PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΕΙ τουριστικων επιχειρησεων



georgepre10
14-11-07, 22:51
Καλησπερα παιδια. Φετος ειμαι τριτη λυκειου και δινω πανελληνιες.. Θελω να διαλεξω την συγκεκριμενη σχολη και θα ηθελα πληροφοριες. Ειμαι απο Χανια και σκεφτομαι να διαλεξω το τει τουριστικων επιχειρησεων στο ηρακλειο και γιατι οχι στην θεσσαλονικη. Εχει τελειωσει κανεις αυτη την σχολη? Να πω οτι μου αρεσει πολυ αυτος ο τομεας και ειμαι και τυχερος που ο πατερας μου εχει λεωφορεια και τουριστικο γραφειο με εισιτηρια κτλ.. Αρα δεν θελω να το αφησω ανεκμεταλλευτο, οχι για να συνεχισω στην δουλεια του "μπαμπα", αλλα επειδη μου αρεσει. Μου εχουν πει οτι υπαρχουν πολυ καλες σχολες σε αυτο τον τομεα στο εξωτερικο(εχω lower και zertifikat, αλλα ξερω καλυτερα απο αυτο το επιπεδο των πτυχιων που εχω), και θα με ενδιεφερε και αυτη η περιπτωση. Ευχαριστω

manoulamou
14-11-07, 23:04
Παλιοτερα δεν ειχε και στη Ροδο ή κανω λαθος;
:hmm:

georgepre10
15-11-07, 00:54
ποια η διαφορα της Ανώτερης Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων(ΑΣΤΕ) με τα τει τουριστικων επιχειρήσεων??

jefferson
15-11-07, 19:18
ποια η διαφορα της Ανώτερης Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων(ΑΣΤΕ) με τα τει τουριστικων επιχειρήσεων??

Η μεν Πρωτη ανηκει στο Υπουργειο τουριστικης αναπτυξης η δευτερη στο υπουργειο παιδειας
επαγελματικα δικαιωματα εχουν τα ιδια νομιζω και αν οχι μπορουν οι αποφοιτοι της ΑΣΤΕ να παρουν ισονομηση απο καποιο ΤΕΙ προσκομιζοντας καποια χαρτια

21century
19-11-07, 11:52
Μαλιστα τετοια Σχολη καινουργια παντοτε διεκδικει εδω και καιρο η Μεσσηνια...

aria
19-11-07, 11:55
Πληροφοριακά, έχει και η Λάρισα Τμήμα Τουριστικών.

Έχει τελειώσει η αδερφή μου στη Θεσσαλονίκη. Τι ακριβώς θα ήθελες να μάθεις;

georgepre10
19-11-07, 15:16
θεσσαλονικη ε? εκει που θελω ή στο ηρακλειο. καλη σχολη ειναι? γενικα τι εχει να πει η αδερφη σου? σε ευχαριστω

chrispen
19-11-07, 15:37
Εγώ έχω τελειώσει την σχολή στο Ηράκλειο, τι να σου πώ όμως , τότε που ήμουν εγώ (2000-2005) είχαμε δανειστικά βιβλία , όχι για όλα τα μαθήματα, για άλλα είχαμε σημμειώσεις ορισμένες άθλιες και παμπάλαιες.
Έχει όμως ορισμένους καλούς καθηγητές , γνώστες του αντικειμένου.

georgepre10
20-11-07, 00:21
και τωρα με τι ασχολεισαι ακριβως?

chrispen
20-11-07, 12:54
δουλεύω σε ξενοδοχείο και παράλληλα μαθαίνω και τρίτη και τέταρτη γλώσσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.