PDA

Επιστροφή στο Forum : Draytek Vigor 2700vg δεν ανάβει



crmaris
19-11-07, 19:27
Όπως αναφέρω και στον τίτλο, το draytek μου (Vigor 2700vg) στα ξαφνικά αρνήται να δουλέψει. Δεν ανοίγει καν (δεν ανάβει κανένα ενδεικτικό λαμπάκι) και δεν δουλεύει ούτε καν σαν switch. Μέτρησα με πολύμετρο το τροφοδοτικό του και είδα ότι βγάζει κανονικά τάση (15-16 volt).Να σημειώσω ότι το έιχα πάνω σε UPS.

Ξεκίνησα ήδη την διαδικασία RMA (το είχα πάρει από play247) η οποία προβλέπω να είναι χρονοβόρα γιατί τους έχω στείλε mail από το πρωί και ακόμη δεν έχω πάρει καμιά απάντηση (σε τηλ επικοινωνία μαζί τους μου είπανε ότι θέλουνε 1-2 εργάσιμες για να μου απαντήσουνε!!!). Επίσης μου προτείνατε να πάρω κατευθείαν στην ALTEC τηλ και να το στείλω σε αυτους που είναι οι προμηθευτές αλλά όσα τηλ και αν πήρα στην ALTEC άκρη δεν βρήκα..

Είναι πολύ βλακεία να πληρώνεις 150 ευρό για κάτι που δουλεύει τρεις μήνες και μετα χαλάει και να μην μπορείς να βγάλεις και άκρη γρήγορα και να σε παραπέμπουν στον προμηθευτή..

Πολύ απλά σας ζηλεύω εσάς που προνοήσατε και το αγοράσατε από αλλού (βλέπε πλαισιο) όπου σας το αλλάζουνε κατευθείαν. Τελικά το RMA που προσφέρει κάθε μαγαζί θα είναι από εδώ και πέρα για μένα ο πιο σημαντικός παράγοντας πριν αποφασίσω να αγοράσω κάτι..

stargreek
19-11-07, 20:52
[QUOTE=crmaris;1579792]Όπως αναφέρω και στον τίτλο, το draytek μου (Vigor 2700vg) στα ξαφνικά αρνήται να δουλέψει. Δεν ανοίγει καν (δεν ανάβει κανένα ενδεικτικό λαμπάκι) και δεν δουλεύει ούτε καν σαν switch. Μέτρησα με πολύμετρο το τροφοδοτικό του και είδα ότι βγάζει κανονικά τάση (15-16 volt).Να σημειώσω ότι το έιχα πάνω σε UPS.


Μου ετυχε και εμενενα και το αντικατεστησα απο πλαισιο[me forthnet]

crmaris
19-11-07, 23:22
εγώ δυστηχώς από το play ακόμη περιμένω να μου στείλουνε mail.. Το θέμα είναι οτι πληρώνω επίσης τα μεταφορικά μέχρι αυτούς (Πατρα και εγώ μένω Μυτιλήνη) και μετά αυτοί το στέλνουνε ALTEC (Αθήνα) και μετά πίσω πάλι Πάτρα για να μου το στείλουνε!!!

Βασικά αυτό που με έχει εξοργήσει με το Play είναι ότι πήγανε να με βγάλουνε από το κεφάλι τους και μου λένε πάρε την ALTEC τηλ και μετά μου πετάνε ότι για να σου δώσουμε αριθμό RMA θέλουμε 1-2 εργάσιμες!! Δηλαδή σε κανα μήνα και αν με βλέπω με άλλο μοντεμ.. Τι να πω, κρίμα τα λεφτά που έσταξα..

nnn
19-11-07, 23:51
Το πήρες με το πακέτο της Altec ?

crmaris
20-11-07, 00:32
όχι το είχα αγοράσει σκέτο σαν συσκευή από το play247..

nnn
20-11-07, 10:25
Δική τους υποχρέωση είναι να το γυρίσουν πίσω τότε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.