PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια για νεα ενεργοποιηση



papdoux
11-03-05, 10:14
Αυτες τις μερες ο ΟΤΕ μου ενεργοποιησε τη προσβαση της γραμμης ομως, το USR9105 που εχω, δε συγχρονιζει, το λαμπακι του ADSL δεν αναβει ουτε αναβοσβηνει. Εχω μια απορια. Πρεπει να περασω και τα στοιχεια του παροχεα πρωτα για να αρχησει να συγχρονιζει το μοντεμ ή οχι; Εγω νομιζω οτι δε χρειαζεται κατι τετοιο αλλα μια επιβεβαιωση θα μου εκανε καλο. Ετσι, για να ξερω τι να πω στους ΟΤΕτζηδες.

Να πω, οτι πριν ενα μηνα που ημουν στη βιΒΟΔΙ, το μοντεμ συγχρονιζε μια χαρα και εγω ειχα συνδεση αλλα δε θυμαμαι αμα, με το που εβαλα το καλωδιο του τηλεφωνου στο μοντεμ, συγχρονισε κατευθειαν ή συγχρονισε με το που περασα τις ρυθμισεις του παροχεα.

gatoulas
11-03-05, 11:22
Πρέπει να συγχρωνίσει με το που "δει" ότι υπάρχει dsl. (Με λίγα λόγια ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη φυσική σύνδεση - καλώδια, ή δεν έχεις ακόμη γραμμή)
Αν σου είπαν ότι είσαι ΟΚ και έχεις ελέγξει ότι έχεις κάνει τα πάντα σωστά κάλεσε το 121 και δώσε βλάβη (Τους λές ότι δε συγχρωνίζει)

papdoux
15-03-05, 13:02
Ευχαριστω για την επιβεβαιωση. Εκανα τη δηλωση βλαβης και η κοπελα μου λεει οτι παιρνει 5 με 10 μερες να κοιταχτει. Τρομερο; Καλα που ειναι σιγουροι στον ΟΤΕ οτι εκαναν την ενεργοποιηση χωρις προβληματα και ετσι δε χρειαζεται να γινει δοκιμη απο καποιο τεχνικο τους, ερχομενος στο σπιτι με δικο του laptop & modem. Δε μιλαω για εγκατασταση αλλα για μια δοκιμη, οπως την εκανε η βιΒΟΔΙ.

Καλη Σαρακοστη...

@ ADSLgr.com All rights reserved.