PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολοι ιδιοι ειναι ... μην το ψαχνεις



terminator_gr
07-03-05, 23:01
Γεια σας.
Ειμαι καινουργιος στο Forum (Εγγραφή), το παρακολουθώ όμως εδώ και μήνες..
και ειλικρινά εχω εντυπωσιαστεί με τις πληροφορίες που υπάρχουν εδώ.

Για να δώσω και εγώ το¨"ΣΤΙΓΜΑ" του (π)ΟΤΕ θα σας πω συνοπτικά τις μετρήσεις που κάνω εδώ και μήνες.Συγκεκριμένα εχω 384/128 με Router jetspeed 520i (και Cisco 8xx) πανω σε γραμμή (π)ΟΤΕ από τον Ιουλ. 2004.
Μπορώ (Λόγω δουλειάς) και χρησιμοποιώ συνδέσεις Οτενετ, Hol, Forthnet και ACN .
Οι μετρήσεις αφορούν κυρίως ώρες 8πμ - 24μμ. και γίνονται με download απο ftp οτενετ ,microsoft hellas, και με dsl speed-tests forthnet, και adslguide.org.uk

Απο το Ιουλιο 2004 - Noέμβριο 2004 οι ταχύτητες με όλους τους παραπάνω isp's ήταν κατα μέσο ορο περι τα 39,5 - 41,5 ΚΒ/s. Καποιες μικρο-μεταβολες της ταξης των 2 ΚΒ/s κατα την διάρκεια της ημέρας και απο isp σε isp, ηταν το μονο πράγμα που έβλεπες.

Απο τον Δεκέμβριο 2004 εως μέσα Ιανουαρίου 2005 η ταχ. έπεσε στα 32 - 36 ΚΒ/s (Για όλους τους isp, και με τους 2 Router, και για ολη την διάρκεια της ημέρας).

Από μέσα Ιανουαρίου και μετά μεχρι και σήμερα η ταχ. είναι 21 - 29 ΚΒ/s. το καλύτερο.

Οπως βλέπετε εδώ και 4 μήνες σχεδον, η πορία της ταχύτητας Adsl είναι ΑΚΡΩΣ ΠΤΩΤΙΚΗ.
Και φυσικά δεν φταινε οι isp's γι'αυτό (Αυτοί οτι ειναι να δώσουν το δίνουν)
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

sdikr
07-03-05, 23:04
παίζει ρόλο μεγάλο το dslam σου,

μην ανυσηχείς στο φόρουμ έχουμε μάθει ποιος φταίει στο 70% ,

terminator_gr
07-03-05, 23:17
Γνωρίζω καλά, οτι σχεδών ολα τα DSLAM ειναι πίτα.
Απο την αλλη ομως ξέρω οτι τα πάντα σ'αυτόν τον τοπο τα πληρώνει ο κοσμάκις.
και αυτό με στενοχωρεί ιδιαίτερα, γιατί αυτό σημαίνει οτι μάλλον θα πληρώνουμε για πολύ ακομη , χωρίς να έχουμε.... αυτο για το οποιο πληρώνουμε..... A D S L !!
Ποτε θα εχούμε και εδώ στην Ελλάδα ADSL ?

sdikr
07-03-05, 23:20
Ποτε θα εχούμε και εδώ στην Ελλάδα ADSL ?

ερργκ, αχμμμμ, well......


τόοοοοοοοοτε

TheCondor
08-03-05, 02:28
Πως μου αρεσουν οι ρητορικες ερωτησεις.... :x:x

kalm
08-03-05, 12:17
Γνωρίζω καλά, οτι σχεδών ολα τα DSLAM ειναι πίτα.
Απο την αλλη ομως ξέρω οτι τα πάντα σ'αυτόν τον τοπο τα πληρώνει ο κοσμάκις.
και αυτό με στενοχωρεί ιδιαίτερα, γιατί αυτό σημαίνει οτι μάλλον θα πληρώνουμε για πολύ ακομη , χωρίς να έχουμε.... αυτο για το οποιο πληρώνουμε..... A D S L !!
Ποτε θα εχούμε και εδώ στην Ελλάδα ADSL ?

πΟΤΕ, πΟΤΕ, πΟΤΕ!!!
:D :D :D :D

wolfy
08-03-05, 12:45
Όταν οι άλλοι έξω απ εδώ θα έχουν την τεχνογνωσία να κατασκευάζουν ρομποτ στυλ Terminator και Ρόμπακοπ (από τις ρόμπες) εμείς θα χαιρόμαστε που θα έχουμε 8Mbit

DimTam
08-03-05, 17:15
Μια φορά και έναν καιρό ήταν ένας άρχοντας περήφανος και δυνατός που τον λέγαν Ε _ _ _ _ α. Ζούσε σε μια πολιτισμένη χώρα που τη λέγαν Ε _ _ _ _ α....

Εντάξει γιαγιάκα. Κοιμήθηκα! Αλλά σε παρακαλώ συνέχισε να λές παραμυθάκια..

octap
08-03-05, 18:50
Δεν είναι όλα τα dslam φουλαρισμένα παιδιά...:p
:worthy: thank god..

wolfy
08-03-05, 18:56
Τραγουδιστά "Όλες εισαστε ίδιες στην καρδία στην ψυχή και στις συνήθειες" κάπως έτσι πάει αυτό το σκυλάδικο !!!!!! Αςςςςςςς!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.