PDA

Επιστροφή στο Forum : Φανταρίστικα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

iloxos
21-08-07, 14:36
Παρουσιάζομαι εκεί την Δευτέρα...

Αλλά λόγω υγείας(κοίλη στον σπόνδυλο και σκολίωση) θα πάρω την αναβολή. Δυο μερούλες θα κάτσω:whistle::whistle::whistle:

Μην αγχώνεσαι στα 32 πληρώνεις...

Νικαετός
21-08-07, 14:41
Παρουσιάζομαι εκεί την Δευτέρα...

Αλλά λόγω υγείας(κοίλη στον σπόνδυλο και σκολίωση) θα πάρω την αναβολή. Δυο μερούλες θα κάτσω:whistle::whistle::whistle:

Άντε μεγάλε...καλός πολίτης :p....

Lazy Dog
21-08-07, 15:42
Άντε μεγάλε...καλός πολίτης :p....:innocent::medic:

DOU
15-07-08, 13:11
Καστορια 585 ΤΠ,ξερει κανεις τιποτα,τι παιζει εκει? Εχει κανει καποιος εκει?:rolleyes::what:

iloxos
15-07-08, 13:58
προκάλυψης (φυλάκια => κάργα περίπολα αλλά ήσυχη μονάδα)

giannhs1984
17-07-08, 12:09
Με εντολή δοικητή δεν πατάνε μέσα...

Τσατσιλίκι; Απλώς δεν βλέπω μα καλό μάτι να είναι παλικάρια 6 μήνες στη καβύλη και άλλοι να μην κάνουνε θητεία καθόλου στα ιδρύματα ΠΑ/ΠΝ
τι μερος και αυτο παναγια μου...........................
ακομη θυμαμαι παλια σαν κδ που ειχα παει για να εκπαιδευσω κατι κουλαδια(μην χεσω) και πετυχα τον χαροκοποπου ηταν να πιασει εκει και λεω παει ηταν που ηταν θα γινει και αλλο μαυρο..

αλλα τελικα ειδα οτι ηταν οτι να ναι εκει πολλη βλακεια και φυσικα κομπλεξ οποτε εβλεπαν πρασινο μπερε μουχαχαχαχαχα:cool: γκατζολια και γκατζολοπτερα for ever:rofl:

gkimonas
18-07-08, 14:46
Αν κυλήσουν όλα όπως πρέπει με το θέμα ΤΕΙ, φεύγω τον Φλεβάρη.:(:vava:

8anos
18-07-08, 15:44
Μην αγχώνεσαι στα 32 πληρώνεις...

Νομιζω οτι ειναι στα 35.... :hmm:

DOU
04-10-08, 18:40
Αλτ τις ει
==========
Πάλι ύπνος δε με πιάνει
στο σκοπέτο έχω πεθάνει
πάλι θα ξυπνήσω βράδυ
για να ετοιμαστώ

τη στολή μου θα φορέσω
την εξάρτηση θα δέσω
και το όπλο μου θα πάρω
γι' άλλη μια βραδιά

Αλτ εις ει
έχεις μάθει μονάχα να λες
που 'χεις πήξει μετά τις σκοπιές
και κοιμάσαι χωρίς ενοχές
Αλτ εις ει
μη μου σπας πια τα νεύρα κι εσύ
έχω φάει τρελή εμπλοκή
και μου θέλεις αναγνωρισή
Αλτ εις ει...


:lol::lol::p

dimmihel
07-10-08, 10:50
Πεζικό Ρέθυμνο κανείς με την Δ ΕΣΣΟ/2008;

ESP1982
09-11-08, 20:29
Ήρθε και εμένα η ώρα μου. Την κάνω αυτή την Πέμπτη (13) για Πόρο, ναυτικό. :p


Πφφφφ, έφυγαν και πόσα κιλά μαλλί. :cry:

hemlock
09-11-08, 20:44
Ήρθε και εμένα η ώρα μου. Την κάνω αυτή την Πέμπτη (13) για Πόρο, ναυτικό. :p


Πφφφφ, έφυγαν και πόσα κιλά μαλλί. :cry:

Αχαχαχααχαχ ρε τον στραβογιανναρα τι επαθε....:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Ρε συ το κρατησες το μαλλι?
Κουκλι θα εισαι με την μπλε στολαρα...:p

subneo
09-11-08, 22:12
96Δ ΕΣΣΟ (243 σειρα)
Κ.Ε.Ε.Δ. --> ΣΧ.ΑΛ. --> Λάρισα Στρ. Μπουγα 32 ΜΠΠ

Θα έμενα ΜΑΛ και θα έκανα και ελευθέρας αλλά στο τελευταίο άλμα έπαθα διαστρεμα.. :(

ESP1982
10-11-08, 19:03
Αχαχαχααχαχ ρε τον στραβογιανναρα τι επαθε....:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Ρε συ το κρατησες το μαλλι?
Κουκλι θα εισαι με την μπλε στολαρα...:p

Το κράτησα πανάθεμά το. :lol:

Μπλε; Σίγουρος πως δεν είναι άσπρη; :p

Zer0c00L
10-11-08, 19:24
ειναι πολυ?

226 σειρα η 93ε αν προτιματε.

15 μηνες παραμεθοριο (ροδος)
στα μαυρα τα μπερε (τεθωρακισμενα)
υπαξιωματικος (λοχιας)

οσο για απολυτηριο δεν θυμαμαι το χρωμα αλλα δεν ειναι λευκο (λογω σχολειων που εχω περασει απο ειδικες δυναμεις κτλ)

θα αργησει ακομα....

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 11 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Εγω τεθωρακισμενα Αυλώνα - Λημνο (88ΕΜΑ) - Αυλώνα και μιλάμε για ατελείωτο τρέξιμο!!!! Αμα είσαι μαύρος που λένε μαύρη είναι και η μοίρα σου. Ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω, ένα μόνο θα πω για να καταλάβετε, σε μια φρουρά κάποια στιγμή κατέβηκα ως: οδηγός επιφυλακής, πεζοπόρος ίλυ, σκοπός 4ο νούμερο φυσικά και λοχίας υπηρεσίας για την φρουρά γιατί εκείνη την ώρα ήταν σκοπός ο έφεδρος λοχίας και ήμουν ο παλιότερος φαντάρος της ίλυς μου. Για όσους προτρέξουν ναι σε μας οι έφεδροι λοχίες έκαναν και σκοποί και περίπολα και λούη και όχι δεν κάνω πλάκα όταν λέω ότι κατέβηκα στην φρουρά με 4 ιδιότητες!! Άλλες καταστάσεις μιλάμε...

καλα μην το λες γιατι και στην ροδο 95ΕΑΡΜΕΑ το ιδιο εκανα και εγω ως λοχιας αλλα και οι αλλοι υπαξιωματικοι ετσι ωστε να βγαινουν οι φανταροι εξοδουχοι.

οσο για καθηκοντα αστο... μου εφτανε οτι ημουν λοχιας - υπευθυνος μηχανογραφησης (μοναδικη μοναδα τοτε με Η/Υ κτλ) - οδηγος του διοικητη και η ειδικοτητα μου (αρχηγος πληρωματος σε αρμα μαχης Μ48Α5)

το μονο καλο απο τον στρατο ηταν το ΚΑΨΙΜΙ και οτι επαιξα στο ΚΑΖΙΝΟ τοτε και κερδισα το αστρονομικο ποσο τοτε 500.000 δρχ (απο 20.000 Δρχ που ειναι το οριο μου χρονιαρες μερες) και εφυγα απο εκει με 500.000 δρχ αχ αγαπημενο 21 χεχεχε.

treli@ris
10-11-08, 20:47
Ήρθε και εμένα η ώρα μου. Την κάνω αυτή την Πέμπτη (13) για Πόρο, ναυτικό. :p


Πφφφφ, έφυγαν και πόσα κιλά μαλλί. :cry:

Παρουσιαζεται κι ενας φιλος μου στον Πορο μαζι σου (13/11). Απο Ανδρο ειναι. Αν γνωριστειτε δωσε χαιρετισματα απο Αρτα γιατι εχουμε κανα 3μηνο να βρεθουμε

Lagman
11-11-08, 15:21
για μετεκπαίδευση πήγε κανείς ;

Zer0c00L
11-11-08, 16:04
εμενα με ξεχασαν εντελως οπως και με το απολυτηριο.

χαχα

elise
11-11-08, 16:20
για μετεκπαίδευση πήγε κανείς ;

δεν παιζει ρολο τι απολυτηριο θα παρεις?

iloxos
11-11-08, 16:59
ο Vasper!!! Τρελό κομάντο απο ότι έμαθα:p

........Auto merged post: iloxos πρόσθεσε 0 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δεν παιζει ρολο τι απολυτηριο θα παρεις?

οι ΔΕΑ, οι ΚΔ και οι πράσινοι πάνε πιο συχνά. Οι άσπροι πιο αραιά.

bathan
11-11-08, 18:33
Εγώ ήμουν 86Ε εσσο, ή 184 σειρά. Διαβιβάσεις - εκπαίδευση Κ/Τ (Cosmic aitna crypto) και δεν συμμαζεύεται
21 μηνες θητεία κολασμένη ......

Lagman
12-11-08, 13:14
Εγώ ήμουν 86Ε εσσο, ή 184 σειρά. Διαβιβάσεις - εκπαίδευση Κ/Τ (Cosmic aitna crypto) και δεν συμμαζεύεται
21 μηνες θητεία κολασμένη ......


χαρτί απολύσεως σου έχει έρθει η στα 45 το στέλνουνε ;

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 10 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ο Vasper!!! Τρελό κομάντο απο ότι έμαθα:p

........Auto merged post: iloxos πρόσθεσε 0 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........



οι ΔΕΑ, οι ΚΔ και οι πράσινοι πάνε πιο συχνά. Οι άσπροι πιο αραιά.

Πέτυχα άτομα που ήταν η τρίτη τους φορά για μετεκπαίδευση("άσπροι") ,άλλοι λέγανε κάθε 4 χρόνια θα έχει μετεκπαίδευση από δω και στο εξής και άλλοι λέγανε σιγά μην σε ξανά φωνάξουν . Είδα και κάτι "παππούδες" ΔΕΑ πρέπει να ήταν καμιά 40αρα ετών χαλαρά είχαν πάρει μπόλικα αστέρια :p

Κάθε χρόνο μου άλλαζε το πράσινο "απολυτήριο" έβλεπα να αλλάζει η μονάδα λέω ωχ τώρα θα τρέχουμε για μετεκπαίδευση... να είναι κοντά πάει στο καλό,αλλά αν είναι μακριά ...


Να έχεις παιδια υποχρεώσεις 40κατι ετων και να σε φωνάξουν να κοιμηθείς στην σκηνη...

bathan
12-11-08, 14:25
χαρτί απολύσεως σου έχει έρθει η στα 45 το στέλνουνε ;
Επειδή 7 χρόνια αφού απολύθηκα με κάλεσαν για μετεκπαίδευση (ο Θεός να την κάνει εκπαίδευση, τουρισμός ήταν) μου έδωσαν και λευκό απολυτήριο

........Auto merged post: bathan πρόσθεσε 4 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Πέτυχα άτομα που ήταν η τρίτη τους φορά για μετεκπαίδευση("άσπροι") ,άλλοι λέγανε κάθε 4 χρόνια θα έχει μετεκπαίδευση από δω και στο εξής και άλλοι λέγανε σιγά μην σε ξανά φωνάξουν . Είδα και κάτι "παππούδες" ΔΕΑ πρέπει να ήταν καμιά 40αρα ετών χαλαρά είχαν πάρει μπόλικα αστέρια :p

Να έχεις παιδια υποχρεώσεις 40κατι ετων και να σε φωνάξουν να κοιμηθείς στην σκηνη...
Εγώ όταν είχα πάει για μετεκπαίδευση πήγα στην μονάδα που απολύθηκα, οπότε σκηνάκια δεν έτυχα ευτυχώς. Στην ομάδα μου είχαμε 3 υπολοχαγούς και οι 2 ήταν σαν τους ΖΖTop :rofl: περάσαμε μια εβδομάδα ολοκληρωτική αφασία :lol:

iloxos
12-11-08, 16:50
οι έφεδροι δεν έχουν κανονισμό για μαλλιά ή γένια σε μετεκπαιδεύσεις. Στην κύπρο, οι πυρήνες το 87/96 και σε διάφορες ασκήσεις άπαντες σκάνε μουσάτοι.

εξ' άλλου - ευτυχώς - η κοινωνία αλλάζει (μακρύ μαλλί: 1800-1900 = άντρας, 1900-2000 = αναρχικός/ αδερφή:rofl:) και κόβονται οι μλκς.
Το 1980κάτι κόπηκε και ο κανονισμός (μαζί με πολλούς άλλους του 19ου αιώνα) που είχε υποχρεωτικό το μουστάκι στους ΔΕΑ -πράγμα που τους έκανε νο1 στόχο στους ακροβολιστές του αντιπάλου - και την ψιλή στους φαντάρους (χριστιανισμός!!!).
οι τρίχες δεν μετράνε εκτός και αν τραβάς τον άλλον απο αυτές (γι'αυτό και το κούρεμα ή το ράστα στην αρχαιότητα).

giannhs1984
12-11-08, 19:13
ειναι πολυ?

226 σειρα η 93ε αν προτιματε.

15 μηνες παραμεθοριο (ροδος)
στα μαυρα τα μπερε (τεθωρακισμενα)
υπαξιωματικος (λοχιας)

οσο για απολυτηριο δεν θυμαμαι το χρωμα αλλα δεν ειναι λευκο (λογω σχολειων που εχω περασει απο ειδικες δυναμεις κτλ)

θα αργησει ακομα....

........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 11 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........



καλα μην το λες γιατι και στην ροδο 95ΕΑΡΜΕΑ το ιδιο εκανα και εγω ως λοχιας αλλα και οι αλλοι υπαξιωματικοι ετσι ωστε να βγαινουν οι φανταροι εξοδουχοι.

οσο για καθηκοντα αστο... μου εφτανε οτι ημουν λοχιας - υπευθυνος μηχανογραφησης (μοναδικη μοναδα τοτε με Η/Υ κτλ) - οδηγος του διοικητη και η ειδικοτητα μου (αρχηγος πληρωματος σε αρμα μαχης Μ48Α5)

το μονο καλο απο τον στρατο ηταν το ΚΑΨΙΜΙ και οτι επαιξα στο ΚΑΖΙΝΟ τοτε και κερδισα το αστρονομικο ποσο τοτε 500.000 δρχ (απο 20.000 Δρχ που ειναι το οριο μου χρονιαρες μερες) και εφυγα απο εκει με 500.000 δρχ αχ αγαπημενο 21 χεχεχε.
ξεχασαν να σου πουν οτι η ροδος δεν ειναι παραμεθωριος? η τα γνωστα ναι ειναι αλλα επειδη εχει κοσμο δεν το λεμε?:rofl::rofl::rofl::rofl:

Zer0c00L
12-11-08, 23:36
τουλαχιστον τοτε 93-94 ηταν παραμεθοριος γιατι εκανες 15 μηνες αν καθοσουν αθηνα εκανες 19 μηνες.

και οσο ημουν εκει (δηλαδη μεχρι απολυσεως) ειμασταν και καλα "αστυφυλακες" (εγω αρχιφυλακας)

ολες οι πινακιδες ηταν Ε.Α xxxxxx

αρα 15 μηνες φανταρος (μαζι με ολες τις εκπαιδευσεις + σχολεια) - καμποσες τιμητικες αδειες
+ λεφτα απο το καζινο + λεφτα απο το ΚΨΜ καλα την εβγαλα για φανταρος.

και ως υπαξιωματικος ημουν και αψογος δεν επηξα ουτε φανταρο αλλα εκανα και σκοπια αμα λαχει για να βγει καποιος εξοδουχος.

SyMpToM
15-11-08, 17:36
2008 Γ ΕΣΣΟ
ΚΕΠΒ Θήβα -> ΚΕΤΧ Πάτρας (Μετεκπαίδευση Οπλουργός)-> 88 ΜΕΑ/ΑΠ (ΑΙΜΑ) Λήμνος.
ΜΕΑ/ΑΠ = Κόλαση επι γής..

ESP1982
28-11-08, 21:20
Προπαιδευόμενος Rambo της θάλασσας ευπειθώς αναφέρω. :lol:

Επέστρεψα για 10ήμερο λιώσιμο από Πόρο και μετά φεύγω καρφωτός για Σύρο. :p


ΠΟΛΥ κάψιμο η προπαίδευση. Έμαθα τα παρακάτω:

- με ποιό τρόπο μπορώ να λουφάρω ελισσόμενος σαν χέλι. :rofl:
- πόσο σάπια είναι η κουζίνα ενός στρατοπέδου.
- την τέχνη του να σκουπίζω επί μία ώρα έναν διάδρομο 5x5 λουφάροντας ασύστολα. :lol:

Δεν έμαθα:

- να καθαρίζω τουαλέτες μιας και μονίμως τη σκαπούλαρα. :p
- να κάνω το περιβόητο γόπινγκ. Μέχρι και που προσφέρθηκα να κάνω γόπινγκ και δε με βάλανε. :rofl:

DaveMurray
28-11-08, 21:27
Και ύστερα μου λέει ένας ναυτάκος, φίλος τυ αδερφού μου, πως οι ναύτες είναι ριγμένοι και μέσα σε εμπλοκή....

Όλη μέρα κοιμούνται!!!

:lol::lol:

ESP1982
28-11-08, 21:36
Και ύστερα μου λέει ένας ναυτάκος, φίλος τυ αδερφού μου, πως οι ναύτες είναι ριγμένοι και μέσα σε εμπλοκή....

Όλη μέρα κοιμούνται!!!

:lol::lol:

Ντροπή και αίσχος! Συκοφαντίες! :spam: :rant:

Σε μία προπαίδευση γίναμε όλοι τουλάχιστον Chuck Norris. :rofl: :lol: :lol: :lol:



Και ποτέ δεν κοιμόμασταν! :evil: Ο σωστός λουφαδόρος ποτέ δεν κοιμάται και έχει πάντοτε μία δικαιολογία έτοιμη. :lol: :lol:

konc
28-11-08, 22:06
Για να μπαίνουμε λίγο και στο κλίμα των (στρατιωτικών) ημερών... Η 302 είναι ήδη φάντασμα και οι ουρίτσες των πρώτων της απαλλαγών έχουν ήδη σκάσει μύτη. Απαντώνται στις... τουαλέτες και κυκλοφορούν πολύ 2-4 το βράδυ :ROFL:
Επιτέλους, σειρές, ήρθε η ώρα να το πούμε και εμείς... 302 ΛΕΛΕ!! :)

bigbill24
28-11-08, 22:49
ΛΕΛΕ και ΤΡΕΛΕΛΕ!!!Άντε να έρχονται να πάρουμε την άδεια απολύσεως!302 ΛΕΛΕ!Άλλη μια εβδομάδα ακόμα,ύπομονή!

skyliner34
03-12-08, 09:05
Λελε και εδώ 13 ΝΟΕ 2008...

Άντε και κάποια στιγμή να έρθει ο πολιτισμός στη χώρα και να το καταργήσουν το καραγκιοζιλίκι...

ESP1982
03-12-08, 14:04
Λελε και εδώ 13 ΝΟΕ 2008...

Έλα ρε. Ίδια μέρα μπήκαμε. :p Πού παρουσιάστηκες;

skyliner34
05-12-08, 20:54
Τρίπολη όπου και ασχολήθηκα με τη μόδα για τους επόμενους 2.5 μήνες (Απάλευτη η τρίπολη)

DOU
14-12-08, 19:41
Ρε θα μειωσουν καμια θητεια η μας πουλανε παπαντζα και εμεις ψαρωνουμε???:p

iloxos
15-12-08, 15:43
ναι ναι απο 12 σε 18... μετα το φλεβάρη θα πέσει πολύ γέλιο...;)

hammer21
15-12-08, 16:19
ναι ναι απο 12 σε 18... μετα το φλεβάρη θα πέσει πολύ γέλιο...;)

Θα αυξηθει παλι η θητεια?Ελεος.:down:

iloxos
15-12-08, 16:35
το πρώτο εξάμηνο του 2009.
1. αναμένεται θερμό επεισόδιο λόγω υφαλοκρηπίδας και κυπριακού πετρελαίου
2. γίνεται αναδιοργάνωση με πολλές μονάδες να κλείνουν.

ανάλογα με τα αποτελέσματα των άνω θα δούμε 12μηνο σταθερό για άλλα 4-5 χρόνια ή 18μηνο για το ίδιο χρονικό διάστημα

Lord_British
15-12-08, 23:25
Μπαρουφες λες αλλα βαριεμαι να επιχειρηματολογησω.

Εξαλλου μεγαλυτερη σημασια εχει το πως κανεις τη θητεια σου και οχι το ποσο χρονο υπηρετεις.

Αν π.χ πηγαινεις ενα πρωϊνο την εβδομαδα σε υπηρεσια διπλα στο σπιτι σου και τις υπολοιπες μερες εισαι off τι σε νοιαζει ποση ειναι η θητεια ;

Το Μαϊο που θα απολυθω απο το ΠΝ σκεφτομαι να γραψω ενα βιβλιο με ολα αυτα τα μαρτυρια που περασα αυτο το χρονο.

Θα ξεκινησω απο την εκπαιδευση στον Πορο οπου με επιασε λουμπαγκο και ημουν ελευθερος υπηρεσιων , την παραμεθωριο στο Σκαραμαγκα οπου με γυριζαν απο υπηρεσια σε υπηρεσια (ΔΝΕ , Οικημα Ναυαρχου , Οικημα Α/ΓΕΝ ) για να με πεταξουν τελικα στο ΥΠΕΘΑ μεσα στην κινηση και την ηχορυπανση. Μου υποσχεθηκαν τουλαχιστον οτι σαν ανταμοιβη θα με βγαλουν σε αδεια απολυσεως πανω στο 10μηνο και θα μου στειλουν το απολυτηριο στο σπιτι.

Κατι ειναι και αυτο...

Τεσπα...


Φιλικα.

hemlock
15-12-08, 23:28
Μπαρουφες λες αλλα βαριεμαι να επιχειρηματολογησω.

Εξαλλου μεγαλυτερη σημασια εχει το πως κανεις τη θητεια σου και οχι το ποσο χρονο υπηρετεις.

Αν π.χ πηγαινεις ενα πρωϊνο την εβδομαδα σε υπηρεσια διπλα στο σπιτι σου και τις υπολοιπες μερες εισαι off τι σε νοιαζει ποση ειναι η θητεια ;

Το Μαϊο που θα απολυθω απο το ΠΝ σκεφτομαι να γραψω ενα βιβλιο με ολα αυτα τα μαρτυρια που περασα αυτο το χρονο.

Θα ξεκινησω απο την εκπαιδευση στον Πορο οπου με επιασε λουμπαγκο και ημουν ελευθερος υπηρεσιων , την παραμεθωριο στο Σκαραμαγκα οπου με γυριζαν απο υπηρεσια σε υπηρεσια (ΔΝΕ , Οικημα Ναυαρχου , Οικημα Α/ΓΕΝ ) για να με πεταξουν τελικα στο ΥΠΕΘΑ μεσα στην κινηση και την ηχορυπανση. Μου υποσχεθηκαν τουλαχιστον οτι σαν ανταμοιβη θα με βγαλουν σε αδεια απολυσεως πανω στο 10μηνο και θα μου στειλουν το απολυτηριο στο σπιτι.

Κατι ειναι και αυτο...

Τεσπα...


Φιλικα.
Α...και οικημα Α/ΓΕΝ ρε βυσμα? Και δεν σου φαινοταν...:rofl:
Ρωτα με ποτε απολυομαι να βαλεις τα κλαματα..:whistle:

Lord_British
15-12-08, 23:42
Ασε ρε συ.

Σκετο μαυρτυριο αυτο το το Α/ΓΕΝ.

Με εστειλαν εκει μεσα στο κατακαλοκαιρο. Πηγα ενα υπεροχο πρωϊνο που θα μπορουσα να ειμαι στην παραλια και δεν ειχε ουτε μηχανη του καφε. Ηθελα να πω μια κουβεντα και σχεδον δεν υπηρχε ψυχη. Ευτυχως ο Αξιωματικος εκει με εδιωξε μετα απο κανενα δεκαλεπτο λεγοντας μου οτι αν χρειαστει να ξαναπαω θα με παρει τηλεφωνο.

Η επομενη φορα που μου τηλεφωνησε ηταν οταν βγηκε η μεταθεση μου για να παω να παρω το φυλλο πορειας.

Ποτε απολυεσαι; 9μηνο κανεις;;

prodromosfan
16-12-08, 21:51
Ασε ρε συ.

Σκετο μαυρτυριο αυτο το το Α/ΓΕΝ.

Με εστειλαν εκει μεσα στο κατακαλοκαιρο. Πηγα ενα υπεροχο πρωϊνο που θα μπορουσα να ειμαι στην παραλια και δεν ειχε ουτε μηχανη του καφε. Ηθελα να πω μια κουβεντα και σχεδον δεν υπηρχε ψυχη. Ευτυχως ο Αξιωματικος εκει με εδιωξε μετα απο κανενα δεκαλεπτο λεγοντας μου οτι αν χρειαστει να ξαναπαω θα με παρει τηλεφωνο.

Η επομενη φορα που μου τηλεφωνησε ηταν οταν βγηκε η μεταθεση μου για να παω να παρω το φυλλο πορειας.



φιλαρακι σε καταλαβαίνω, και εγω τα ιδια και χειροτερα:p
αντε καλη απολυση

chris2
17-12-08, 14:59
καβησός φερες αλεξανδρούπολη σκοπευτής πυροβολητής πυροβολικού μάχης 110Α/Κ ΝΜΠ:clap: παρουσιάζεται ο αδερφός μου από γρεβενά. γνωρίζει κανείς κάτι?

bill2003
17-12-08, 15:06
Ήμουν στο ίδιο στρατόπεδο αλλά όχι στην ίδια μονάδα.... :rolleyes:
Γενικά η 110 έχει τη φήμη της "100 τρέχα" και τα αρχικά Α/Κ ΜΜΠ = Άδεια κομμένη, μάνα μην περιμένεις... Υπερβολές των φαντάρων, μην αγχώνεται...
Γενικά το στρατόπεδο σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί μαύρο ;)

Κατά τα άλλα η Φέρρες είναι μια χαρά για τις καθημερινές εξόδους ενώ η Αλεξανδρούπολη, σχετικά κοντά, must για τα Σ/Κ.
Αν έχει δικό του όχημα να το πάρει οπωσδήποτε, θα μπορεί να το βάζει μέσα στο στρατόπεδο κανονικά!

7 μήνες έκατσα εκεί, αν θες άλλες Info πες μου :)

Καλή θητεία!

ESP1982
20-12-08, 12:52
Μόλις γύρισα από τις πρώτες μέρες στη Σύρο (ΠΝ). Μονάδα που λειτουργεί με 20 άτομα, πλέον έχει 85. :lol:

Μας έδωσαν 8 μέσα/12 έξω. :rofl: Ωραία θητεία. Δεν ξέρουν τι να μας κάνουν και μας διώχνουν. :p

konc
20-12-08, 13:25
Μπραβο... και εδω σε γνωστη μοναδα της Αθηνας, 50 μερουλες πριν απολυθουμε θα κανουμε Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια μεσα. 16 μερες σερι μεσα απο 20/12.

Μα ολα τα Θεια, οταν βγω απο 'δωμεσα και πετυχω καραβανα στο δρομο θα με μαζεψει η αστυνομια.

DaveMurray
20-12-08, 13:34
θα κανουμε Χριστουγεννα και Πρωτοχρονια μεσα. 16 μερες σερι μεσα απο 20/12

Δεν είσαι ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος......

Την πρωτοχρονιά του 2005 και στις 00:00 την αλλαγή του χρόνου ήμουν σκοπέτο στο Υπουργείο Άμυνας, στην ΒΔ γωνία (στην πίσω μεριά δηλαδή και δεξιά προς Χαλάνδρι).... Σκοπιά, και πέρνανε ο κόσμος με τα κεράκια, και εγώ μακριά από τους δικούς μου... Πάλι καλά που έλεγαν ένα χρόνια πολλά στους σκοπούς ο κόσμος.... Το πάσχα επίσης, του 2005 την κυριακή του πάσχα, πάλι μέσα ήμουν λόγω φυλακής 5ήμερης, λόγω ότι βρίστηκα άγρια (όταν λέμε άγρια, μόνο που δεν πλακώθηκα...) με μια υπολοχαγό που έβρισε την οικογένεια μου....


Οπότε, δεν είσαι ο μόνος.... Θα σου περάσει konc :)

prodromosfan
20-12-08, 13:35
Μα ολα τα Θεια, οταν βγω απο 'δωμεσα και πετυχω καραβανα στο δρομο θα με μαζεψει η αστυνομια.

Δεν αξιζει φίλε μου, δεν αξίζει...
οι περισσοτεροι ειναι άξιοι της μοίρας τους (ή καλύτερα της κακομοιριάς τους)

DaveMurray
20-12-08, 13:37
Δηλαδή εγώ έπρεπε να πάρω το 50αρι από το πυροβολικό και να τους γαζώνω...;


Συμβαίνουν και αυτά, τι να κάνουμε.....

Έχει δίκιο ο προηγούμενος....

Δεν αξίζει.... Ας κάνουν (εγώ την έκανα) ήσυχα και όμορφα την θητεία μας και την συνταγματική μας υποχρέωση προς τους νόμους και το κράτος, και άσε αυτούς να το παίζουν στρατηγοί....

@ ADSLgr.com All rights reserved.