PDA

Επιστροφή στο Forum : Eχασα την ip καποια βοηθεια?



vips
14-11-07, 08:54
καλημερα παιδια εκανα μια βλακεια στην ρυθμιση στο φριτζ απο modem ρουτερ και δεν μπορω να μπω στην σελιδα του 192.168.178.1 τι κανω ? μια βοηθεια παρακαλω οποιος ξερει ευχαριστώ .

........Auto merged post: vips added 2 Minutes and 52 Seconds later........

ξεχασα να γραψω εχω το φριτζ βοχ οχι το ασυρματο το παλιο με ενα λαν και ενα usb.

maxorfo
14-11-07, 09:40
Προσπάθησε με:

http://fritz.box/

ZORO
14-11-07, 11:04
Επικοινωνία έχει το pc σου με το fritzbox; Internet έχεις; Αν ναι, πάνε σε παραθυρό dos (Ενάρξη->εκτελεσή-> command) "αυτό ισχύει σε Xp τουλάχιστον, σε vista λογικά θα ισχύει" και γράψε tracert και κάποια διευθυνσή.

π.χ. tracert www.adslgr.com
Στην πρώτη γραμμή είναι η ip του fritzbox.
Τώρα εάν δεν έχει επικοινωνία ο υπολογιστής σου με το fritzbox, δηλαδή δεν είναι στο ίδιο ip range, δεν ξέρω καποιά λύση. Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την τεχνική υποστήριξη, www.avm.gr

vips
15-11-07, 13:49
καλησπερα παιδια ευχαριστώ για τη βοηθεια το εφτιαξα τελικα μεσα απο την τεχνικη υποστήριξη της ΑVM χιλια ευχαριστώ για όλα φιλε ζορο !!

ZORO
15-11-07, 15:15
Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα. Αλλά θα ήταν χρήσιμο να αναφέρεις την λύση που σου έδωσαν από την τεχνική υποστηριξή, ώστε να βοηθήσεις τον επόμενο χρήστη που αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον.

vips
15-11-07, 21:47
Στην σελιδα της avm υπάρχει το τηλ της τεχνικης υποστηριξης στην ενοτητα επικοινωνια ενας πολυ ευγενικος τυπος λοιπον μου ειπε να συνδεσω επανω στο ρουτερ μια τηλεφωνική συσκευη μάλιστα κατα προτίμηση ενσυρματο οχι ασυρματο εκει ηταν τα δυσκολα γιατι δεν ειχα ασυρματο με υπομονη λοιπον δοκιμασαμε με το ασυρματο μου εδωσε καποιους κωδικους πληκτρολογησα τα νουμερα και εκανε reset το modem και ολα καλα !! τα νουμερα τα ειδα στο καντραν του τηλεφωνου μου μετα αλλα δεν ξερω αν ειναι ολα επειδη η οθόνη ειναι δεκαψηφια τα γραφω με πειφύλαξη (9#*1590159) αυτα εχω να πω .Και ενα παραπονο ειμαι στην hol πέντε χρόνια καμια τεχνικη υποστήριξη απο την τρίτη το βραδυ μέχρι σημερα το μεσημερι στο περιμενε με είχαν αυτα και πάλι ευχαριστω το adslgr και τους forumistes του που με βοήθησαν

maxorfo
15-11-07, 22:01
Ο σωστός αριθμός είναι #991*15901590* και κάνει restore factory settings.

vips
15-11-07, 22:32
Μάλλον αυτός ειναι ο αριθμος κωδικός φιλε maxorfo που ήσουν τόσες μερες που χρειαζόμουν βοήθεια?

maxorfo
16-11-07, 00:13
Προσπάθησα να σε καθοδηγήσω βήμα-βήμα, γι' αυτό πρότεινα να δοκιμάσεις πρώτα αν ακούει στο fritz.box.
Αν μου έλεγες ότι δεν είχες αποτέλεσμα, θα σου πρότεινα το restore to factory settings μέσω τηλεφώνου. Ο μόνος λόγος που δεν το έκανα από την αρχή ήταν γιατί με το restore χάνονται όλες οι ρυθμίσεις και θα έπρεπε να σετάρεις τα πάντα από την αρχή. Το σκεφτόμουν δηλ. σαν έσχατη λύση. Sorry για τη λάθος εκτίμηση.

vips
16-11-07, 01:24
Τέλος καλο όλα καλλα τουλαχιστον για μένα ελπιζω να ενημερώθηκαν καποια μελη για το τι μπορουν να κανουν αν κανουν πατατα οπως εγω .

@ ADSLgr.com All rights reserved.