PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε ΡΕ ΓΕΛΙΑ!!!!!!!!!!



Σελίδες : [1] 2

xlntstay
15-08-03, 00:42
ΚΑΛΑ ΡΕ .ΤΙ ΠΑΘΑΝΕ Η ΚΑΡΑΓΙΟΖΙΔΕΣ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ :lol: :lol: :lol:
ΑΡΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΚΙΟΛΑΣ :D :D :D
ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΑ :twisted: :twisted: :twisted:
ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΤΟΥΣ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ "ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ"
ΤΟ ΚΑΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ Η ΔΕΗ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ "ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ,ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΒΡΑΧΟΙ!". 8O 8O

David
15-08-03, 00:57
Mono esy;

:D :D:D

Xi xi xi

Athlon_XP
15-08-03, 00:59
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ. ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ; ΑΣ ΣΥΜΒΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΙΡΑ (BIN LADEN ΜΗΠΩΣ ΑΚΟΥΣ);

Gothic
15-08-03, 03:56
Να δώ πότε θα ξαναγράψει η New York Times για το παρακλάδι της Al Qaeda στα Πετράλωνα (λέμε τώρα, δεν ξέρω τίποτα καλό μου Echelon/Carnivore/Whatever) τώρα που έγιναν ρόμπες οι νεάντερταλ.

Wolverine
15-08-03, 15:21
Ελατέ τώρα μην γίνεστε κακοί ήταν τελείως τυχαίο το γεγονός ότι κόπηκε το ρεύμα σε καμία δεκαπενταριά πόλεις σχεδόν ταυτόχρονα. :twisted: :twisted: :twisted: Αυτά ούτε στην Ελλάδα δεν γίνονται. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jimsliakas
15-08-03, 17:35
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΡΕΥΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ :wink:

Johny
15-08-03, 23:46
Καλά να πάθουν οι π****ηδες οι Αμερικανοί που κοιτάνε μόνο τους άλλους και όχι τα χάλια τους. :mrgreen: :mrgreen:
ΚΑΤΩ Ο ΜΠΟΥΣ :!: :!: ΚΑΤΩ Η ΑΜΕΡΙΚΗ :!: :!: :twisted: :twisted:

Athlon_XP
16-08-03, 03:18
ΩΡΑΙΟΣ Johny. ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ; ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΑΓΚΙΕΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΟΙ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΟΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΛΛΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ; Ε ΤΩΡΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ.

blizard
16-08-03, 04:01
Καλα, μην γελαμε και πολυ, γιατι σε πολλα πραγματα σε σχεση με την Αμερικη, ειναι σαν να ειμαστε μονιμα χωρις ρευμα...

Wolverine
16-08-03, 14:50
Ναι όπως για παράδειγμα στην ελευθέρια λόγου που και καλά έχουν, τη δημοκρατία του τόσο καλά εξασκούν, την ισονομία, τις ίσες ευκαιρίες και ένα σωρό άλλα που διαφημίζουν οι αμερικανοί. Όπως για παράδειγμα την βιομηχανία υπολογιστών σαφώς όλα αμερικάνικα απλά made in China, Taiwan κλπ. Δεν χρειάζεται να τους θαυμάζουμε κιόλας η ακμή τους πέρασε απλά δεν έχει ανέβει κανένας άλλος ακόμα για να φανεί η διαφορά.

Johny
16-08-03, 15:20
Άκουγα στο ράδιο ότι ένας Αμερικανός είπε ότι η Αμερική είναι μια υποανάπτυκτη χώρα με στρατό αναπτυγμένης χώρας. Μάλλον ήταν ένας από τους λίγους Αμερικανούς που καταλαβαίνει τι του γίνετε.

xlntstay
16-08-03, 16:42
Ναι όπως για παράδειγμα στην ελευθέρια λόγου που και καλά έχουν, τη δημοκρατία του τόσο καλά εξασκούν, την ισονομία, τις ίσες ευκαιρίες και ένα σωρό άλλα που διαφημίζουν οι αμερικανοί. Όπως για παράδειγμα την βιομηχανία υπολογιστών σαφώς όλα αμερικάνικα απλά made in China, Taiwan κλπ. Δεν χρειάζεται να τους θαυμάζουμε κιόλας η ακμή τους πέρασε απλά δεν έχει ανέβει κανένας άλλος ακόμα για να φανεί η διαφορά.


Βγαζουν βεβαια καλα ψυγεια :lol: :lol: :lol:

hippie
16-08-03, 18:25
....Αμερικανός είπε ότι η Αμερική είναι μια υποανάπτυκτη χώρα με στρατό αναπτυγμένης χώρας. Μάλλον ήταν ένας από τους λίγους Αμερικανούς που καταλαβαίνει τι του γίνετε.

mallon o Michael Moore (h o Noam Chomsky) tha htan...idiaitera simpatheis (kai oi dio) stin amerikanikh kivernisi... :twisted:

tora, oso gia to blackout tetoia simvanta ipenthimizoun (isos kai dikaionoun) stous amerikanous oti einai to pio spatalo energeiaka kratos, pou eksartatai se megalo bathmo apo epembaseis se trites xores (blepe irak) gia na sthrizoun to ateleioto american dream... :twisted:

PS: pantos, ena nuclear fallout se sindiasmo me ena blackout tha htan pio entiposiako...the show must go on.... :twisted: :twisted:
PS2: ta amerikanika psigeia einai panakriva...protimiste europaika... :wink:

Slay
17-08-03, 02:58
Ελατέ τώρα μην γίνεστε κακοί ήταν τελείως τυχαίο το γεγονός ότι κόπηκε το ρεύμα σε καμία δεκαπενταριά πόλεις σχεδόν ταυτόχρονα. :twisted: :twisted: :twisted: Αυτά ούτε στην Ελλάδα δεν γίνονται. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

το γελειο της υποθεσης ηταν οτι ριχναν το φταιξιμο στον καναδα για το blackout, "Blame Canada" που λεει και το γνωστο τραγουδακι ;-)

blizard
17-08-03, 03:24
Καλα... αυτο το "blame canada" ειναι φοβερο....πολυ γελιο.

Παντος και αυτο το "Blame Amerika" που παιζεται εδω περα δεν παει πισω ωρες-ωρες. :wink:

halkion
17-08-03, 03:40
Re ti ta peirazete ta amerikanakia, eleos dikste ligi simponia...enas laos xoris mialo einai...:)

Wolverine
17-08-03, 03:49
Παντος και αυτο το "Blame Amerika" που παιζεται εδω περα δεν παει πισω ωρες-ωρες. :wink:

Τι εννοείς με αυτό ακριβός γιατί εγώ δεν το κατάλαβα. Και αν είναι αυτό που υποψιάζομαι τότε που το στηρίζεις.

blizard
17-08-03, 03:59
Τι που το στηριζω? εχεις δει το cartoon με το "blame Canada" ?
Μιλαει απο μονο του...απλος διαβαζε τι γραφεται εδω, και να εχεις διαθεση για γελιο και οχι για κλαματα!!!

Wolverine
17-08-03, 04:11
Αλλού νόμιζα ότι το πήγαινες, συγνώμη παρεξήγησα τα λεγόμενα σου. Το cartoon δυστυχώς δεν το έχω δει.


(το εχω στο dc++ hub "angelos0dc.no-ip.info" )

Που; Δεν κατάλαβα. Σε παρακαλώ εξήγησε στον βλάκα (αυτός είμαι εγώ) που είναι γιατί θέλω να το δω.

halkion
17-08-03, 04:18
Ti einai auto to Blame America cartoon ?

blizard
17-08-03, 04:46
Wolverine δεν παρεξηγησες...καπου εκει το πηγαινα αλλα τα εκανα σαλατα και δεν πηγε πουθενα... :?
Υπαρχει το cartoon απο το south park "blame Canada" που εχει πολυ πλακα.. "blame america" δεν υπαρχει, αλλα μαλλον το κανουμε εμεις.

Slay
18-08-03, 02:09
Ti einai auto to Blame America cartoon ?

den yparxei oyte Blame Canada oyte Blame America cartoon, to men prvto einai apo thn tainia South Park Bigger Longer and Uncut kai einai basika ena tragoydaki apo ta polla poy exei h tainia, an den thn exete dei NTROPH SAS, ejileothite taxista noikiazontas thn , h katebazontas thn ;-) kai sto kapaki arxiste na fernete kai ta episodeia ths seiras , nai nai kai toys 6,5 kykloys ths (o 7os tha kanei resume apo septembrh) mias kai den yparxei elpida na ta deite apo tnn ellhnikh thleorash, oso gia to blade amerika pisteyo htan parafrash poy ekane o filos mas gia thn stash kapoion poy xarhkan para poly me to blackout kai genika me oti kako symbainei sthn amerikh, oyte egv symfvno me thn politikh toys alla mhn ta isopedonoyme ola.

blizard
18-08-03, 02:53
Ναι ,υπαρχει μια ταινιουλα περιπου 80 λεπτων, που οι Αμερικανοι κατηγορουν τους Καναδους , ξεφευγουν απο την λογικη και κανουν πολεμο...
Ειναι πολυ ενδιαφερον..για αλλο πηγαινα και μου βγηκε αυτο, αλλα αξιζε.

Wolverine
19-08-03, 04:35
Ναι ,υπαρχει μια ταινιουλα περιπου 80 λεπτων, που οι Αμερικανοι κατηγορουν τους Καναδους , ξεφευγουν απο την λογικη και κανουν πολεμο...
Ειναι πολυ ενδιαφερον..για αλλο πηγαινα και μου βγηκε αυτο, αλλα αξιζε.

Μπορείς να δώσεις τίτλους ή και κανά site για να τα κατεβάσω θέλω να τα δω. Α και τι ήταν αυτό που είχες γράψει ότι (το εχω στο dc++ hub "angelos0dc.no-ip.info" ) δεν το κατάλαβα είπαμε είμαι και εγώ λίγο στόκος.

ggeorgan
19-08-03, 09:12
Εκτός από το «αστείο» και το «πολιτικό» στοιχείο της υποθέσεως, υπάρχει και το καθαρά τεχνικό. Πώς είναι δυνατόν μικρές, σε σύγκριση με το συνολικό μέγεθος ενός δικτύου, αιτίες να δημιουργήσουν τόσο μεγάλο πρόβλημα ; Προφανώς, η γνώση μας για τα δίκτυα δεν είναι ακόμα ικανοποιητική. Υπάρχει και πρόβλημα φιλοσοφίας. δεδομένου ότι όλη η συλλογιστική μας, ιδίως όσων από μας είναι μηχανικοί, στηρίζεται στην ιδέα ότι μεγαλύτερη προσπάθεια (και κόστος) αποδίδει μεγαλύτερο έργο. Μάλιστα, οι παπαγάλοι των Μέσων Μαζικής Παραπληροφόρησης άρχισαν να λένε ότι πρέπει να γίνει μεγαλύτερη επένδυση στο σύστημα μεταφοράς ενεργείας, ολοκληρωμένος κεντρικός σχεδιασμός (Στάλιν ζεις !) και λοιπά πολλά. Μας προτείνου, δηλαδή, την λύση πριν καν τεθεί το πρόβλημα.
Να τονίσω ότι την ίδια και περισσότερη τρωτότητα με το δίκτυα ενεργείας, υδροδοτήσεως και άλλων μεταφορών έχουν και τα δίκτυα ψηφιακών πληροφοριών, μέρος των οποίων είμαστε εμείς οι ίδιοι, οπότε δεν έχουμε δικαίωμα να πολυγελάμε με τα παθήματα των ομοίων μας.

Mazinga_GR
19-08-03, 12:06
Ενα σχολιo: εμεις οι Ελληνες πρεπει να ειμαστε κατ'εξοχην αντι-αμερικανικος λαος τελικα,ετσι?
Δε λεω, κι εγω ετσι ειμαι απλα απορω γιατι να το διασκεδαζουμε τοσο οταν παθαινει κατι η Αμερικη...

UGF_GreekMind
19-08-03, 12:15
Μία διόρθωση : Εμείς οι Έλληνες είμαστε αντι-εξουσιαστικός λαός. Δε μας αρέσουν, με άλλα λόγια, οι "νταβατζίδες". Και πάντα πιστεύαμε και πιστεύουμε στη "Θεία Δίκη" :wink:

Johny
19-08-03, 12:31
Ενα σχολιo: εμεις οι Ελληνες πρεπει να ειμαστε κατ'εξοχην αντι-αμερικανικος λαος τελικα,ετσι?
Δε λεω, κι εγω ετσι ειμαι απλα απορω γιατι να το διασκεδαζουμε τοσο οταν παθαινει κατι η Αμερικη...

Όλος ο κόσμος το διασκεδάζει και για αυτό φταίνε οι Αμερικάνοι που χώνονται παντού και προσπαθούν συνέχεια να δείχνουν ότι είναι ανώτεροι από εμάς. Αλλά όπως είπε και ο UGF_GreekMind κάποτε θα έρθει η θεία δίκη :!: :lol:

ggeorgan
19-08-03, 12:54
Και εν αναμονή της Θείας Δίκης εμείς εξακολουθούμε να μην εργαζόμαστε (σίγουρα όσοι μισθοδοτούμεθα αμέσως ή εμμέσως από τους φόρους που πληρώνουν οι υπόλοιποι) όπως πρέπει και οι Αμερικανοί έτσι να γίνονται όλο και ισχυρότεροι. Ας ξυπνήσουμε και ας δούμε τι μπορεί να κάνουμε εμείς για να βοηθήσουμε τους εαυτούς μας και ας μην περιμένουμε από την Θεία Δίκη να κάνει να ψοφήσει η αγελάδα του γείτονα (που δεν του δίνει μόνο γάλα και άλλα καλούδια, αλλά θέλει και απίστευτο κόπο από μέρους του για να του τα δώσει).
Ας σημειωθεί ακόμη ότι όσοι προβάλλουν την εικόνα της Αμερικής (των Ηνωμένων Πολιτειών) στον υπόλοιπο κόσμο είναι συνήθως οι αποτυχημένοι στον εσωτερικό στίβο της χώρας αυτής και, συνεπώς, δεν είναι και οι καλύτεροι. Αυτό φαίνεται όταν χώνουν την μύτη τους σε πολλά που δεν τους ενδιαφέρουν στ' αλήθεια και όταν κοκορεύονται για να πείσουν άλλους για μιαν υπεροχή που οι ίδιοι ξέρουν πολύ καλά ότι δεν την έχουν. Καταλήγουν, λοιπόν να περνάνε για νταβατζήδες ενώ είναι απλώς ανασφαλείς και μειονεκτικοί. Το παρήγορο είναι ότι είναι μηδαμινό ποσοστό του αμερικανικού λαού. Κάνουν πολύ θόρυβο σαν τον κακό σκύλο στον μύθο του Αισώπου που περηφανευόταν γιατί του έβαλαν κουδούνι για να "διαλαλεί στην οικουμένη την κακία του την κρυμμένη" (ο στίχος από την έμμετρη απόδοση του μύθου στην Νέα Ελληνική από τον Πέτρο Αγγελόπουλο, Έκδοση του Συλλόγου προς Διάδοσιν των Ωφελίμων Βιβλίων)

TiO
19-08-03, 13:32
Satellite images tou blackout se USA-CANADA

Gatoulis
19-08-03, 15:16
Ενα σχολιo: εμεις οι Ελληνες πρεπει να ειμαστε κατ'εξοχην αντι-αμερικανικος λαος τελικα,ετσι?
Δε λεω, κι εγω ετσι ειμαι απλα απορω γιατι να το διασκεδαζουμε τοσο οταν παθαινει κατι η Αμερικη...

Όλος ο κόσμος το διασκεδάζει και για αυτό φταίνε οι Αμερικάνοι που χώνονται παντού και προσπαθούν συνέχεια να δείχνουν ότι είναι ανώτεροι από εμάς. Αλλά όπως είπε και ο UGF_GreekMind κάποτε θα έρθει η θεία δίκη :!: :lol:

Γιατί δεν είναι ανώτεροι από εμάς ??? Μήπως η Ελλάδα είναι η μόνη υπερδύναμη του κόσμου και δεν το πήρα χαμπάρι ? Μήπως στην Αμερική φοράνε ελληνικά ρούχα, παίρνουν ελληνικά φάρμακα, πίνουν ελληνικά ποτά, οδηγούν ελληνικά αυτοκίνητα, έχουν ελληνικά PC, ακούν ελληνική μουσική, ταξιδεύουν με ελληνικά αεροπλάνα, πολεμούν με ελληνικά όπλα, καπνίζουν ελληνικά τσιγάρα, ντύνονται κουρεύονται και φέρονται σαν έλληνες ???? Η μήπως το αντίστροφο ? Μήπως η τελευταία πρόσφορα μας στην ανθρωπότητα ήταν πριν 2000 χρόνια ? Μήπως το ρεύμα καθημερινά δεν κόβεται σε μια περιοχή της Αθήνας η σε όλο το λεκανοπέδιο όταν δουλεύουν όλα τα κλιματιστικά ? Γελάνε άραγε οι αμερικάνοι με τα παθήματα μας ? Γελούσαν οι αμερικάνοι όταν δεν είχαμε νερό ? Είμαστε ο πιο τεμπέλης και εγωιστής λαός ? Είναι οι πιο εργατικοί και με την μεγαλύτερη εθνική συνείδηση αν και είναι λαός ανάμεικτων εθνοτήτων ? Είπαν οι περισσότεροι από εμάς «καλά να πάθουν» στις 11 Σεπτεμβρίου ? Χαρήκαμε με τον θάνατο 3000 ανθρώπων ? Ελπίζουν κάποιοι από μας και χειρότερα ? Ήταν το Αφγανιστάν πρότυπο δημοκρατίας και ισότητας ? Ήταν τελικά ο σανταμ καλός άνθρωπος ? Διαδήλωσε ποτέ ο φιλειρηνικός λαός των ελλήνων εναντίον του ? Είναι η βόρειος Κορέα αμείλικτη δικτατορία ? Σκότωσε ο Μιλόσεβιτς 5000 άτομα σε ένα απόγευμα η αυτά δεν τα κάνουν οι χριστιανοί ορθόδοξοι ? Είναι η επιτυχία και η ευτυχία αδίκημα στην όμορφη χώρα μας ? Για ότι κακό συμβαίνει στην Ελλάδα έχουμε ποτέ παραδεχτεί το φταίξιμο μας ? Όταν μιλάμε για το κράτος μας, μιλάμε σε 2ο πληθυντικό πρόσωπο ?
Α και κάτι σχετικό με το forum : Πληρώνει ο αμερικανός την ADSL 100$ το μήνα ? Μήπως με τα ίδια λεφτά παίρνει Τ3 και ρέστα ?

xlntstay
19-08-03, 15:39
Ε τοτε να τους δωσουμε και ΝΟΜΠΕΛ ΕΙΡΗΝΗΣ (ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΒUSH J.).
Mαλιστα λεω φιλε μου γατουλη λογω των ημερων μα τους στειλουμε και ενα ευχαριστηριο δωρο (κατι σε μνημειο να πουμε) για το καλο που κανανε πριν 50 χρονια περιπου να δολοφονισουν 300.000 ΠΟΛΙΤΕΣ στην Ιαπωνια. :evil: :cry: :( :?:

xlntstay
19-08-03, 15:42
Ακαι κατι ακομα.
Σανταμ,ταλιμπαν και λοιπους δικτατορες και τρομοκρατες μονο εσυ δεν γνωριζεις φιλε γατουλη ποιος τους ανεβασε και τους στηριξε οταν τους βολευε. :?: :?:

ggeorgan
19-08-03, 16:38
Ας διορθώσουμε πρώτα τα δικά μας, νομίζω, και μετά μπορούμε να προβληματισθούμε και για τα θέματα των Αμερικανών. Έλα, όμως, που είναι πιο εύκολο να κάνουμε κριτική από το να εργαζόμαστε θετικά !

hikoc
19-08-03, 18:25
Ανώτεροι σε τι είναι γατούλις, στις σφαγές?
Αν είναι ανώτερο όποιο κράτος έχει την πληθυσμιακή και τεχνολογική υπεροπλία να επιτίθεται σε άλλες χώρες να κάνει πλιάτσικο και να σου πουλάει το πετρέλαιο τους τότε πάω πάσο.
Φυσικά θα είναι όλα αμερικάνικα και τα αυτοκίνητα και τα έπιπλα και τα PC κλπ κλπ και ακόμα δεν έχεις δει τίποτα.
Το μόνο "καλό" με τις ΗΠΑ είναι η σχετικά ειρηνική περίοδος που περνάει ο κόσμος μέσα από την Pax Amerikana. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως και επί Τζέκινς Χαν η Κεντρική Ασία/Περσία είχε την ποιο ειρηνική και ασφαλή περίοδο στην ιστορία της.

Wolverine
19-08-03, 21:17
Ήταν το Αφγανιστάν πρότυπο δημοκρατίας και ισότητας ? Ήταν τελικά ο σανταμ καλός άνθρωπος ? Διαδήλωσε ποτέ ο φιλειρηνικός λαός των ελλήνων εναντίον του ? Είναι η βόρειος Κορέα αμείλικτη δικτατορία ? Σκότωσε ο Μιλόσεβιτς 5000 άτομα σε ένα απόγευμα η αυτά δεν τα κάνουν οι χριστιανοί ορθόδοξοι ?


Και ποιος διόρισε τους αμερικανούς χωροφύλακες της υφηλίου; Ε; Άσε που οι περισσότεροι ανέβηκαν στην εξουσία με τις ευλογίες και την υποστήριξη των αμερικανών.



Είναι οι πιο εργατικοί και με την μεγαλύτερη εθνική συνείδηση αν και είναι λαός ανάμεικτων εθνοτήτων ?


Αυτό από πού το συμπεραίνεις από τα σίριαλ στη τηλεόραση γιατί αν κοιτάξεις τι γίνετε στην Αμερική εκτός νέας Υόρκης Λος Άντζελες κλπ τότε θα δεις τρομερές διακυμάνσεις. Και φυσικά είναι εθνικά υπερήφανοι για αυτό φοράνε και εκείνα τα ωραιότατα λευκά σεντόνια και βγαίνουν βόλτα έτσι μωρέ για να λυντσάρουν κανένα να κάψουν Κανά άλλο απλά πράγματα να περνά η ώρα.

Δεν χρειάζεται να τους εκθειάζουμε κιόλας

TiO
19-08-03, 23:02
Kai btw ta perissotera proionta poy kykloforoun sthn agora twn HPA einai made in china....

Gothic
19-08-03, 23:46
Ρε γατούλη, αφού είμαστε τόσο πρωτογονοι, εγωϊστές, άχρηστοι και κλώνοι των Αμερικλάνων, γιατί δεν πας να ζήσεις εκεί να θαυμάσεις την "χώρα των ελευθέρων και των γενναίων";
Για να νομίζεις οτι επειδή χρησιμοποιούμε τα ίδια προϊόντα αυτό αυτόματα μας ανάγει σε καουμπόυδες, μάλλον δεν έχεις γνωρίσει ποτέ Αμερικλανάκια στη ζωή σου.
Μάθε λίγη ιστορία, δες και το Bowling for Columbine που δίνει μια καλή ιδέα της χώρας που θαυμάζεις και μετά ξαναμιλάς!
Δεν είμαστε και οι τέλειοι σε όλα, αλλα μην ακούω τέτοιες @@ιές γιατι τα παίρνω πολύ άγρια στο κρανίο...

blizard
20-08-03, 03:35
Ρε, κοιτατε τα χαλια μας ρε....... σε τιποτα δεν ειμαστε καλυτεροι απο τους Αμερικανους, εκτος απο ηλιο-θαλασσα και οσο φιλοτιμο μας εχει απομηνει ακομα.
Κατηγορειτε ολοι την Αμερικη για να νοιωσετε καλυτερα μου φαινετε και επειδη ειναι η ευκολη λυση...οπως σατυριζουν στο south-park.

Πεστε μου ΕΝΑ πραγμα που εκαναν οι Αμερικανοι και δεν θα καναμε εμεις στην Θεση τους.
-Μηπως δεν θα καναμε πολεμο στο Ιρακ την πρωτη φορα? Θα αφηναμε τον Σανταμ να παρει το κουβειτ?
(μπορει βεβαια, ειμαστε αρκετα κοτες, και δεν νοιαστηκαμε οταν εσφαξε μερικες χιλιαδες κουρδους...ισως και να τον αφηναμε)
-Μηπως δεν θα καναμε πολεμο την δευτερη φορα?
Αν ειχαμε τοσα συμφεροντα, πολυ αμφιβαλω...εδω βοηθησαμε ουσιαστηκα την Αμερικη, για να μην τους χαλασουμε το κεφι και χασουμε κανενα δολαριο...τοσο το συμφερον μας κοιταμε..
-Μηπως εχουμε ελευθερια και δημοκρατια καλυτερη?
Χαχα, 2 πραγματα σας λεω ALTER-ΕΥΑΓΓΕΛΤΟΣ - Ε.Τ...σχολια περιτα.
-Μηπως δεν θα ριχναμε εμεις ατομικη βομβα αν την ειχαμε?
Δεν νομιζω...και οι Γερμανοι εκαναν εγκληματα, και οι συμαχοι(δρεσδη)και οι Αμερικανοι(Ιαπωνια) σε αυτο το πολεμο.

Αντιθετα,μου κανει εντυπωση που δεν εριξαν καμια βομβα και σε καμια Ρωσια να τελιωνουν, και που δεν κρατησαν για τον εαυτο τους Γερμανια-Γαλλια-Ιαπωνια μετα το Β'παγκοσμιο πολεμο, για να τους εχουν τωρα αντιπαλους...
Οπως εκαναν καποιοι αλλοι δημοκρατες και ειρηνηστες...

Wolverine
20-08-03, 04:32
Ρε, κοιτατε τα χαλια μας ρε....... σε τιποτα δεν ειμαστε καλυτεροι απο τους Αμερικανους, εκτος απο ηλιο-θαλασσα και οσο φιλοτιμο μας εχει απομηνει ακομα.
Κατηγορειτε ολοι την Αμερικη για να νοιωσετε καλυτερα μου φαινετε και επειδη ειναι η ευκολη λυση...οπως σατυριζουν στο south-park.

Πεστε μου ΕΝΑ πραγμα που εκαναν οι Αμερικανοι και δεν θα καναμε εμεις στην Θεση τους.
-Μηπως δεν θα καναμε πολεμο στο Ιρακ την πρωτη φορα? Θα αφηναμε τον Σανταμ να παρει το κουβειτ?
(μπορει βεβαια, ειμαστε αρκετα κοτες, και δεν νοιαστηκαμε οταν εσφαξε μερικες χιλιαδες κουρδους...ισως και να τον αφηναμε)
-Μηπως δεν θα καναμε πολεμο την δευτερη φορα?
Αν ειχαμε τοσα συμφεροντα, πολυ αμφιβαλω...εδω βοηθησαμε ουσιαστηκα την Αμερικη, για να μην τους χαλασουμε το κεφι και χασουμε κανενα δολαριο...τοσο το συμφερον μας κοιταμε..
-Μηπως εχουμε ελευθερια και δημοκρατια καλυτερη?
Χαχα, 2 πραγματα σας λεω ALTER-ΕΥΑΓΓΕΛΤΟΣ - Ε.Τ...σχολια περιτα.
-Μηπως δεν θα ριχναμε εμεις ατομικη βομβα αν την ειχαμε?
Δεν νομιζω...και οι Γερμανοι εκαναν εγκληματα, και οι συμαχοι(δρεσδη)και οι Αμερικανοι(Ιαπωνια) σε αυτο το πολεμο.

Αντιθετα,μου κανει εντυπωση που δεν εριξαν καμια βομβα και σε καμια Ρωσια να τελιωνουν, και που δεν κρατησαν για τον εαυτο τους Γερμανια-Γαλλια-Ιαπωνια μετα το Β'παγκοσμιο πολεμο, για να τους εχουν τωρα αντιπαλους...
Οπως εκαναν καποιοι αλλοι δημοκρατες και ειρηνηστες...

Το να λέει κάποιος αν εμείς θα κάναμε αυτό ή εκείνο αν είμαστε στην θέση κάποιου άλλου είναι τελείως υποθετικό και εντάσσεται στην σφαίρα του υποθετικού. Όσο για την Αμερική υπάρχουν πολλοί λόγοι για την κατηγορήσει κάποιος για πολλά ζητήματα ασχέτως για ποιον λόγο το κάνει. Δεν κατηγορώ την Αμερική επειδή έχουμε εμείς τα χαλιά μας τα μαύρα αλλά γιατί υπάρχουν πάρα πολλά αρνητικά και παρά πολλοί την εκθειάζουν ως την γη της επαγγελίας. Αυτό σίγουρα δεν είναι. Όσο για τους πολέμους στο Ιράκ αναλογισθείτε ποιος έδωσε την εξουσία στον Σαντάμ η απάντηση είναι η προφανής. Δεν ξέρω αν θυμάστε (εγώ προσωπικά ήμουν μικρός και το θυμάμαι αμυδρά σαν γεγονός αλλά έκανα μια ερευνά στο θέμα για άσχετο λόγο) λίγο πριν ξεσπάσει ο πόλεμος στο Ιράκ (ο πρώτος) είχαν βρεθεί κομμάτια από ένα κανόνι που κατασκευαζόταν (ορισμένα μάλιστα και στην Ελλάδα) το γεγονός ότι ο σχεδιαστής ήταν αμερικανός και είχε συνεργασθεί στο παρελθόν με διάφορες κυβερνητικές υπηρεσίες των ηνωμένων πολιτειών. Όσο για τα συμφέροντα τότε ναι πολύ πιθανόν να τον κάναμε και εμείς τον πόλεμο. Όσο για την δημοκρατία που έχουμε εμείς, ναι είναι καλύτερη της Αμερικής και το ALTER-ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ είναι η ποιο περίτρανη απόδειξη επί τούτου. Γιατί μόνο σε δημοκρατία ένα τέτοιο είδος θα ήταν ανεκτό μπορεί να είναι κιτρινισμός, αναξιοπρεπές και πολλά άλλα αλλά το γεγονός ότι υπάρχει είναι έκφραση δημοκρατική. Για του λόγου του αληθές αν μπορείτε παρακολουθήστε το CNN και το CNN International θα διαπιστώσετε τεράστιες διαφορές στο πρόγραμμα. (Και το CNN θεωρείτε ως το πιο ‘αριστερίζων’ (επιτρέψτε μου την έκφραση) στην Αμερική από τους σκληροπυρηνικούς (που δεν είναι και λίγοι). Όσο γιατί δεν έριξαν την βόμβα στην Ε.Σ.Σ.Δ. η απάντηση είναι προφανής αποτρεπτικός παράγων, τα αντίποινα σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο θα ήταν οδυνηρά για όλους ή κάποιος έχει την ψευδαίσθηση ότι 9000 κεφάλες θα παρέμεναν αχρησιμοποίητες. Το περιστατικό με το αεροπλάνο επιτήρησης στη κινεζική θάλασσα το θυμάστε. Επί εβδομάδες το πλήρωμα και το αεροπλάνο το κρατούσαν οι κινέζοι και η Αμερική το έκανε γαργάρα περιοριζόμενη σε διαβήματα και φραστικές επιθέσεις. Καμία δράση, καμία πρωτοβουλία. Απλά γιατί το κόστος για μια πιο επιθετική στάση είναι δυσβάσταχτο.

Υστερόγραφο: Συγχωρείστε μου το μακροσκελές και τυχών λάθη είναι βλέπετε και η ώρα περίεργη.

NeK
20-08-03, 04:52
Μάθε λίγη ιστορία, δες και το Bowling for Columbine που δίνει μια καλή ιδέα της χώρας που θαυμάζεις και μετά ξαναμιλάς!

Ανεπανάληπτο αριστούργημα.

Μην το χάσετε με τίποτα.

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι του δώσανε και Oscar οι αμερικανοί!
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

blizard
20-08-03, 06:10
Όσο για την δημοκρατία που έχουμε εμείς, ναι είναι καλύτερη της Αμερικής και το ALTER-ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ είναι η ποιο περίτρανη απόδειξη επί τούτου. Γιατί μόνο σε δημοκρατία ένα τέτοιο είδος θα ήταν ανεκτό μπορεί να είναι κιτρινισμός, αναξιοπρεπές και πολλά άλλα αλλά το γεγονός ότι υπάρχει είναι έκφραση δημοκρατική. Για του λόγου του αληθές αν μπορείτε παρακολουθήστε το CNN και το CNN International θα διαπιστώσετε τεράστιες διαφορές στο πρόγραμμα.
Ναι, και ο Χιτλερ υπηρξε γιατι η δημοκρατια της Γερμανιας ηταν καλη και επετρεπε τετοια πραγματα!!!!
Ρε φιλε, το οτι η ΕΤ1-ΕΤ2 ειναι προπαγανδιστηκα καναλια μεχρι και σημερα, οτι μεχρι πριν λιγα χρονια υπηρξε Αυριανισμος, οτι στον πολεμο του κολπου δεν ειδα ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ Αμερικανο να μας πει την γνωμη του εστω, δεν ειναι δειγμα δημοκρατιας.
Εδω βλεπαμε κομενα και ραμενα video απο το alter στο στυλ Santam-TV,(για τα οσκαρ πχ) οπου εδειχναν οτι ακριβος θελαμε να ακουσουμε...
Αν συγκρινουμε τα δικα μας καναλια με αυτα της εμπολεμης Αμερικης, θα επρεπε να ντρεπομαστε.

Δεν κατηγορώ την Αμερική επειδή έχουμε εμείς τα χαλιά μας τα μαύρα αλλά γιατί υπάρχουν πάρα πολλά αρνητικά και παρά πολλοί την εκθειάζουν ως την γη της επαγγελίας.
Ετσι οπως το λες εχεις αδικο.
Αλλα μου δινεται η εντυπωση οτι πολυς κοσμος την κατηγορει επειδη νομιζει οτι εμεις ειμαστε οι καλοι, και αυτοι οι μονοι κακοι που φταινε για ολα....
Κατι υπερβολικο ,αστειο και γελοιο μαζι, οπως αψογα σατυριζουν στο south-park.


Όσο για τους πολέμους στο Ιράκ αναλογισθείτε ποιος έδωσε την εξουσία στον Σαντάμ η απάντηση είναι η προφανής.

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω τη σημαινει...
Τον Σανταμ τον βοηθησαν γιατι θεωρουσαν τον Χομεινη μεγαλυτερο κινδυνο απο αυτον.
Δεν ειναι δυνατον ομως να τον προστατευσουν και οταν πηρε μια ξενη χωρα...αυτο θα ηταν απαραδεκτο...μονο εμας φαινετε να μην μας καιγεται καρφακι για αυτες τις "λεπτομεριες".
Sory αν ηθελες να πεις κατι αλλο, αλλα δεν μπορω να καταλαβω ακριβος.

ΥΓ
Και για τον βπαγκοσμιο πολεμο, εννοουσα οτι μου εκανε εντυπωση που αφησαν την ρωσια να παρει την μιση Ευρωπη παροτι δεν ειχε μεγαλυτερη στρατιωτηκη ισχυ εκεινη την Εποχη, και δεν κρατησαν αυτοι την αλλη μιση.
Και αμεσως μετα, οταν βρηκαν πρωτοι την βομβα, δεν απειλησαν κανενα αλλο εκτος απο τους Ιαπωνες.

Gatoulis
20-08-03, 08:50
Και ποιος διόρισε τους αμερικανούς χωροφύλακες της υφηλίου;


O OHE ???



Είναι οι πιο εργατικοί και με την μεγαλύτερη εθνική συνείδηση αν και είναι λαός ανάμεικτων εθνοτήτων ?



Αυτό από πού το συμπεραίνεις από τα σίριαλ στη τηλεόραση γιατί αν κοιτάξεις τι γίνετε στην Αμερική εκτός νέας Υόρκης Λος Άντζελες κλπ τότε θα δεις τρομερές διακυμάνσεις.

Όχι αυτό το συμπεραίνω από το ότι είναι έχουν το μεγαλύτερο ΑΕΠ στον κόσμο και το μεγαλύτερο κατά κεφαλήν εισόδημα.


Σανταμ,ταλιμπαν και λοιπους δικτατορες και τρομοκρατες μονο εσυ δεν γνωριζεις φιλε γατουλη ποιος τους ανεβασε και τους στηριξε οταν τους βολευε.

Μάλλον γνωρίζω καλύτερα από σένα αφού Σανταμ και Ταλιμπαν ανέβηκαν από μόνοι τους. (Οι αμερικάνοι έχουν ανεβοκατεβάσει πολλές κυβερνήσεις πχ Νικαράγουα, Χιλή, Παναμά, Ελλάδα κλπ)


Αν είναι ανώτερο όποιο κράτος έχει την πληθυσμιακή και τεχνολογική υπεροπλία να επιτίθεται σε άλλες χώρες να κάνει πλιάτσικο και να σου πουλάει το πετρέλαιο τους τότε πάω πάσο.

Το επιχείρημα για το πετρέλαιο φυσικά δεν ισχύει και αποτελεί μέρος της προπαγάνδας των αυτολογοκριμένων ελληνικών ΜΜΕ. Ξέρεις γιατί ; Ο πολεμος έχει στοιχίσει ως τώρα $70.000.000.000 (ναι δισεκατομμύρια είναι !) και συνεχίζει με $9 δις τον μήνα. Σε δραχμές δηλαδή 24.500.000.000.000 !!! 24 τρις 500 δις !!!



Ρε γατούλη, αφού είμαστε τόσο πρωτογονοι, εγωϊστές, άχρηστοι και κλώνοι των Αμερικλάνων, γιατί δεν πας να ζήσεις εκεί να θαυμάσεις την "χώρα των ελευθέρων και των γενναίων";
Για να νομίζεις οτι επειδή χρησιμοποιούμε τα ίδια προϊόντα αυτό αυτόματα μας ανάγει σε καουμπόυδες, μάλλον δεν έχεις γνωρίσει ποτέ Αμερικλανάκια στη ζωή σου.
Μάθε λίγη ιστορία, δες και το Bowling for Columbine που δίνει μια καλή ιδέα της χώρας που θαυμάζεις και μετά ξαναμιλάς!
Δεν είμαστε και οι τέλειοι σε όλα, αλλα μην ακούω τέτοιες @@ιές γιατι τα παίρνω πολύ άγρια στο κρανίο...

Ε όχι και πρωτόγονοι…. Μόνο μια εικοσαετία πίσω… Εγωιστές ??? Μπαααααα…. Κλώνοι των αμερικάνων ??? Όχι ρε Gothic μην λες τέτοια πράγματα… εσύ ακούς δημοτικά ε ?
Το Bowling for Columbine το έχω δει 2 φορές καθώς και έχω διαβάσει και το Stupid White Men. Πολύ καλό ντοκιμαντέρ αλλά στο τέλος γίνεται πολύ μελό.
Να μάθω ιστορία ?? μάλλον εσύ πρέπει να ανοίξεις λίγο τα μάτια σου.
Δεν είμαστε τέλειοι σε όλα ?? Σε τι είμαστε τέλειοι ?
Τα παίρνεις στο κρανίο με τις @@ιές ? Ξύδι και θα μου κλα τα @@ !!! (ΔΕΝ το εννοώ απλά είναι πολύ αστείο και δεν κρατήθηκα να μην το γράψω !! Ζητώ συγνώμη σε όλους και κυριως στον Gothic!!!)



Όσο για την δημοκρατία που έχουμε εμείς, ναι είναι καλύτερη της Αμερικής και το ALTER-ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ είναι η ποιο περίτρανη απόδειξη επί τούτου


Ε όχι και ότι ο Ευαγγελατος είναι παράγοντας δημοκρατίας !!! (αν και κατάλαβα το σκεπτικό σου, δεν εννοείς αυτό)
Το αντίθετο θα έλεγα… Ξέρεις εσύ καμία άλλη δημοκρατία στην οποία να αναγκάζουν τον πρόεδρο να ξεβρακωθεί ενώπιον δικαστηρίου και να απολογείται γιατί είπε ψέματα στον λαό του για την πίπα (και όχι για την πίπα καθεαυτή) ????

Φιλάκια σε όλους, έπεται συνέχεια .....
Hate Posts ευπρόσδεκτα !
Ζήτω οι δημοκρατικές δυνάμεις του Τέξας !!!!!

Γατούλης !!!

xlntstay
20-08-03, 09:16
300.000.000 ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ +50.000.000 ΒΡΕΤΑΝΟΙ,ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ(ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΙΡΙΖΟΥΝ) ΚΑΠΟΥ 4.500.000.000 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΕΣΥ ΓΑΤΟΥΛΙ ΚΑΙ BLIZARD :?: :?: MAΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ :?: :?:
ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ .......ΤΟΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :!: :!: :!:

xlntstay
20-08-03, 09:23
Μάλλον γνωρίζω καλύτερα από σένα αφού Σανταμ και Ταλιμπαν ανέβηκαν από μόνοι τους. (Οι αμερικάνοι έχουν ανεβοκατεβάσει πολλές κυβερνήσεις πχ Νικαράγουα, Χιλή, Παναμά, Ελλάδα κλπ)

Μαλλον γατουλη εσυ και οχι εγω δεν τα ξερεις καλα,ειδικα στο Αβγανισταν οι αμερικανοι οργιασαν,και παρεδωσαν (και εκμεταλευτικαν τον λαο του αβγανισταν )την εξουσια σε αυτουσ που θα εδιωχναν τους Ρωσους,αντικαταστοντας μια διευθαρμενη και καταπιεστικη κυβερνηση (που στηριζοταν απο τους Ρωσους) για να βαλουν ενα καθεστος απο τα πιο απολυταρχικα,θεοκρατικα και απανθρωπα που περασαν στον πλανητη(κατι σε αμιν νταντα).Ευχαριστω για την συσταση να μαθω ιστορια,και αυτο κανω συνεχως,μιας και κανενας δεν ξερει ποτε ολη την αληθεια. :wink:

hikoc
20-08-03, 12:03
Για τα λεφτά δεν έχεις δίκιο γιατί αν δίνουν πχ. 100$ από λεφτά του κράτους που τα αντέχει άνετα να τα δώσει η οικονομία τους τα 99$ πάνε πίσω στην αμυντική βιομηχανία τους και σε άλλες εταιρίες, τα βγάζουν από την μία τσέπη και τα βάζουν στην άλλη δηλαδή. Εάν προσθέσεις και τα χρήματα που θα βγάλουν οι πετρελαϊκές εταιρίες και ότι θα έχουν άλλο ένα υποτελές κράτος στην περιοχή. Το γενικό αποτέλεσμα τους συμφέρει πολύ.
Είχες διαβάσει σε εφημερίδες πριν από ένα τρίμηνο για το χρυσάφι του Ιράκ που Ιρακινοί προφανώς του Σαντάμ προσπάθησαν να φυγαδέψουν στην Συρία? Οι Αμερικάνοι τους ανακάλυψαν όμως και χρυσός 800 εκ.$ πέταξε για ΗΠΑ.
Έχεις ακούσει για τις καταθέσεις της πρώην Γιουγκοσλαβίας που όταν ξεπάγωσαν οι ΗΠΑ από 3 δις $ αν θυμάμαι καλά τους είπαν ότι είναι 500 εκ$. Εδώ ακόμα και οι σύμμαχοι τους Κροάτες και Σλοβένοι τους έκραξαν για τα λεφτά που εξαφανίστηκαν, από ότι καταλαβαίνεις τους Σέρβους τους βομβάρδισαν με βόμβες που αγόρασαν με τα ίδια τους τα λεφτά.

Gatoulis
20-08-03, 13:11
Μιλαμε για δισεκατομμυρια δολλαρια κοστος πολεμου. Κανε τις συγκρισεις. Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη.......

Ducklord
20-08-03, 14:21
Στοιχεία που δεν ξέρετε, έτσι, για να σας... τη σπάω!

1. Η Αμερική είναι στην πραγματικότητα η πιο φτωχή χώρα του κόσμου. Απίστευτο, έτσι; Το δολάριο, αντίθετα με τα νομίσματα σε όλες τις άλλες χώρες, ΔΕΝ αντιστοιχεί στον χρυσό που έχει στην κατοχή της (αυτό που λέμε "δεν έχει αντίκρυσμα"). Ο λόγος που έγινε ο πόλεμος ήταν α) το στάτους του μπαμπά-Μπους (γιατι ο γιόκας δεν σκαμπάζει και πολλά), β) τα πετρέλαια (μέλη της κυβέρνησης είναι επίσης μέλη πετραιλαϊκών λόμπυς - περίεργη σύμπτωση για να είναι "σύμπτωση", έτσι;) και γ) οτι τα πετρέλαια ΔΕΝ έχουν συγκεκριμένο κόστος - κέρδος (ώστε να λέτε πως "ο πόλεμος κόστισε τόσα"). Αν οι Αμερικάνοι αρχίσουν, έχοντας απόλυτο έλεγχο στα πετρέλαια του κόσμου (λέμε τώρα, υποθετικά) να χρεώνουν 500 χιλιάδες το λίτρο, θα μάθουμε να περπατάμε ή θα σκάσουμε και θα τους τα πληρώσουμε. Ο πόλεμος για την απόλυτη εξουσία ΔΕΝ έχει κόστος.

2. Οι Αμερικάνοι έχουν το μεγαλύτερο κατά κεφαλήν εισόδημα ΚΑΤΑ-ΜΕΣΟ-ΟΡΟ. Και στην Ελλάδα το μέσο εισόδημα ανέρχεται στα 1200€, μα εγώ - σε μια σχετικά μέτρια δουλειά, 26-27 ετών - παίρνω περίπου τα 3/5 αυτών. Ο βασικός μισθός είναι τα 550€ αν δεν απατώμαι. Στην Αμερική υπάρχουν άπειροι άστεγοι, άποροι, φτωχαδάκια, κατεστραμένοι. Το οτι έχουν "καλό κατά κεφαλήν εισόδημα" δεν σημαίνει τίποτα αν "η κεφαλή" είναι μια και "οι πεινασμένοι" δέκα...

3. Για το θέμα δημοκρατία: σύμφωνα με τα αμερικάνικα κανάλια, κατά τη διάρκεια του πολέμου, οι μόνοι που τραυματίστηκαν ηρωικά ήταν Αμερικάνοι - απο τους οποίους και έδειχναν και πλάνα με ανοιγμένες μύτες, ταλαιπωρημένες φάτσες κ.λπ. Σκοτωμένους αντίπαλους ΔΕΝ είδαν. Παιδάκια να κλαίνε ΔΕΝ είδαν. Αυτό ονομάζεται "δημοκρατική τηλεόραση"; Δείχνουμε τον χέστικο ηρωισμό μας όπως γουστάρουμε και αγνοούμε παντελώς και επιδεικτικά τις ζημιές που προκαλέσαμε;

4. Ναι. Είμαι κακός. Είμαι γουρούνι. Το χάρηκα που πέθαναν στους δίδυμους πύργους και θα το ξαναχαρώ. Στη Γιουκοσλαβία βομβάρδιζαν νοσοκομεία, σχολεία και νεκροταφεία για να σπάσουν το ηθικό του κόσμου. Θα το επαναλάβω: ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ. ΣΧΟΛΕΙΑ. ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΑ. Ούτε οι ναζίδες δεν τα έκαναν αυτά - το πιο αποκρουστικό που θα δείτε σε ταινίες είναι να πυροβολούν εξ` επαφής μια εβραία. Όχι, όμως, να βεβηλώνουν τάφους, να σκοτώνουν μαζικά γυναικόπεδα, γέρους, τραυματίες...

5. Πάραυτα, ΔΕΝ είμαστε "θεοί" μα σίγουρα είμαστε ανώτεροι. Ο μέσος έλληνας έχει κάποια λογική και ευφυία, μα δυστυχώς βλέπω πως αυτό ολοένα και μειώνεται. "Σόρυ, έχω βρει καλύτερο αγόρι" τραγουδούν τα παιδάκια και οι γονείς τους χαίρονται, πανάθεμά τους. Καταστρέφουμε τον εαυτό μας, προσπαθούμε να γίνουμε αμερικανάκια και τους θάβουμε και απο πάνω. Είμαστε καλύτεροι απο αυτούς; Ακόμη ναι. Κρατιώμαστε λίγο. Με τα κολλήματα και τα προβλήματά μας, και πάλι, είμαστε - αν μη τι άλλο - συζητίσιμος λαός. Δεχόμαστε άλλες απόψεις και διαφωνίες. Οι Αμερικάνοι; Όχι. Πατρίς - Θρησκεία - Οικογένεια σε ένα έθνος που δεν έχει δική του πατρίδα, δεν πιστεύει στο θεό και έχει γαμήσει ολοσχερώς το θεσμό της οικογένειας (ακόμη και στους Bundies η κόρη ήταν πουτάνα και ο γιος αποτυχημένος. Καλή σειρά, έτσι;).

Κλείνοντας να καταστρέψω τα όνειρα κάποιων: το South Park έχει μερικά εξαιρετικά έως κορυφαία επεισόδια και άπειρες μαλακίες. Άπειρες. Οι δημιουργοί του είναι δύο κραγμένοι γκέη με τους οποίους δεν θα είχα πρόβλημα αν δεν προσπαθούσαν να δικαιολογήσουν επανειλημένως τη φύση τους με πολλά επεισόδια που καταλήγουν πιο πολύ κοινωνικό δράμα παρά χιουμοριστική σειρά. Οι Σίμπσονς, απο την άλλη, και το Φιουτσουράμα μου φαίνονται καλύτερα...

Αυτά απο εμέ.
εμέλ αΤ
ο στόκος

rainbow
20-08-03, 14:35
Ούτε οι ναζίδες δεν τα έκαναν αυτά - το πιο αποκρουστικό που θα δείτε σε ταινίες είναι να πυροβολούν εξ` επαφής μια εβραία. Όχι, όμως, να βεβηλώνουν τάφους, να σκοτώνουν μαζικά γυναικόπεδα, γέρους, τραυματίες...

Ώπα, κάτσε γιατί μόλις χάθηκε η μπάλα. Δεν θα ασχοληθώ καθόλου με την ουσία όσων λες, δεν θα διαφωνήσω, δεν θα συμφωνήσω. Το συγκεκριμένο παράδειγμα (και αντιλαμβάνομαι ότι για παράδειγμα πρόκειται) το βρίσκω συγκλονιστικά υπερβολικό, και αισθάνομαι ότι θίγομαι προσώπικα και ότι βιάζεται η ιστορική μνήμη. Μπορεί να ακούγεται υπερβολική η αντίδρασή μου, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι πιο υπερβολική από το παράδειγμά σου. Παρακαλώ να ανακληθεί.

Johny
20-08-03, 14:47
Μάλλον γνωρίζω καλύτερα από σένα αφού Σανταμ και Ταλιμπαν ανέβηκαν από μόνοι τους. (Οι αμερικάνοι έχουν ανεβοκατεβάσει πολλές κυβερνήσεις πχ Νικαράγουα, Χιλή, Παναμά, Ελλάδα κλπ)

Τι λες ρε γατουλι μήπως επειδή δεν έπιασες τον Tweety δεν καταλαβαίνεις τι λες :?: Τον Bin Lanten του έδιναν χρήματα και όπλα οι Αμερικάνοι όταν οι Σοβιετικοί έκαναν πόλεμο στα βουνά του Αφγανιστάν για 10 ολόκληρα χρόνια :!: Ακόμα και τον Χίτλερ στην αρχή τον βοηθούσαν οι Αμερικανοί για να καταστρέψει την Ρωσία. Άσχετα αν μετά τον πολέμησαν.


Μήπως η Ελλάδα είναι η μόνη υπερδύναμη του κόσμου και δεν το πήρα χαμπάρι ?

Ο μόνος λόγος που οι Αμερικανοί είναι πρώτη δύναμη είναι ότι δεν έζησαν κανένα παγκόσμιο πόλεμο μέσα στην ίδια τους την χώρα. Ενώ στην Ευρώπη όλοι σφάζονταν στην Αμερική έκαναν περιουσίες :!:

Το επιχείρημα για το πετρέλαιο φυσικά δεν ισχύει και αποτελεί μέρος της προπαγάνδας των αυτολογοκριμένων ελληνικών ΜΜΕ. Ξέρεις γιατί ; Ο πόλεμος έχει στοιχίσει ως τώρα $70.000.000.000 (ναι δισεκατομμύρια είναι !) και συνεχίζει με $9 δις τον μήνα. Σε δραχμές δηλαδή 24.500.000.000.000 !!! 24 τρις 500 δις !!!

Γατούλι οι Αμερικάνοι δεν κερδίζουν μόνο από το πετρέλαιο. Κερδίζουν οι εταιρείες τους επειδή θα ανοικοδομήσουν το Ιράκ, κερδίζουν επειδή μετά θα δείχνουν π.χ πως κατέστρεφε το Β-52 το Ιράκ και θα το πουλάν σε άλλες χώρες , θα παίρνουν τα προϊόντα που παράγει το Ιράκ και τέλος θα επεμβαίνουν για όλα τα πράγματα που συμβαίνουν στο Ιράκ και στις γειτονικές χώρες.

wolverine έγραψε:


Και ποιος διόρισε τους αμερικανούς χωροφύλακες της υφηλίου;



O OHE ???

Ποίος χαχαχα :!: Ειδικά στον πόλεμο του Ιράκ όταν ΟΗΕ είπε ότι πρέπει να γίνουν μερικοί ακόμη ελέγχει για να δουν αν έχουν όπλα μαζικής καταστροφής (ακόμα τα ψάχνουνε) οι Αμερικανοί σαν πολιτισμένος λαός (γιατί και ο λαός της Αμερικής φταίει γιατί άμα χαίρονται όταν κάνουν πόλεμο γιατί θα πάρουν πολύ χρήμα) είπαν ότι στα αρχίδια μας @ρχι*ι@ μας άμα δεν μας βοηθήσετε εμείς θα κάνουμε τον πόλεμο μόνοι μας.
Α και κάτι ακόμα. Γιατί οι Αμερικανοί να έχουν όπλα μαζικής καταστροφής και οι άλλοι λαοί να μην έχουνε :?:
Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε ο γατουλης αλλά εκφράξω την άποψη μου :!: :wink: Sorry άμα σας κούρασα αλλά τα έγραψα όλα μαζεμένα . (ουφ κουράστηκα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.