PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανεξηγητη μειωση χωριτικοτητας του σκληρου απο Laptop



gravis
16-11-07, 19:41
Εχω ενα φορητο τις HP, τρεχει Vista, και παρατηρω οτι η διαθεσιμη χωριτικοτητα πεφτει ελαχιστα μερα με την μερα, χωρις να φορτωνω κατι, χωρις να εχω εγκατασταση κατι, Χωρις να σωνω κατι, και το swap file το εχω σταθερο
τι μπορει να συμβαινει? η να παω στον χαρδαβελλα και στις πυλες του ανεξηγητου?

insane_obsession
16-11-07, 19:44
Εχω ενα φορητο τις HP, τρεχει Vista, και παρατηρω οτι η διαθεσιμη χωριτικοτητα πεφτει ελαχιστα μερα με την μερα, χωρις να φορτωνω κατι, χωρις να εχω εγκατασταση κατι, Χωρις να σωνω κατι, και το swap file το εχω σταθερο
τι μπορει να συμβαινει? η να παω στον χαρδαβελλα και στις πυλες του ανεξηγητου?

Προγραμμα τύπου ccleaner για να στον καθαρίζει απο τα σκουπίδια έχεις? Σκουπίδια = προσωρινά αρχεία ιντερνετ, προσωρινα αρχεία, κτλ κτλ κτλ

haHa
16-11-07, 19:47
Σιγουρα το system restore και το recycle bin μπορει να τρωνε χωρο,οπως και τα temporary files.

giraios
16-11-07, 19:56
Πρόσφατα παρατήρησα το ίδιο στο δικό μου φορτητό.Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση του δίσκου. Tα vista παρακρατάνε αρκετό χώρος για log files, temporary internet files, restore points και άλλα. Εγώ είχα κερδίσει πάνω απο 10 GB έτσι.

21century
16-11-07, 20:26
Ιδιως τα σημεια επαναφορας κρατανε πολυ χωρο δεσμευμενο και υπαρχει κολπακι στο Μητρωο για να μειωσεις τον χωρο που διατιθεται για αυτον τον σκοπο. Στα business αν δεν απατωμαι η επιλογη ρυθμισης χωρου γινεται πανευκολα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.