PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορία για χρέωση conn-x στο λογαριασμό



Dervel
23-11-07, 21:15
Γράφω για πρώτη φορά σε forum και ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Η απορία μου μπορεί να σας φανεί αρκετά περίεργη έως και παρανοϊκή, αλλά το όλο ζήτημα έχει αρχίσει να με αγχώνει...
Η Ιστορία μου ξεκινά κάπου τον Ιούνιο όπου και αποφάσισα να αγοράσω ένα πακέτο adsl. Στην περιοχή μου μόνο ο ΟΤΕ μπορούσε να με εξυπηρετήσει τότε, και έτσι πήρα το conn-x με
ταχύτητα 4 Mbps. Στην αρχή προέκυψαν διάφορα προβλήματα με την ενεργοποίηση αλλά τελικώς όλα πήγαν καλά.
Στο πακέτο που αγόρασα οι 2 πρώτοι μήνες ήταν προπληρωμένοι.
Και άρχισαν να περνάνε οι μήνες... Ιούλιος... Αύγουστος ... Σεπτέμβριος (κ.λπ.) και ακόμα ο ΟΤΕ δεν μου έχει στείλει κάποιο λογαριασμό, κάποια ειδοποίηση, οτιδήποτε τέλος πάντων που να μου ζητά να τούς πληρώσω. Αν και στην αρχή μου φάνηκε η κατάσταση αστεία, πλέον έχει γίνει κάτι σαν εφιάλτης, αφού ανησυχώ μην κάνει ο ΟΤΕ καμιά κατάσχεση η με μπλέξει με διάφορες ιστορίες. Όμως από την άλλη κορόιδο είμαι να τους πάρω τηλέφωνο να ζητήσω εξηγήσεις γιατί δεν ζητάνε τα λεφτά μου????
Τι λέτε να κάνω? :hmm:

ariadgr
23-11-07, 23:24
Η χρέωση του conn-x έρχεται μαζί με το λογαριασμό τηλεφώνου.
Τον έλεγξες και δεν αναφέρει τίποτα σχετικό με Internet; :hmm:

papdoux
24-11-07, 00:04
μηπως ο λογαριασμος του τηλεφωνου ερχεται ανεβασμενος τωρα;

kyriakos7
24-11-07, 12:35
ελα ντε, ειδες τον λογαριασμο του τηλεφωνου ?

MARINIO
24-11-07, 12:48
Πάρε τηλέφωνο το 134 και ρώτα...εαν αυτοί έχουν κάνει κάποιο λάθος,μην κάνουν και δεύτερο και τρέχεις χειρότερα...μην τα αφήνεις αυτά! :nono:

panil
25-11-07, 04:30
συνήθως ο ΟΤΕ κάνει λάθη εναντίον σου και όχι υπέρ σου.......

kyriakos7
25-11-07, 10:53
μπορει να σου ερθουν ολα μαζι για χριστουγεννιατικο δωρο. ελεος.

τι εγινε τελικα ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.