PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπλοκάρει η Forthnet το Uploading?



mantsat
17-11-07, 23:49
Ρε παιδιά υπάρχει πιθανότητα να μπλοκάρει η forthnet το upload ?
Έχω πρόβλημα σε private trackers με το μtorrent...

hel
17-11-07, 23:58
Δηλαδή; Δεν πιάνεις 50+ KB/s ? Σε κανονικά torrents τα πιάνεις;

A_gamer
18-11-07, 00:00
Ρε παιδιά υπάρχει πιθανότητα να μπλοκάρει η forthnet το upload ?
Έχω πρόβλημα σε private trackers με το μtorrent...

Στους private trackers υπάρχει αφθονία uploading γιατί αυτοί που συχνάζουν εκεί έχουν υψηλό upstream bandwidth και seedάρουν πολύ.

Εκεί είναι το πρόβλημα, η Forthnet δε σου φταίει σε τίποτα.

dimil
18-11-07, 00:08
Eκτιμούσα την forthnet μέχρι που έβαλα 2play, τέλος πάντων, μένω στην Νέα Σμύρνη που υποτίθεται ότι είναι προβληματική περιοχή και η ταχύτητα δεν πάει ποτέ πάνω από 5Μbps γενικώς, σε κάποιους tracker κατεβάζω μέχρι και 3Μbps και σε άλλους σαν να έχω dialup σύνδεση, επίσης έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις του utorrent, rooter (WAG200G) και για να καταλήξω νομίζω πως δεν, αλλά με κάθε επιφύλαξη, θα έλεγα δοκίμασε άλλο πρόγραμμα ή κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο rooter σου.

A_gamer
18-11-07, 00:17
Eκτιμούσα την forthnet μέχρι που έβαλα 2play, τέλος πάντων, μένω στην Νέα Σμύρνη που υποτίθεται ότι είναι προβληματική περιοχή και η ταχύτητα δεν πάει ποτέ πάνω από 5Μbps γενικώς, σε κάποιους tracker κατεβάζω μέχρι και 3Μbps και σε άλλους σαν να έχω dialup σύνδεση, επίσης έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις του utorrent, rooter (WAG200G) και για να καταλήξω νομίζω πως δεν, αλλά με κάθε επιφύλαξη, θα έλεγα δοκίμασε άλλο πρόγραμμα ή κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο rooter σου.

Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις από το TL;


Πάντως, ό,τι και να κάνει ο φίλος δε θα βοηθήσει, μόνο να διαλέξει κάποιο αρχείο που δεν το ανεβάζουν πολλοί ώστε να μην περιττεύει η δική του προσφορά σε ανέβασμα - και επίσης θα βοηθούσε το να ανεβάζει πολλά ταυτόχρονα.

psytransas
18-11-07, 01:37
Δοκιμασε να ανεβασεις καποια αρχεια σε rapidshare και να δεις πως θα παει εκει η ταχυτητα του upload σου.

Αλλα κοφτης δεν νομιζω να υπαρχει στο. Ανεβαζω κανονικα με 50+ κυριως οταν δεν κατεβαζω κατι με μεγαλη ταχυτητα.

mantsat
18-11-07, 02:32
Έχω πιάσει γενικά το max της ταχύτητας upload = 50 kB/s , αλλά μάλλον συμβαίνει αυτό που λέει ο Α_gamer...
Πάντα μέχρι να κατεβάσω ένα torrent το upload πέφτει στο μηδέν...

BlindG
18-11-07, 02:34
Αυτό γίνεται για τον λόγο που σου λέει ο παιχνιδιάρης :)
Υπάρχουν torrents με μεγάλη προσφορά και μικρή σχετικά ζήτηση οπότε κανείς δεν σου "ζητάει" ;)

Και το upload είναι ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ πράγμα που θα έχεις πρόβλημα στη γραμμή σου :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.