PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες σχετικά με διακοπή Zisto



baboulas
20-11-07, 20:29
Τις τελευταίες 3 εβδομάδες μετά την αναβάθμιση στα 12 mb (έχω πακέτο τηλ και dsl zisto) είχα καθημερινά από τις 6 με 7 το απόγευμα μέχρι τις 7 το πρωϊ συνεχεια διακοπές στη σύνδεση μου και μου ήταν αδύνατον να συνδεθώ. Μετά από άπειρα τηλ λύση δεν έχει βρεθεί και επειδή τα έχωφ πάρει γενικά με την Tellas (είχα και προβλήματα στο παρελθον) θα ήθελα να διακόψω τη συνδεση και να κάνω μεταφορά σε άλλο παροχο.
Αν γνωρίζει κανένας θα μπορούσε να με ενημερώσει σχετικά με τις διαδικασίες;
Το συμβόλαιο μου λήγει στις 12/1/08 μπορεί ο παροχος που θα επιλεξω να αναλάβει τις διαδικασίες διακοπής όπως εκαναν με τον ΟΤΕ;

Ευχαριστώ

ariadgr
20-11-07, 21:28
μπορεί ο παροχος που θα επιλεξω να αναλάβει τις διαδικασίες διακοπής όπως εκαναν με τον ΟΤΕ;

Ποιοί πάροχοι σε καλύπτουν;
Γίνεται, εφόσον ζητήσεις φορητότητα σε ενεργό βρόχο, και διευκρινήσεις ότι η γραμμή είναι Full LLU Tellas και όχι ΟΤΕ, στον νέο πάροχο.
Η Forthnet ακόμα δεν έχει αναφερθεί να το υποστηρίζει.

johnkall69
20-11-07, 22:22
Σήμερα έστειλα fax ακύρωσης και είμαι πολύ χαρούμενος :yahoo:

Είχα και εγώ τα ίδια προβλήματα με εσένα σχεδόν.. μόνο που εμένα αποσυγχρόνιζε για καμία εβδομάδα και όχι μέχρι το πρωί.

Οι κύριοι της tellas δείξανε πλήρης αδιαφορία..!

Επίσης θέλω να πώ, πως όταν πήρα σήμερα που μίλαγα με το 1212 ακουγόντουσταν απο μέσα οι υπάλληλοι να μιλάνε μεταξύ τους λέγοντας "ναί ρε μ@λ@κ@.." και κάτι τέτοια :rofl: Ε ρε καφενείοοοοοο...

Λοιπόν,

θα πρέπει να στείλεις ένα fax ακύρωσης που θα λέει ότι θές διακοπή λόγο δυσλειρουγίας της DSL καθώς και αίτηση στον νέο πάροχο ταυτόχρονα.

Τουλάχιστον αυτά έπρεπε να κάνω εγώ για να πάω απο trellas > forthnet..

υγ ζήτα και πίστωση των χρημάτων σου για όσες μέρες δεν λειτουργούσε η DSL! Μην τυχόν τους δώσεις δραχμή!!!

Mouse Potato
21-11-07, 00:25
Τουλάχιστον αυτά έπρεπε να κάνω εγώ για να πάω απο trellas > forthnet..

Καλά ξεμπερδέματα από τώρα φίλε μου! ;)

sv1gzv
25-11-07, 01:35
στειλε FAX διακοπης να δουμε ποτε θα το δουνε ??????????????

the_Mask
25-11-07, 11:05
στειλε FAX διακοπης να δουμε ποτε θα το δουνε ??????????????

μορε κατευθειαν το βλεπουν,, αλλοι θελουν το ξυλο ,,αυτοι που τους βαζουν να κανουν winback καμπάνια..
καταχωρουν το φαξ του πελατη, και μετα βαζουν εναν υπαλληλο να τον καλεσει να τον ρωτησει γιατι και πως και τα λοιπα..
και καλα να ναι τυχερος ο πελατης να απαντησει αμεσα...αλλιως θα περασει και καμια βδομαδα μεχρι να προχωρησει ο τερματισμος

sv1gzv
25-11-07, 11:56
να δουμε ποτε θα γινει διακοπη (λενε 30 ημερες )απο την ημερα που βρεπουν το FAX:hmm:

XARAYGH
26-11-07, 18:35
O τερματισμος θα γινει μολις η νεα σου εταιρια πραγματοποιησει την αντ φορητοτητα...
εκτος αν στο φαξ τους αναφερεις πωσ δεν σε ενδιαφερει αν θα μεινεις χωρις τηλεφωνο...τοτε σε 30 ημερες τερματιζουν.

sv1gzv
26-11-07, 22:42
τους πηρα τηλ. και τελικα το λαβανε το Fax τελεικα και θα γινει 25/12/07

w4tt4n4b3
10-12-07, 20:53
Όταν μπαίνεις στο Zisto, υπογράφεις συμβόλαιο για ένα χρόνο;
Αν αποφασίσεις να φύγεις από Zisto πριν το χρόνο, πληρώνεις κάποιο ειδικό τέλος απενεργοποίησης;

apostol70
10-12-07, 21:25
Ανάλογα με τους μήνες που σου απομένουν για να συμπληρώσεις το 12 πληρώνεις ένα τέλος αποσύνδεσης. Νομίζω το γράφει στο συμβόλαιο

w4tt4n4b3
10-12-07, 21:28
Ανάλογα με τους μήνες που σου απομένουν για να συμπληρώσεις το 12 πληρώνεις ένα τέλος αποσύνδεσης. Νομίζω το γράφει στο συμβόλαιο
Σε ευχαριστώ.
Κυκλοφορεί κανένα συμβόλαιο στο διαδίκτυο;
Θα ρίξω μια ματιά στην αίτηση στην ιστοσελίδα της Tellas, μήπως το γράφει...

m4rk
12-12-07, 15:03
Σε ευχαριστώ.
Κυκλοφορεί κανένα συμβόλαιο στο διαδίκτυο;
Θα ρίξω μια ματιά στην αίτηση στην ιστοσελίδα της Tellas, μήπως το γράφει...


Χρονικό διάστημα μέχρι την ολοκλήρωση της 12μηνης διάρκειας της σύμβασης
(Σε περίπτωση πρόωρης διακοπής από τον πελάτη)

Χρονικό Διάστημα--------------Κόστος Αποσύνδεσης
Από 12 μήνες έως 6 μήνες-----------------154,7 Ε
Από 6 μήνες έως 5 μήνες-------------------77,4 Ε
Από 5 μήνες έως 4 μήνες-------------------64,5 Ε
Από 4 μήνες έως 3 μήνες-------------------51,6 Ε
Από 3 μήνες έως 2 μήνες-------------------38,7 Ε
Από 2 μήνες έως 1 μήνες-------------------25,8 Ε
Από 1 μήνες έως 1 ημέρα------------------12,9 Ε

Τα ανωτέρο ποσά περιλαμβάνουν ΦΠΑ...


Αυτά ακριβώς γράφει το συμβόλαιο για Zisto Telephone+DSL για 12/1 γραμμή ;)

w4tt4n4b3
12-12-07, 16:46
Μ4rk, είσαι ωραίος.

Αν αλλάξεις κατοικία στη μέση του συμβολαίου αλλά θέλεις να συνεχίσεις να έχεις tellas στη νέα σου κατοικία με τον ίδιο αριθμό που είχες στην παλιά και να γλυτώσεις τη διακοπή του συμβολαίου, είναι αυτό εφικτό; Ρωτάω γιατί θα πρόκειται αν πας σε άλλο σπίτι για άλλη γραμμή πλέον...

house
12-12-07, 17:19
Φιλε μου εμπλεξες. Εγω ακομα μπλεγμενος ειμαι απο τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ. Στελνεις fax και ζητας διακοπη λογω τεχνικων προβληματων, εξιγωντας τα καθως και τις ημερομηνιες. Ζητας πιστωση λογαριασμου αμα ειναι να σου γυρισουν λεφτα. (αμα τα δεις οπως και εγω σφυρα μου, ακομα μου στελνουν λογαριασμους και ας ξερουν οτι εχω φυγει:rtfm:και μου το λενε κιολας οτι εχετε φυγει απο τον Αυγουστο αλλα πρεπει να σας στειλουμε λογαριασμο για τον Νοεμβριο:censored::rant:, μολις τους στειλω το εξωδικο να δω τι θα κανουν).:twisted:

Αν θες να γυρισεις στον ΟΤΕ πας σε ενα ΟΤΕshop και κανεις αντιστροφη φορητοτητας (μην ανυσιχεις η διαδικασια ειναι express) Αμα ξερεις ποιος αλλος παροχος συνεργαζεται με την Τ(ρ)ελλας κανεις σε αυτον την ιδια αιτηση.

Φιλικη συμβουλη(αμα θες express διαδηκασια μαζευτα και γυρνα στον ΟΤΕ)

Που καταντησαμε να προτεινουμε τον ΟΤΕ πλεον για να ειμαι καποιος ηρεμος:scared::confused::blink::shock::crazy:


(σημειωση σε 5 μερες ο ΟΤΕ μου συνεδεσε το τηλεφωνο στο δικτυο του και ας λεγανε αυτοι 30 και 40 και 50.Το απιστευτο ειναι οτι πειρα την Τρελλας την ημερα που εκανα αντιστροφη φορητοτητας να δω αμα ενημερωθηκανε και μου ειπαν οτι ειχαν το αιτημα απο τον ΟΤΕ. Αν θες να εισαι και σιγουρος οτι θα παρουν την αιτηση διακοπης, πας απο εκει το και τους την δινεις αφου βαλεις να σου υπογραψη καποιοος οτι ην παρελαβε με ημερομηνια και σου δωσει και μια φωτοτυπια, αλλιως κρατα το αποκομα απο το confirmation του fax αλλα και παλι μπορει να το χασουν)

w4tt4n4b3
12-12-07, 17:29
Δεν έμπλεξα εγώ ακόμη...
Για ένα φίλο ρωτάω που θέλει να πάει σε TEllas μεν αλλα δεν ξέρει μάλλον ότι υπογράφεις συμβόλαιο για 1 χρόνο και ότι αν το διακόψεις πληρώνεις αδρά...

Εγώ έμπλεξα με Forthnet, συμπληρώνουμε δίμηνο στην αναμονή σε λίγες μέρες αλλά ευτυχώς εβρ'εθη πόρτα...

house
12-12-07, 17:32
Εχω διωρθοση το post μου 3 φορες και ακομα εχει λαθη...Με το που ακου ΤΡΕΛΛΑΣ μου ανεβενει το αιμα στο κεφαλι:angryr::hammered::medic:

tarzanis
12-12-07, 20:15
Φιλε κανε καλου -κακου και μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ εχει ιδικεσ φορμες για καταγγελιες στο site
Απο μενα την φαγανε την πρωτη και επονται και αλλες
Πρεπει να το χωνεψουν οτι ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΑΝΑΝΙΑ
Εμενα μου εστελναν λογαριασμο που δεν ισχυε (το ειχαν παραδεχτει) επι 1 χρονο συνεχεια Μολις τους ειπα οτι θα παω απο τΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ Ο ΥΠΕΥΘΙΝΟΣ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ...δεν τον ξαναστειλαν
εκαναν 2 μηνες για να να με συνδεσουν
Και στο χρονο επανω ..βλαβη που διαρκει εδω και 40 μερες
Χαρα που 8α κανω με τον λογαριασμο!!!!!!!
Βλεπω να τον τρωνε

@ ADSLgr.com All rights reserved.