PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL Αναβάθμιση πρόβλημα



jomi
24-11-07, 18:31
Παιδιά έχω αγανακτήσει γ' αυτό αποφάσισα να γράψω ένα μήνυμα μήπως έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα. Ήμουν κάτοχος ενός ONDSL KIT με Ruter Sagem 1540 εδώ και ένα χρόνο. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία από την OTENET για αναβάθμιση της γραμμής από 1024 σε 2048 άρχισαν τα προβλήματα. Αφού από της 18-10-2007 οπότε και έγινε τηλεφωνικά η αίτηση για αναβάθμιση αυτή ολοκληρώθηκε στις 21-11-2007 δηλαδή μετά από 1 μήνα και βάλε είχε σαν αποτέλεσμα να μην μπορώ πλέον να συνδεθώ καθόλου μετα την αναβάθμιση για αδιευκρίνιστο λόγο μέχρι στιγμής και δεν ξέρω τι φταίει. Ενώ στο ruter βλέπω την σωστή ταχύτητα όταν βάζω τους κωδικούς μου δεν γίνετε σύνδεση χωρις να ξέω γιατί. Η γραμμή συγχρονίζει κανονικά αλλά δεν δέχετε τους κωδικούς ούτε και τους demo κωδικούς τις OTENET. Έχει δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ εδώ και 4 μέρες αλλά ακόμη περιμένω. Φένετε σαν να μην υπάρχει επικοινωνία με την ΟΤΕΝΕΤ. Έχω πάρει πάνω απο 15 τηλέφωνα στο 1242 στο 121 στην ΟΤΕΝΕΤ και όλοι με λένε περίμενε. Εχουν περάσει πάνω απο 10 μέρες και δεν ξέρω τι να κάνω. Όλα έγιναν από τότε που έγινε η αναβάθμιση μλεχρι τότε κανένα πρόβλημα δεν είχα. Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να γυρίσω και στημ παλιά ταχύτητα.

Ένας αγανακτισμένος χρήστης :). Καμιά βοήθεια γιατί θα σκάσω. Μπαίνω ξανά με τον παραδοσιακό τρόπο μέσο NETMOD.

panil
25-11-07, 04:27
Υπομονή. Είσαι απλά άτυχος. .......και αυτό θα περάσει :oneup:

jomi
25-11-07, 11:32
Panil το πρόβλημα δεν είναι η ατυχία μου αλλά η αδιαφορία από μερικούς οι οποίοι μάλιστα σε διαβεβαιώνουν ότι πολλή σύντομα θα λυθεί το πρόβλημα και τελικά δεν κάνουν τίποτε. Δηλαδή ε λίγα λόγια μας κοροϊδεύουν. Πάντως υπομονή έχω κάνει αρκετή να δούμε μέχρι πότε όμως θα τους ανεχόμαστε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.