PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ ;



Vietmam
19-11-07, 16:41
Καλησπέρα!
Μόλις έφτασα Αθήνα και θέλω να βάλω οτε δσλ.
Σε τί τηλέφωνο πρέπει να πάρω για να με συνδέσουν?
Παίζει μόνο ένα κινητό, άρα άκυρο το 134...
Ακόμα τι δικαιολογικά θα χρειαστούν?

Δεν έχω σταθερό...
πρέπει να έχω λογαριασμό δεη?

Qnikos
19-11-07, 17:38
Το καλύτερο είναι να πας σε ένα OTESHOP της περιοχής σου μαζί με την ταυτότητά σου και να ξέρεις το ΑΦΜ σου. Κατά την εγκατάσταση της νέας γραμμής υποτίθεται πως πρέπει να έχεις ή το μισθωτήριο συμβόλαιο-συμφωνητικό (αν νοικιάζεις το σπίτι), ή το συμβόλαιο που να λέει ότι σου ανήκει το σπίτι. Εμένα πάντως ο τεχνικός μου ζήτησε μόνο μια ταυτότητα...

No-Name
19-11-07, 20:41
Και μέσω 134 γίνεται η διαδικασία και φυσικά το πολύ σε 10 ημερες θα έχεις τηλέφωνο

Koala_
19-11-07, 21:12
Να κάνεις αίτηση για νέα τηλεφωνική γραμμή και για dsl μαζί, για να γλυτώσεις χρόνο.

Vietmam
21-11-07, 11:07
Το σπίτι είναι της θείας μου και παλιά είχε κανονικά σταθερό.
Απλά επειδή έμεινε ακατοίκητο μερικούς μήνες και το είχε κόψει.
Τελικά βρήκα ένα οτεshop εδώ κοντά και έκανα αίτηση!
Πήρα σήμερα για ραντεβού (ώστε να το σηκώσουν (οτεεε) τέλειωσε η κάρτα του κινητού μου και βγήκα σε περίπτερο) και μου είπαν ραντεβού σε 3 εργάσιμες μετά την αίτηση.
Ακόμα λένε οτι χρειάζεται μισθωτήριο το οποίο δεν έχω γιατί απλά είμαι φιλοξενούμενος :(
Υποθέτω οτι θα τα βρούμε με μια υπεύθυνη δήλωση :/
Στο oteshop πάντως δεν μου είπαν τίποτα για μισθωτήριο.

k_koulos
21-11-07, 11:12
κάπως θα τα βρείτε, το πολύ πολύ ζήτα απο την θεία σου μια φωτοτυπία της ταυτότητας!!! [ακριβές αντίγραφο σε ένα ΚΕΠ]

Vietmam
21-11-07, 11:26
Ας ελπίσουμε οτι όλα θα πάνε καλά και δεν θα μου φάει 1 μήνα η ιστορία.
Ο μόνος λόγος που πήγα σε οτε είναι για να συνδεθώ γρήγορα ... μή μου βγει από την μύτη ..:down:

vazelo
21-11-07, 11:49
Aπο κινητο μπορεις να καλεσεις 13888(το 134 δλδ)

edit.ουπς... Τωρα ειδα οτι εβγαλες ακρη στο τηλεφωνο. Εγω εκανα τηλεφωνικη αιτηση τη Δευτερα και την επομενη μερα με πηραν τηλ για ραντεβου το Σαββατο. μια χαρα...

Vietmam
25-11-07, 16:05
Δεν έπρεπε να πάω σε οτε, έχασαν την αίτηση μου 2 φορες άρα παλι μήνας θα μου βγεί.
τουλάχιστον την καινούρια αίτηση της καταχωρίσανε μπροστά μου... για να δούμεεεεε...
Μόνο για την γραμμή τηλ. είμαι μια εβδομάδα πίσω. Δεν θα μου φάνε άλλες 4-5 μέρες για το ραντεβού με τους τεχνικούς? Και μετά το νετ ? Θεός μαζί μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.