PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαινοτόμες Ιδέες για το ArNet



blackshadow84
22-11-07, 13:10
Πως θα σας φαίνονταν να δημιουργήσουμε ένα ArNetiko φροντιστήριο όπου να παρέχονται εβδομαδιαία μαθήματα μέσω του δικτύου?

Μπορεί με ελάχιστη χρέωση να διοργανώσουμε κάτι τέτοιο?

Φαίνεται ενδιαφέρουσα ιδέα ή περιττή?

Για σκεφτείτε να παραδίδονται μαθήματα ξένων γλωσσών, πληροφορικής, δικτύων, προγραμμάτων κτλ...

Εμένα δεν μου ακούγεται ασχημα...

:hmm:

ArNet1
22-11-07, 15:25
Πως θα σας φαίνονταν να δημιουργήσουμε ένα ArNetiko φροντιστήριο όπου να παρέχονται εβδομαδιαία μαθήματα μέσω του δικτύου?

Μπορεί με ελάχιστη χρέωση να διοργανώσουμε κάτι τέτοιο?

Φαίνεται ενδιαφέρουσα ιδέα ή περιττή?

Για σκεφτείτε να παραδίδονται μαθήματα ξένων γλωσσών, πληροφορικής, δικτύων, προγραμμάτων κτλ...

Εμένα δεν μου ακούγεται ασχημα...

:hmm:

Οι ιδέες σχετικά με τηλε-εκπαίδευση είναι πολύ καλές.
Προς ενημέρωση να πούμε ότι στην τελευταία έκθεση dte επισκεφθήκαμε τα περίπτερα :
1. του Πανεπιστημίου Πειραιά, Τμήμα Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων, Εργαστήριο Προηγμένων Τεχνολογιών Μάθησης και Πολιτισμού (καθηγητής Συμεών Ρετάλης) http://cosy.ted.unipi.gr για τη διάχυση εφαρμογών που έχουν υλοποιήσει, όπως Συστήματα Διαχείρισης της Μάθησης, Εργαλείο Ανάρτησης Σημειώσεων, Εργαλείο Ανάλυσης Μαθησιακής Διαδικασίας, Εργαλείο Δημιουργίας Κόμικς κ.α. και
2. της Ένωσης Χρηστών και Φίλων LINUX Ελλάδος (www.hellug.gr) που είναι ο επίσημος μη κερδοσκοπικός σύλλογος με στόχο τη διάδοση του λειτουργικού συστήματος LINUX, την υποστήριξη των χρηστών του στην Ελλάδα καθώς και τη δημιουργία κοινής βάσης τεχνογνωσίας σχετικά με το Ελεύθερο Λογισμικό, στο πλαίσιο της υποστήριξης και προώθησης του Ελεύθερου Λογισμικού Ανοικτού Κώδικα (ΕΛ.Λ.Α.Κ.), του LINUX κ.λ.π.
με σκοπό την απο κοινού συνεργασία για θέματα εκπαίδευσης μέσω του δικτύου μας.
Η ανταπόκριση και των δύο ήταν ιδιαίτερα θετική και σε σύντομο χρόνο θα είμαστε έτοιμοι για περισσότερες ανακοινώσεις και ενημέρωση.

ArNet1
ArNet.gr Support

ΥΓ κάθε επιπλέον βοήθεια, πρόταση σχετική και εφαρμογή απο οποιονδήποτε φίλο είναι φυσικά ευπρόσδεκτη

@ ADSLgr.com All rights reserved.