους μόνο μέσω τρίτους.
Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.
Το είχα δει πριν από 1 χρόνο.
Παλιότερα όλα καλά.
Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει αυτή η φραγή ακόμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.