PDA

Επιστροφή στο Forum : Το TV BOX μου δείχνει λαθος ώρα. Γιατί ???



kifa
16-11-07, 14:24
Από τη 1 Νοεμβρίου που δεν εχω ΟΝ ΤV το TV BOX μου δείχνει ( όχι στην Οθόνη την εξωτερική αλλά όταν μπαινει και καλά στο MENU ) , 2 ωρες μπροστά ...

Ξερει κανεις για ποιο λόγο συμβαινει αυτό ???

:down:

Avesael
16-11-07, 14:52
Στάσου, στην εξωτερική οθόνη σου δείχνει σωστή ώρα και μέσα στο μενού 2 ώρες μπροστά;
Δοκίμασες να το βγάλεις από την πρίζα και να το ξαναβάλεις;
Επίσης, κάνε και ένα restart στο Pirelli...

kifa
16-11-07, 15:04
Στάσου, στην εξωτερική οθόνη σου δείχνει σωστή ώρα και μέσα στο μενού 2 ώρες μπροστά;
Δοκίμασες να το βγάλεις από την πρίζα και να το ξαναβάλεις;
Επίσης, κάνε και ένα restart στο Pirelli...

Εχω δοκιμασει τα παντα .. δε γίνεται τιποτα ...

Θα μου πεις ... με Ούλτρεξ λούστηκες ???

Αστα να πανε ... ειναι το πιο κουφό πρόβλημα που εχει συμβεί ...

Λες να φταίει το TV BOX ???

:twisted::twisted:

Avesael
16-11-07, 15:07
Περίεργο... :hmm:
Το tvbox σου λειτουργεί γενικά σε όλα τα άλλα καλά;
Για δες το firmware του sagem στις ρυθμίσεις...

papakion
16-11-07, 15:10
το διαβαζω και το ξαναδιαβαζω "Από τη 1 Νοεμβρίου που δεν εχω ΟΝ ΤV", πως γινεται να μπαίνεις στο menu αφου δεν εχεις OnTV??? γιατι αν δεν εχεις σε παει κατευθειαν στο DTT.

Avesael
16-11-07, 15:12
Correct ! ;)

Αλλά πιστεύω ότι απλά ο φίλος έκανε λάθος διατύπωση.

kifa
16-11-07, 15:14
Περίεργο... :hmm:
Το tvbox σου λειτουργεί γενικά σε όλα τα άλλα καλά;
Για δες το firmware του sagem στις ρυθμίσεις...

Αν εξαιρέσεις οτι :

1. η Μαργαρίτα της ΟΝ φορτώνει αλλα το τελικό αποτέλεσμα ειναι μαυρίλα ...

2. Κατα τη διάρκεια της μαυριλας πατήσω menu απο το Τηλε/ριο και με βάζει στο μενού της ΟΝ ( χωρις κανάλια ) και με το ρολόι να δειχνει 2 ωρες μετα ..

3. Όταν μπαινω στα ΜΕΝΟΥ Settings εχω κανονικά αναβαθμιστεί ..

4. Αν γυρίσω το σημά απο αναλαγικό σε ψηφιακό και το αναποδο ..

5. οτι και να κανω η μαυριλα κυριαρχεί ...


κατα τ αλλα ειμαι μια χαρα ... !!! χεχεχε...

:oneup::oneup:

papakion
16-11-07, 15:21
Μας εξηγεις τι εννοεις "δεν εχω OnTV"? Δεν εχεις λόγω πακέτου (Τηλεφωνία+Ιντερνετ ειχες OnTV και αλλαξες πακέτο) ή δεν εχεις επειδη εχεις πρόβλημα πχ με το Internet ή γενικοτερα μe το Sagem?
Η γραμμή σου στο Internet πως ειναι?

Avesael
16-11-07, 15:21
Πες να σου αλλάξουν το sagem.
Από ότι βλέπω με τα stats σου, δε θα πρέπει να έχεις πρόβλημα με το ιντερνετ (?)

kifa
16-11-07, 15:27
Μας εξηγεις τι εννοεις "δεν εχω OnTV"? Δεν εχεις λόγω πακέτου (Τηλεφωνία+Ιντερνετ ειχες OnTV και αλλαξες πακέτο) ή δεν εχεις επειδη εχεις πρόβλημα πχ με το Internet ή γενικοτερα μe το Sagem?
Η γραμμή σου στο Internet πως ειναι?

Εχω πολύ καλή γραμμη και ιντερνετ...

στο DDT με βάζει μόνο αν βγάλω το καλώδιο δικτύου αλλιως φορτώνει η μαργαριτα και με αφηνει στη μαυρη μαυρίλα ...

Δεν εχω αλλάξει πακέτο αλλά μετα απ ολ αυτα ... τη Δευτερα παιδιά , ξαναγυριζω ΟΤΕ με ιντερνετ VIVODI οπως ημουν και παλια...Δε παει αλλο .. Χαλια τηλεφωνικό σημα ... απειρες ωρες αναμονης στο CC με αποτέλεσμα ...το απόλυτο ΜΗΔΕΝ ...

Δυστυχως με εκαναν να μετανιωνω για την επιλογη μου ...


:down:

papakion
16-11-07, 15:33
νιπτω τας χειρας

(μια ερωτηση μονο: αφου Δευτερα φευγεις και αλλαζεις παροχο προς τι η ερωτηση εδω? Αν φτιαχτεί δηλαδή μένεις? :hmm:)

kifa
16-11-07, 15:38
νιπτω τας χειρας

(μια ερωτηση μονο: αφου Δευτερα φευγεις και αλλαζεις παροχο προς τι η ερωτηση εδω? Αν φτιαχτεί δηλαδή μένεις? :hmm:)

Αν φτιαχτεί , κανω μια αιτηση στον ΟΤΕ για δευτερη καινουργια γραμμη και απλα κανω υπομονη αφού εχω καλό ιντερνετ ... Τουλάχιστον θα πληρώνω αυτα που πρέπει να παρω απο την ΟΝ κι οχι τις μισες υπηρεσίες...

Αν δεν φτιαχτεί ( και δε μπορούν να επισκευάσουν ενα τοσο μικρό κατα την αποψη μου λαθος-βλάβη ) φανταζεσαι να μεινω χωρις τηλέφωνο καποια στιγμή που θα το εχω αναγκη ...? ..

Προσπαθω να ειμαι γενικα αισιοδοξος ... αλλά και πρακτικός ..

Αν δουλέψει -> 2η γραμμή ΟΤΕ για ασφαλεια ..

Αν δεν δουλέψει -> Ακυρωση και επιστροφή στον ΟΤΕ με τη παλια μου συνδεση ΝΕΤ ...

:oneup:

papakion
16-11-07, 15:43
Είμαι της φιλοσοφίας backup σε δεδομένα κλπ, αλλα σε τηλεφωνική γραμμή!! Φοβαμαι και μονο να το σκεφτώ να πληρώνω μια γραμμή μονο και μόνο για backup

fz629
16-11-07, 16:23
Παιδια και εγω εδω και τρεις μερες δεν εχω ontv.Φορτωνει η μαργαριτα οπως λεει και ο φιλος πιο πανω βγαινει το μενου αλλα με μαυρη οθονη.Η ωρα στο tv box ειναι σωστη.Προσπαθω να μιλησω με καποιον στην ον αλλα ακομα δεν εχω καταφερει τρεις μερες τωρα.Με αναμονη 40 λεπτα την καθε φορα!
Και εχω ενεργοποιησει και την νοβα και δεν βλεπω τιποτα.Ωστοσο πληρωνω!

Avesael
16-11-07, 16:29
Stats γραμμής; (Και επίσης καλό είναι να χρησιμοποιούμε νήμα που ταιριάζει στο post μας)

fz629
16-11-07, 17:27
Η γραμμη μου ειναι καλη.12870/880 KB/SEC και το noise margin 6/38
Το θεμα ειναι οτι δουλευαν ολα καλα.Το ιντερνετ και το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα.

evagelos
20-11-07, 18:56
Εχει παλιά έκδοση έχει πάρει τηλ στο τεχνικό τμήμα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.