PDA

Επιστροφή στο Forum : Shared LLU στη Θεσσαλονίκη από Tellas - οι εντυπώσεις/εμπειρίες σας;



Iznogoud
14-11-07, 18:03
Διαβάζω κυρίως για το zisto στο forum και δε βλέπω αρκετή συζήτηση για shared LLU. Είμαι με ΟΤΕ τώρα και θέλω να περάσω σε Tellas αλλά σε πρώτη φάση το shared μου αρκεί.
Φυσικά η υποστήριξή τους είπε τα γνωστά, δεν είναι εγγυημένη η ταχύτητα με δίκτυο ΟΤΕ κλπ κλπ.
Αν είστε Θεσσαλονίκη και ειδικά στο κέντρο της Ερμού γράψτε τις εμπειρίες σας όσον αφορά ταχύτητα, σταθερότητα γραμμής. Υποτίθεται οτι υποστηρίζει 12/1Mbps συγκεκριμένο κέντρο όπως είπαν κι αυτοί.
Ευχαριστώ

minovg
14-11-07, 18:19
Το shared llu είναι το ίντερνετ του ζίστο. Οπότε ό,τι σχόλια ακούς/διαβάζεις για το ίντερνετ του ζίστο ακριβώς τα ίδια ισχύουν και για το shared llu. 12/1. Απλά εσύ θα έχεις το σταθερό από τον ΟΤΕ και θα συνεχίζεις να πληρώνεις εκεί το πάγιό του.

Iznogoud
14-11-07, 19:02
Το θέμα είναι οτι αυτοί οι ίδιοι το διαφοροποιούν σαν ποιότητα, λέγοντας οτι αν έχεις full είναι πιο "εγγυημένο" οτι θα πιάσεις καλές ταχύτητες. Γιαυτό ρωτάω να δω μήπως αυτοί που έχουν shared είναι σε χειρότερη μοίρα. Και δεν είναι θέμα μόνο γραμμής, ποιος ξέρει τι μαγειρέματα γίνονται (ΑΝ, λέω εγώ τώρα...)
Και ούτως ή άλλως δεν είδα, παρά ένα νομίζω, χρήστες από το συγκεκριμένο κέντρο να λένε τις εμπειρίες τους.
Ίσως έπρεπε να βάλω και στον τίτλο το Ερμού.

minovg
14-11-07, 19:59
Το θέμα είναι οτι αυτοί οι ίδιοι το διαφοροποιούν σαν ποιότητα, λέγοντας οτι αν έχεις full είναι πιο "εγγυημένο" οτι θα πιάσεις καλές ταχύτητες. Γιαυτό ρωτάω να δω μήπως αυτοί που έχουν shared είναι σε χειρότερη μοίρα. Και δεν είναι θέμα μόνο γραμμής, ποιος ξέρει τι μαγειρέματα γίνονται (ΑΝ, λέω εγώ τώρα...)
Και ούτως ή άλλως δεν είδα, παρά ένα νομίζω, χρήστες από το συγκεκριμένο κέντρο να λένε τις εμπειρίες τους.
Ίσως έπρεπε να βάλω και στον τίτλο το Ερμού.
Δε νομίζω να διαχωρίζεται η ποιότητα σε πελάτες shared/full... Δεν είναι τεχνικά εφικτό κιόλας αυτό που (ίσως δικαιολογημένα) υποψιάζεσαι. Ίντερνετ το ένα ίντερνετ και το άλλο, ίδια ταχύτητα το ένα, ίδια και το άλλο, ίδιες ρυθμίσεις στο ένα ίδιες και στο άλλο.

Πριν μπω στο ζίστο είχα για ένα χρόνο περίπου shared από την Τελλάς. Μια χαρά δούλευαν όλα. Ο λόγος που θέλεις να κρατήσεις το σταθερό του ΟΤΕ είναι ότι θέλεις την ΙΣΔΝ προφανώς ε;

Όπως και να έχει σου εύχομαι πάντως καλή τύχη με την αίτησή σου. :) :oneup:

Iznogoud
07-12-07, 16:33
Το επαναφέρω λόγω μπερδέματος. Όταν λέμε Shared LLU εννοούμε οτι από το κέντρο του ΟΤΕ (Ερμού Θεσ/νίκης π.χ. που είμαι) παίρνει "τα καλώδια" η Tellas και μπαίνεις στο δίκτυό της. Όταν λέμε Full LLU (ιδιόκτητο) εννοούμε οτι από το καφάου του ΟΤΕ κάτω από το σπίτι σου παίρνει "τα καλώδια" η Tellas και μπαίνεις από εκεί στο δίκτυό της, σωστά μέχρι τώρα ή τα έχω μπερδέψει;
Έχω ξεκινήσει την αίτηση για το απλό 18.95, πόσο είναι τελοσπάντων, από τις 15/11 κι έχω στείλει τέσσερις φορές ξανά τα fax και η τελευταία που μου μίλησε, με ένα σπαστικό "κύριε" και "κύριε", έβγαινε από τα ρούχα της οτι δεν μπορεί να εγγυηθεί 12/1 παρά μόνο στο ιδιόκτητο δίκτυο.
Γιαυτό ξεκίνησα το θέμα αρχικά. Γιατί αυτό κατάλαβα οτι είναι το Shared LLU, αν μπορεί κάποιος ας μου το ξεκαθαρίσει κάπως.
Ευχαριστώ

minovg
07-12-07, 16:42
Το επαναφέρω λόγω μπερδέματος. Όταν λέμε Shared LLU εννοούμε οτι από το κέντρο του ΟΤΕ (Ερμού Θεσ/νίκης π.χ. που είμαι) παίρνει "τα καλώδια" η Tellas και μπαίνεις στο δίκτυό της. Όταν λέμε Full LLU (ιδιόκτητο) εννοούμε οτι από το καφάου του ΟΤΕ κάτω από το σπίτι σου παίρνει "τα καλώδια" η Tellas και μπαίνεις από εκεί στο δίκτυό της, σωστά μέχρι τώρα ή τα έχω μπερδέψει;
Έχω ξεκινήσει την αίτηση για το απλό 18.95, πόσο είναι τελοσπάντων, από τις 15/11 κι έχω στείλει τέσσερις φορές ξανά τα fax και η τελευταία που μου μίλησε, με ένα σπαστικό "κύριε" και "κύριε", έβγαινε από τα ρούχα της οτι δεν μπορεί να εγγυηθεί 12/1 παρά μόνο στο ιδιόκτητο δίκτυο.
Γιαυτό ξεκίνησα το θέμα αρχικά. Γιατί αυτό κατάλαβα οτι είναι το Shared LLU, αν μπορεί κάποιος ας μου το ξεκαθαρίσει κάπως.
Ευχαριστώ
Shared llu = ίντερνετ από ιδιόκτητο του εναλλακτικού, ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ από ΟΤΕ (πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ)
Full llu = ίντερνετ ΚΑΙ τηλεφωνία από ιδιόκτητο εναλλακτικού (δεν πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ, τον διακόπτεις τελείως)

Iznogoud
07-12-07, 17:40
Αυτό το "ιδιόκτητο" είναι που με μπερδεύει. Από ποιό σημείο στην καθεαυτό τηλεφωνική γραμμή εννοείται αυτό; Από το άκρο (καφάου) ή από το κέντρο; Γιατί εκεί είναι που η τηλεφωνήτρια στο κέντρο εξυπηρέτησης κυριολεκτικά μ'έπρηξε οτι αν δεν είναι ιδιόκτητο (δηλαδή κατ'αυτήν πριν από το κέντρο να μπει η Tellas) τότε δεν εγγυάται 12/1. Μετά μίλησα με άλλη στο κέντρο που μου είπε οτι "ναι σας καλύπτει το ιδιόκτητο" και μπορώ με την απλή των 18.95 να πιάσω καλές ταχύτητες ακόμα ίσως και το 12/1. Τι να πω. Όοοοοταν έρθει, θα δούμε...

lewton
12-12-07, 02:09
Μαλακίες σου είπαν για να πάρεις full.
Το ADSL είναι ολόιδιο είτε με shared είτε με full, και η πιθανότητα προβλημάτων είναι ακριβώς η ίδια (επιπλέον στο shared έχεις το συν ότι αν κανας ΟΤΕτζής χαλάσει από λάθος τη γραμμή σου παίζοντας στο ΚΑΦΑΟ θα την φτιάξουν αμέσως μόλις τους το πεις, ενώ αν χαλάσει κανας ΟΤΕτζής από λάθος καμια full τότε την έκατσες τη βάρκα).

Oktabitos
16-12-07, 08:59
Έχω Shared LLU 12/1 από Tellas Θεσσαλονίκη και παίζει απλά τέλεια. Μετράω ταχύτητες πάνω από 12 πάντα και το upload είναι ολοκάθαρο 1Mbit. Επέλεξα shared LLU λόγω ύπαρξης ISDN και λόγω του ότι περιμένω να δω αναβαθμίσεις στην τηλεφωνία των full LLU.

Iznogoud
18-12-07, 23:11
Thanks Oktabitos, τέτοια περίμενα να ακούσω με άτομα με shared.

Update: Ήρθε μια γραμμή. Τώρα τί είναι αυτή;...
Ενώ πολλοί υπάλληλοι στο κέντρο εξυπηρέτησης (13800 πάτα-1, όχι στην τεχνική υποστήριξη) μου έλεγαν οτι η Tellas "υποστηρίζει" την περιοχή μου, χωρίς κανένας όμως να μπορεί να μου εξηγήσει τί ακριβώς σημαίνει αυτό, μου τηλεφώνησαν τις προάλλες (μέσα προηγ. εβδομάδας) να μου πουν οτι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου μέσω ΑΡΥΣ(!) στα 1024/256! Και μιλάμε για κέντρο Ερμού, κεντρικά ΟΤΕ.
Τώρα βρίσκομαι στη διαδικασία να μου πουν αν και πότε θα αναβαθμιστεί στα 12/1 κι εδώ και τρεις-τέσσερις ημέρες αφήνω μηνύματα και παίρνω τηλέφωνα στο τεχνικό (μέσω του hotline) μπας και με πάρουν και μάθω τίποτε.
Εν τω μεταξύ κάποιος υπάλληλος (μάλλον του ξέφυγε) είπε οτι μας έδωσε ο ΟΤΕ θύρες "αλλά αυτές είναι για Ζίστο"! Και του απαντάω: "Ο ΟΤΕ δίνει θύρες, δεν τον ενδιαφέρει τι θα τις κάνετε εσείς. Αν εσείς (η Τελλάς) θέλει να βγάλει λεφτά και πουλάει μόνο ζίστο είναι άλλο θέμα". Δεν ήξερε τι να μου απαντήσει. "Θα πω να σας πάρει το τεχνικό τμήμα". Ακόμα περιμένω από Πέμπτη.
Ξέρει κάποιος σε λεπτομέρεια τι διαφορά, τεχνικής φύσεως, έχει το να έχουν θύρες για shared ή για full;
Τώρα δε που άκουσα και τις νέες τιμές του ΟΤΕ, λέω να πάω για 24/1 (αν και βγαίνει ακριβότερα από 12/1 και το σκέφτομαι) και να τους αφήσω τη γραμμή 1024/256 χριστουγεννιάτικο δώτο.
Απαράδεκτος ο ΟΤΕ που στα 8mbit δίνει upload 384kbs και το 1mbit μόνο αν πας στα 24. Τέτοια διαφορά κι ούτε καν ενδιάμεσο 512.

Oktabitos
18-12-07, 23:41
Thanks Oktabitos, τέτοια περίμενα να ακούσω με άτομα με shared.

Update: Ήρθε μια γραμμή. Τώρα τί είναι αυτή;...
Ενώ πολλοί υπάλληλοι στο κέντρο εξυπηρέτησης (13800 πάτα-1, όχι στην τεχνική υποστήριξη) μου έλεγαν οτι η Tellas "υποστηρίζει" την περιοχή μου, χωρίς κανένας όμως να μπορεί να μου εξηγήσει τί ακριβώς σημαίνει αυτό, μου τηλεφώνησαν τις προάλλες (μέσα προηγ. εβδομάδας) να μου πουν οτι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου μέσω ΑΡΥΣ(!) στα 1024/256! Και μιλάμε για κέντρο Ερμού, κεντρικά ΟΤΕ.
Τώρα βρίσκομαι στη διαδικασία να μου πουν αν και πότε θα αναβαθμιστεί στα 12/1 κι εδώ και τρεις-τέσσερις ημέρες αφήνω μηνύματα και παίρνω τηλέφωνα στο τεχνικό (μέσω του hotline) μπας και με πάρουν και μάθω τίποτε.
Εν τω μεταξύ κάποιος υπάλληλος (μάλλον του ξέφυγε) είπε οτι μας έδωσε ο ΟΤΕ θύρες "αλλά αυτές είναι για Ζίστο"! Και του απαντάω: "Ο ΟΤΕ δίνει θύρες, δεν τον ενδιαφέρει τι θα τις κάνετε εσείς. Αν εσείς (η Τελλάς) θέλει να βγάλει λεφτά και πουλάει μόνο ζίστο είναι άλλο θέμα". Δεν ήξερε τι να μου απαντήσει. "Θα πω να σας πάρει το τεχνικό τμήμα". Ακόμα περιμένω από Πέμπτη.
Ξέρει κάποιος σε λεπτομέρεια τι διαφορά, τεχνικής φύσεως, έχει το να έχουν θύρες για shared ή για full;
Τώρα δε που άκουσα και τις νέες τιμές του ΟΤΕ, λέω να πάω για 24/1 (αν και βγαίνει ακριβότερα από 12/1 και το σκέφτομαι) και να τους αφήσω τη γραμμή 1024/256 χριστουγεννιάτικο δώτο.
Απαράδεκτος ο ΟΤΕ που στα 8mbit δίνει upload 384kbs και το 1mbit μόνο αν πας στα 24. Τέτοια διαφορά κι ούτε καν ενδιάμεσο 512.

Γνωρίζω καλά ότι όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι έχουν μειωμένη διαθεσιμότητα στη περιοχή που αναφέρεσαι και ειδικά στο κέντρο ΟΤΕ της Ερμού-Κ. Ντηλ. Αν κατάλαβα καλά τώρα έχεις κάποια σύνδεση Internet 1024 σωστά; Φρόντισε να μάθεις από την Tellas πότε υπολογίζουν να έχουν διαθεσιμότητα σε θύρες (πόρτες) για να σε αναβααθμίσουν.
Η περιοχή σου δεν υπάρχει περίπτωση να παραγκωνιστεί διότι όπως καταλαβαίνεις είναι κέντρο πόλεως με επιχειρήσεις και κόσμο οι οποίοι θέλουν υπηρεσίες ανα πάσα στιγμή.
Από την πρόσφατη αναβάθμιση μου σε σύνδεση 12/1 και λόγω του ότι μιλούσα καθημερινά με τεχνικό της Tellas είδα ότι δεν διαφοροποιείται μια θύρα shared LLU από μία θύρα full LLU. Η διαδικασία ενεργοποίησης είναι η ίδια και απαιτεί τους ίδιους χειρισμούς από την εταιρία.
Εγώ προτείνω χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω να μάθεις "τι, πως, πότε, γιατί και αφού έχεις ήδη συνεργαστεί με την Tellas θα τους είναι πολύ πιο εύκολο να σε αναβαθμίσουν παρά να περιένεις τη διακοπή της γραμμής σου και την επανενεργοποίηση της σε μια πιθανή αίτηση σου σε άλλη εταιρία.
Προσωπικά ανταμοίφθηκα όταν έκανα λίγη υπομονή κάποιες φορές.
Πάντως αν θέλεις την άποψή μου για την Tellas θα σου πω ότι έχει τα ίδια προβλήματα με όλες τις άλλες στο θέμα τηλεφωνικής αναμονής αλλά στη ποιότητα των υπηρεσιών είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή.
Η γραμμή μου είναι αμετάβλητη και μετράω ταχύτητες 12Mbit και άνω αν αυτό σου λέει κάτι.
Επίσης να σου πω ότι διάλεξα shared LLU γιατί έχω ISDN και γιατί δεν ήθελα να καταργήσω τον ΟΤΕ πριν ωριμάσει η αγορά στο θέμα της τηλεφωνίας και των απεριόριστων (ή/και) δωρεάν κλήσεων.
Ένας σημαντικός λόγος επίσης ήταν ότι η Tellas δίνει 1Mbit (!!!) upload το οποίο με ενδιέφερε απόλυτα και το οποίο είναι ολοκάθαρο Mbit.
Εάν θέλεις περαιτέρω πληροφορίες για κάτι άλλο πες μου.

Iznogoud
19-12-07, 00:18
Αν κατάλαβα καλά τώρα έχεις κάποια σύνδεση Internet 1024 σωστά; Φρόντισε να μάθεις από την Tellas πότε υπολογίζουν να έχουν διαθεσιμότητα σε θύρες (πόρτες) για να σε αναβααθμίσουν.
768 από ΟΤΕ. Αυτό προσπαθώ να μάθω εδώ και πάνω από δύο εβδομάδες και από τότε που άρχισαν να μου τα "μασάνε" με τις ταχύτητες, και απ'όταν έγινε η σύνδεση ακόμα πιο πιεστικά αλλά το τεχνικό είναι σε άλλο πλανήτη. Άφησα μήνυμα Κυριακή και Δευτέρα το επιβεβαίωσα οτι υπάρχει και άφησα κι άλλο "ΕΠΕΙΓΟΝ" να με ενημερώσουν τι ακριβώς συμβαίνει, ποιος, που, πότε, γιατί...

Από την πρόσφατη αναβάθμιση μου σε σύνδεση 12/1 και λόγω του ότι μιλούσα καθημερινά με τεχνικό της Tellas είδα ότι δεν διαφοροποιείται μια θύρα shared LLU από μία θύρα full LLU.
Απορώ πως και μπόρεσες να τους μιλάς καθημερινά. Μέσο πρέπει να βάλω για να τους πιάσω. Μέχρι που μου είπε κάποια: "Ίσως το θέμα σας να μην είναι τόσο επείγον γιαυτούς, άλλοι δεν ξέρουν πως να συνδεθούν"(;!). Εμ βέβαια, αφού πήρες γραμμή, τώρα κάτσε περίμενε.


...γιατί και αφού έχεις ήδη συνεργαστεί με την Tellas θα τους είναι πολύ πιο εύκολο να σε αναβαθμίσουν παρά να περιένεις τη διακοπή της γραμμής σου και την επανενεργοποίηση της σε μια πιθανή αίτηση σου σε άλλη εταιρία.
Δε συνεργάστηκα άλλη φορά, ΟΤΕ έχω σε άλλο τηλέφωνο κι ακόμα δεν το διέκοψα. Γιαυτό και είπα θα τους τη δώσω δώρο αν δε μου πουν άμεσα τι ακριβώ συμβαίνει. Δεν έχω κόψει ακόμα τον ΟΤΕ και επίσης δεν έχει περάσει το όριο των 10 ημερών για "υπαναχώρηση" σύμφωνα με το άρθρο 5.10 που αναφέρθηκε και σε άλλο θέμα στο forum.

Η γραμμή μου είναι αμετάβλητη και μετράω ταχύτητες 12Mbit και άνω αν αυτό σου λέει κάτι.
Επίσης να σου πω ότι διάλεξα shared LLU γιατί έχω ISDN και γιατί δεν ήθελα να καταργήσω τον ΟΤΕ πριν ωριμάσει η αγορά στο θέμα της τηλεφωνίας και των απεριόριστων (ή/και) δωρεάν κλήσεων.
Ένας σημαντικός λόγος επίσης ήταν ότι η Tellas δίνει 1Mbit (!!!) upload το οποίο με ενδιέφερε απόλυτα και το οποίο είναι ολοκάθαρο Mbit.
Μου λέει γιατί εσύ κι όχι εγώ :p
To 1Mbit είναι και ο λόγος που έκανα την αλλαγή. Το downstream δε με απασχολεί και τόσο, αλλά τα 12Mbit είναι άψογα και σαν αναλογία 12/1. Για ελληνικά δεδομένα πάντα.
Τηλεφωνία δε θέλω ακόμα γιατί βλέπω πολλές ανακατατάξεις/προβλήματα και εκεί μπορώ να περιμένω.
Η υπομονή μου εξαντλείται όμως γιατί από 15/11 που άρχισα τη διαδικασία έχω στείλει άλλα 4 fax με εξουσιοδότησηx3 και αίτησηx1 και είμαι εδώ και πάνω από 2 εβδομάδες στα τηλέφωνα για να μιλήσω με τεχνικό. Να δω αύριο τι θα μου ξημερώσει και βλέπουμε.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Iznogoud
20-12-07, 19:19
Τελική ενημέρωση: Μετά από δυο εβδομάδες τηλεφωνημάτων και μηνυμάτων στο κέντρο, για να μιλήσω με τεχνική υποστήριξη, βρέθηκε μια υπάλληλος να μου πει: "Στο άλλο νούμερο πήρατε; Το 801... έχει 18 λεπτά καθυστέρηση ενώ το 13800 έχει 25'" (!!) Φαντάζομαι και οι ίδοι οι χειριστές ντρέπονται που τα λένε αυτά αλλά τι να κάνουν. Πήρα λοιπόν στο 801 και μετά από 19 λεπτά (μέσα έπεσε) βρήκα επιτέλους άνθρωπο στην άλλη άκρη. (Κι επιτέλους -μεγάλη βρισιά μου έρχεται στο στόμα αλλά συγκρατούμαι- υπάρχει κανένας καλός άνθρωπος εκεί μέσα με τη φαεινή ιδέα να άλλάξουν τον ήχο της αναμονής; Στην εταιρεία σας παίρνω για το συγκεκριμένο θέμα, ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΕ κιόλας για όση ώρα περιμένω! ηχητικός εφιάλτης!)
Και μου είπε τελικά το μυστικό: Στο κέντρο σας (Ερμού, καρα-κέντρο που είναι όλα τα εμπορικά καταστήματα, η αγορά, ιδιωτικές υπηρεσίες, κλπ κλπ, για να καταλάβετε σε ποιους δυνητικούς πελάτες αναφέρονται) δεν υπάρχει ακόμα(!) πρόβλεψη για shared LLU. (εννοεί για υποστήριξη μέσω Tellas κι όχι μέσω ΑΡΥΣ). Δηλαδή μπαρούφες μου έλεγαν οι περισσότεροι οτι δήθεν δε μπορούν να εγγυηθούν και βλέπω οτι έχει αλλά γιατί δεν είστε και μέσα σε κανα-δυο μήνες θα είναι εφικτό και κουραφέξαλα.
Οι μόνοι "σωστοί" είναι αυτοί που έλεγαν "πάρτε full, έχει εκεί!", εμ βέβαια, αυτό πουλάει, αυτό κοστίζει παραπάνω, αυτό πάρτε.
Ο ίδιος υπάλληλος -μάλλον δεν έχει πρόβλημα με την αλήθεια αυτός, τεχνικός είναι, όχι στις πωλήσεις- μου είπε οτι ο ΟΤΕ τους δίνει συχνά και πρόσφατα μάλιστα, θύρες, τις οποίες συνεχώς αποκαλούσε θύρες για full ενώ όταν ρώτησα για διαφορά (τρεις-τέσσερις φορές για να είμαι σίγουρος) μεταξύ shared και full στις θύρες του ΟΤΕ, μου είπε "δεν υπάρχει διαφορά". Δηλαδή ξεκάθαρα στην ουσία, "Δε γουστάρουμε να πουλάμε shared".
Ε, πάρτε και σεις το αναθεματισμένο το fax σας και κρατήστε τη σύνδεση για πάρτη σας.
Πάω ΟΤΕ και κάνω την καημένη την 768 μου να ανεβεί στα 2Mb/384Kbps και βλέπουμε για άνοδο με τις επόμενες μειώσεις τιμών.
Ευχαριστούμε και ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΜΟΝ$%^# ΓΙΟΡΤΕΣ !!! :rofl:


Άλλη μια παράγκα λοιπόν έκλεισε για μένα, όπως και παλαιότερα η vivo.. (ούτε το όνομα δε θέλω να προφέρω, χαρά να μου δίνει και χρόνια να τους παίρνει!) Και σημειωτέον το μόνο που δεν είναι παράγκα την εποχή μας είναι ο ΟΤΕ. Έχω και με αυτόν διάφορα παράπονα, -8Mb/384Kbs, έλεος τέτοια αναλογία- αλλά με τόση ανοργανωσιά (μια λέξη), τόση ασχετοσύνη, τόση ασέβεια στον πελάτη (έχουν ξεχάσει οτι
Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟ και προσπαθούν να σε πείσουν οτι έχεις λάθος), γιαυτό, ενώ είναι συνήθως μπροστά στην τεχνολογία, θα παραμείνουν για πολλά χρόνια ακόμα παράγκες, και παραμάγαζα)

ΥΓ. Υπήρχαν κάποιοι ευγενικοί υπάλληλοι και πολύ εξυπηρετικοί, φυσικά , δεν τους παίρνει όλους η μπόρα, αλλά το θέμα κρίνεται στο σύνολό του

@ ADSLgr.com All rights reserved.