PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΔΥΣΣΕΙΑ με καλωδιακο προβλημα...



vazelo
19-11-07, 13:47
Hμουν ενας ευτυχης συνδρομιτης vivodi cabletv απο τις αρχες Σεπτεμβριου περιπου.
Για δυο μηνες παρα κατι ολα πηγαιναν ρολοι, εκτος απο κατι ολιγοωρες αοισυνδεσουλες καθε 10-15 μερες.

6/11/2007 Γυριζω σπιτι και το λαμπακι adsl στο vood ειχε νεκρωσει κανονικα. Φυσικα δεν λειτουργουσαν τηλεφωνο-ιντερνετ. Δηλωσα βλαβη και περιμενα.

9/11/2007 Ενημερωθηκα απο τη Βιβοντι οτι υπαρχει καποιο καλωδιακο προβλημα και οτι συνεργειο του ΟΤΕ θα το εχει διορθωσει μεχρι τις 13/11.

15/11/2007 Ενημερωθηκα(πηγα ο ιδιος στο Χαλανδρι) οτι εχει κοπει το καλωδιο μου στα 498 μετρα(!!) απο το σπιτι μου και αν θελω να γινει παραγγελια νεου καλωδιου απο τον ΟΤΕ ή να κανω διακοπη της υπηρεσιας. Φυσικα ζχητησα διακοπη της υπηρεσιας. Οπως ομως μου ειπαν (δεν θελω να το πιστεψω) σε οποιον παροχο και να παω- ακομα και ΟΤΕ θα εχω το ιδιο προβλημα.

Το κερασακι στην τουρτα ειναι οτι μου ηρθε λογαριασμος για το Νοεμβριο...


Τι να κανω τωρα?? Να παω στον ΟΤΕ ξανα? Σκεφτομαι να κανω αιτηση για εντελως καινουργιο νουμερο απο οτε. Ποσες μερες μπροει να παρει ολο αυτο, γιατι καλα το ιντερνετ, αλλα να μην εχεις τηλεφωνο για 2++ εβδομαδες δεν παλευεται.

Το καλωδιο μου πως κοπηκε? Πως προστατευουν οι εταιρειες τους πελατες τους?? Ετσι του ηρθε καποιου και μου κοψε το καλωδιο? Μονο το δικο μου?

deniSun
19-11-07, 14:48
Δες και τα άλλα ιδιόκτητα που σε καλύπτουν

vazelo
19-11-07, 14:51
Δηλαδη δεν θα εχω καλωδιακο προβλημα με αλλο παροχο?

New Bee
19-11-07, 14:53
Το σπίτι σου είναι σχετικά απομονωμένο; Επειδή μου κάνει εντύπωση πώς είναι δυνατόν να κόπηκε μόνο το δικό σου καλώδιο.

puzzle
19-11-07, 14:56
Ισως θα πρεπει να δηλωσεις βλαβη στον οτε..
Και απο εκει θα το ελεγξουν και αν οντως ειναι ετσι θα το φτιαξουν..

vazelo
19-11-07, 14:57
Οχι σε πολυκατοικια μενω.... τι να πεις...

kanenas3
19-11-07, 15:10
Δηλαδη δεν θα εχω καλωδιακο προβλημα με αλλο παροχο?

Λες στη Vivodi να έχουν βίτσιο να τραβάνε τα καλώδια τον συνδρομητών τους;;; Προφανώς και μπορεί να σου τύχει όπου και να είσαι. Αν υπάρχει κάποια διαφορά είναι στο μετά και στο πόσο πιέζει ο κάθε πάροχος τον ΟΤΕ για την επισκευεί.

YiannisM
19-11-07, 19:02
Το καλωδιο μου πως κοπηκε? Πως προστατευουν οι εταιρειες τους πελατες τους?? Ετσι του ηρθε καποιου και μου κοψε το καλωδιο? Μονο το δικο μου?
Μα καλά :shock:, εσύ πρέπει να κάνεις παραγγελία για το καλώδιο που κόπηκε στα ... 498 μέτρα;
Δεν είναι ο ΟΤΕ :down: υπεύθυνος για τα καλώδια εκτός σπιτιού, ή μήπως όχι;;



υγ: Σαν δε ντρέπεσε να σου κοπεί το καλώδιό σου! :p

konc
19-11-07, 21:35
Αυτό το αποκαλείς ΟΔΥΣΣΕΙΑ φίλε μου? Που ζεις? Δεν διαβάζεις τι γίνεται?
Αν στο εχουν φτιάξει γύρω στο μήνα, να είσαι ευχαριστημένος. Κυνήγι και βρισίδια ΚΑΘΕ μέρα, καταγγελία άμεσα και στο μήνα μπορεί και να ξαναδείς τηλέφωνο.
Εμένα σε 2 περιπτώσεις καλωδιακής βλάβης έκαναν 1,5 και 2 μήνες αντίστοιχα.

vazelo
21-11-07, 11:03
Τελικα τη Δευτερα εκανα αιτηση για νεο νουμερο στον ΟΤΕ. Το Σαββατο μου κλεισαν ραντεβου... για να δουμε...

vazelo
23-11-07, 11:42
Χτες 22/11 με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν αρκει που ζητησα και υπεγραψα για διακοπη στα γραφεια τους, αλλα πρεπει να στειλω και φαξ υποψιν τμηματος διακοπων και να παρω σημερα τήλεφωνο για να επιβεβαιωσω οτι το ελαβαν...

Το εστειλα με την υποσημειωση ομως οτι δεν προκειται να καλεσω και να ξοδεψω μοναδες του κινητου μου τηλεφωνου ξανα στο κεντρο τους, και οτι θελω να με καλεσουν εκεινοι εντος 24 ωρων για επιβεβαιωση.

προς το παρον ουτε φωνη ουτε ακροαση...

New Bee
23-11-07, 12:48
Το εστειλα με την υποσημειωση ομως οτι δεν προκειται να καλεσω και να ξοδεψω μοναδες του κινητου μου τηλεφωνου ξανα στο κεντρο τους, και οτι θελω να με καλεσουν εκεινοι εντος 24 ωρων για επιβεβαιωση.

προς το παρον ουτε φωνη ουτε ακροαση...

Εδώ αυτά δεν πιάνουν στους ιδιωτικούς υπαλλήλους, θα πιάσουν στους δημόσιους ? :D

kanenas3
23-11-07, 14:55
Χτες 22/11 με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν αρκει που ζητησα και υπεγραψα για διακοπη στα γραφεια τους, αλλα πρεπει να στειλω και φαξ υποψιν τμηματος διακοπων και να παρω σημερα τήλεφωνο για να επιβεβαιωσω οτι το ελαβαν...

Το εστειλα με την υποσημειωση ομως οτι δεν προκειται να καλεσω και να ξοδεψω μοναδες του κινητου μου τηλεφωνου ξανα στο κεντρο τους, και οτι θελω να με καλεσουν εκεινοι εντος 24 ωρων για επιβεβαιωση.

προς το παρον ουτε φωνη ουτε ακροαση...

Κράτα εσύ το αποδεικτικό του φαξ και μην ασχολείσαι. Αν σε θυμηθούνε μετά από καιρό και σου πούνε χρωστάς τους απαντάς και στέλνεις το αποδεικτικό με κοινοποίηση στην ΕΕΤΤ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.