PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕΝΕΤ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ-ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ



max_air
14-11-07, 18:58
Στις 26/10/2007 κατέθεσα αιτηση φοιτητικης συνδεσης ΟΤΕΝΕΤ(πακετο προπληρωμενου χρονου 142,80Εuro)Eπειδη ομως ο ΟΤΕ καθυστερησε να καταργησει προηγουμενη γραμμη adsl απο conn-x που ειχα και ειχε ληξει,και η ΟΤΕΝΕΤ ελαβε την αιτηση μου ενω ειχα ηδη γραμμη adsl,απερριψε την αιτηση μου(απο τη πρωτη μερα που τη πηρε) χωρις να με ενημερωσει!Μετα απο αναμονη 10 εργασιμων ημερων(και ενω ημουν ησυχος!) ενημερωθηκα για το θεμα επειτα απο δικο μου τηλεφωνημα στην ΟΤΕΝΕΤ(!) και ζητησα επαναποστολη του αιτηματος(9/11/2007).Τωρα περνανε ημερες και παλι δε βλεπω προκοπη,πρεπει να περιμενω παλι απο την αρχη 10-12 εργασιμες ημερες?Ειναι τοσο δυσκολο να κανουν τη γραμμη adsl?
Yποψιν τη προηγουμενη φορα με το conn-x ειχα περιμενει 3 μερες μονο για ενεργοποιηση!Τωρα γιατι τοσο πολυ?

Υ.Γ Ειμαι χαλκιδα και δε νομιζω να εχει τοσο δουλεια εκει...

Ευχαριστω για το χρονο σας,περιμενω απαντησεις.

Flareman
15-11-07, 00:35
Έχω την αίσθηση πως το πρόβλημά σου είναι γενικότερα σχετικό με τον ΟΤΕ και την ΟΤΕνετ ως εταιρείες παροχής κυκλώματος/σύνδεσης xDSL αντίστοιχα, όχι με το πακέτο ΔΙΟΔΟΣ της OTEnet. Μήπως να άλλαζες εσύ - ή κάποιος μοντεράτορας - τον τίτλο του post για να μην μπερδευόμαστε οι υπόλοιποι;:hmm:

Στο θέμα σου τώρα, αν μπλέξεις με τη γραφειοκρατεία τους, ζήτω το Έθνος. Γενικά πρήξε ΟΤΕ και ΟΤΕνετ (αν και πιστεύω το πρόβλημα εδώ στο δημιουργεί ο ΟΤΕ που άργησε να κόψει την παλιά σου σύνδεση, οπότε ΟΤΕ περισσότερο). Κάτι μου είχε πει στο blog μου ένα παιδί πως όταν έχουμε ήδη σύνδεση DSL προσθέτουμε/τσεκάρουμε/συμπληρώνουμε κάτι στην αίτηση περί μεταφοράς χονδρικής παροχής γραμμής ή κάπως έτσι, για να μη μας φάνε τα γρανάζια του κόψε και ξανασύνδεσε, αλλά δεν το έχω ψάξει και δε θυμάμαι λεπτομέρειες:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.