PDA

Επιστροφή στο Forum : Formula 1 2005 Season



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Crosstalk
02-03-05, 09:28
Το σαβ/κο ξεκιναει η νεα σαιζον στην φορμουλα 1!

Ξεκιναω και εγω λοιπον ενα τοπικ και μια δημοσκοπηση για αγαπημενες ομαδες και κουβεντουλα γυρω απο αυτο το θεμα! Οσοι πιστοι προσελθετε :thumbsup1

satel
02-03-05, 09:33
Αρκεί φέτος να είναι περισσότερες από μία οι ομάδες και όλα θα είναι εντάξει. Αν και διάβασα ότι η Ferrari είχε μερικά προβλήματα στον κινητήρα στις δοκιμές που έκανε. Άντε και καλή χρονιά!

Crosstalk
02-03-05, 09:35
Να και ενα site απο sportime για μια γενικη εικονα!

http://www.sportime.gr/html/ent/127/ent.57127.asp

Εγω ειμαι Γαλλοφιλος και υποστηριζω Ρενο!
Αν και συμπαθω και την Ρεντ Μπουλ λογω του προιοντος :cool:

satel
02-03-05, 09:46
Toyota και ξερό ψωμί :thumb_dup
Ανώτερη τεχνολογία! Να δούλευε σε ολόκληρο τον αγώνα κιόλας και να τερμάτιζαν τα μονοθέσια καλά θα ήταν...

Crosstalk
02-03-05, 09:49
Toyota και ξερό ψωμί :thumb_dup
Ανώτερη τεχνολογία! Να δούλευε σε ολόκληρο τον αγώνα κιόλας και να τερμάτιζαν τα μονοθέσια καλά θα ήταν...

Την ψηφισες? Ριξε την να παρει κανα ποντο! :p

McAli
02-03-05, 09:51
-Θα είναι πάλι στον Alpha το πρωτάθλημα;
-Ναι !
-Σκ@τ@ πρωτάθλημα θα είναι και φέτος.

Τέλος πάντων για άλλη μία χρονιά θα προσπαθήσουμε να το παρακολουθήσουμε..... και ότι προλάβουμε να ευχαριστηθούμε..... πριν μας σπάσει τα νεύρα ο Alpha.

Σχετικά με την ερώτηση.....θα παίξει το γνωστό σενάριο,δυστυχώς: Η Ferrari με κάποια "προβλήματα" στην αρχή....θα χάσει και κάποιους αγώνες για να χαρεί ο κόσμος περισσότερο τις νίκες......Μετά θα "έρθει" το νέο μονοθέσιο, θα εξασφαλίσει πρωτάθλημα (όχι μαθηματικά) , και μετά θα αρχίσει να χάνει πάλι με λίγο μεφαλύτερη συχνότητα....

Παιδιά, δε ξέρω τί αλλαγές θα φέρουν φέτος για να μειωθεί η ψαλίδα και να αυξηθεί το θέαμα και το ενδιαφέρον, πάντως θα σας πρότεινα όσοι μπορείτε, να αφιερώσετε 45-50 λεπτά μία Κυριακή που δεν θα έχει F1 για να δείτε το πρωτάθλημα μηχανών GP (μετά αν σας αρέσει πάτε και στα 125 και 250). Θα καταλάβαιτε τότε πόσο κοροιδία έχει καταντήσι η F1.

The_StarGazer
02-03-05, 09:52
Παιδια συγγνωμη αλλα με μηπως μπορειτε να δειτε εαν δουλευει το κοκκινο φωτακι της βροχης ????. :p :p :p

Ferraristi απο το 1990 οταν ο Alain Prost πηγε εκει. Πιο πριν McLaren και παλι λογο Prost.

satel
02-03-05, 10:11
crosstalk μήπως η ερώτηση θα έπρεπε να ήταν ποια ομάδα θα θέλατε να κατακτήσει το πρωτάθλημα? Γιατί ξέρω ποια θέλω αλλά δε συμπίπτει με αυτή που νομίζω ότι θα το πάρει.

Υ.Γ. Α και έχεις δίκιο δεν την ψήφισα τώρα το κάνω.

The_StarGazer
02-03-05, 10:13
McAli τα τελευταια 2-3 χρονια ευτυχως εχουν εμφανιστει περισοτεροι του ενος καλοι οδηγοι, ταλεντα που λεμε οπως οι Raikkonen Button Alonso Montoya. Ελπιζω μονο να εχουνε και καλα "καρα" γιατι απο μονος του ο οδηγος τι να σου κανει.

Μακαρι η F1 να γινει οπως παλια που βλεπαμε οδηγους οπως Prost Senna Mansell Piquet Berger Patrese Alesi και ομηρικες μαχες μεταξυ τους.
Ποιος δε θυμαται αραγε την κοντρα στο Monaco του Senna με τον Mansell που πηγαιναν κυριολεκτικα κολλητα για 2-3 γυρους πριν τον τερματισμο.

apostolt
02-03-05, 11:29
Αν και οπαδος της BMW δεν νομιζω φετος να κανουμε κατι.Ελπιζω στην αλλη Γερμανικη εταιρεια να καταφερει να νικησει τον Sumacher(γιατι μονο αυτος ειναι ο αλλος υπαρχει δεν υπαρχει το ενα και το αυτο).Μια ψηφος στην McLAren με το καλυτερο πακετο οδηγων για φετος.

xhaos
02-03-05, 11:47
παντως περσι η F1 ηταν αδιαφορη, και ναι τα motoGP ειναι πολυ καλητερα, περσι απο τσαμπουκα ειχε παει ο καλυτερος οδηγος στην χειροτερη ομαδα, για να μην του λενε μ@λ@...ιες οτι κερδιζει λογο honda και τους πειρε τα σοβρακα. πολυ καλητερο προταθλημα. η F1 εχει χασει την αιγλη της, ενταξη η ferrary εχει φτιαξει πολυ καλο αυτοκινητο αλλα οι αδικιες ειναι πολλες, δυο χρονια τωρα το προταθλημα εχει δυο μετρα και δυο σταθμα. βαιβεα και οι υπολοιποι τα ξινουν αρκετα πανω απο το κανονικο, αντε φετος η ομαδαρα δεν εχει coulhard οπωτε μπορει να δουμε καμια προσπεραση. (Μολις καρφωθικα).

Re-Ti-Re
02-03-05, 11:56
crosstalk μήπως η ερώτηση θα έπρεπε να ήταν ποια ομάδα θα θέλατε να κατακτήσει το πρωτάθλημα? Γιατί ξέρω ποια θέλω αλλά δε συμπίπτει με αυτή που νομίζω ότι θα το πάρει.
Μια από τα ίδια.
Δεν ψηφίζω ακόμα, θέλω να δω πρώτα. :rtfm: :studiing:

Crosstalk
02-03-05, 12:21
crosstalk μήπως η ερώτηση θα έπρεπε να ήταν ποια ομάδα θα θέλατε να κατακτήσει το πρωτάθλημα? Γιατί ξέρω ποια θέλω αλλά δε συμπίπτει με αυτή που νομίζω ότι θα το πάρει.

Υ.Γ. Α και έχεις δίκιο δεν την ψήφισα τώρα το κάνω.

Καλυτερα τωρα?


Ποια ομαδα επιθυμειτε να κατακτησει τον τιτλο κατασκευαστων αυτη τη σαιζον?

Draken
02-03-05, 12:40
Moto GP rulezzzz.
Δυστυχως ομως δεν εχουμε ολοι Supersport. Πριν απο αρκετα χρονια θυμαμαι παρακολουθουσα στο Eurosport με αγγλικο σχολιασμο και ηταν ολα τα λεφτα :thumbsup1
Να δουμε αν μας κανει την "τιμη" ο Alpha να μας απαλλαξει απο τους σχολιαστες και τις διαφημισεις. Και ναι εχω δει F1 σε τουλαχιστον δυο χωρες που ή δεν εχουν καθολου διαφημισεις ή εχουν 3 διαλειμματα max για μια συντομη διαφημιση. Και εδω ετσι οπως το εχει καταντησει ο Alpha, λιγη F1 με πολλες διαφημισεις. :evil:

Προσωπικα υποστηριζω Williams και Renault (ειμαι απο τους παλιους Williams Renault πριν απο αρκετα χρονια ;) )

HaRRy
02-03-05, 13:04
-Θα είναι πάλι στον Alpha το πρωτάθλημα;
-Ναι !
-Σκ@τ@ πρωτάθλημα θα είναι και φέτος.

Τέλος πάντων για άλλη μία χρονιά θα προσπαθήσουμε να το παρακολουθήσουμε..... και ότι προλάβουμε να ευχαριστηθούμε..... πριν μας σπάσει τα νεύρα ο Alpha.

.
Ευτυχώς έχω βάλει δορυφορική και θα το βλέπω απο RTL που έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ εικόνας και 3 παρακάμερες...!!
Γερμανικά ξέρω ελάχιστα αλλά απο το να βλέπω τους ΥΠΝΟΥΣ στον ΑΛΦΑ καλύτερα είναι...

Νικαετός
02-03-05, 13:04
Μακλάρεν και ξερό ψωμί. Ελπίζω φέτος να μην χαλάνε τόσο εύκολα όσο και πέρυσι και να σηκώσουμε την κούπα . (των κατασκευαστών !)

HaRRy
02-03-05, 13:06
moderator παρακαλώ ΑΛΛΑΓΗ ...
πάτησα ΛΑΘΟΣ ομάδα...
αλλάξτε με απο Williams σε McLaren...
τόσες αλλαγές μπερδεύτηκα ο καψερός ... LOL

Crosstalk
02-03-05, 13:10
moderator παρακαλώ ΑΛΛΑΓΗ ...
πάτησα ΛΑΘΟΣ ομάδα...
αλλάξτε με απο Williams σε McLaren...
τόσες αλλαγές μπερδεύτηκα ο καψερός ... LOL

Fixed ;)

Πολλοι μερσεντικοι μαζευτηκατε και σας βλεπω να πεταγεστε απο τους καναπεδες καθε φορα που θα σκαει το μηχανακι :lol: :p

The_StarGazer
02-03-05, 13:18
Οπως λεω σε ενα φιλαρακι που εχει το ελλατωμα να ειναι McLaren,...ψησταρια το εχουνε καταντησει το μηχανημα. Φωτια εδω φωτια εκει. Αφου οποτε αρπαει του λεω "2 Πιτα γυρο χωρις κρεμμυδι" :D :D

xhaos
02-03-05, 13:20
το μπρικι μας ψυνετε πιο γρηγορα απο ολα τα αλλα.....οποτε λιγα λογια για το μπρικι μας....αντε:)

McAli
02-03-05, 14:04
Να δουμε αν μας κανει την "τιμη" ο Alpha να μας απαλλαξει απο τους σχολιαστες και τις διαφημισεις. Και ναι εχω δει F1 σε τουλαχιστον δυο χωρες που ή δεν εχουν καθολου διαφημισεις ή εχουν 3 διαλειμματα max για μια συντομη διαφημιση. Και εδω ετσι οπως το εχει καταντησει ο Alpha, λιγη F1 με πολλες διαφημισεις

Δυστυχώς οι υπεύθυνοι της FIA αναλώνονται στο να φαγόνονται μεταξύ τους. Οι κύριοι για παράδειγμα που έχουνε στα χέρια τους το Champions League, έχουν φροντίσει να προστατεύουν το προιόν τους από τους ηλίθιους (βλέπε Alpha) που δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν ότι κάνουν ζημιά στο σπορ.

Ο Ant1 κατέστρεψε το μπάσκετ στη τηλεόραση, ο Alpha κάνει το ίδιο για τη F1. Επιτέλους, αν είναι τόσο πολλά τα χρήματα για τα δικαιώματα (από τον χειρότερο πάροχο όπως ανέφεραν τα παιδιά παραπάνω) ας το κλείσουν το μαγαζί τελείος...........Άλλωστε όπως το έκαναν, μόνο για τους τύπους που παίζουν στοίχημα είναι το επίπεδο της μετάδοσης.

Eurosport 4 Ever......: Όταν οι άλλοι έβλεπαν τελικό Champions League, εμείς βλέπαμε Πυγμαχία ζωντανή μετάδοση από ένα κvλοχώρι της Ιρλανδίας. (με άλλα λόγια, "υπάρχουν και αλλού πορτακαλιές")

Re-Ti-Re
02-03-05, 14:14
Ποιά ομάδα επιθυμείτε Μακλαρεν Μερσεντες :thumb_dup

XTCgr
02-03-05, 14:52
toyota !!!!

Lazy Dog
02-03-05, 14:55
Montoya+Raikkonen=(ελπιζω επιτελους)νικη :motorcycl

vshadow
02-03-05, 15:41
Βλέπω η Toyota έχει fans! Τρίτη στις προτιμήσεις. Και εγώ βλέπω να το παίρνει η Ferrari, αλλά από τότε που μπήκε η Toyota στο πρωτάθλημα, την ψιλοϋποστηρίζω.

GP
02-03-05, 16:33
:worthy: McLaren :respekt:

lukasbayern
02-03-05, 21:39
Μακλάρεν και ξερό ψωμί. Ελπίζω φέτος να μην χαλάνε τόσο εύκολα όσο και πέρυσι και να σηκώσουμε την κούπα . (των κατασκευαστών !)
Και επιπρόσθετα πρωτάθλημα στο Kimi :thumbsup1

Re-Ti-Re
02-03-05, 22:34
Εμένα δεν με ενδιαφέρει η McLaren Mercedes, που ψήφισα.
Με ενδιαφέρει ο :worthy: Raikkonen :worthy:

Πάντως από την μετάδοση που έκαναν και θα κάνουν και φέτος στον alpha. Δεν πάνε να κάνουν καμιά άλλη δουλειά λέω εγώ. Α ρε Σταθάκη μέρα με την νύκτα ήσουνα.
MELBOURNE COUNTDOWN days 03

apos74
03-03-05, 00:34
Mc Laren και ξερο ψωμι!!! Πιστευω φετος να μπορεσουμε να πατησουμε τα κοκκινα διαολια της Ferrari. Εχουμε ΚΑΙ καλο ΚΑΙ (θελω να πιστευω) αξιοπιστο αυτοκινητο και νομιζω οτι ηρθε η ωρα μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Με Juan και Kimi νομιζω οτι θετουμε σοβαρη υποψηφιοτητα για την Πρωτια.

(Που εισαι ρε Mika Hakkinen με το αστειρευτο ταλεντο σου και το καταπληκτικο σου οδηγικο στυλ. Ο ικανοτερος αντιπαλος του Shcumacher ever!!!)

Forzzzzaaaaa McLarennnnn Mercedessssssss............

coftaras
03-03-05, 00:50
Ευτυχώς έχω βάλει δορυφορική και θα το βλέπω απο RTL που έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ εικόνας και 3 παρακάμερες...!!
Γερμανικά ξέρω ελάχιστα αλλά απο το να βλέπω τους ΥΠΝΟΥΣ στον ΑΛΦΑ καλύτερα είναι...
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.εχουν σε καθε gp δικο τους στουντιο και βλεπεις πραγματα που στον ALPHA δεν υπαρχει περιπτωση να τα δεις.
Για μενα η F1 τελειωσε στον θανατο του καλυτερου οδηγου που εχει βγει ποτε .ΑΙΤΟΝ ΣΕΝΑ.
Παρακολουθω βεβαια και μ'αρεσει πολυ ο Μοντογια για την "τρελα" που τον διακρινει στην οδηγηση του και ο Σουμι για την σταθεροτητα που εχει σαν οδηγος τοσα χρονια ,πραγμα τρομερα δυσκολο .

euri
03-03-05, 00:53
McLaren
+
Kimi

coftaras
03-03-05, 01:05
Θελω να θυμισω σε ολους μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ενεργεια που εκανε ο Σενα (δε θυμαμε σε ποιο gp) ομοια του δεν εχει ξανακανει ποτε οδηγος της F1.O Σενα ηταν πρωτος με λιγους γυρους να μενουν για τον τερματισμο. Η μερα ηταν βροχερη και σε μια κλειστη δεξια στροφη ο Σενα χανει τον ελενχο του αυτοκινητου του και βγαινει εκτος πιστας .Η αποσταση με τον προυγουμενο ηταν αν θυμαμε καλα μολις 10''. Ο Σενα και ενω το αυτοκινητο του εβγαινε εξω και ηταν εν κινηση "καταφερε" και εβαλε οπισθεν .Για τους γνωστες της F1 ξερουν πολυ καλα οτι η ταχυτητα της οπισθεν δεν βρισκετε πανω απο τιμονι (για να αποφευχθει η καταλαθος χρησημοποιηση της) αλλα σε αλλο σημειο του αυτοκινητου .Η δε χρηση της ειναι αρκετα χρονοβορα. Φανταστητε λοιπον τι εκανε ο ανθρωπος .Φυσικα κερδισε τον αγωνα εκεινο με εκεινη την ενεργεια. :worthy: :worthy: :worthy:

whitehed
03-03-05, 01:14
Και γω εξοπλιστηκα με δορυφορικο πιατακι γιατι ο μ*****ς ο Πουρναρακης δεν αντεχεται...
ιδου τι μπορουμε να απολαυσουμε....και οχι τις διαφημισεις του alfa
http://64.77.87.5/sport/F1.html
για οποιον εχει και κινητο πιατακι πιανει ΤΑ απιστευτα feeds κυριως του RTL.(Σου κανει κοντινο στο καμμενο αφτι του Lauda..... :shock: )

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ....GO KIMI GO!!!!!!!!!!

(Y.Γ. μ'αρεσει που βαλατε και την Μιναρντι στην ψηφοφορια!!!!)

whitehed
03-03-05, 01:25
ΑΑΑΑΑ και το πραγματικο πρωταθλημα ειναι τον οδηγων και οχι των κατασκευαστων προτινω να αλλαξει και το voting....GO KIMI GO!!!!!!!!!!

apos74
03-03-05, 01:28
Τελικα απ'οτι διαπιστωνω, εμεις οι "McLarenοβιοι" ειμαστε πολλοι (τουλαχιστον πιο πολλοι απ'οτι πιστευα!!!).

Και'γω που νομιζα οτι οι οπαδοι της "κοκκινης" ομαδας (στην Ελλαδα) ειναι περισσοτερροι.

Αντε γερααααααα.......

whitehed
03-03-05, 01:57
ΚΑΤΑΡΑ ΣΤΟΥΣ ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ.... http://www.itv-f1.com/News_Article.aspx?PO_ID=32165 :whip:

Νικαετός
03-03-05, 02:07
:respekt: :respekt: :chess_kin :chess_kin Ayrton :chess_kin :chess_kin :respekt: :respekt:

PReD
03-03-05, 04:36
Με χαρά βλέπω οτι υπάρχουν και άλλοι λάτρεις του sport στην παρέα μας...

Με λύπη βλέπω όμως οτι οι περισσότεροι ειναι Mercedesάκηδες :p (Δεν λέω McLarenικοί γιατί η McLaren έχει μια ιστορία και δεν την τιμούν καθόλου οι κινητήρες που έχει τώρα στην πλάτη της...)

Φανατικός Tifosi εδώ απο εποχής Alesi :respekt:

Όντως ο Τακούλης έχει κουράσει (και εξαγριώσει θα έλεγα) κόσμο και κοσμάκη (δεν αναφέρομαι καν στους έταιρους δυο "παρουσιαστές") Είχαν έναν σοβαρό άνθρωπο (Λακαφώσης) και τον σουτάρανε... Λες και το κάνουν επίτηδες...

Ελπίζω να έχουμε ενα ενδιαφέρον και συναρπαστικό πρωτάθλημα...

FORZA SCUDERIA MARLBORO FERRARI

PReD
03-03-05, 04:44
Και για να μην ξεχνιώμαστε:

Forza Kimi!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Drink Kimi Drink!

The_StarGazer
03-03-05, 09:54
Θελω να θυμισω σε ολους μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ενεργεια που εκανε ο Σενα (δε θυμαμε σε ποιο gp) ομοια του δεν εχει ξανακανει ποτε οδηγος της F1.O Σενα ηταν πρωτος με λιγους γυρους να μενουν για τον τερματισμο. Η μερα ηταν βροχερη και σε μια κλειστη δεξια στροφη ο Σενα χανει τον ελενχο του αυτοκινητου του και βγαινει εκτος πιστας .Η αποσταση με τον προυγουμενο ηταν αν θυμαμε καλα μολις 10''. Ο Σενα και ενω το αυτοκινητο του εβγαινε εξω και ηταν εν κινηση "καταφερε" και εβαλε οπισθεν .Για τους γνωστες της F1 ξερουν πολυ καλα οτι η ταχυτητα της οπισθεν δεν βρισκετε πανω απο τιμονι (για να αποφευχθει η καταλαθος χρησημοποιηση της) αλλα σε αλλο σημειο του αυτοκινητου .Η δε χρηση της ειναι αρκετα χρονοβορα. Φανταστητε λοιπον τι εκανε ο ανθρωπος .Φυσικα κερδισε τον αγωνα εκεινο με εκεινη την ενεργεια. :worthy: :worthy: :worthy:

Εαν θυμαμαι καλα ηταν το Ισπανικο GP γυρο στο 1988 και ακριβως μετα την στροφη πριν την τελικη ευθεια με τον Mansell να ακολουθει.
Η οπισθεν ηταν στο ιδιο σημειο με τις ταχυτητες αλλα εχει καποιου ειδους ασφαλεια για το λογο που ειπες.
Τον αγωνα εκεινο ομως δεν τον ειχε κερδισει γιατι αμεσως μετα το τετ-α-κε εγκατετελειψε αφου κολλησε στα χωματα. Τρελη ενεργεια παντως. :worthy: :worthy:

Crosstalk
03-03-05, 10:06
ΑΑΑΑΑ και το πραγματικο πρωταθλημα ειναι τον οδηγων και οχι των κατασκευαστων προτινω να αλλαξει και το voting....GO KIMI GO!!!!!!!!!!

Δεν πολυστεκει αυτο, γιατι αν εβλεπες ας πουμε τον αγαπημενο σου Ραικονεν να οδηγει την Μιναρντι (εβαλα ολες τις ομαδες, δεν γινεται να εχουμε διακρισεις;) ) να δουμε τι θα ελεγες!

Ενα πολυ καλο "μηχανακι" ειναι απαραιτητο για εναν οδηγο! Ενας μετριος οδηγος με πολυ καλο μηχανακι μπορει κατι να κανει, το αντιθετο πιστευω ειναι πιο δυσκολο να συμβει!

ckbond
03-03-05, 11:19
Εαν θυμαμαι καλα ηταν το Ισπανικο GP γυρο στο 1988 και ακριβως μετα την στροφη πριν την τελικη ευθεια με τον Mansell να ακολουθει.
Η οπισθεν ηταν στο ιδιο σημειο με τις ταχυτητες αλλα εχει καποιου ειδους ασφαλεια για το λογο που ειπες.
Τον αγωνα εκεινο ομως δεν τον ειχε κερδισει γιατι αμεσως μετα το τετ-α-κε εγκατετελειψε αφου κολλησε στα χωματα. Τρελη ενεργεια παντως. :worthy: :worthy:

Κάνεις λάθος φίλε μου για τον τερματισμό, δεν θυμάμαι τι θέση τερμάτισε αλλά σίγουρα τερμάτισε…

Το σκηνικό το θυμάμαι ακόμα σαν χθες… βγαίνοντας στην στροφή άρχισε να φέρνει γύρες και σταμάτησε μέσα στην μέση τις πίστας και κατά την διάρκεια που έφερνε τις σβούρες κατάφερε και έβαλε την όπισθεν, (που όντως είναι μια χρονοβόρα διαδικασία), και απέτρεψε ένα βέβαιο τρακάρισμα με το μονοθέσιο που ακολουθούσε και εννοείτε ότι συνέχισε τον αγώνα…

Μιλάμε για τρελά χέρια το άτομο στο τιμόνι…

:respekt::respekt::respekt: :worthy: :respekt::respekt::respekt:

ckbond
03-03-05, 11:41
Αν και φέτος είμαι λίγο έξω από τα πράγματα και δεν έχω ενημερωθεί ακόμα για τις αλλαγές και τις εξελίξεις η αγάπη μου για το κόκκινο μονοθέσιο δεν αλλάζει… :worthy::worthy::worthy:



Ζήτω η κόκκινη θεά !!!
FERRARI for EVER
:D :mrgreen: :D

octap
03-03-05, 12:40
Θέλω να ξεκινήσω καινούργιο δημοψήφισμα.:-k

Πόσο σας την σπάνε οι speaker του alpha που δεν βάζουν γλώσσα μέσα τους

λέγοντας ένα σωρο μ@λ@κιες (μ@λ@κιες) μην αφήνοντας ούτε ένα δευτερόλεπτο να περάσει χωρίς να ακούσουμε την σπαστική φωνή τους?:evil:

Όποιος συμφωνεί ας το πει γιατί δεν μπορεί να είμαι μόνο εγώ που πολλές φορές κλείνω

την φωνή της τηλεόρασης για να μην τους ακούω:thumbdown

ckbond
03-03-05, 12:52
Μια ψήφο από εμένα… :evil: :evil: :evil:
Και να προσθέσω και τις τακτικότατες διακοπές για διαφημίσεις από το εν λόγο κανάλι… :whip: :whip: :whip:

octap
03-03-05, 13:01
Αχ που είναι ο speaker του ITV (δεν θυμάμαι πως τον λένε τώρα τον άπαιχτο)!!!!!!!!!!!!!!!!
Μου έχει λείψει την ώρα που αρχίζει να ακούω το: GO!!! GO!!! GO!!!
Όσοι ...Άγγλοι ασθενής και οι υπόλοιποι με πίατα μάλλον καταλαβαίνουν τι λέω...

The_StarGazer
03-03-05, 13:31
Κάνεις λάθος φίλε μου για τον τερματισμό, δεν θυμάμαι τι θέση τερμάτισε αλλά σίγουρα τερμάτισε…

Το σκηνικό το θυμάμαι ακόμα σαν χθες… βγαίνοντας στην στροφή άρχισε να φέρνει γύρες και σταμάτησε μέσα στην μέση τις πίστας και κατά την διάρκεια που έφερνε τις σβούρες κατάφερε και έβαλε την όπισθεν, (που όντως είναι μια χρονοβόρα διαδικασία), και απέτρεψε ένα βέβαιο τρακάρισμα με το μονοθέσιο που ακολουθούσε και εννοείτε ότι συνέχισε τον αγώνα…

Μιλάμε για τρελά χέρια το άτομο στο τιμόνι…

:respekt::respekt::respekt: :worthy: :respekt::respekt::respekt:

Μαλλον θυμασαι την 2η φορα που το εκανε την ιδια σεζον στην οποια πραγματι συνεχισε χανοντας 1 θεση απ οτι θυμαμαι. Τωρα ποια ηταν η πιστα την 2η φορα .....θα σε γελασω.

Την πρωτη φορα παντως στην Ισπανια απλως γλυστρισε ο "κωλος" του αυτοκινητου και πηγαινε με το πλαϊ ωσπου εκανε οτι εκανε. Αυτο που αναφερεις με τις σβουρες ηταν σε καταρακτωδη βροχη.

Στο λεω γιατι ως φανατικος του Alain Prost και δεδομενης της κοντρας που υπηρχε μεταξυ τους δεν ηθελα να δεχθω οτι ο Senna εκανε τετοια "μαγκια". Ναι ναι το παραδεχομαι οτι τον μισουσα τον τυπο.
Εκλαψα ομως οταν σκοτωθηκε και απο τοτε ειπα οτι δεν προκειτε ΠΟΤΕ να υποστηριξω Williams. Μακαρι να υπηρχε Β΄ κατηγορια να υποβιβαστει. Την θεωρησα (και θεωρω ακομα) υπευθυνη και αυτη αλλα και την FIA για τον θανατο του.


Μια ψηφος και απο εμενα για τους σχολιαστες του alpha. Τον πουλελε και γρηγορα

ckbond
03-03-05, 14:13
Μαλλον θυμασαι την 2η φορα που το εκανε την ιδια σεζον στην οποια πραγματι συνεχισε χανοντας 1 θεση απ οτι θυμαμαι. Τωρα ποια ηταν η πιστα την 2η φορα .....θα σε γελασω.

Την πρωτη φορα παντως στην Ισπανια απλως γλυστρισε ο "κωλος" του αυτοκινητου και πηγαινε με το πλαϊ ωσπου εκανε οτι εκανε. Αυτο που αναφερεις με τις σβουρες ηταν σε καταρακτωδη βροχη.

Στο λεω γιατι ως φανατικος του Alain Prost και δεδομενης της κοντρας που υπηρχε μεταξυ τους δεν ηθελα να δεχθω οτι ο Senna εκανε τετοια "μαγκια". Ναι ναι το παραδεχομαι οτι τον μισουσα τον τυπο.
Εκλαψα ομως οταν σκοτωθηκε και απο τοτε ειπα οτι δεν προκειτε ΠΟΤΕ να υποστηριξω Williams. Μακαρι να υπηρχε Β΄ κατηγορια να υποβιβαστει. Την θεωρησα (και θεωρω ακομα) υπευθυνη και αυτη αλλα και την FIA για τον θανατο του.



Φίλε μου μπορεί να έχεις δίκιο για το συμβάν… το θυμάμαι να έγινε σαν εχθές αλλά δεν θυμάμαι τόσες λεπτομέρειες…



Όσο για τα υπόλοιπα που αναφέρεις συμφωνώ απόλυτα σε όλα και αυτό το συμβάν με την FIA που στο πόρισμα για το τρακάρισμα έβγαλε υπαίτιο τον οδηγό και αγνόησε όλα τα όλα αποδεικτικά στοιχεία προς όφελος της εταιρείας ήταν και ο λόγος που σταμάτησα να παρακολουθώ formula 1 για λίγο καιρό… δεν άντεξα περισσότερο… :p:p:p

whitehed
04-03-05, 03:38
Δεν πολυστεκει αυτο, γιατι αν εβλεπες ας πουμε τον αγαπημενο σου Ραικονεν να οδηγει την Μιναρντι (εβαλα ολες τις ομαδες, δεν γινεται να εχουμε διακρισεις;) ) να δουμε τι θα ελεγες!

Ενα πολυ καλο "μηχανακι" ειναι απαραιτητο για εναν οδηγο! Ενας μετριος οδηγος με πολυ καλο μηχανακι μπορει κατι να κανει, το αντιθετο πιστευω ειναι πιο δυσκολο να συμβει!

Αγαπητε Crosstalk κανεις μεγαλο λαθος ενας καλος οδηγος φαινεται σε οποιδηποτε αμαξακι (δεν ειναι αναγκη βρε αδερφε να σκοραρει ποντους) και για να μην σε παω πολυ μακρια θυμισου την χρονια του Αλονσο στην Minardi και θα καταλαβεις τι λεω. Με την δικη σου λογικη θα επρεπε να εχουμε κλεισει την tv απο καιρο επειδη το παιρνουν οι κοκκινοι σε καθε αγωνα μετα το πρωτο pit-stop. ΓΟΥΣΤΑΡΩ να βλεπω καλους οδηγους εστω και εαν ειναι ο τελευταιος και προσπαθει να περασει ΜΕ ΧΙΛΙΑ τον προτελευταιο:worthy:

:thumb_dup :thumb_dup GO KIMI GO:thumb_dup :thumb_dup

XTCgr
04-03-05, 04:36
δεν είναι τόσο η περιγραφή όσο το οτι συνέχεια μας τα πρήζουν με τις ηλίθιες διαφημίσεις!

@ ADSLgr.com All rights reserved.