PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα συγχρονισμου στο zisto



showishere
24-11-07, 16:11
χαιρετω ολους τους φιλους της σελιδας. η ερωτηση μου ειναι: εβαλα το ζιστο τησ τελλας και υποτιθεται πως λειτουργει στα 12μβ με καποιες αναβαθμησεις που κανουν. απο την αλλη τουλαχιστον τα 4μβ που ειναι η πραγματικη του ταχυτητα....θα επρεπε να συγχρονιζεται. πεταξα αμεσος την σαβουρα που μου εδωσαν για modem γιατι καθε 5 λεπτα επεφται η γραμμη και συνδεσα ενα usrobotics usr9107 που εχω εδω και καιρο. η γραμμη πλεον δεν πεφτει αλλα συγχρονιζεται στα 3.8μβ. απατη....? η κατι αλλο που δεν κανω καλα?
υπαρχει τροπος να λιθει το προβλημα?

digenis
24-11-07, 16:14
το θεμα ειναι ποσο κοντα εισαι στον κομβο και τι δινει πραγματικα η τελλας συγκεκριμενα στην περιοχη σου.τι περιοχη εισαι?

Mouse Potato
25-11-07, 00:59
Ακριβώς.... Attenuation και check αν είσαι μέσα στους users που έχουν αναβαθμιστεί (το checkareis εδώ ---> E-care (http://activation.tellas.gr/ServiceActivation/ServiceActivation.html?gid=22&lang=2))

Υ.Γ: Καλώς Ήρθες ;)

avgo
25-11-07, 12:27
Κι εγώ εχω το ιδιο πρόβλημα. Το Attenuation μου ειναι 55, υποτίθεται οτι εχω αναβαθμιστεί, αλλα κι εγώ δεν περνάω τα 3.6. Η περιοχή μου είναι Αλιμος. Μου λένε οτι εχω αναβαθμιστεί κι οτι αν δεν πιάνω καλύτερη ταχύτητα φταίει η γραμμή που φτάνει σπίτι μου. :(
Αν όντως είναι έτσι αυτο σημαίνει οτι ακόμα κι αν άλλαζα πάροχο θα είχα το ίδιο πρόβλημα ?

vaggos_fromhell
25-11-07, 12:38
Κι εγώ εχω το ιδιο πρόβλημα. Το Attenuation μου ειναι 55, υποτίθεται οτι εχω αναβαθμιστεί, αλλα κι εγώ δεν περνάω τα 3.6. Η περιοχή μου είναι Αλιμος. Μου λένε οτι εχω αναβαθμιστεί κι οτι αν δεν πιάνω καλύτερη ταχύτητα φταίει η γραμμή που φτάνει σπίτι μου. :(
Αν όντως είναι έτσι αυτο σημαίνει οτι ακόμα κι αν άλλαζα πάροχο θα είχα το ίδιο πρόβλημα ?

Δυστυχως το atten σου είναι τεράστιο οπότε μάλλον δεν μπορείς να πιάνεις παραπάνω. Δεν θα αλλάξει απολύτως τίποτα και σε άλλον πάροχο.

digenis
25-11-07, 12:57
συμφωνω απολυτα δεν θα εχεις καμμια διαφορα και με αλλο παροχο.να ελπιζεις να αλλαξει κατι στο μελλον.

giwrgosp1
26-11-07, 00:17
Εχω την εντυπωση οτι το usrobotics usr9107 δεν συνεργαζεται σωστα με το ζιστο. ( Νομιζω καπου το πηρε το ματι μου μεσα στο forum. Ισως να κανω και λαθος.) Ψαχτω λιγο...

showishere
26-11-07, 02:20
ανοικω στην Νεα. Ιωνια. και στο dislam της. μπηκα στην σελιδα της Τελλας και ειδα πως η γραμμη μου ειναι 12mb. το usr9107 αργει να συγχρονιστει με την γραμμη αλλα τελικα μετα απο 4-5 προσπαθειες τα καταφερνει. Δεν μπορω να καταλαβω τοτε γιατι να μην πιανω την full ταχυτητα....

........Auto merged post: showishere added 17 Minutes and 57 Seconds later........


Ακριβώς.... Attenuation και check αν είσαι μέσα στους users που έχουν αναβαθμιστεί (το checkareis εδώ ---> E-care (http://activation.tellas.gr/ServiceActivation/ServiceActivation.html?gid=22&lang=2))

Υ.Γ: Καλώς Ήρθες ;)

το κοιταξα αυτη τη σελιδα και διχνει πως η γραμμη μου ειναι 12mb!
καλος σας βρηκα ολους!!!!:p

ultraex2003
26-11-07, 12:15
αγνωστες οι βουλαι των μοντεμ-ρουτερ
μπορει να μην συνεργαζεται

@ ADSLgr.com All rights reserved.