PDA

Επιστροφή στο Forum : Αdsl H Ondsl??



valdazzar
02-03-05, 22:03
Πηρα τηλ. και τους ειπα να μου αναβαθμισουν την ISDN64/onDSL 1 GB που ειχα σε αοριστου χρονου ωστε να κατεβαζω οτι θελω χωρις τον περιορισμό του 1 GB..
και γραφει στο my.otenet.gr

Ομάδα Υπηρεσίας : ADSL Service
Όνομα Υπηρεσίας : OnDSL HOME 384 ΑΟΡΙΣΤΟΥ

Ποια η διαφορά ΟΝDSL ME ADSL?

μεχρι τωρα νομιζα οτι η ONDSL ειναι ογκοχρέωση???λαθος?

pelasgian
02-03-05, 22:05
Η διαφορά είναι αυτή της οδοντόπαστας με την Colgate, το ένα είναι τύπος προϊόντος, το άλλο προϊόν αυτού του τύπου.

sdikr
02-03-05, 22:05
Ποια η διαφορά ΟΝDSL ME ADSL?

ondsl είναι η εμπορική ονομασία του adsl της οτενετ Μην ανυσηχείς αν λέει ondsl home 384 είναι χωρίς ογκοχρέωση

πχ στην forthnet το λέει FORTHnet Fast Internet ADSL

leventopaido
02-03-05, 22:08
Πολύ σωστά. Πρόκειται για την εμπορική ονομασία του προϊόντος. Ωραίο και το παράδειγμα με την Colgate.

valdazzar
03-03-05, 14:06
ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη γρήγορη απάντηση,και έλεγα να το αφήσω να κατεβάζει ή οχι? να'στε καλά

ckbond
03-03-05, 14:20
Δεν ξέρω πως είναι στην OTEnet όταν αλλάζεις από ογκοχρέωση σε κανονική σύνδεση αλλά στην HOL που έκανα το ίδιο κάποιος σουρουκλεμές ξέχασε να μου πει να κάνω μια αλλαγή στο username και μια ωραία πρωία με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι χρωστάω 1000 και κάτι €… δεν θυμάμαι ακριβός το ποσό…

Γι’ αυτό σου λέω κάνε και μια ερώτηση, δεν έχεις να χάσεις τίποτα… :cool: :cool: :cool:
Φιλικά

power
03-03-05, 19:19
Όχι γίνεται μετατροπή με τη μία και μένει το ίδιο user/pass.
Αν σου λέει Home και όχι Economy 1000 ή 3000 είσαι έτοιμος.

Είθε να δώσει κάνα bandwtidth ο ΟΤΕ μπας και δούμε άσπρη μέρα.....

valdazzar
04-03-05, 18:29
μπηκα στο my.otenet.gr και ειδα εχει νεα συνδεση με το ιδιο username..

XPHSTOS29
15-03-05, 19:03
Ποια η διαφορά ΟΝDSL ME ADSL?



Το ADSL ειναι κατι που δουλευει παγκοσμιως ,το ONDSL ειναι κατι που προσπαθει να δουλεψει (σσ. ελληνικη πατεντα).

@ ADSLgr.com All rights reserved.