PDA

Επιστροφή στο Forum : καταγγελια πρoς τον οτε - forthnet



jimacid
23-11-07, 15:19
Καλημερα παιδια σε τηλεφωνα που εχω κανει στην forthnet μου εχουν πει πως αδυνατουν να με ενεργοποιησουν λογο ελειψης ζευγων χαλκου...

ολοι μας εχουμε ακουσει πολλες ιστοριες περι forthnet....

θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να κανω κατι για να μαθω αν το προβλημα ειναι οντως οτι ο οτε δεν δινει ζευγοι χαλκου ή η φορθνετ για δικους τις λογους-προβληματα δεν ενεργοποιει τους συνδρομητες......

με ενδιαφερει πολυ να μαθω σε ποιον οφειλετε η καθυστερηση γιατι θελω να κανω καταγγελια στον υπευθυνο...

σας ευχαριστω πολυ προλαταβολικα και ελπιζω να ξεκινησουμε σιγα σιγα ολοι μας να κανουμε καταγγελιες μπας και διορθωθει ποτε η κατασταση στην ελλαδα

hel
23-11-07, 15:49
Καταγγελία κάνεις εναντίον αυτού που σου παίρνει τα λεφτά γιατί αυτός διαχειρίζεται τα λεφτά σου.
Ο ΟΤΕ δεν έδινε ζεύγη χαλκού σε Νίκαια, Νέα Σμύρνη (αν θυμάμαι καλά) και σε κάποια περιοχή της Θεσσαλονίκης. Γι αυτό το λόγο έχει πληρώσει πρόστιμα http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=136118&highlight=%F0%F1%FC%F3%F4%E9%EC%EF. Και η forthnet έχει πληρώσει για τις καθυστερήσεις στην παράδοση γραμμών που οφείλονται σε δικά της λάθη.
Σε ποια περιοχή είσαι;

jimacid
23-11-07, 15:52
θεσσ/νικη μενω φιλε μου συγκεκριμενα Ανω τουμπα....

παντα ακουγοταν πολλα και διαφορα στην συγκεκριμενη περιοχη....


θελεις να μου πεις οτι και να θελω στον οτε δεν μπορω να κανω καταγγελια και οτι κανω αναγκαστηκα στην φορθνετ ασχετα αν ο λογος που δεν εχω συνδεση οφειλετε στον οτε?

hel
23-11-07, 17:26
Η καταγγελία σου θα διερευνηθεί από την ΕΕΤΤ και θα αποδοθούν από αυτήν οι ευθύνες. Αν καταγγείλεις την forthnet στην ΕΕΤΤ, η forthnet θα απαντήσει με στοιχεία και θα στηρίξει πιθανόν αυτά που λέει σαν δικαιολογίες στους πελάτες της περί καθυστερήσεων του ΟΤΕ. Εσύ με τι στοιχεία θα κατηγορήσεις τον ΟΤΕ;

jimacid
23-11-07, 17:44
εγω σκεφτομουν στην καταγγελεια να ανεφερα την δικαιολογια της φορθνετ ως λογο και στην συνεχεια οπως ειπες αυτοι θα μπορουσαν να το ψαξουν αλλα anyway σωστος εισαι :oneup:
στην φορθνετ θα γινει η καταγγελια :oneup:

psytransas
23-11-07, 17:49
Κι εμεις καναμε κατεγγελιες φιλαρακι και πηραμε τα @@ μας...

Δεν προκειται να βγει απολυτως τιποτα. Προφανως προκειται για κατεστημενο πλεον.

Αν δεν μπορεις να περιμενεις αλλο, απλα ακυρωσε.

jimacid
23-11-07, 18:12
Κι εμεις καναμε κατεγγελιες φιλαρακι και πηραμε τα @@ μας...

Δεν προκειται να βγει απολυτως τιποτα. Προφανως προκειται για κατεστημενο πλεον.
.

φιλε μου το ξερω οτι δεν προκειτε να βγαλω ακρη απλα το κανω για να μαζευτουνε πολλες καταγγελιες μπας και φαει κανα προστιμο ο παροχος και βαλει μυαλο...
οχι για τωρα... για οταν χρειαστει ολοι εμεις να ξανα κανουμε συνδεση.... να μην τραβαμε ξανα τα ιδια....



Αν δεν μπορεις να περιμενεις αλλο, απλα ακυρωσε

αν το θεμα ηταν τοσο απλο φιλε θα ειχα φυγει και εγω και αλλοι τοσοι μαζι μου
το θεμα ειναι ομως οτι ετσι και ακυρωσεις σε αυτην την τοσο καλη εταιρια μλεγμενος με 2 ενεργοποιημενες συνδεσεις θα βγεις και θα πληρωνεις double money....

απο την στιγμη που εκανες την αιτηση τελος... αυτο ειναι εδω θα ενεργοποιηθεις θες δεν θες....

καπως ετσι φαινεται να πηγαινει...:mad:

theopan
23-11-07, 22:42
αν το θεμα ηταν τοσο απλο φιλε θα ειχα φυγει και εγω και αλλοι τοσοι μαζι μου
το θεμα ειναι ομως οτι ετσι και ακυρωσεις σε αυτην την τοσο καλη εταιρια μλεγμενος με 2 ενεργοποιημενες συνδεσεις θα βγεις και θα πληρωνεις double money....

απο την στιγμη που εκανες την αιτηση τελος... αυτο ειναι εδω θα ενεργοποιηθεις θες δεν θες....

καπως ετσι φαινεται να πηγαινει...:mad:

Μην το ρίξουμε στη μεταφυσική. Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Ακόμα και αν γίνουν δηλαδή, δεν θα πληρώσεις σε καμία περίπτωση "διπλά". Όποιος παρέχει υπηρεσίες αυτός μπορεί να ζητήσει χρήματα.

psytransas
24-11-07, 00:47
Κρατας την αιτηση ακυρωσης αφου την κοινοποιησεις πρωτα σε ΕΕΤΤ και μετα (την ενεργοποιηση) ας ερθουν να σου ζητησουν χρηματα..:twisted:

jimacid
24-11-07, 08:04
Μην το ρίξουμε στη μεταφυσική. Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Ακόμα και αν γίνουν δηλαδή, δεν θα πληρώσεις σε καμία περίπτωση "διπλά". Όποιος παρέχει υπηρεσίες αυτός μπορεί να ζητήσει χρήματα.

τωρα θα σου εδινα ενα λινκ απο ενα blog που πηρε το ματι μου και θα αλλαζες γνωμη αλλα δυστηχως εχω ξεχασει την σελιδα...
επισης αμα ψαξεις θα δεις πολλες περιπτωσεις οπου καποιος ακυρωσε τν αιτηση εκανε αιτηση σε αλλον παροχο και πριν προλαβει να ενεργοποιηθει η αιτηση του δευτερου παροχου ενεργοποιηθηκε η φορθνετ που κανονικα θα επρεπε να ειχε ακυρωθει......:evil:

hel
24-11-07, 20:35
Κι εμεις καναμε κατεγγελιες φιλαρακι και πηραμε τα @@ μας...

Δεν προκειται να βγει απολυτως τιποτα. Προφανως προκειται για κατεστημενο πλεον.

Αν δεν μπορεις να περιμενεις αλλο, απλα ακυρωσε.

Μπορεί να μην ωφεληθεί άμεσα, αλλά θα γίνει η αιτία για να αποδοθεί πρόστιμο στην forthnet και να δυσφημιστεί η forthnet(γιατί τα πρόστιμα δημοσιοποιούνται).

psytransas
24-11-07, 20:39
Μπορεί να μην ωφεληθεί άμεσα, αλλά θα γίνει η αιτία για να αποδοθεί πρόστιμο στην forthnet και να δυσφημιστεί η forthnet(γιατί τα πρόστιμα δημοσιοποιούνται).

Ναι σιγουρα, οση αιτια γιναμε κι εμεις που στειλαμε μεχρι και εξωδικο...:rofl:

nmavro73
24-11-07, 20:50
Και μένα που μένω Κηφισιά το ίδιο μου είπαν για καλώδια χαλκού

theopan
25-11-07, 14:06
Και μένα που μένω Κηφισιά το ίδιο μου είπαν για καλώδια χαλκού

Είναι από ό,τι φαίνεται η νέα "μόδα" στις δικαιολογίες. Η απορία μου είναι γιατί οι υπόλοιποι πάροχοι έχουν από λιγότερα προβλήματα σε σχέση με τη Forthnet έως μηδενικά! Επιλεκτικά για τη Forthnet δεν έχει ζεύγη χαλκού ο ΟΤΕ;; :hmm:


Καταγγελία κάνεις εναντίον αυτού που σου παίρνει τα λεφτά γιατί αυτός διαχειρίζεται τα λεφτά σου.
;

Η καταγγελία δεν είναι μήνυση ώστε να πρέπει να στρέφεται σε κάποιον. Καταγγέλει μια προβληματική κατάσταση ή διαδικασία και οι αρμόδιες αρχές στη συνέχεια, εξετάζουν ποιος είναι ο υπεύθυνος. Για την τεκμηρίωσή της καταγγελίας, αυτός που τη συντάσσει, μπορεί να ενσωματώσει σε αυτή ό,τι στοιχεία νομίζει. Οι αποδέκτες στους οποίους κοινοποιείται επίσης μπορεί να είναι όποιοι αυτός νομίζει ότι εμπλέκονται. Ας βγάλει άκρη στη συνέχεια η ΕΕΤΤ.

xolloth
25-11-07, 14:16
δεν ειναι οτι η φορθνετ εχει τα περισσοτερα προβληματα και οι αλλοι οχι.
απλωs φαινονται πιο πολλα τα προβληματα στην φορθνετ γιατι εχει το 42% και οι αλλοι ολοι μαζι το 58%.
ειναι φυσικο λοιπον η φορθνετ να ζηταει περισσοτερεs πορτεs απο τουs αλλουs και ετσι ναμην ικανοποιουνται ολα τα αιτηματα τηs.

theopan
25-11-07, 16:12
τωρα θα σου εδινα ενα λινκ απο ενα blog που πηρε το ματι μου και θα αλλαζες γνωμη αλλα δυστηχως εχω ξεχασει την σελιδα...
επισης αμα ψαξεις θα δεις πολλες περιπτωσεις οπου καποιος ακυρωσε τν αιτηση εκανε αιτηση σε αλλον παροχο και πριν προλαβει να ενεργοποιηθει η αιτηση του δευτερου παροχου ενεργοποιηθηκε η φορθνετ που κανονικα θα επρεπε να ειχε ακυρωθει......:evil:

Έχω διαβάσει κι εγώ διάφορα ευτράπελα σε διάφορα blogs και forum. Δε με απασχολεί όμως τι λένε κάποιοι "πελάτες" που περιμένουν 6 μήνες τη φορθνετ να τους ενεργοποιήσει το ίδιο υπομονετικά που περιμένουν τον πορτιέρη να τους βάλει στο club.
Υπάρχουν νόμοι ακόμα και στο ελληνικό κράτος. Δεν είπα ότι αποκλείεται να έχει συμβεί κάποιες φορές αυτό που λες. Είπα ότι σε καμιά τέτοια περίπτωση, δεν έχεις υποχρέωση, να πληρώνεις 2 παρόχους.

hel
25-11-07, 16:13
δεν ειναι οτι η φορθνετ εχει τα περισσοτερα προβληματα και οι αλλοι οχι.
απλωs φαινονται πιο πολλα τα προβληματα στην φορθνετ γιατι εχει το 42% και οι αλλοι ολοι μαζι το 58%.
ειναι φυσικο λοιπον η φορθνετ να ζηταει περισσοτερεs πορτεs απο τουs αλλουs και ετσι ναμην ικανοποιουνται ολα τα αιτηματα τηs.

Δεν ξέρω για τα ποσοστά αλλά κατέχει μεγάλο μερίδιο στους εναλλακτικούς. Επίσης, οι χρήστες της forthnet είναι πιο απαιτητικοί (δεν συμβιβάζονται με μία 1000αρα όπως χιλιάδες χρήστες adsl ΟΤΕ) όπως έχουμε πει αρκετές φορές και φαίνεται μέσα από τα forum.

@ ADSLgr.com All rights reserved.