PDA

Επιστροφή στο Forum : Connx setup modem



STELIOSBIG
25-11-07, 22:12
Καλησπερα,

Μεχρι σημερα ειχα γραμμη απο τον ΟΤΕ και ιντερνετ απο την forthnet ζητησα να παω σε connx 8 mb το ερωτημα μου ειναι οτι ενω εκανα ενεργοποιηση τους κωδικους που μου εδωσαν απο το καταστημα του ΟΤΕ ακομα η γραμμη στο zyxel P-661H-D1 μου εμφανιζει 2mb/256kb και ενω βαζω στο WAN το user & password δεν μπαινει στο ιντερνετ δηλαδη το λαμπακι του ιντερνετ ειναι σβυστο ενω μολις βαζω ξανα της forthnet αναβει κανονικα.

μπορει καποιος να με βοηθησει τι να κανω, ευχαριστω

maik
25-11-07, 22:29
Ποιους κωδικους βαζεις;
Τον κωδικο πελατη και το συνθηματικο;

chistof
25-11-07, 22:34
Καλησπερα,

Μεχρι σημερα ειχα γραμμη απο τον ΟΤΕ και ιντερνετ απο την forthnet ζητησα να παω σε connx 8 mb το ερωτημα μου ειναι οτι ενω εκανα ενεργοποιηση τους κωδικους που μου εδωσαν απο το καταστημα του ΟΤΕ ακομα η γραμμη στο zyxel P-661H-D1 μου εμφανιζει 2mb/256kb και ενω βαζω στο WAN το user & password δεν μπαινει στο ιντερνετ δηλαδη το λαμπακι του ιντερνετ ειναι σβυστο ενω μολις βαζω ξανα της forthnet αναβει κανονικα.

μπορει καποιος να με βοηθησει τι να κανω, ευχαριστω


Στο my.otenet.gr η συνδεση σου φαινεται ενεργη??γιατι εμενα μου ειχαν δωσει κωδικους μερικες μερες πριν ενεργοποιηθει η συνδεση μου.

STELIOSBIG
25-11-07, 23:00
Ποιους κωδικους βαζεις;
Τον κωδικο πελατη και το συνθηματικο;

Οχι αυτους που περασα μετα την ενεργοποιηση μεσω του site της Otenet

........Auto merged post: STELIOSBIG added 4 Minutes and 38 Seconds later........


Στο my.otenet.gr η συνδεση σου φαινεται ενεργη??γιατι εμενα μου ειχαν δωσει κωδικους μερικες μερες πριν ενεργοποιηθει η συνδεση μου.

Εαν ενοεις την κατασταση αυτη εχει την ενδειξη ενεργο

STELIOSBIG
26-11-07, 19:30
τελικως επρεπε να βαλω στο user και το προθεμα @otenet.gr ευχαριστω για της απαντησεις σας

chistof
26-11-07, 19:48
τελικως επρεπε να βαλω στο user και το προθεμα @otenet.gr ευχαριστω για της απαντησεις σας



:oneup: με γεια η συνδεση!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.