PDA

Επιστροφή στο Forum : aDSL Economy 3000: Απορίες???



gor
09-03-05, 05:31
Πριν από δύο μέρες ενεργοποιήθηκε το aDSL μου από την ΟΤΕνετ. Μετα την πρώτη (μισή) μέρα, και ενώ κατέβασα 50ΜΒ περίπου χρησιμοποιώντας το DAP + κατέβασα και εγκατέστησα το Kazaa και το eMule (τα οποία δεν χρησιμοποίησα) + surfing 5 h μου έβγαλε συνολική κίνηση 10mb upload + 125 mb download = 135 mb!! και καλά τα 125Mb download, ας πουμε πως η εγκατάσταση kazaa και emule ότι ήταν 75mb και εφτασα τα 125Mb download. Tα 10MB upload πως έγιναν; με το surfing;;;

Τη δεύτερη μέρα δείχνει ότι ήμουν online 23 ώρες (Τι εννοεί ο ποιητής ρε παιδία; ότι είχα τον υπολογιστή ανοικτό όλο το 24ωρο ή θεωρούμαι έτσι και αλλιώς online όλη μέρα;;) και ενώ ήμουν online αρκετές δεν κατέβασα ούτε έναν φάκελο, δείχνει πάλι ότι έκανα upload 10MB και download 69mb!!!!!. Έλεος!!!

Ρε παιδιά, τόσο πολλά δεδομένα κατεβαίνουν με το απλό σερφάρισμα, έστω και αρκετών ωρών;

Πείτε μου τη γνώμη σας πριν πάρω στο 1242 και τους κράξω

power
09-03-05, 10:02
Καραρχήν μην πάρεις 1242 αλλά την Οτενετ στο 801 11 35555!

Κατά δεύτερον ακόμα και αν έχεις κλειστό τον υπολογιστή το μόντεμ παραμένει ον λινε.(αυτό για τις 24 ώρες που είδες.)
Επίσης σκέψου το ενδεχόμενο (ακόμα και αν δεν είναι οι σελίδες που σε φορτώνουν bytes) να κάνουν update τα Windows σου ή κάποιο antivirus ή να έχεις κανένα ιό-trojan.

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις ένα πρόγραμμα που μετράει την κίνηση (πx Νet Limiter) και να κάνεις τις συγκρίσεις.

Υ.Γ. Μη ξεχνάς πως τα στατιστικά της οτενετ έχουν καθυστέρηση περίπου μια μέρα.(Τα σημερινά τα βλέπεις αύριο)

BoGe
09-03-05, 10:46
Προγράμματα P2P π.χ. eMule μόνο με τα connections που δημιουργούν, δημιουργείται κίνηση στο ανέβασμα.
Ακόμα και όταν τα συγκεκριμένα προγράμματα σου δείχνουν ότι π.χ. ανεβάζουν εκείνη την στιγμή με 1ΚΒ, αυτή είναι η ταχύτητα του αρχείου που ανεβαζουν, δεν σου δείχνουν όμως και την κίνηση που δημιουργείται από τα connections.
Αν λοιπόν είχες κάποιο τέτοιο πρόγραμμα ανοιχτό δεν είναι δύσκλο να μαζευτεί κάποιο μέγεθος MB σαν εξερχόμενο.

Δοκίμασε μια μέρα να τα έχεις κλειστά τέτοιου τύπου προγράμματα.

gor
10-03-05, 11:32
συγνώμη για το έντονο ύφος μου, τα είχα ψιλοχαμένα προχθές... έβλεπα ΜΒ στον ύπνο μου από το άγχος μου. Θα το αλλάξω σε flat σήμερα και όλα καλά... Δεν το αντέχω να είμαι συνέχεια με τη μεζούρα πόσα κατέβασα και πόσα μου μένουν...

John_Nastos
10-03-05, 19:02
συγνώμη για το έντονο ύφος μου, τα είχα ψιλοχαμένα προχθές... έβλεπα ΜΒ στον ύπνο μου από το άγχος μου. Θα το αλλάξω σε flat σήμερα και όλα καλά... Δεν το αντέχω να είμαι συνέχεια με τη μεζούρα πόσα κατέβασα και πόσα μου μένουν...


Η καλύτερη κίνηση :thumbsup1

kalm
11-03-05, 13:34
Επειδή έχω και εγώ πακέτο ογκοχρέωσης (στην HOL) θα σου πω τα εξής:

1) Όντως για το χρόνο online με βγάζει και εμένα συνέχεια σνδεδεμένο. Αν θες να έχεις πραγματικά στοιχεία σύνδεσης μπορείς ή να κλείνεις το modem (αν έχει διακόπτη) ή να βγάζεις το μπριζάκι της γραμμής πάνω από το modem για όσο δεν χρησιμοποιείς Internet.
2) Και εμένα στις αρχές με είχαν χρεώσει παραπάνω από ότι έπρεπε αλλά μετά από τηλ. πήραν πίσω τη λάθος χρέωση. Θα πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις ένα Traffic monitor για πολλούς λόγους:
-Να παρακολουθείς την κίνηση και αν επιτρέπει το πρόγραμμα να κρατάς log και να συγκρίνεις τους όγκους διακίνησης
-Να παρακολουθείς την κίνηση μήπως και αυτή γίνεται από "μη εγκεκριμένο πρόγραμμα" (πχ. Trojan).
- Να παρακολουθείς την κίμηση και από πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει εσύ. Δυστυχώς όλο και περισσότερα προγράμματα έχουν την κακή συνήθεια να βγαίνουν στο Internet χωρίς να σε ρωτήσουν πρώτα. Αν έχεις λοιπόν ένα Monitor και δεις κίνηση (χωρίς να έχεις ανοίξει browser) αρχίζεις και το ψάχνεις.

Πάντως αν έχεις firewall μπορείς να δεις ποιό πρόγραμμα συνδέθηκε στο Internet, πότε, για πόσο χρόνο και τι όγκο διακίνησε. Αν δεν έχεις firewall να βάλλεις!

leventopaido
11-03-05, 14:39
Από την ιστοσελίδα http://userstats.otenet.gr/ βάλε τα στοιχεία σου και θα δεις πλήρη και αναλυτικά στατιστικά στοιχεία με ή χωρίς γραφική απεικόνιση. Στο username μη βάλεις το @otenet.gr

cocu
11-03-05, 15:47
Πριν από δύο μέρες ενεργοποιήθηκε το aDSL μου από την ΟΤΕνετ. Μετα την πρώτη (μισή) μέρα, και ενώ κατέβασα 50ΜΒ περίπου χρησιμοποιώντας το DAP + κατέβασα και εγκατέστησα το Kazaa και το eMule (τα οποία δεν χρησιμοποίησα) + surfing 5 h μου έβγαλε συνολική κίνηση 10mb upload + 125 mb download = 135 mb!! και καλά τα 125Mb download, ας πουμε πως η εγκατάσταση kazaa και emule ότι ήταν 75mb και εφτασα τα 125Mb download. Tα 10MB upload πως έγιναν; με το surfing;;;

Τη δεύτερη μέρα δείχνει ότι ήμουν online 23 ώρες (Τι εννοεί ο ποιητής ρε παιδία; ότι είχα τον υπολογιστή ανοικτό όλο το 24ωρο ή θεωρούμαι έτσι και αλλιώς online όλη μέρα;;) και ενώ ήμουν online αρκετές δεν κατέβασα ούτε έναν φάκελο, δείχνει πάλι ότι έκανα upload 10MB και download 69mb!!!!!. Έλεος!!!

Ρε παιδιά, τόσο πολλά δεδομένα κατεβαίνουν με το απλό σερφάρισμα, έστω και αρκετών ωρών;

Πείτε μου τη γνώμη σας πριν πάρω στο 1242 και τους κράξω
Ρε παιδιά για να μην γράφει 23ώρες κτλ.,θα δείτε ότι στις ρυθμίσεις δυκτίου υπάρχουν 2 εικονίδια θα κλείνετε πρώτα το εικονίδιο της σύνδεσης ίντερνετ και μετά θα κλείνετε την σύνδεση lan!ΑΝ κλείνετε μόνο την lan έτσι θα σας γράφει!Αν έχετε όμως service pack2 και εμφανίζει το εικονίδιο της lan μόνο έχω ανοίξει θέμα στο alcatel για το πώς θα γίνει αυτό να εμφανιστεί και εκεί το εικονίδιο της σύνδεσης!

cocu
11-03-05, 15:47
Πριν από δύο μέρες ενεργοποιήθηκε το aDSL μου από την ΟΤΕνετ. Μετα την πρώτη (μισή) μέρα, και ενώ κατέβασα 50ΜΒ περίπου χρησιμοποιώντας το DAP + κατέβασα και εγκατέστησα το Kazaa και το eMule (τα οποία δεν χρησιμοποίησα) + surfing 5 h μου έβγαλε συνολική κίνηση 10mb upload + 125 mb download = 135 mb!! και καλά τα 125Mb download, ας πουμε πως η εγκατάσταση kazaa και emule ότι ήταν 75mb και εφτασα τα 125Mb download. Tα 10MB upload πως έγιναν; με το surfing;;;

Τη δεύτερη μέρα δείχνει ότι ήμουν online 23 ώρες (Τι εννοεί ο ποιητής ρε παιδία; ότι είχα τον υπολογιστή ανοικτό όλο το 24ωρο ή θεωρούμαι έτσι και αλλιώς online όλη μέρα;;) και ενώ ήμουν online αρκετές δεν κατέβασα ούτε έναν φάκελο, δείχνει πάλι ότι έκανα upload 10MB και download 69mb!!!!!. Έλεος!!!

Ρε παιδιά, τόσο πολλά δεδομένα κατεβαίνουν με το απλό σερφάρισμα, έστω και αρκετών ωρών;

Πείτε μου τη γνώμη σας πριν πάρω στο 1242 και τους κράξω
Ρε παιδιά για να μην γράφει 23ώρες κτλ.,θα δείτε ότι στις συνδέσεις δυκτίου υπάρχουν 2 εικονίδια θα κλείνετε πρώτα το εικονίδιο της σύνδεσης ίντερνετ και μετά θα κλείνετε την σύνδεση lan!ΑΝ κλείνετε μόνο την lan έτσι θα σας γράφει!Αν έχετε όμως service pack2 και εμφανίζει το εικονίδιο της lan μόνο έχω ανοίξει θέμα στο alcatel για το πώς θα γίνει αυτό να εμφανιστεί και εκεί το εικονίδιο της σύνδεσης!

spartacus
12-03-05, 22:50
Φίλε μου το ''μηχανάκι'' της οτενετ μετράει και το σερφάρισμα !! π.χ ανοίγοντας την σελίδα του adslgr έχεις ήδη κατεβάσει τουλάχιστον 250 kb και πάει λέγοντας, παίζεις online παιχνίδια;;; τη γάμησες!!!! θα κατεβάζεις για κάθε ώρα που παίζεις ένα σκασμό mb, κάθησα μια φορά και μέτρησα μιας ώρας παιχνίδι με το enemy territory και είδα ότι είχε μετρήσει το ''μηχανάκι'' τους 80mb, μακριά από ογκοχρεώσεις, ειδικά αυτή του 1giga είναι σκέτη απάτη

geo71
16-03-05, 10:50
Η ογκοχρέωση δεν είναι κατ'ανάγκη απάτη, εξαρτάται τι χρήση θέλεις να κάνεις. Αν κατεβάζεις προγράμματα (εφαρμογές/παιχνίδια/κλπ) μέσω p2p δεν σε συμφέρει επειδή μοιράζεις bandwitch και στο upload. Προσωπικά δεν κάνω χρήση τρελλή του p2p , προτιμάω κλασσικές μεθόδους (αντίγραφα) για κάτι που μου χρειάζεται άμεσα, αλλιώς γιατί να το κατεβάσω?

Το χρησιμοποιώ και σε παιχνίδια online (call of duty) και είμαι γύρω στα 25/30 ΜΒ την ώρα, δηλαδή 5 ώρες την ημέρα αν θέλω να είμαι μέσα στο όριο των 3 GB το μήνα. Πότε θα βρώ 5 ώρες διαθέσιμες είναι άλλη κουβέντα, η δουλειά δεν επιτρέπει ξενύχτια...

Παλιά είχα flat 640/256 και είχα ανοικτό το pc - 24h. Έκανα 6 μήνες να κατεβάσω ένα πακέτο 12 cd επειδή δεν υπήρχαν χρήστες... Θεωρώ κοροϊδία τα λεφτά που κοστίζει το flat για 384/128 από τη στιγμή που στο εξωτερικό έχουν 1Mbit/256 από 24,00-30,00 το μήνα (Ιταλία) και στη Γαλλία έχει 14,00...

Υπάρχουν υπέρ και κατά, σε όλες τις προσφορές. Αν κάποιος κοιτάξει τι πραγματικά θέλει και όχι τι θα ήθελε να έχει, καλύπτεται και από την ογκοχρέωση.

ΕΡΜΗΣ
16-03-05, 13:56
Εγώ να προσθέσω ένα άλλο παράδειγμα σε αυτά που είπε ο προλαλήσαντας. Άν υποθέσουμε ότι είμαι υπάλληλος σε μία εταιρία με χρηματιστήρια και θέλω να βλέπω ανα πάσα στιγμή ένα site που δείχνει τη πορεία των μετοχών. Μπορώ να έχω ανοιχτή τη σελίδα και τον Η/Υ, να διαβάζω οικονομικές ειδήσεις σε διάφορα sites και ταυτόχρονα να στέλνω πολλά email. Ουσιαστικά ο όγκος των δεδομένων που ανεβοκατεβάζω είναι απειροελάχιστος σε σχέση με αυτόν που θα αναβοκατέβαζα αν έπαιζα ένα παιχνίδι.

Όμως δίνοντας μου εμένα ένα πακέτο ογκοχρέωσης(κάποιος isp) έχω την συνεχόμενη σύνδεση αδιαφορώντας για το πόση ώρα είμαι συνδεδεμένος(κόστος χρονοχρέωσης που έχουν οι απλές η isdn συνδέσεις.)

Συμπέρασμα:
Είστε χρηματιστής ή έχετε ανάγκες παρόμοιες με αυτές ενός χρηματιστή;; Πάρτε ένα πακέτο με ογκοχρέωση!!

Είστε "παιχνιδιάρης" ή θέλετε να κατεβάζετε τα "άντερα σας";; Καλύτερα να ξεχάσετε τα μικρά πάγια(πακέτα ογκοχρέωσης) γιατί στο τέλος του μήνα θα διαπιστώσετε ότι με την ογκοχρέωση που θα δείτε στο λογαριασμό, θα θέλετε να τον φάτε !!

dhmk
16-03-05, 15:00
Προσωπικά το OnDSL3000 είναι το όνειρο του να έχεις DSL με 30 ευρώ περίπου τον μήνα (τουλάχιστον μέχρι τον Ιούνιο - αν και από ότι ακούγεται θα υπάρξουν νέες προσφορές των παρόχων μέχρι τότε). Υπό κανονικές συνθήκες "ξοδεύω" 1.3GIGA/μήνα ή και λιγόρερο. Ζορίζομαι μόνο όταν κατεβάζω τη διανομή linux της SUSE. Την κατεβάζω σε δυο μήνες ώστε να κρατώ το bandwidth που συνήθως χρειάζομαι αν και πιθανώς στο μέλλον να κάνω την... παραχώριση να αγοράζω μια NETCARTA των 8 ευρώ γιαυτή τη δουλειά ή ότι άλλο αντίστοιχο προκύψει (πολύ-πολύ σπάνιο).

Τα P2P τα χρησιμοποιώ μόνο για να κατεβάζω document και ηλεκτρονικά βιβλία.

viron
16-03-05, 17:14
Τα διάφορα πακέτα ογκοχρέωσης , χρονοχρέωσης είναι κατασκευάσματα των τμημάτων marketing των ISP για να βάζουν στις διαφημίσεις εμεις έχουμε dsl από ... τόσα ευρώ.
Σε καμμία περίπτωση δεν συμφέρουν , και πάντα καταλήγουν αν είναι ακριβότερα στην χρήση από τα flat πακέτα.
Επίσης είναι το άλλοθι ότι και στην ελλάδα υπάρχει φτηνό dsl.
Μακριά από αυτά και αποτρέψτε και όσους μπορείτε να τα αποφύγουν.
Βύρων.

geo71
16-03-05, 19:10
Δηλαδή μου λές ότι, επειδή η BMW έξω έχει 10000,00 δεν θα πάρω στην Ελλάδα μια έκδοση Χ της BMW που κάνει 8000,00!! Άμα μου χρειάζεται και δεν είμαι σε θέση να δώσω παραπάνω, τι κάνω? Να πάω με ποδήλατο?

Υπάρχει εναλλακτικό πακέτο σε σχέση "κόστος/χρήση", για να αποτραπεί κάποιος να βάλει ογκοχρέωση?

Αν δεν συμφωνούμε με την πολιτική που εφαρμόζει ο ΟΤΕ (και αλλοι φορείς), τότε δεν βάζουμε καθόλου ADSL και μένουμε στα ταχυδρομικά περιστέρια. Πιο λογικό είναι να απαξιωθούν οι υψηλές συνδρομές, να μειωθούν οι χρήστες που πληρώνουν 70-120/μήνα για ADSL και να μάθει ο ΟΤΕ (και ο κάθε ΟΤΕ), ότι λεφτά δεν υπάρχουν. Όσο υπάρχουν "θύματα" που χρυσοπληρώνουν κάτι το οποίο είναι "δωρεάν" στο εξωτερικό, τόσο θάρρος πέρνουν οι διάφοροι "φορείς" ADSL. Στη Ιταλία έγινε θέμα με την αύξηση του παγίου (ήταν 30,00 φλατ στα 640/256) που ήθελε να βάλει η telecom-italia και πλάκωσαν σε απεργία οι χρήστες ίντερνετ με μαζικές ακυρώσεις συμβολαίων. Αποτέλεσμα... έμεινε 30,00 στα 1Mbit.

Τι μου λές τώρα...

sa1901
17-03-05, 18:32
συγνώμη για το έντονο ύφος μου, τα είχα ψιλοχαμένα προχθές... έβλεπα ΜΒ στον ύπνο μου από το άγχος μου. Θα το αλλάξω σε flat σήμερα και όλα καλά... Δεν το αντέχω να είμαι συνέχεια με τη μεζούρα πόσα κατέβασα και πόσα μου μένουν...
Tόσο άγχος ούτε με την dial-up δεν είχαμε. Βάλε, όπως είπες, μία flat στα 256 να ησυχάσεις.

Dimis32
17-03-05, 18:58
Παιδιά μια συμβουλή. Ας υποθέσουμε ότι κάνω πολύωρη καθημερινή χρήση του ιντερνετ(email, browsing, chat) και ότι θα αποφεύγω να κατεβάσω οποιοδήποτε αρχείο. Με συμφέρει μια σύνδεση ογκοχρέωσης και αν ναι πιο είναι το πιο καλό πακέτο της αγοράς;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

power
17-03-05, 19:24
Κάνε το εξής :
Υπολόγισε στο περίπου πόσο όγκο χρειάζεσαι το μήνα.Αν ξεπερνάς πολύ τα 1000-1200 βάλε το 3000.
Αν δείς οτι γουστάρεις downloads τότε με ένα τηλέφωνο την αλλάζεις επι τόπου σε flat.

Επίσης αν είσαι κοντά στα 3000-4000 βάλε το 3000 και ή θα χρεώνεσαι τα extra (0.015E/MegaByte) ή θα παίζεις με κάρτα για το υπόλοιπο του μήνα.

Dimis32
17-03-05, 19:53
Υπαρχει κανενα προγραμματακι που να σου υπολογιζει τον ογκο που κατεβαζεις;

kalm
17-03-05, 21:09
Τα διάφορα πακέτα ογκοχρέωσης , χρονοχρέωσης είναι κατασκευάσματα των τμημάτων marketing των ISP για να βάζουν στις διαφημίσεις εμεις έχουμε dsl από ... τόσα ευρώ.
Σε καμμία περίπτωση δεν συμφέρουν , και πάντα καταλήγουν αν είναι ακριβότερα στην χρήση από τα flat πακέτα.
Επίσης είναι το άλλοθι ότι και στην ελλάδα υπάρχει φτηνό dsl.
Μακριά από αυτά και αποτρέψτε και όσους μπορείτε να τα αποφύγουν.
Βύρων.

Υποθέτω πως η άποψη σου πως η ογκοχρέωση είναι κόλπο του marketing και η προτροπή να "μην τα χρησιμοποιεί κανείς" έχει κάποια βάση. Έχω πακέτο ογκοχρέωσης σε γραμμή Vivodi 256 με ISP HOL. Σε μηνιαία βάση κάνω χρήση από 250-500 ΜΒ/μήνα και μου στοιχίζει 22,5-26,6 €/μήνα (o ΦΠΑ συμπεριλαμβάνεται). Έχεις να μου προτείνεις κάποιο οικονομικότερο πακέτο;

Περιμένω να τεκμηριώσεις την άποψή σου.

argal
28-03-05, 13:07
Προσωπικα θεωρώ την ADSLeconomy 3000 της Οτενέτ με 10 Ευρώ τον μήνα μία πολύ καλή πρόταση αλλά οπως είπαν καί οι προλαλήσαντες εξαρτάται από το τι χρήση θέλει να κάνει ο καθένας. Εγώ βασικά κατεβάζω όλα τα μεγάλα files απο την δουλειά καί τα μικρότερα απο το σπίτι και ετσι κυμαίνεται η σύνδεση μου γύρω στα 2-2.5 Gig τον μήνα. Η τιμή των 10 Ευρώ τον μήνα ειναι πάρα πολύ φτηνή ακόμα καί σε σύγκρηση με Ευρωπαικά standards καί απλησίαστη από οποιονδήποτε αλλο Ελληνικό provider.

geo71
28-03-05, 13:19
Να προσθέσω ότι η προσφορά των 10,00 ισχύει και μέχρι τον Ιούνιο (αν δεν κάνω λάθος) όπως μου είπαν από το κατάστημα της ΟΤΕΝΕΤ και θα επανέλθει στα 20,00... Τουλάχιστον σαν πρώτη επαφή αρκεί για να μπορέσει κάποιος να αξιολογήσει εάν συμφέρει να αναβαθμιστεί σε αορίστου χρόνου ή να συνεχίσει την ογκοχρέωση.

bomberb17
28-03-05, 16:44
Υπαρχει κανενα προγραμματακι που να σου υπολογιζει τον ογκο που κατεβαζεις;

DUMeter. Κατέβασέ το και δες. Κάνε μια δοκιμή μια μέρα. Αν σου λέει ότι διακίνησες συνολικό όγκο π.χ. 100ΜΒ σε μια μέρα και η ΟΤΕΝΕΤ σου λέει ότι διακίνησες 120 τότε κλέβουν. Ας κάνει κάποιος που έχει οικονομικό πακέτο μια δοκιμή γιατί εγώ έχω flat. Αν τελικά κάνουν κομπίνα, βάλτε το είδηση στο adslgr.com!

power
28-03-05, 18:15
DUMeter. Κατέβασέ το και δες. Κάνε μια δοκιμή μια μέρα. Αν σου λέει ότι διακίνησες συνολικό όγκο π.χ. 100ΜΒ σε μια μέρα και η ΟΤΕΝΕΤ σου λέει ότι διακίνησες 120 τότε κλέβουν. Ας κάνει κάποιος που έχει οικονομικό πακέτο μια δοκιμή γιατί εγώ έχω flat. Αν τελικά κάνουν κομπίνα, βάλτε το είδηση στο adslgr.com!

Κομπίνα, κομπίνα!
20 ΜΒ από εδώ 20 ΜΒ από εκέι, έτσι βγαίνουν τα λεφτά.Αν σκεφτείτε οτι χρεώνουν 0.0015 Ε/ΜΒ τότε μιλάμε για χρήμα με ουρά.
Οι μισθωμένες, οι static συνδέσεις και τα webhosting είναι για τα μάτια του κόσμου. Μέσα τους βάζουν.


Υ.Γ. Συγχώρεσε με για το ειρωνικό post αλλά έγραψες κάτι χωρίς να το σκεφτείς.
Φιλικά.

desane
16-05-05, 23:03
Επειδη το ψαχνω πολυ τον τελευταιο καιρο,ωστε να επιλεξω συνδεση παρατηρησα το εξης.
Με σερφαρισμα σε διαφορα sites,κατεβασμα mails(οχι και πολλα),ο ογκος upload+download ειναι "στο περιπου",10 ΜΒ την ωρα.Το εχω παρατηρησει πολλες μερες,ανα ωρα.Αλλες φορες παει 12,αλλες 8,μεσο ορο υπολογιστε 10 ΜΒ.
Το πακετο δηλ. Economy 1000 δινει 30 ΜΒ την μερα(στο περιπου παντα).3 ωρες μονο σερφαρισμα δηλ.,χωρις κανενα μα κανενα download....Ξερετε ποσοι αδαεις υπαρχουν που πεφτουν στην παγιδα της διαφημισης"1000ΜΒ=200 τραγουδια ΜP3"???Το διαπιστωνουν μαλλον στον πρωτο λογαριασμο.
Το πακετο 3000 με την προσφορα(9,90/μηνα) νομιζω αξιζει τα λεφτα του για καποιον που δεν θα "τρελαθει'να κατεβαζει προγραμματα,video κτλ.
100 ΜΒ την μερα.Δηλ 5 ωρες surfing και 50 ΜΒ download/ημερα.Μετα τους 3μηνες βλεπουμε πως εχει η κατασσταση στην αγορα και επιλεγουμε αναλογως.

sdikr
16-05-05, 23:07
Το πακετο 3000 με την προσφορα(9,90/μηνα) νομιζω αξιζει τα λεφτα του για καποιον που δεν θα "τρελαθει'να κατεβαζει προγραμματα,video κτλ.
Και γιατί να μην πάς σε flat rate με 15?


100 ΜΒ την μερα.Δηλ 5 ωρες surfing και 50 ΜΒ download/ημερα.Μετα τους 3μηνες βλεπουμε πως εχει η κατασσταση στην αγορα και επιλεγουμε αναλογως.
ας πούμε πχ οι drivers για τον scanjet 3500, μόνο 274 mb

@ ADSLgr.com All rights reserved.