PDA

Επιστροφή στο Forum : eVoice με εικονικό κανάλι σε Shared LLU



chris01
21-11-07, 15:05
Δουλεύει το eVoice με εικονικό κανάλι όπως περιγράφεται στο site της HOL σε γραμμή Shared LLU για το Fritz box Fon;

Μήπως αυτή η δυνατότητα υπάρχει μόνο πλέον για τους χρήστες Double play;

jacobgr
21-11-07, 15:14
Σε μένα δεν δουλευει. Προσπαθησα σε καποια στιγμη να πάρω την ΤΥ αλλά μετά το 20λεπτο στην αναμονη βαρεθηκα και το άφησα...

chris01
21-11-07, 17:11
Μήπως τελικά το eVoice πρόκειται να καταργηθεί γενικότερα; Θα είναι κρίμα πάντως. Έχει κάποιος κάποια καλύτερη πληροφόρηση;

ptg1975
21-11-07, 18:51
Δουλεύει το eVoice με εικονικό κανάλι όπως περιγράφεται στο site της HOL σε γραμμή Shared LLU για το Fritz box Fon;

Μήπως αυτή η δυνατότητα υπάρχει μόνο πλέον για τους χρήστες Double play;

Τι εννοείς με εικονικό κανάλι;
Εγώ έχω internet HOL στο ιδιόκτητο και τηλεφωνία από ΟΤΕ και δουλεύει κανονικά το eVoice.

maxorfo
21-11-07, 22:03
To "εικονικό" κανάλι (vpi/vci 8/36) δε μου δούλευε εδώ και πολλές μέρες. Σήμερα όμως κάποιος από τη HOL μου "σφύριξε" ν' αλλάξω στο username που κάνουμε login στη HOL τo "@adsl.gr" σε "@hol.gr" (δηλ. hol:<username>@hol.gr) και από τότε που το έκανα το PVC δουλεύει.
Για προσπαθήστε το κι εσείς.

chris01
21-11-07, 23:57
To "εικονικό" κανάλι (vpi/vci 8/36) δε μου δούλευε εδώ και πολλές μέρες. Σήμερα όμως κάποιος από τη HOL μου "σφύριξε" ν' αλλάξω στο username που κάνουμε login στη HOL τo "@adsl.gr" σε "@hol.gr" (δηλ. hol:<username>@hol.gr) και από τότε που το έκανα το PVC δουλεύει.
Για προσπαθήστε το κι εσείς.

Δυστυχώς τουλάχιστον σε μένα, ενώ συνδέεται στο internet κάνοντας την αλλαγή από adsl.gr σε hol.gr, το PVC δε δουλεύει είτε τσεκάροντας το "I received account information (PPP)", είτε το "I did not receive account information".

maxorfo
22-11-07, 00:22
Bάζεις για username και password τους αριθμούς (του τηλεφώνου και έναν άλλο πενταψήφιο), που σου έχει δώσει η HOL?
Σημ. Από τις δύο επιλογές, πρέπει να είναι τσεκαρισμένο το "I received account information (PPP)". Στην άλλη επιλογή ("I did not receive account information") δεν μπορείς να βάλεις username και password.

chris01
22-11-07, 00:26
Bάζεις για username και password τους αριθμούς (του τηλεφώνου και έναν άλλο πενταψήφιο), που σου έχει δώσει η HOL?
Σημ. Από τις δύο επιλογές, πρέπει να είναι τσεκαρισμένο το "I received account information (PPP)". Στην άλλη επιλογή ("I did not receive account information") δεν μπορείς να βάλεις username και password.

Ναι, αλλά...

Mits
22-11-07, 00:26
Kι εμένα από τη μέρα που με πήγανε στα "24" το δεύτερο κανάλι δε λειτουργεί..

@ ADSLgr.com All rights reserved.