PDA

Επιστροφή στο Forum : HiBOX χωρις OTE, γίνεται ??



mobutu
19-11-07, 16:18
Καλησπέρα σας,

θέλω να κάνω μια μικρή ερώτηση όσον αφορά το HiBox της HOL και την ενεργοποίηση αυτού. Μόλις μετακόμισα σε καινούργιο διαμέρισμα στη Νέα Σμύρνη, στο οποίο δεν υπάρχει ακόμα σταθερό τηλέφωνο. Στην εταιρία που δουλεύω, έχω παροχή το hibox της HOL. Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Πρέπει να πάρω γραμμή από τον OTE για να μπορέσω μετά να απευθυνθώ στην HOL για την ενεργοποίηση του hibox ή όχι. Στο support της HOL δεν ξέρουν τι τους γίνεται, άλλοι μου λένε ναι άλλοι όχι...

Αυτό που πίστευα πως γίνεται (και επιθυμώ) είναι να μην χρειαστεί να μπλέξει ο OTE καθόλου!! Δηλαδή να έχω όλη την παροχή από την HOL…

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
--Nikos

A_gamer
19-11-07, 16:22
Το HiBOX χρειάζεται οπωσδήποτε και τηλέφωνο ΟΤΕ, αλλά υπάρχει και το Double Play, το οποίο δε χρειάζεται καθόλου ΟΤΕ.

Θα σου πρότεινα όμως να βάλεις ΟΤΕ και το HiBOX και μετά από λίγους μήνες βλέπουμε.

mobutu
19-11-07, 16:28
Ευχαριστώ πολύ γαι την απάντηση, διακρίνω όμως μια εποφύλαξη για το double play, υπάρχει κάποιοσ συγκεκριμένος λόγως γιαυτό , έχεις δηλαδη άσχημη εμπείρία με τις παρόχές ή απλά είναι ακριβο??

ευχαριστώ,
Nikos

A_gamer
19-11-07, 18:59
Ευχαριστώ πολύ γαι την απάντηση, διακρίνω όμως μια εποφύλαξη για το double play, υπάρχει κάποιοσ συγκεκριμένος λόγως γιαυτό , έχεις δηλαδη άσχημη εμπείρία με τις παρόχές ή απλά είναι ακριβο??

ευχαριστώ,
Nikos

Οι διαδικασίες για να ενεργοποιηθείς στο δίκτυο εναλλακτικού παίρνουν πολύ χρόνο, οπότε αφού δεν έχεις καθόλου Internet τώρα θα σε ενοχλήσει.

Μάλλον τα καλύτερο θα ήταν νέα τηλεφωνική γραμμή + Conn-X 1 Mbit, και μετά από μερικούς μήνες περνάς σε double play είτε της HOL είτε άλλου παρόχου.

No-Name
19-11-07, 20:59
Μπορείς να ζητήσεις νεα γραμμή από ΟΤΕ+Conn-x και καπάκι να κάνεις αίτηση εφόσον ενεργοποιηθείς για hol 2play;)

ariadgr
20-11-07, 01:58
Μπορείς να ζητήσεις νεα γραμμή από ΟΤΕ+Conn-x και καπάκι να κάνεις αίτηση εφόσον ενεργοποιηθείς για hol 2play;)

Η 6μηνη δέσμευση καταργήθηκε στο Connx; :hmm:

grsaint13
20-11-07, 20:24
Η 6μηνη δέσμευση καταργήθηκε στο Connx; :hmm:

Αυτό,δυστυχώς δεν το γνωρίζω!εν πάσει περιπτώσει,ας πάρει μία ΑΡΥΣ με τη μικρότερη δυνατή δέσμευση και "τρέχει" παράλληλα και την αίτηση για το 2play.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι,και 6μηνη να είναι η δέσμευση,δεν απέχει και πολύ από τους χρόνους ενεργοποίησης...
Συγχωρήστε με,δεν κρατήθηκα...:rolleyes:

dimstog
20-11-07, 20:28
Συγχωρήστε με,δεν κρατήθηκα...:rolleyes:

Ο grsaint13 ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ! :p

grsaint13
20-11-07, 20:41
Ο grsaint13 ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ! :p

Εδώ κάνεις λάθος.Δεν περίμενα στη σειρά,το αντίθετο!Μάλλον από τους πρώτους ήμουν σε αυτή!Μόνο που η...πόρτα ήταν κλειστή!:p

A_gamer
20-11-07, 22:10
Η 6μηνη δέσμευση καταργήθηκε στο Connx; :hmm:

Όχι.

Το Jetpack 768 της Altec όμως έχει τρίμηνη, οπότε είναι καλύτερη επιλογή, σωστά; :hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.