PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγάλo ping...



Necordeath
16-11-07, 02:01
Μολις πριν 2 βδομαδες αποφασισα να βαλω και γω internet και να βγω απο την σπιλια.. :p
Εχω 1Mbit φοιτιτικο και μενω πατρα. Οι ταχυτητες ειναι πολυ καλες και πολυ κοντα στο μεγιστο της συνδεσης μου (105KB/s απο ftp και servers, μεχρι και ο uTorrent επιασε τα 100 σταθερα για μια νυχτα που τον αφησα, εχω 34,00 dB attenuation) αλλα.... στο warcraft 3 τα pings ειναι απο 100ms και πανω και πολλες φορές φτανει και τα 1000ms και φυσικα ειναι αδυνατο να παιξω....
Μεχρι πριν 3μερες ολα ηταν καλα και δεν ειχα κανενα προβλημα (ειχα 42ms, μεχρι και host εκανα!!)
Μαλιστα οταν παιζω warcraft φαινεται σαν να μην χρησημοποιει καθολου το διαθεσιμο bandwidth, μολις ενα 5% απο to 1Mb χρησημοποιειται. Για να "ζωντανεψει" η συνδεση πρεπει να αρχισω κανα download απο ftp...
Μπορει κανεις να μου δωσει μια εξηγηση-λυση????:hmm:

deniSun
16-11-07, 10:03
Είναι θέμα server του παιχνιδιού που παίζεις.
Πολλοί είναι μακριά.

kyriakos7
16-11-07, 12:08
εγω παιζω world of warcraft και με την 768 εχω Ping 100 το πολυ και εχω 43 αττ.

Necordeath
24-11-07, 12:55
Το θέμα είναι ότι όλα ήταν καλά τον πρώτο καιρό. Ξαφνικά άλλαξε servers η blizzard? Πλέον είναι αδύνατο να παίξω και έχω ξενερώσει απίστευτα. Γιατί για κατέβασμα έχουμε το πανεπιστήμιο, μονο για warcraft 3 και browsing το θέλω το καταραμένο adsl και δυστηχώς ούτε αυτά δεν μπορούν να μας προσφέρουν:down:

takis_bev400
24-11-07, 14:34
Παιδια δεν ειμαι και γνώστης των θεμάτων αλλα να σας μεταφερω τι μου απαντησε σε σχετικο ερώτημα μου κάποιος απο το 1242.Μου είπαν πως αν δω μεγάλα νουμερα στο ms να ψαξω για spy κτλ και πως πρεπει να ειναι χαμηλο το νουμερο οταν του ειπα πως εχω γενικα 70-80 και πως έχω δει και 150ms ειπε μεχρι εκει ειναι οκ αλλα οταν του ειπα πως ειδα και 1634ms μου ειπε να ψαξω για spy κτλ και οντως βρήκα!Τι να πω?:hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.