PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν βρίσκουν το FAX που τους στέλνω με τίποτε!!!!!!!!!!!



FOTIS1972
22-11-07, 09:14
Καλημέρα σε όλους για να μην κουράσω γράφω με συντομία το πρόβλημα μου.
Είμαι πελάτης της Τελλας εδώ και 3.5 χρόνια με προεπιλογη φορέα τηλέφωνο, και ιντερνετ (και μέχρι τώρα ευχαριστημένος)
Αποφάσισα να φύγω από τελλάς στην προεπιλογή φορέα και να γυρίσω οτε με 24/7 και να συνεχίσω για το tellas dsl 12/1 ως προς το internet με 18.95 euro
Στις 7 του νοέμβρη πρώτο Fax στην 14 νοέμβρη δεύτερο fax και στις 21 νοεμβρη τρίτο fax kai email sto crm@tellas.gr
Οι απαντήσεις των δεκάδων υπαλλήλων που έχω συνομιλήσει είναι του τύπου: μπορεί να μας τελείωσε το χαρτί, μπορεί να έβγαλε μαυρη σελίδα μπορεί.... μπορεί..... μπορεί.........
Και πουθενά το fax !!!!!!!!!!!!!!
Υπόψιν στέλνω όλα τα δικαιολογητικά, αίτηση ταυτότητες και λογαριασμός ΟΤΕ
Υποψιάζομαι ότι θέλουν να μας σπρώξουν στο zisto και "χάνουν τις αιτήσεις" διότι σε κάθε συνομιλία με ρωτάνε γιατί δεν βάζω zisto , Και αυτή την εντύπωση θα έχω μεχρι να μου αποδείξουν κάτι αντίθετο!!!!!!!!!Υπόψιν όσες φορές και αν συνομίλησα ο καθένας μου δίνει διαφορετική απάντηση και προσέγγιση!!! Επιεικώς απαράδεκτοι
Ελπίζω την τρίτη και τελευταία φορά μου έστειλα χθες να την βρουν την αίτηση διότι μετά θα ακολουθήσω το γνωστό δρόμο που γνωίζουμε όλοι.

Υ.Σ. την καλή εικόνα που μου έχουν φτιάξει εδώ και τριάμιση χρόνια πάνε να μου την γκρεμίσουν σε 2.5 βδομάδες , δεν ξέρω τι άλλο να πω
Τα συμπεράσματα δικά σας, ευχαριστώ για το χρόνο σας

Φώτης Μπουγαδάκης

gogos888
22-11-07, 10:07
Η Tellas όπως και κάθε εναλλακτικός δεν καταλαβαίνει ότι υπάρχουν χρήστες που δίνουν ιδιαίτερη σημασία στο τηλέφωνο και επιμένουν στον ΟΤΕ για την τηλεφωνία. Υπάρχουν και επαγγελματίες που δεν μπορούν να μείνουν χωρίς τηλέφωνο ούτε λεπτό. Για να πούμε και του στραβού το δίκιο ο ΟΤΕ μπορεί να χρεώνει τα πάγιά του αλλά είναι εγγύηση για την τηλεφωνία. Στείλε φαξ και αμέσως πάρε τους τηλέφωνο για να επιβεβαιώσεις ότι το λάβανε. Και μετά 2-3 μέρες ξαναπάρτους για να σιγουρευτείς ότι ακυρώσανε την υπηρεσία. Δεν είναι μόνο η Tellas. Όλοι τους ίδιοι είναι :p

Aligator21
22-11-07, 10:47
Όλοι τους ίδιοι είναι

Αυτό ξανά πες το!!!
Σχεδόν όλοι τους είναι απαράδεκτοι στο κομμάτι ακύρωσης μιας υπηρεσίας! :)

FOTIS1972
22-11-07, 11:58
Αυτό ξανά πες το!!!
Σχεδόν όλοι τους είναι απαράδεκτοι στο κομμάτι ακύρωσης μιας υπηρεσίας! :)
παιδιά πρώτο δεν ακυρώνω υπηρεσία, απλά ανβαθμίζω το 1mbit που έχω στα 12/1.

........Auto merged post: FOTIS1972 added 2 Minutes and 43 Seconds later........


Η Tellas όπως και κάθε εναλλακτικός δεν καταλαβαίνει ότι υπάρχουν χρήστες που δίνουν ιδιαίτερη σημασία στο τηλέφωνο και επιμένουν στον ΟΤΕ για την τηλεφωνία. Υπάρχουν και επαγγελματίες που δεν μπορούν να μείνουν χωρίς τηλέφωνο ούτε λεπτό. Για να πούμε και του στραβού το δίκιο ο ΟΤΕ μπορεί να χρεώνει τα πάγιά του αλλά είναι εγγύηση για την τηλεφωνία. Στείλε φαξ και αμέσως πάρε τους τηλέφωνο για να επιβεβαιώσεις ότι το λάβανε. Και μετά 2-3 μέρες ξαναπάρτους για να σιγουρευτείς ότι ακυρώσανε την υπηρεσία. Δεν είναι μόνο η Tellas. Όλοι τους ίδιοι είναι :p

και όσο αφορα για το τηλεφώνημα μετα το fax βλέπω είσαι hol και ίσως είναι διαφορετικά τα πράγματα αλλά στην τελλας και να τους στείλεις fax και να τους πάρεις τηλέφωνο σου λένε ότι δεν μπορούν να το δουν και θα καταχωρηθεί μετά απο 2-3 μέρες (άλλο αν είναι 5 στην πραγματικότητα)
και επαναλαμβάνω δεν κάνω ακύρωση, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

FOTIS1972
22-11-07, 16:58
Για να μην πω τίποτε άλλο, είναι στην ΤΕΛΛΑΣ απαράδεκτοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το thread είναι σε συνέχεια του προηγούμενου με το fax, συγνώμη αν έχω παραβεί κανόνες και έχω ανοίξει καινούριο thread, αλλά είμαι έξω φρενών!!!!!!!!!
Πήρε ένα κύριος την σύζυγο μου (δεν θέλω να πω το όνομα του), και να της πει ότι δεν έχουν λάβει fax για το zisto , και για εκατομυριοστή φορά του λέει ότι δεν ΘΕΛΟΥΜΕ ZISTO αλλά μονο ίντερνετ, δεν έχουμε κάνει αίτηση για ZISTO, και τότε απαντά καλά ας το στείλει μία φορά ακόμη διότι δεν το έχουμε λάβει (τέταρτη φορά να το έστελνα το fax) είναι απίστευτο να στέλνεις 3 φορές fax και μία e-mail και να μην την λαβαίνουν την αίτηση!!
Και φυσικά απαντήσαμε ότι αν δεν με έχουν καταχωρήσει ως την δευτέρα δεν θέλω τίποτε άλλο απο αυτούς στέλνω ακύρωση του internet πηγαίνω αλλού και τους κάνω και καταγγελία!!!!!!
Ουτε το καφενείο της γειτονιάς δεν συμπεριφέρεται έτσι
Μονο το ZISTO τους ενδιαφέρει, τίποτε άλλο.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

apkor
22-11-07, 20:00
Φίλε μου, το zisto έχει 3 επιλογές:
1. Tellas Zisto Telephone (Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις)

2. Tellas Zisto DSL (μόνο DSL έως και 12 Mbps)

και
3.Τellas Zisto Telephone+DSL
Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις και DSL

μήπως, λέω μήπως συζητάγατε για το νουμερο 2 και έγινε καμμιά παρεξήγηση; Zisto λέγεται και αυτό

sv1gzv
22-11-07, 22:33
καλησπερα σε ολους και εγω εχω στηλει FAX το σαββατο δυο φορες απο διαφορετικα νουμερα του FAX και ενα εχθες ακομα δεν βρεπουν τιποτα TELLAS ΟΛΕ

Davout
22-11-07, 23:06
Αργούν να περάσουν τα φαξ στο σύστημα τους, καμιά βδομάδα απ' ό,τι θυμάμαι.

sv1gzv
23-11-07, 00:12
τοτε γιατι λενε 2 μερες εργασιμες?

FOTIS1972
23-11-07, 08:58
Φίλε μου, το zisto έχει 3 επιλογές:
1. Tellas Zisto Telephone (Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις)

2. Tellas Zisto DSL (μόνο DSL έως και 12 Mbps)

και
3.Τellas Zisto Telephone+DSL
Απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις και DSL

μήπως, λέω μήπως συζητάγατε για το νουμερο 2 και έγινε καμμιά παρεξήγηση; Zisto λέγεται και αυτό

δεν θα έγραφα όλα αυτα αν δεν ημουν σίγουρος τι έχω κάνει , ασχολούμαι 21 χρόνια με τους υπολογιστές και έχω αρκετή εμπειρία!!!
ΤΕΛΛΑΣ DSL έχω κάνει, απλά αυτοί το ζιστο θέλουν να περάσουν
Πείτε μου σε ποιο πάροχο έχουν στείλει 3 φορες fax και email και δεν το έχουν λάβει
Και οι περισσότεροι εκεί μέσα είναι άσχετοι, εγώ τους έκανα σεμινάρια και τους έλεγα για τα προγράμματα τους και αυτοί πέρα βρέχει!:mad::mad:

miltosk
23-11-07, 10:16
τοτε γιατι λενε 2 μερες εργασιμες?

Γιατι ο υπαλληλος που θα ασχοληθει θα το διεκπεραιωσει σε 2 εργασιμες μερες (γι' αυτον). Τι εννοω? Βαλε να εχει κανενα ρεπο στη μεση της εβδομαδας, να μεσολαβει Σαββατοκυριακο, να το προωθησει σε αλλον υπαλληλο στο ενδιαμεσο...
Ο υπαλληλος παντως ασχολειται μαζι σου ολοκληρες 2 εργασιμες μερες και δεν σου φτανει?:rofl:
Πλακα κανω φιλε μου!!!

FOTIS1972
23-11-07, 11:00
Γιατι ο υπαλληλος που θα ασχοληθει θα το διεκπεραιωσει σε 2 εργασιμες μερες (γι' αυτον). Τι εννοω? Βαλε να εχει κανενα ρεπο στη μεση της εβδομαδας, να μεσολαβει Σαββατοκυριακο, να το προωθησει σε αλλον υπαλληλο στο ενδιαμεσο...
Ο υπαλληλος παντως ασχολειται μαζι σου ολοκληρες 2 εργασιμες μερες και δεν σου φτανει?:rofl:
Πλακα κανω φιλε μου!!!


πριν από λιγο που πήρα για να μιλήσω με κάποιο προϊσταμενο με ενημέρωσαν ότι έλαβαν το fax και οτι σε 13 εργάσιμες μέρες θα ενεργοποιηθεί
Περιμένω με ανυπομονησία, ίσως ο φόβος της καταγγελίας καμιά φορά αποφέρει καρπούς

gosper
23-11-07, 12:30
Η Tellas όπως και κάθε εναλλακτικός δεν καταλαβαίνει ότι υπάρχουν χρήστες που δίνουν ιδιαίτερη σημασία στο τηλέφωνο και επιμένουν στον ΟΤΕ για την τηλεφωνία. Υπάρχουν και επαγγελματίες που δεν μπορούν να μείνουν χωρίς τηλέφωνο ούτε λεπτό. Για να πούμε και του στραβού το δίκιο ο ΟΤΕ μπορεί να χρεώνει τα πάγιά του αλλά είναι εγγύηση για την τηλεφωνία. Στείλε φαξ και αμέσως πάρε τους τηλέφωνο για να επιβεβαιώσεις ότι το λάβανε. Και μετά 2-3 μέρες ξαναπάρτους για να σιγουρευτείς ότι ακυρώσανε την υπηρεσία. Δεν είναι μόνο η Tellas. Όλοι τους ίδιοι είναι :p

Μη λετε οτι θελετε ο καθενας ρε παιδια και γινονται παρεξηγησεις ...ειλικρινα ειναι πολυ εξοργιστικο...
η καθε εταιρεια θελει ενα χρονικο διαστημα για να κανει τον τερματισμο.. η την μεταβαση απο ενα προγραμμα σε αλλο..

1.ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΦΑΞ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕΣ
2.παρε και ενημερωσε οτι εστειλες φαξ
3.μετα απο 48ωρες παρε να δεις εαν το εχουν περασει στο συστημα(δικτυο)
4.κρατα τις αποδειξεις απο το φαξ ωστε να εισαι καλυμμενος
5.και ρωτα ποσες ημερες θελουν..
6.να γραφεις στο φαξ οτι θελεις διαγραφη προσωπικων στοιχειων επισης

υ.γ. η τελλας νομιζω πως σε τερματιζει 30ημερολογιακες απο την ημερομηνια παραλαβης φαξ (το λεει και στο συμβολαιο της) αρα θα υποστεις εναν τελευταιο λογαριασμο!!!

και μην ακους περι τριημερων κλπ...

η προεπιλογη φορεα μπορει μεσα σε 5-7μερες να τερματιστει το προγραμμα κ γενικα η συνδρομη θελει 30ημερο.....

:oneup::oneup:

FOTIS1972
23-11-07, 13:11
Μη λετε οτι θελετε ο καθενας ρε παιδια και γινονται παρεξηγησεις ...ειλικρινα ειναι πολυ εξοργιστικο...
η καθε εταιρεια θελει ενα χρονικο διαστημα για να κανει τον τερματισμο.. η την μεταβαση απο ενα προγραμμα σε αλλο..

1.ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΦΑΞ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕΣ
2.παρε και ενημερωσε οτι εστειλες φαξ
3.μετα απο 48ωρες παρε να δεις εαν το εχουν περασει στο συστημα(δικτυο)
4.κρατα τις αποδειξεις απο το φαξ ωστε να εισαι καλυμμενος
5.και ρωτα ποσες ημερες θελουν..
6.να γραφεις στο φαξ οτι θελεις διαγραφη προσωπικων στοιχειων επισης

υ.γ. η τελλας νομιζω πως σε τερματιζει 30ημερολογιακες απο την ημερομηνια παραλαβης φαξ (το λεει και στο συμβολαιο της) αρα θα υποστεις εναν τελευταιο λογαριασμο!!!

και μην ακους περι τριημερων κλπ...

η προεπιλογη φορεα μπορει μεσα σε 5-7μερες να τερματιστει το προγραμμα κ γενικα η συνδρομη θελει 30ημερο.....

:oneup::oneup:

δεν ξέρω αν τα έγραφες για μένα αλλα
1) είμαι ήδη στον οτε μς 24/7
2) ως προς το ινερνετ έίχα στείλει 3 φορες και δεν το λάβαιναν (υποτίθεται) εδω και 2 μιση βδομάδες και τα έχω κάνει όλα όσα λες και μου λέγαν λ@λ@κιες διακιολογίες
τώρα που τους φοβέρισα με καταγγελία το λάβανε το φαξ, αυτα τα ολίγα

gosper
23-11-07, 18:26
δεν ξέρω αν τα έγραφες για μένα αλλα
1) είμαι ήδη στον οτε μς 24/7
2) ως προς το ινερνετ έίχα στείλει 3 φορες και δεν το λάβαιναν (υποτίθεται) εδω και 2 μιση βδομάδες και τα έχω κάνει όλα όσα λες και μου λέγαν λ@λ@κιες διακιολογίες
τώρα που τους φοβέρισα με καταγγελία το λάβανε το φαξ, αυτα τα ολίγα

γιαυτο και κρατας το φαξ και την αποδειξη..γιατι ενταξει οντως καμμια φορα συμβαινει και ενα 2 φαξ στα 100 βγαινει μαυρο αλλα οχι να σε περνανε και για λακακα...
u know..

zorz_skg
23-11-07, 18:43
Πήρε ένα κύριος την σύζυγο μου (δεν θέλω να πω το όνομα του), και να της πει ότι δεν έχουν λάβει fax για το zisto , και για εκατομυριοστή φορά του λέει ότι δεν ΘΕΛΟΥΜΕ ZISTO αλλά μονο ίντερνετ, δεν έχουμε κάνει αίτηση για ZISTO, και τότε απαντά καλά ας το στείλει μία φορά ακόμη διότι δεν το έχουμε λάβει (τέταρτη φορά να το έστελνα το fax) είναι απίστευτο να στέλνεις 3 φορές fax και μία e-mail και να μην την λαβαίνουν την αίτηση!!

"Καλημέρα Κυρία Φώταινα1972. Από την Τελλάς, τηλεφωνώ, ονομάζομαι Πελατοπρηχτίδης. Θέλω να σας ενημερώσω ότι το φαξ που μας στείλατε, δεν το πήραμε. ...Τι, πώς ξέρω ότι το στείλατε αν δεν το έχουμε λάβει; Μια στιγμή παρακαλώ, να σας συνδέσω με το τμήμα Λογικής και Λογιστικής...":rofl::rofl::rofl:

sv1gzv
23-11-07, 22:10
εγω τους πηρα σημερα τηλεφωνο παλι δεν ειχαν λαβει το FAX που εστιλα την τεταρτη 21-11-07 αλλα δεν βρεπουν και του σαββατου 17-11-07 τι να πω ειναι για κλαματα

R-f
24-11-07, 02:55
δεν ξέρω αν τα έγραφες για μένα αλλα
1) είμαι ήδη στον οτε μς 24/7
2) ως προς το ινερνετ έίχα στείλει 3 φορες και δεν το λάβαιναν (υποτίθεται) εδω και 2 μιση βδομάδες και τα έχω κάνει όλα όσα λες και μου λέγαν λ@λ@κιες διακιολογίες
τώρα που τους φοβέρισα με καταγγελία το λάβανε το φαξ, αυτα τα ολίγα

Με το φοβο της καταγγελιας βρηκαν το φαξ?! δε στεκει ουτε σαν σκεψη ...
Δεν υπηρχε λογος που σου ελεγαν οτι δεν το ελαβαν, προφανως δεν το ελαβαν...
Γιατι ολοι βλεπουν συνομωσιες παντου ?... Και τι αντιληψη ειναι αυτη συμφωνα με την οποια αν καταγγειλεις η φωναξεις η βρισεις η απειλησεις θα καταφερεις να εξυπηρετηθεις?...
Παντα μιλωντας γενικα...
Καλημερα..

Davout
24-11-07, 20:56
Εγώ είπα μια εβδομάδα, οι άλλοι το χαβά τους...

sv1gzv
24-11-07, 21:34
DAVOUT μπραβο το βρηκες

FOTIS1972
25-11-07, 12:28
Με το φοβο της καταγγελιας βρηκαν το φαξ?! δε στεκει ουτε σαν σκεψη ...
Δεν υπηρχε λογος που σου ελεγαν οτι δεν το ελαβαν, προφανως δεν το ελαβαν...
Γιατι ολοι βλεπουν συνομωσιες παντου ?... Και τι αντιληψη ειναι αυτη συμφωνα με την οποια αν καταγγειλεις η φωναξεις η βρισεις η απειλησεις θα καταφερεις να εξυπηρετηθεις?...
Παντα μιλωντας γενικα...
Καλημερα..

διότι πως είναι δυνατόν να τους το στέλνεις 3 φορές, (εννοείται οτι κρατάω την απόδειξη) συν μία φορά ε-mail και να μη το λαβαίνουν????
και ο υπάλληλος μας είπε στείλτε το 4η φορά δεν το πήραμε, και μόλις του είπαμε ότι αν δεν με έχουν καταχωρήσει σε 3 μέρες θα προχωρήσω σε καταγγελία για κορϊδια, τότε την επόμενη μέρα ως δια μαγείας εμφανίστηκε το faξ.

panil
25-11-07, 12:32
"Καλημέρα Κυρία Φώταινα1972. Από την Τελλάς, τηλεφωνώ, ονομάζομαι Πελατοπρηχτίδης. Θέλω να σας ενημερώσω ότι το φαξ που μας στείλατε, δεν το πήραμε. ...Τι, πώς ξέρω ότι το στείλατε αν δεν το έχουμε λάβει; Μια στιγμή παρακαλώ, να σας συνδέσω με το τμήμα Λογικής και Λογιστικής...":rofl::rofl::rofl:

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.