PDA

Επιστροφή στο Forum : Δέσμευση πόσων μηνών μέσω της προσφοράς της 1ης Ιούνη



zeppelin
20-11-07, 00:26
Παιδιά, το έψαξα κ δεν το βρήκα.

Πόσο καιρό (θυμάμαι σωστά ότι ήταν 6 μήνες) με δεσμεύει η 4νετ;

Έχω κρατήσει τηλ ΟΤΕ κ σκέφτομαι σοβαρότατα να πάω netone επειδή η 4νετ με έχει τρελάνει στα restarts ακόμα και στα 14

ariadgr
20-11-07, 01:45
Σχετικό link (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=101608)

Τα 70€ penalty φαντάζομαι αφορούν διακοπή πριν το 12μηνο.

zeppelin
20-11-07, 03:21
φαντάζεσαι ή είσαι σίγουρος.

αυτό ρωτάω.. :) :)

deadlock7
20-11-07, 03:22
Το έλεγε και το συμβόλαιο που υπέγραψες φίλε μου.12μηνο είναι το ελάχιστο που σε δεσμεύει,ειδάλλως πληρώνεις για την αποσύνδεση.

zeppelin
21-11-07, 23:21
thx.. κρίμα ;-(

Torture
22-11-07, 16:30
γεια σου φιλε zeppelin. λοιπον και εγω το ιδιο πακετο ειχα αγορασει. απο οσο θυμαμαι (ειμαι 99% σιγουρος) πληρωνες 60 ευρω για να αγορασεις το πακετο για 6 μηνες καθως πληρωνες 10 ευρω για καθε μηνα αλλα το συμβολαιο σε δεσμευει για 12 πιστευω. αλλιως αν δεν μας δεσμευει τοτε μετα το περας των 6 μηνων μετατρεπεται σε αοριστου οποτε μπορεις οποιονδηποτε μηνα θες να αλλαξεις χωρις επιβαρυνση παροχο. εμενα η forthnet μια χαρα ειναι. και ειμαι στην Καβαλα και περιμενω πως και πως το 24αρι
ελπιζω να σε βοηθησα

λοιπον φιλε μου. βρηκα το συμβολαιο.
λεει το εξης:
Με την συγκεκριμενη προσφορα, σας παρεχουμε ADSL συνδεση με ταχυτητα εως 10mbps(τοτε δεν υπηρχε η δυνατοτητα για 24) μεσω του ιδιοκτητου δικτυου Forthnet, με κοστος μονο 10€/μηνα για 6 μηνες*.
*Μετα τον εκτο μηνα, η χρεωση θα γινεται με βαση τον εκαστοτε ισχυοντα τιμοκαταλογο.


Αυτα γραφει λοιπον. στα εγραψα ακριβως για να εισαι σιγουρος. παντως μπορεις και μεσω τηλ να το ξεκαθαρισεις. εγω απο οτι βλεπω λεει πως μπορεις μετα το 6μηνο να αλλαξεις εταιρια. για 6μηνες σε δεσμευει. τωρα ας πουν και αλλοι την αποψη τους αλλα εγω αυτο βλεπω...

ελπιζω και παλι να βοηθησα...

zeppelin
24-11-07, 01:06
χμ.. μάλιστα. το συμβόλαιο δεν το βρίσκω (μάλλον πήγε ανακύκλωση πριν τους βγάλει ο Κακλαμάνης..)

Στους όρους το εξηγεί μήπως καλύτερα τη παίζει για την δέσμευση;

........Auto merged post: zeppelin added 1 Minutes and 47 Seconds later........

Έγραψα και στη 4νετ να δούμε [αν και δεν τους πολυεμπιστεύομαι.. :)]

zeppelin
26-11-07, 18:53
Forthnet:

Σας ευχαριστούμε για την προτίμησή σας στην Forthnet και τις υπηρεσίες της.
Σας ενημερώνουμε ότι η προσφοράτης 01/06/07,έχει δέσμευση για τους πρώτους 12 μήνες.
Ευχαριστούμε και είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.