PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτητα εξυπηρέτησης WIND & OTE Αγ. Γεωργίου



neo76
20-11-07, 21:08
Και να μου το λέγανε...δεν θα το πίστευα!! :p

Την Πέμπτη το απόγευμα έκανα αίτηση για ADSL στην WIND (μαζί με αίτημα κατάργησης της παλιάς ADSL) και ήδη σήμερα(μετα απο 3 εργάσιμες δηλαδή) η νεα ADSL έχει ενεργοποιηθει!!

Βέβαια δεν μου έχουν στείλει ακόμα το activation code, για να συνδεθώ, όμως υποθέτω οτι ούτε αυτο θα καθυστερήσει πολυ...

Αντώνης

valen_gr
21-11-07, 00:35
Η Wind αναφερει 15 εργασιμες, αλλα προφανεστατα εαν δεν υπαρχει πουθενα καθυστερηση, ολα γινονται πιο γρηγορα. Ελπιζω να ενεργοποιηθεις πληρως πολυ συντομα!

escapee
21-11-07, 23:13
Και να μου το λέγανε...δεν θα το πίστευα!! :p

Την Πέμπτη το απόγευμα έκανα αίτηση για ADSL στην WIND (μαζί με αίτημα κατάργησης της παλιάς ADSL) και ήδη σήμερα(μετα απο 3 εργάσιμες δηλαδή) η νεα ADSL έχει ενεργοποιηθει!!

Βέβαια δεν μου έχουν στείλει ακόμα το activation code, για να συνδεθώ, όμως υποθέτω οτι ούτε αυτο θα καθυστερήσει πολυ...

Αντώνης

φιλαρακο εκανες αιτηση για 1 mbps μεσω οτε η 12 mbps μεσω τελλας;
σε τι ταχυτητα συγχρονιζεις

subliminal
22-11-07, 11:18
Και να μου το λέγανε...δεν θα το πίστευα!! :p

Την Πέμπτη το απόγευμα έκανα αίτηση για ADSL στην WIND (μαζί με αίτημα κατάργησης της παλιάς ADSL) και ήδη σήμερα(μετα απο 3 εργάσιμες δηλαδή) η νεα ADSL έχει ενεργοποιηθει!!

Βέβαια δεν μου έχουν στείλει ακόμα το activation code, για να συνδεθώ, όμως υποθέτω οτι ούτε αυτο θα καθυστερήσει πολυ...

Αντώνης

Με το καλο το activation. Επειδη ειμαστε στο ιδιο dslam μπορεις να δεις λιγο τον χρονισμο σου και το noise margin σου? Ευχαριστω.

neo76
22-11-07, 21:49
φιλαρακο εκανες αιτηση για 1 mbps μεσω οτε η 12 mbps μεσω τελλας;
σε τι ταχυτητα συγχρονιζεις

Είχα απο πριν ADSL γραμμη (ΑΡΥΣ/ΟΤΕ 768/192 στο όνομα μου και οχι σε κάποιον παροχο) και έκανα αίτηση για wind 12/1 (μέσω της Τελλας).

H γραμμή συγχρονίζει στα 11994 down & 1021 up

........Auto merged post: neo76 added 2 Minutes and 54 Seconds later........


Με το καλο το activation. Επειδη ειμαστε στο ιδιο dslam μπορεις να δεις λιγο τον χρονισμο σου και το noise margin σου? Ευχαριστω.


To speedstream δείχνει 11994 down & 1021 up με SNR 13 & Atten. 22,5

neo76
26-11-07, 16:11
Kρίμας τις καλές κουβέντες που είπα για την WIND...
Εδώ και μια εβδομάδα σχεδόν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή και ακόμα περiμένω το activation...

Αν θέλουν 1 εβδομάδα για να ενεργοποιήσουν ενα νέο χρήστη στο πληροφοριακό τους σύστημα, φαντάσου πόσο θα κάνουν για τίποτα πιο πολύπλοκο...-)
Απο οτι φαίνεται ακόμα δεν έχουν οργανωθεί πλήρως...

hammer6011
01-12-07, 01:55
εχω το ιδιο προβλημα με εσενα φιλε και ξερω πολλους ακομα (ενας ειναι κιολας υπαλληλος της wind)
ειμαι ηδη 20 μερες χωρις νετ αφου μου κοψαν την vivodi σε 2 μερες ,εχοντας μεσο στην tellas καταλαβα οτι το προβλημα ειναι στην επικοινονια μεταξυ των δυο διοτι απο την την tellas μου λενε οτι εχει ολοκλειρωθει η διαδικασια αλλα στην wind δεν εχουν παρει το ΟΚ στο συστημα τους

poetbil
02-12-07, 05:35
me too
εκανα αιτηση στις 9/11
εδω και μια βδομαδα το μοντεμ συγχρονιζει σε 7500 εως 10500 down kai 1000 up
aλλα activation δεν βλεπω
Ειμαι Συκιες Θεσσαλονικη
αντε βρε Wind κι εχουμε χαρμανιασει 1 μηνα χωρις internet

neo76
02-12-07, 10:15
Τελικά υπάρχει κανένας ενεργοποιημένος στην Wind???
Μπας και μάθουμε πόσο χρόνο τελικα θέλουν...για να στείλουν το activation code...

Πάντος το customer support τους έχει μεγάλη πλάκα...!! Κάθε φορά που τους παίρνω τηλέφωνο ανάλογα τον υπάλληλο που πέφτω, παίρνω και διαφορετική απάντηση για την πορεία της αίτησης μου!!

takgeorg
02-12-07, 22:02
Εχω κάνει αίτηση για ADSL στις 5.11.2007
activation code είπαν θα μου δώσουν μόλις ενεργοποιηθεί η σύνδεση.
Γιατί ρε παιδιά δεν το δίνετε από τώρα να φτιάξω τους κωδικούς το e-mail τώρα που έχω internet ?
Ετσι γίνετε μου απάντησαν !!!

neo76
02-12-07, 22:22
Τελικά, αμα ήξερα νωρίτερα οτι είναι τοσο ανοργάνωτοι, θα πήγαινα απευθείας στην Tellas.
Ελα όμως που παρασύρθηκα απο τους 3 μήνες δωρεαν παγια και απο το γεγονος, οτι λογω της κινητης τηλεφωνιας η WIND γενικά έχει καλο όνομα στην αγορα...

Μεθαύριο κλείνω 2 εβδομάδες με την γραμμή ενεργοποιημένη, αλλα χωρίς activation code για να συνδεθώ... :down:
Υπομονη λοιπον..... :(

ariadgr
02-12-07, 22:30
Τελικά, αμα ήξερα νωρίτερα οτι είναι τοσο ανοργάνωτοι, θα πήγαινα απευθείας στην Tellas.
Ελα όμως που παρασύρθηκα απο τους 3 μήνες δωρεαν παγια και απο το γεγονος, οτι λογω της κινητης τηλεφωνιας η WIND γενικά έχει καλο όνομα στην αγορα...

Μεθαύριο κλείνω 2 εβδομάδες με την γραμμή ενεργοποιημένη, αλλα χωρίς activation code για να συνδεθώ... :down:
Υπομονη λοιπον..... :(

Στείλε e-mail (crm @ wind.com.gr) μήπως καταφέρεις να εξυπηρετηθείς... :down:

neo76
02-12-07, 22:33
Στείλε e-mail (crm @ wind.com.gr) μήπως καταφέρεις να εξυπηρετηθείς... :down:

Eχω ήδη στείλει....
Κανένας όμως δεν μου έχει απαντήσει ως σήμερα...

ariadgr
02-12-07, 23:26
Eχω ήδη στείλει....
Κανένας όμως δεν μου έχει απαντήσει ως σήμερα...

Απαράδεκτοι...
Στη θέση σου θα έπαιρνα αύριο το πρωϊ τηλέφωνο και θα επέμενα να μιλήσω με κάποιον προϊστάμενο, και φυσικά να έχω τους κωδικούς* εντός της ημέρας.

*ή τουλάχιστον κάποιο demo για να κάνω τη δουλειά μου

hammer6011
03-12-07, 03:42
Απαράδεκτοι...
Στη θέση σου θα έπαιρνα αύριο το πρωϊ τηλέφωνο και θα επέμενα να μιλήσω με κάποιον προϊστάμενο, και φυσικά να έχω τους κωδικούς* εντός της ημέρας.

*ή τουλάχιστον κάποιο demo για να κάνω τη δουλειά μου

ασε το εχω δοκιμασει και αυτο σου λενε πως θα σε παρει ο προισταμενος και ακομα περιμενω....10 μερες.. , τωρα για demo..στην αρχη δεν ξεραν καν τι ειναι αυτο και μετα απο κανα 10λεπτο αναμονη μου ειπαν πως δεν γινεται

εγω παντος τους την εκανα την λαμογια :whistle: και ετσι δεν με νοιαζει ποτε θα μου στειλουν activation code

neo76
03-12-07, 19:19
Τελικα σήμερα το πρωι με πήραν τηλέφωνο απο την Wind και μου έδωσαν το activation code...

Η σύνδεση έγινε κανονικα και μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι αρκετά θετικες..
Εχω αρκετά καλα pings και το σερφαρισμα είναι γρήγορο.
Βεβαια δοκιμαζόντας ενα download απο το ftp του ntua επιασα μονο 400kbytes/s (με download manager), όμως πέρα απο το γεγονος οτι μπορεί απλά να έτυχε την συγκεκριμμένη χρονική στιγμή να έπιασα αυτή την ταχύτητα, εμένα μου αρκει.

CatMarg
03-12-07, 19:25
Τελικά μπορεί κάποιος να μου πει ποιός απ'όλους αυτούς δεν είναι απατεώνας?

poetbil
03-12-07, 23:09
τι λαμογια hammer6011 ?
μιλα ρε φιλε και κερναω ρετσινα :worthy::worthy::worthy:

hammer6011
03-12-07, 23:34
η λαμογια δεν λεγεται δημοσια αλλα θα πω ενα πραγμα μονο οτι σημερα ειμαι και επισιμα active ;)

φαινεται σημερα πιασανε δουλεια και στελνουν τα codes

jtsop
04-12-07, 15:00
Έχουν αρχίσει τις πατάτες και αυτοί. Χήμερα ο ΟΤΕ με μετέφερε στη Wind η οποία δεν βλέπει τίποτα ακόμα και δεν έχουν ενεργοποιησει προφανώς την πόρτα μου στο DLSAM (καθώς είναι νεκρό το led sto router). Πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν:
1-14 ημέρες για το activation!!!!!!! Είναι τρελοί??? Ήδη περιμένω κανά μήνα!!!!

CatMarg
04-12-07, 20:42
Έχουν αρχίσει τις πατάτες και αυτοί. Χήμερα ο ΟΤΕ με μετέφερε στη Wind η οποία δεν βλέπει τίποτα ακόμα και δεν έχουν ενεργοποιησει προφανώς την πόρτα μου στο DLSAM (καθώς είναι νεκρό το led sto router). Πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν:
1-14 ημέρες για το activation!!!!!!! Είναι τρελοί??? Ήδη περιμένω κανά μήνα!!!!Οχι,δεν είναι τρελλοί...κλέφτες κ απατεώνες είναι.:nono::mad:

magnan
05-12-07, 11:50
Τελικά μπορεί κάποιος να μου πει ποιός απ'όλους αυτούς δεν είναι απατεώνας?

μαλλον η ΝΕΤΟΝΕ :)
εχει ξεφυγει απο την λαμογια, τουλαχιστον μεχρι τωρα

jtsop
05-12-07, 13:52
Πόσο :nono: είναι ρεεεεε??? 2η μέρα χωρίς νετ (και φταίει ο ΟΤΕ!!). Να δω τι θα απαντήσουν:

Γεια σας,

Ονομάζομαι ΧΧΧΧ ΨΨΨΨΨ και ήμουν συνδρομητής Internet σε εναν ISP μέσω ΑΡΥΣ και έκανα αίτηση ώστε να γίνω συνδρομητής των υπηρεσιών Internet της εταιρείας σας, μέσω μεριζόμενης πρόσβασης. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, γιατί μου λέτε ότι μπορεί να χρειαστώ ως και 14 ημέρες για να ενεργοποιηθώ στο δίκτυό σας; Γνωρίζω ότι εφόσον αναλάβατε εσείς τη διαδικασία μεταβίβασης, τόσο για συνδέσεις ΑΡΥΣ, όσο και για συνδέσεις shared llu, η αλλαγή του παρόχου, γίνεται χωρίς μεγάλης διάρκειας διακοπή (ολιγόωρη) των υπηρεσιών ιντερνετ του συνδρομητή. Εσείς με έχετε ήδη 2η ημέρα χωρίς DSL.

ΥΓ: Ακόμα περιμένω το τηλεφώνημα που θα μου κάνατε χθες!


Σύμφωνα με το RUO 2007 ισχύουν τα παρακατω: (Δείτε παράγραφο 9)

Β1. Διαδικασία Μετάβασης υπηρεσιών από Χονδρική Ευρυζωνική Πρόσβαση (ΧΕΠ) που παρέχεται από τον Τηλεπικοινωνιακό Πάροχο 1 (εφεξής ΤΠ1) στην Μεριζόμενη Πρόσβαση στον Τοπικό Βρόχο που παρέχεται από τον Τηλεπικοινωνιακό Πάροχο 2 (εφεξής ΤΠ2)
1. Ο συνδρομητής καταθέτει σύμφωνα με την ενότητα ΣΤ του παρόντος Παραρτήματος στον ΤΠ2 σχετική αίτηση μετατροπής («αίτηση μετατροπής ΧΕΠ σε ΜΤοΒ»), που περιλαμβάνει: α) αίτηση κατάργησης υπηρεσιών ADSL / καταγγελίας της σχετικής σύμβασης με ΤΠ1 ή ΟΤΕ κατά περίπτωση, β) αίτηση παροχής ΜΤοΒ. Η «αίτηση μετατροπής ΧΕΠ σε ΜΤοΒ» αποτελεί ταυτόχρονα και αίτηση διακοπής των υπηρεσιών λιανικής ευρυζωνικής πρόσβασης του ΟΤΕ ή του ΤΠ1 (μέσω ΧΕΠ) και συνιστά καταγγελία της σχετικής σύμβασης την οποία ο συνδρομητής έχει συνάψει με τον ΟΤΕ και ανά περίπτωση με τον ΤΠ1 της οποίας τα έννομα αποτελέσματα εκκινούν από την ημερομηνία παράδοσης του τοπικού βρόχου.
2. Ο ΤΠ2 προβαίνει σε έλεγχο της αίτησης, ως προς την ορθότητα των στοιχείων της,
3. Ο ΤΠ2 μέσω του Π.Σ. ΟΤΕ αποστέλλει αίτηση Παροχής ΜΤοΒ με τις εξής σημάνσεις:
3.1. μετατροπή σύνδεσης ΧΕΠ,
3.2. δήλωση διακοπής υπηρεσιών ADSL πρόσβασης / καταγγελία σχετικής σύμβασης. Η δήλωση / καταγγελία αφορά κατά περίπτωση τον πάροχο ΤΠ1 στην περίπτωση όπου ο συνδρομητής λαμβάνει από τον ΤΠ1 υπηρεσίες πρόσβασης ADSL (στην περίπτωση όπου ο ΤΠ1 είναι διαφορετικός από τον ΤΠ2) ή τον OTE για την διακοπή παροχή υπηρεσιών πρόσβασης ADSL
Στις ανωτέρω περιπτώσεις η ταυτοποίηση του παρόχου γίνεται από τα πληροφοριακά συστήματα του ΟΤΕ χωρίς απαραίτητα ο ΤΠ2 να γνωρίζει την ταυτότητά του.
4. Ακολουθούνται οι διαδικασίες υπό Ι1 έως Ι5 ανωτέρω (ο Τ.Π ταυτίζεται με τον Τ.Π2, )
5. Στην περίπτωση όπου κατά το βήμα I5 o βρόχος είναι επιλέξιμος ο ΟΤΕ ενημερώνει κατά περίπτωση τον Τ.Π1 ( στην περίπτωση όπου ο Τ.Π1 είναι διαφορετικός από τον Τ.Π2).
6. Ο ΤοΒ υλοποιείται την ημερομηνία που έχει γνωστοποιήσει ο ΟΤΕ στον Τ.Π2 σύμφωνα με τους χρόνους που αναφέρονται στο Παράρτημα 14 (SLA) και παράλληλα την ίδια ημέρα ο ΟΤΕ, μέσω του Π.Σ. ΟΤΕ, ενημερώνει τον Τ.Π2 για την ολοκλήρωση της υλοποίησης του τοπικού βρόχου.
7. Ο ΟΤΕ υλοποιεί την διακοπή:
7.1. της ΧΕΠ και ενημέρωση του ΤΠ1, από τον ΟΤΕ μέσω του Π.Σ. ΟΤΕ στην περίπτωση όπου ο ΤΠ1 παρέχει υπηρεσίες ευρυζωνικής πρόσβασης στο τελικό χρήστη,
7.2. την παροχή ευρυζωνικής πρόσβασης στο τελικό χρήστη στην περίπτωση όπου ο ΟΤΕ παρέχει υπηρεσίες ευρυζωνικής ευρυζωνικής πρόσβασης στο τελικό χρήστη,
8. Εντός τριών (3) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία υλοποίησης της σύνδεσης του Τοπικού Βρόχου, ο Τ.Π2 δύναται να δηλώσει μέσω του Π.Σ. ΟΤΕ βλάβη για τον βρόχο.
8.1. Στην περίπτωση που o T.Π2 δε δηλώσει βλάβη εντός τριών (3) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία υλοποίησης, ο βρόχος θεωρείται ότι παραδόθηκε στον Τ.Π2 την ημερομηνία υλοποίησης. Ο Τ.Π2 υποχρεούται εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την ημερομηνία παραλαβής όπως αποστείλει στον ΟΤΕ υπογεγραμμένη την σχετική σύμβαση για τον εν λόγω τοπικό βρόχο.
8.2. Στην περίπτωση όπου δηλωθεί από τον Τ.Π2 βλάβη στον τοπικό βρόχο τότε εκκινούν οι διαδικασίες επιδιόρθωσης βλάβης σύμφωνα με τα αναφερόμενα στο Παράρτημα 14.
8.2.1. Στην περίπτωση όπου διαπιστωθεί ότι η βλάβη οφείλεται σε υπαιτιότητα του Τ.Π2 τότε ως ημερομηνία παραλαβής του τοπικού βρόχου λογίζεται η ημερομηνία υλοποίησης ενώ παράλληλα ισχύουν οι χρεώσεις που αναφέρονται στο Παράρτημα 14. Ο Τ.Π2 υποχρεούται εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την ημερομηνία διαπίστωσης της βλάβης όπως αποστείλει στον ΟΤΕ υπογεγραμμένη την σχετική σύμβαση για τον εν λόγω τοπικό βρόχο.
8.2.2. Στην περίπτωση όπου διαπιστωθεί ότι η βλάβη οφείλεται σε υπαιτιότητα ΟΤΕ τότε ως ημερομηνία παραλαβής του τοπικού βρόχου λογίζεται η ημερομηνία αποκατάστασης της βλάβης. Ο Τ.Π2. υποχρεούται εντός τριών (3) εργασίμων ημερών από την ημερομηνία παραλαβής όπως αποστείλει στον ΟΤΕ υπογεγραμμένη την σχετική σύμβαση για τον εν λόγω τοπικό βρόχο.
9. Σε κάθε περίπτωση ο ΟΤΕ και ο ΤΠ2 υποχρεούνται να ενεργήσουν έτσι ώστε οι ακόλουθες ενέργειες να λάβουν χώρα την ίδια εργάσιμη ημέρα:
9.1. της διακοπής των υπηρεσιών ευρυζωνικής πρόσβασης μέσω του DSL δικτύου του ΟΤΕ
9.2. της υλοποίησης του τοπικού βρόχου
Ο ΤΠ2 φέρει το κόστος για τις απαιτούμενες εργασίες / διαδικασίες.
10. Σε περίπτωση όπου ο Τ.Π2 καταθέσει αίτηση ακύρωσης της μετατροπής, ισχύουν τα όσα αναφέρονται στην παράγραφο 2.2.3 της παρούσης.

neo76
05-12-07, 23:36
Δυο πράγματα που παρατήρησα σήμερα:

1. Πριν λίγο διαπιστώσα οτι το internet μέσω της ADSL δεν λειτουργεί(έχω άλλη σύνδεση internet ως κύρια). Κοιτάω το speedstream και δείχνει οτι η γραμμή DSL είναι κάτω... Kάνω reboot τον router μέσω του web interface αλλα τίποτα...Τo βγάζω και το ξαναβάζω στο ρεύμα και το DSL επανέρχεται κανονικα..!!!
Συμπέρασμα: Το speedstream είχε φάει γερό κώλυμα και απο φαίνεται δεν πρέπει να είναι και η πιο αξιόπιστη συσκευη.... :(

2. Δοκίμασα ενα download απο το www.eu.kernel.org με download manager...και επιασα ταχύτητα 1240kbytes/sec. Αρα τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη η γραμμή της tellas με εξωτερικο .. :oneup:

tasgaz
06-12-07, 18:55
έκανα αίτηση 9-11 και σήμερα που κλείνει σχεδόν μήνας πήρα το 13833 και μου είπε η κοπέλα πως δεν εχω συνδεθεί ακόμα και πως δεν ξέρει σε τι στάδιο έχει φτάσει η ιστορία της σύνδεσής μου και πως δεν εξαρτάται απο αυτούς η ημερομηνία αλλά και απο την ΤΕΛΛΑΣ και απο τον ΟΤΕ!!!!! Αμέσως δικαιολογία τον ΟΤΕ, λες και έκανα αίτηση στον ΟΤΕ ή στην Τελλας. Μια απο τα ιδια και αυτοί μου φένεται.

Αύριο πάω για διακοπή αίτησης. Δεν γουστάρω να παίρνω το κέντρο εξυπηρέτησης και να μην μπορούν να μου πούνε σε τι στάδιο βρίσκεται η αίτησή μου. Ανοργανοσιά μου δείχνει και γράψιμο.

Καλύτερα ΟΤΕ με 1μβ και σε 3 ημέρες σύνδεση παρά μετά απο 1 μήνα να μην ξέρω που βρίσκομαι.


ΥΓ Πριν 10 ημέρες σε άλλη επικοινωνία μου στο Κ.εξυπηρέτησης με διαβεβαίωνε η κοπελιά ότι το αργότερο μέχρι τις 9 του μηνός θα ήμουν συνδεδεμένος!!!!!

Ξέρει κανείς πως γίνεται ακύρωση της διαδικασίας?????

parania
06-12-07, 20:13
30 μερες μου ειπαν και ακριβως σε 30 μερες μου ειπαν το activation ID. βεβαια μετα αρχισαν τα προβληματα αλλα απο οτι βλεπω ολοι εχουν καπιο προβλημα!!!!!!!!!! περιμενω τηλ απο τεχνικο τους να μου πει τι να κανω. παντως πιστευω οτι το speadstream που μου δωσαν ειναι για τα σκουπιδια!!! στο google ειδα οτι και στο εξωτερικο εχουν τα ιδια προβληματα!!!

jtsop
07-12-07, 11:56
Και εμένα τα ίδια 9/12 -> 9/12 και τώρα γαργάρα με Τελλάς και ΟΤΕ!

hammer6011
07-12-07, 23:26
εγω παντος δεν εχω κανενα προβλημα ουτε διακοπες κτλ ολα πανε καλα και ειναι online πολλες μερες σερι και το μοντεμ μια χαρα μεχρι τωρα (αν και δεν εχω τολμηση να βαλω USB και drivers)

satelitas
15-12-07, 12:50
καλημερα παιδια, κι εμενα μολις χθες με ενεργοποιησαν μετα απο απειλη για διακοπη, σε π2π επιασα και 1.5 μβσ αλλα δυστυχως αποσυνδεεται αρκετες φορες τους πηρα τηλ μου λενε ολα ειναι καλα,
εχετε ιδεα αν φταιει το ρουτερ η η γραμμη? η αν ξερετε καποια ρυθμιση η ακομα αν πρπει να αλλαξω φιρμγουερ?

ευχαριστω προκαταβολικα

takgeorg
16-12-07, 02:39
Φίλε satelitas πότε έκανες την αίτηση?
Πόσες μέρες έκανε για να γίνει η ενεργοποίηση?

tmltd
19-12-07, 17:39
Δυστυχώς εγώ που δεν μένω κοντά σε Α Γ Ι Ο ενώ έχω κάνει αίτηση από τις 30/10/07 ακόμα τίποτα μέχρι και σήμερα 19/12/07 και ούτε ξέρουν να μου ποτέ θα συνδεθώ (Φταίει ο ΟΤΕ λένε). Μετά από αυτά που ακούω ότι θέλουν και κανένα μήνα αφού ενεργοποιηθεί η γραμμή για να στείλουν το activation code μήπως θα πρέπει να λένε στον κόσμο ότι θα συνδέεστε όχι σε 15 εργάσιμες ημέρες αλλά σε 15 εργάσιμα τέρμινα ….. (όπου το τέρμινο είναι μονάδα χρόνου που μεταβάλετε χρονικά ανάλογα με το εάν έχεις άγιο και ποιόν…)

panospar
19-12-07, 23:36
Πάρτε μια ιδέα για το μαρτύριο μου. Σας παραθέτω το e-mail που έστειλα στην ΕΕΤΤ.
Αγαπητοί κύριοι,
βρίσκομαι σε απόγνωση λόγω της απαράδεκτης αντιμετώπισής μου από την WIND.
Συγκεκριμένα, έχω κάνει αίτηση σύνδεσης ADSL από τις 29/10/07 και
ακόμα δεν μπορώ να πληροφορηθώ πότε περίπου θα γίνει η σύνδεσή μου
παρ' όλα τα αιτήματά μου για διευκρινίσεις.
Αγανακτισμένος προσήλθα εχθές 17/10/07 στο κατάστημα της WIND Αγίου
Δημητρίου (οδός Αγίου Δημητρίου 99) αιτούμενος την διακοπή της πορείας
της αίτησής μου. Οι υπεύθυνοι του καταστήματος έστειλαν φαξ με τα
στοιχεία μου και ιδιόχειρο σημείωμα μου με το παραπάνω αίτημα στα
κεντρικά της εταρείας (τηλ. 2105100001). Τελικά σήμερα πληροφορήθηκα
και από το κατάστημα και από το τμήμα εξυπερέτησης ότι δεν είναι
εφικτή η διακοπή της αίτησής μου γιατί έχει περάσει στη δικαιοδοσία
της TELLAS.
Συνεπώς βρίσκομαι στην παράλογη κατάσταση να μην ικανοποείται το
αίτημά μου για σύνδεση αλλά ούτε κι αυτό της διακοπής. Έτσι δεν μπορώ
να προχωρήσω σε διαδικασία αίτησης σε άλλο πάροχο.
Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να παρεμβείτε έτσι ώστε να μπορέσω
να απεμπλακώ από αυτή τη απαράδεκτη κατάσταση.

Φιλικά,
Παναγιώτης Παρασκευόπουλος

........Auto merged post: panospar added 3 Minutes and 47 Seconds later........

Δυστυχώς φίλε μου δεν μπορείς να κάνεις ακύρωση. Κι εγω είμαι σε παρόμοια κατάσταση με σένα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.